BMW X5 restilizat e disponibil in Romania din primavara, cu patru versiuni de motorizare

de Vlad Barza     HotNews.ro
Marţi, 9 februarie 2010, 12:02 Economie | Auto

BMW X5 restilizat
Foto: BMW
Versiunea cu facelift a SUV-ului BMW X5 poate fi comandata din aprilie in Romania, livrarile urmand sa inceapa in iunie, a anuntat compania. Modelul e disponibil cu patru versiuni de motorizare si preturi intre 56.400 euro si 75.000 euro, TVA inclus. Cel mai puternic motor e de 407 CP.

Sunt disponibile motoarele pe benzina 3 litri, 306 CP si 4,4 litri, 407 CP plus propulsoarele diesel 3 litri, 245 CP si 3 litri, 306 CP,  Dieselul de 245 CP costa 56.406 euro, TVA inclus, iar cea mai scumpa versiune, cea cu motor pe benzina, 407 CP costa 75.028 euro.

BMW a lansat prima generatie X5 in 1999, iar cea de-a doua a ajuns pe piata in 2006. X5 a fost cel mai vandut model al marcii in Romania anul trecut, cu aproape 300 de unitati, insa vanzarile au scazut cu 66% fata de 2008. Printre concurentii X5 se numara Audi Q7 si Mercedes ML.


Citeste mai multe despre   






















2550 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    cocalari, manelisti si pietzari... (Marţi, 9 februarie 2010, 13:23)

    hazard [anonim]

    mai este putin pana in aprilie!!!! stangeti cureaua, puneti ban pe ban.... !!!! Nu puteti rata o asemenea ocazie!! :)))))))))))
    • 0 (2 voturi)    
      Is acri strugurii (Marţi, 9 februarie 2010, 15:13)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui hazard

      lasa, mergi tu cu bicicleta aia veche a ta sa nu poluezi.
      • 0 (2 voturi)    
        si ia spune... (Marţi, 9 februarie 2010, 15:42)

        hazard [anonim] i-a raspuns lui gigi

        cu cat dai legatura de ceapa?? :))))))))))))
  • 0 (2 voturi)    
    Si de unde poate sa ieie omu mashina asta? (Marţi, 9 februarie 2010, 14:06)

    Domnii Gutza si Salam [anonim]

    E loc inauntru ndeajuns? Are si alte culori ca sa sa potriveasca cu lantzugu de la gat? Da nu conteaza, ii zic lu domna sotia mea Piranda sami ieie si una din asta, cu tot cu sofer daca are. Ca bemveu e cel mai tare, le ia fatza la ghertoi si gabori, e masina da stil, dau clasa cu ea in tot Ilfovu ! Poza e urata, unde sint palmieriii? Haoleu mancatzias cauciucu tau da ce jenti urate are.. eu vreau din alea care merge contra directiei in care mergi tu cu masina, alea e mishto. Multumesc hotnews, faina stirea.
  • 0 (0 voturi)    
    inviidiiaa (Joi, 4 martie 2010, 14:04)

    pulik [anonim]

    atunci ramaneti voi la daciile voastre ca asta o sa aveti toata viata!
  • 0 (0 voturi)    
    va roade invidia (Vineri, 19 martie 2010, 16:52)

    nu conteaza [anonim]

    asta care se da rotund pe aici sigur are vreun ml sau vreun q7 asta dak nu vreun logan care vrea sa strice imaginea bmw.. orice ati zice masina e foarte tare
  • 0 (0 voturi)