Victor Ponta l-a trimis pe ministrul transporturilor sa viziteze autostrazile

de Claudia Pirvoiu     HotNews.ro
Miercuri, 27 iunie 2012, 13:56 Economie | Companii

Premierul Victor Ponta i-a cerut ministrului transporturilor, Ovidiu Silaghi, sa mearga joi pe santierele autostrazii Bucuresti-Ploiesti si autostrazii Bucuresti-Constanta. Va rog domnule ministru al transporturilor, maine sa mergeti si la Autostrada Bucuresti-Ploiesti si la autostrada spre Constanta. Vreau sa vedeti foarte clar ce se intampla acolo, de ce nu se respecta termenele si sa luati imediat masuri. Fara mila, fara amanari. Cine a promis, a semnat si nu s-a tinut de cuvant, plateste. Oamenii asteapta de la noi sa stim cand sunt gata autostrazile, cine plateste pentru faptul ca nu s-au respectat termenele. Nu exista nicio firma pe care s-o iertam intr-un fel sau altul", a spus Victor Ponta.

Ultimul termen pentru finalizarea autostrazii Bucuresti-Ploiesti era sfarsitul acestei luni. Insa, nici dupa amanari repetate nu a fost terminata. Si pentru autostrada Bucuresti-Constanta ultimul termen tot 30 iunie era. Pe Bucuresti-Constanta mai trebuie deschise traficului sectoarele Murfatlar-Medgidia si Medgidia-Cernavoda.


Citeste mai multe despre   











Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

4929 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    l-a trimis (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:11)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca sa faca ce? Nu conteaza, cum s-a dus tot asa a si venit inapoi. Aceeasi demagogie de doi bani, adica de neam prost privitor la latrinele1234.
    • +3 (7 voturi)    
      Ponta, nu-i Basescu ! (Miercuri, 27 iunie 2012, 15:11)

      geocrin [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Poanta nu-i Basescu sa se amestece in treaba altora.
      Poanta doar ii spune ......ASTAZI TREBUIE SA MERGI !
      NU conteaza ce avea omul planificat sa faca ASTAZI.
      Ministrul trebuie sa execute ORDINUL SEFULUI.
  • +10 (14 voturi)    
    waw (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:11)

    edu.alex [utilizator]

    mai sa fie....s-a trezit po(a)nta din somnul dulce al puterii....cam tarziu, mai ales dupa boacanele facute .....merge greu, dar nu-i nimic ..pana creste invata si el una alta.....multe succesuri !
  • +15 (17 voturi)    
    Sa (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:15)

    xolv [utilizator]

    Sa inceapa cu autostrada infractorului Nastase
  • +22 (24 voturi)    
    Zău așa (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:17)

    Elle_est [utilizator]

    De regulă titlurile ori sunt enervante, ori sunt amuzante. "Victor Ponta l-a trimis pe ministrul transporturilor sa viziteze autostrazile" - iar eu, ca o fată rea ce sunt, mi-am zis: "în ce țară?"
    • +4 (6 voturi)    
      :)))) (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:55)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Elle_est

      la rusi, in Kamchatka ...

      au aia cele mai tari drumuri din lume.
      cauta pe youtube "Kamchatka road"
  • +8 (10 voturi)    
    Bun ministru... (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:20)

    echos [utilizator]

    Noroc ca-i sefu cu prezenta de spirit sa-l trimita intr-o delegatie... loco!
  • +6 (8 voturi)    
    la pas sper... (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:23)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    la pas sper...
  • -8 (12 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:29)

    Alex007 [utilizator]

    Bravo domnu Ponta.Un adevarat lider !Tot respectul !
  • +13 (15 voturi)    
    N-ar trebui sa dureze mult! (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:32)

    fdaniel [utilizator]

    Nici nu trebuie sa-i dea diurna;
    daca "l-a trimis" (deh, sefu'i sef),la 10:00, pe la 13:00, tinand cont si de pauza de masa, ar trebui sa fie inapoi.
    Se pot apuca de cele 75% discutat despre Basescu.
  • 0 (2 voturi)    
    Lamuriri? (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:46)

    Dinoone [utilizator]

    Care autostrazi? Astia din Ministerul Transporturilor se cereau la picnic in plina saptamana de lucru, cu siguranta, Ponta le-a dat voie. Ce autostrazi construieste Guvernul Po(a)nta?
  • +8 (10 voturi)    
    Ponta, ti-a spus cineva azi ca esti un mare BOU? (Miercuri, 27 iunie 2012, 15:10)

    MirceaDude [utilizator]

    Ponta asta este o mare dobitoc. Scandaluri non-stop. Nu poate sa poarte o discutie constructiva, sau sa vina cu idei bune, ci numai sa critice. Faza asta imi aminteste de bancul ala care suna cam asa:

    "- Soldat Popescu, ia du-te sa vezi ce culoare are gardul ala.
    Soldatul fuge si se intoarce dupa 10 minute si spune:
    - Raportez ca are culoarea verde, Sa traiti!
    - Daaa? Ia mai du-te tu inca odata sa vezi daca nu cumva si-a schimbat cularea..."

    Btw, ghiceste cineva de ce nu se respecta termenele? Pentru ca Ponta si intregul guvern USList sunt mai preocupati sa il dea pe Basescu jos si sa il puna pe unul de al lor sus ca sa poata fura in liniste, in loc sa si faca ceva pentru salariul cu care sunt platiti.
    Magarii!
    • -2 (4 voturi)    
      Dude (Miercuri, 27 iunie 2012, 16:15)

      gear six [utilizator] i-a raspuns lui MirceaDude

      la contracte incheiate de aia dinainte si intarzieri de ani produse deja?
      ai habar de clauzele contractelor si cat dureaza sa schimbi meltenii aia pusi de altii ?
      stii cine i-a asezat in scaun pe aia care de cativa ani trag basini in loc sa urmareasca ce fac aia pe drum?
      pare ca descrierea pe care i-o faci ti se potriveste mai mult tie, nu-i asa?
      btw.
  • +2 (4 voturi)    
    bravo ba! (Miercuri, 27 iunie 2012, 15:44)

    unnene [utilizator]

    aia dinainte (boagiu adica) s-au acrit de cat s-au certat cu jegosii cu care facuseti voi cu tariceanu contract ca nu respectau termenele si chiar au reziliaat cu colas si ai venit tu intransigentule sa ii tragi de perciuni pe astia care culmea au dres porcariile voastre. cand vei taia panglica sigur discursul va suna asa:
    "desi basescu s-a opus din rasputeri constructiei autostrazilor noi tot am reusit"
    SICTIR NENOROCITILOR
  • +2 (4 voturi)    
    ce om (Miercuri, 27 iunie 2012, 15:54)

    pi5 [utilizator]

    ce neam de om prost. dupa ce saptamani de zile nu s-a ocupat decat cu numiri dubioase pe la insitutii, a guvernat din sediul A3 si nu a facut nimic constrctiv, acum s-a gasit sa ne arunce un fel de praf in ochi, in genul "iote ca mai fac si treaba, iote ce autoritar sunt, iote cum s-a umflat testosternoul in mine si tai in stanga si dreapta daca e nevoie ! ". in plus exprimarea asta fata de ministru putea sa o aiba si intre patru ochi, discret ca pe urma sa anunte eventual ce se intapla pe acele santiere, termene de finalizare si alte aspecte in loc sa face pe parintele care isi trimite copilul la facut lectiile.
  • +1 (3 voturi)    
    Parca-l aud pe "tovarasul", din nou (Miercuri, 27 iunie 2012, 17:18)

    DanChiriac [utilizator]

    Parca-l aud pe "tovarasul", din nou, dand "indicatii pretioase".
    Ce bine ca tara are din nou in frunte un om care sa ne lumineze, sa ne spuna tuturor ce avem de facut! Ura! Ura! Ura!
    A! era sa uit! precis Traian Basescu e de vina pentru faptul ca nu se respecta termenele...