VIDEO: Misteriosul personaj The Stig de la emisiunea Top Gear pare a fi Michael Schumacher

de Vlad Barza     HotNews.ro
Luni, 22 iunie 2009, 11:20 Economie | Auto

The Stig isi arata fata
Foto: Captura Youtube.com
Identitatea pilotului de teste care apare de fiecare data la emisiunea auto Top Gear de pe BBC a fost dezvaluita. Personajul The Stig care face drive-test cu super-masini intr-un costum alb si o casca ce ii mascheaza fata este Michael Schumacher, germanul care a castigat de sapte ori titlul la Formula 1. Presa credea ca The Stig este un cascador care a jucat in filmul Quantum of Solace si ramane de vazut daca Schumacher este intr-adevar misteriosul personaj sau BBC a dat doar o lovitura de marketing.

Identitaea lui The Stig a fost un secret bine pastrat, dar duminica seara, intr-o noua serie a emisiunii Top Gear, personajul si-a dat masca jos de fata cu gazda emsiunii, Jeremy Clarkson.

In ianuarie presa scria ca The Stig este Ben Collins, care a activat ca si cascador in filmul Quantum of Solace.

Presa britanica se indoieste totusi ca Schumacher poate fi The Stig, mai ales ca Jeremy Clarkson spune la finalul emisiunii "Stiti ceva? Nu cred ca Michael Schumacher este The Stig".



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

10113 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Clar (Luni, 22 iunie 2009, 11:37)

    Adrian B [anonim]

    Daca aveati vreo idee despre ce e vorba, ati fi stiut ca la sfarsitul emisiunii realizatorii au zis "You know what, I don't think Michael Schumacher is the Stig". Deci nu s-a rezolvat nimic.
  • +4 (4 voturi)    
    o fi sau nu o fi adevarat (Luni, 22 iunie 2009, 11:39)

    break [anonim]

    poate e o mica chestie de publicitate....
  • +4 (4 voturi)    
    Sa zambim ... (Luni, 22 iunie 2009, 11:41)

    spanac [utilizator]

    ... si sa apreciem aceasta gluma a producatorilor Top Gear. Orice om rezonabil nu va crede ca The Stig e o singura persoana si mai mult, in niciun caz, Michael Schumacher. In plus Michael Schumacher este creditat ca "Special Guest" si nu "The Stig". "Misterul" lui The Stig este exact farmecul acestui personaj si bineinteles ca nimeni nu-i va ruina aceasta caracteristica.
  • +2 (2 voturi)    
    Siiiigur (Luni, 22 iunie 2009, 11:45)

    Bibi Gecali [anonim]

    O si cred pe asta. The Stig asta e in fiecare emisiune altu. Maine poimaine o sa spuna ca e Fangio saracu ...
  • +3 (3 voturi)    
    Ei na (Luni, 22 iunie 2009, 11:49)

    The real Stig [anonim]

    A fost Schumi numai în emisiunea asta, pentru că Ferrari-ul ăla negru el al lui şi numai al lui, nu pentru că el e Stig pe care-l ştim din fiecare emisiune. Un pic de research mergea la articolul ăsta...
    • +2 (2 voturi)    
      Corect (Luni, 22 iunie 2009, 11:57)

      Adrian B [anonim] i-a raspuns lui The real Stig

      Probabil ca nu ar lasa pe altcineva sa-l conduce...
  • +1 (1 vot)    
    Funny (Luni, 22 iunie 2009, 12:11)

    Alui [anonim]

    Dupa ce face cu Ferarriul cu 7 secunde mai putin decat masina fosta pe primul loc, Schumi o ia pe aratura cu Liana:). Nu cred ca Stig e Schumi, din cauza aceleasi diferente de 7 secunde. Adevaratul Stig scoatea o difierenta mai mica.
  • -1 (1 vot)    
    Mai degraba (Luni, 22 iunie 2009, 15:09)

    Cristi [anonim]

    Ben Collins. http://www.youtube.com/watch?v=boqEObSrJXM
  • +1 (1 vot)    
    gata.. (Luni, 22 iunie 2009, 15:31)

    fanu [anonim]

    rezolvaram una din misterele lumii. chiar si criza incepe sa paleasca. cum... pana la urma chiar nu s-a rezolvat? stig nu e shummy? eeee! nici in cei de la Top Gear nu mai putem avea incredere. cred ca pana la urma chiar si emisiunea asta e made in china. sau facuta pe vapor.
  • 0 (0 voturi)    
    bestial (Luni, 22 iunie 2009, 17:06)

    gabriel [anonim]

    nu stiu daca e Schumacher sau nu dar emisiunea e bestiala
  • 0 (0 voturi)    
    Schumacher nu este the stig (Luni, 22 iunie 2009, 19:12)

    Mili [anonim]

    Dl. Michael Schumacher nu poate conduce alte marci decat Ferrari. Deci, daca cumva ati fost atenti,fix inainte de faza asta "the stig" face o tura cu un ferrari... pentru ca asa are dl. Schumacher in contract.

    In nici un caz multitudinea de masini pe care the stig le conduce si sunt printre altele comparate cu ferrari, Schumacher nu ar avea voie sa le conduca.

    Q.E.D
    • 0 (0 voturi)    
      re (Luni, 22 iunie 2009, 23:42)

      crstian [anonim] i-a raspuns lui Mili

      de aia zicea ca el conduce acasa un fiat
      • 0 (0 voturi)    
        fiat spa (Marţi, 23 iunie 2009, 0:10)

        absolut [anonim] i-a raspuns lui crstian

        Ferrari face parte din grupul Fiat (Fiat S.p.A.).
    • 0 (0 voturi)    
      da, sigur (Marţi, 23 iunie 2009, 18:23)

      stig [anonim] i-a raspuns lui Mili

      De aia conduce un Maserati in aceiasi emisiune
  • 0 (0 voturi)