Asa arata Dacia Lodgy de serie

de Vlad Barza     HotNews.ro
Joi, 5 ianuarie 2012, 10:21 Economie | Auto

Dacia Lodgy, in versiunea de serie
Foto: Dacia
Dacia a prezentat primele poze oficiale cu versiunea de serie a monovolumului Lodgy care va fi prezentat in martie la Geneva, compania anuntand ca masina are o lungime de 4,5 metri, fiind cu circa 20 cm mai lunga decat Duster. Lodgy va avea atat o versiune cu cinci locuri, cat si una cu sapte locuri, modelul va fi produs in Maroc si va fi lansat in aprilie pe piata romaneasca.

Citeste articolul complet pe 0-100.ro


Citeste mai multe despre   






















8707 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    wow (Joi, 5 ianuarie 2012, 11:08)

    1acolo [anonim]

    E foarte reușit modelul,foarte frumoasa !
  • 0 (4 voturi)    
    naspa (Joi, 5 ianuarie 2012, 12:21)

    oo nu [anonim]

    Ma asteptam la un model cu adevarat mai revolutionar. Asta nu imi place deloc, e MARE LUNG SI URAT :(
  • -1 (5 voturi)    
    oribila (Joi, 5 ianuarie 2012, 12:28)

    marius [anonim]

    Absolut oribila
  • 0 (2 voturi)    
    Pacat ca nu va fi produsa in Romania (Joi, 5 ianuarie 2012, 12:30)

    Zet [anonim]

    Dacia incepe sa ofere in sfarsit modele cu design comparabil cu concurenta. Pacat ca acest model nu se va realiza in Romania ci in Maroc.
  • -5 (7 voturi)    
    design (Joi, 5 ianuarie 2012, 12:41)

    Dan [anonim]

    Ieri mi-am cumparat o conserva de sardine.
    Arata cu mult mai bine decat Lodgy...
    • 0 (0 voturi)    
      inainte sa o mananci sau dupa?,,, (Duminică, 8 ianuarie 2012, 18:49)

      muky [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      ,,,pune-i rotzi ,volan si ceva motor si foloseste-o sanatos! cu bine
  • +3 (7 voturi)    
    ........ (Joi, 5 ianuarie 2012, 13:04)

    bobymasacru [anonim]

    ..nu a fost proiectata sa fie o masina frumoasa,atuurile ei sunt altele(spatiu,versatilitate..)lasati comantariile rautacioase la o parte(oricum nu va pricepeti)...va fi un succes
    • +1 (3 voturi)    
      fara nicio intentie de rautate (Joi, 5 ianuarie 2012, 16:06)

      marko [utilizator] i-a raspuns lui bobymasacru

      VERSATÍL, -Ă, versatili, -e, adj. (Livr.; despre oameni) Care își schimbă cu ușurință părerile; nehotărât, nestatornic, schimbător, instabil. – Din fr. versatile, lat. versatilis.
      Sursa: DEX '98
  • +1 (1 vot)    
    zzz (Joi, 5 ianuarie 2012, 16:18)

    anonimul [anonim]

    Nu ne ajuta cu nimic daca este fabricata in Maroc
  • 0 (0 voturi)    
    de ce nu e produsa in Romania??? (Joi, 5 ianuarie 2012, 22:06)

    a [anonim]

    Daca e fabricata in MAroc sa o vanda acolo...
  • 0 (0 voturi)    
    Logan (Vineri, 6 ianuarie 2012, 15:34)

    Theos [anonim]

    e frumoasa masina,dar sa-i puna un motor de treaba.nu unul cu gloabe...
  • 0 (0 voturi)    
    Arata ok (Vineri, 6 ianuarie 2012, 15:42)

    ionut [anonim]

    Arata binisor pentru un monovolum. Cu siguranta o sa aiba succes, printre iubitorii genului.
    Daca-ti iei un monovolum, e clar ca nu te intereseaza atat de mult aspectul exterior, ci practicalitatea, ergonomia, pretul reviziilor, etc.

    Singura obiectie este ca rotile par un pic cam mici...