Dorina Tiron a revenit la conducerea CNADNR

de Dragos Comache     HotNews.ro
Joi, 12 martie 2009, 14:18 Economie | Companii

Ministrul Transporturilor si Infrastructurii, Radu Berceanu, a numit-o pe Dorina Tiron in functia de director general al Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale (CNADNR), se arata intr-un comunicat al institutiei. Noul director general al CNADNR a mai ocupat aceasta functie in perioada 2006 – 2007, pentru ca apoi sa fie numita in fruntea Directiei Regionale de Drumuri si Poduri Iasi.

"Desemnarea directorului general al CNADNR este fundamentata pe o analiza detaliata a activitatii desfasurate anterior de catre inginerul Dorina Tiron", se arata in comunicatul ministerului.

Dorina Tiron a absolvit, in anul 1986, Facultatea de Constructii, Cai Ferate, Drumuri si Poduri, din cadrul Institutului Politehnic Iasi, si lucreaza, din anul 1994, in cadrul Directiei Regionale Iasi a CNADNR.

Intre anii 2003 si 2006, Dorina Tiron a fost director regional al Directiei Regionale de Drumuri si Poduri Iasi, iar in perioada 1999 – 2003, a avut functiile de director tehnic si director general al acestei Directii.  

Dorina Tiron a fost, din 2007 pana in prezent, director al Directiei Regionale de Drumuri si Poduri Iasi.


Citeste mai multe despre   












Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

2694 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Analiza activitatii... (Joi, 12 martie 2009, 15:07)

    details [anonim]

    Soseaua de centura pentru orasul Iasi prin mijlocul orasjului
    (http://www.newsiasi.ro/actualitate/Ieseanca-Dorina-Tiron-numita-sefa-la-Compania-de-Autostrazi-si-Drumuri-Nationale.html)
    Sens giratoriu pe drumul national pentru accesul la un supermarket in locul construirii inteligente a podului din zona.
  • 0 (0 voturi)    
    e un dezastru (Joi, 12 martie 2009, 16:32)

    marius [anonim]

    fratilor, sunt din iasi si o stiu pe individa asta. Nu stiu cui si ce cotizeaza pe la Bucale de e pusa in functii inalte, insa e INCOMPETENTA (situatie tipica la noi). In jud. Iasi, in afara drum. european ce merge spre Bucale, facut bine la timpul lui prin 2000/2004, restul dr. nationale sunt cam varza. Gropi peste tot. Vin vremuri grele la drumuri. Noi vom da in gropi, astia dau in bani. Clientela politica nu are culoare.
  • 0 (0 voturi)    
    Aoleu (Joi, 12 martie 2009, 18:26)

    Costi [anonim]

    Pai daca o sa faca in toata tara ce a facut la Iasi, e nasol de noi.
    Poftim exemple :
    http://www.ziuadeiasi.com.ro/ziua_politic/3785-efa-Drumuri-Poduri-Iai-frica.html
    http://www.bzi.ro/Nasa-capuselor-de-la-drumurile-nationale-A19023.html
    • 0 (0 voturi)    
      aoleo-sa ganditi atunci cand va alegeti primarul (Luni, 6 iulie 2009, 7:45)

      ioana [anonim] i-a raspuns lui Costi

      costi ...nu stiu daca tu stii cum stau lucrurile dar strazile din orasul Iasi nu depind de DRDP Iasi ci de primarie si de preimarul pe care l-ati ales
  • 0 (0 voturi)    
    Hmm (Joi, 12 martie 2009, 18:37)

    Ion [anonim]

    Vor fi interesante solutiile de maxima competenta pe care le va propune dumneaei.
    Nu de alta, dar ce a facut prin Iasi se rezuma la un proiect al soselei de centura (pe care si-l asuma toti politicienii mai mult sau mai putin locali) , care proiect tocmai se modifica dupa ce se daduse in cele din urma drumu la lucrari : http://www.newsiasi.ro/actualitate/Soseaua-de-centura-isi-mai-schimba-traseul-pe-ici-pe-colo.html?comment_id=15630&joscclean=1 .

    Asadar oamenii au hotarat ca nu trebuie sa ne chinuim sa facem o sosea de centura, si ca soseaua poate sa treaca si prin oras, mai ales ca e deja construita. Maxima competenta.

    E aceeasi doamna care a facut sens giratoriu in mijlocul drumului european E85 ?
    http://www.newsiasi.ro/actualitate/Ca-sa-vina-spre-Iasi-cei-din-Valea-Lupului-vor-merge-o-bucata-spre-Letcani.html

    Si ne mai intrebam de ce sunt asa de multe accidente in Romania : http://www.newsiasi.ro/actualitate/GATA-cu-rondul-ERA-Un-tir-l-a-distrus-simbata-dimineata.html.
  • 0 (0 voturi)    
    NUUUUUUUUUUUUU... (Joi, 12 martie 2009, 20:37)

    Clip [anonim]

    Nu pot sa cred! Femeia asta e de-a dreptu' proasta! Ne-a nenorocit in Iasi, acum va nenoroci si batjocori toata Romania cu prostiile ei. Cititi numai cum in atatia ani nu a fost sa faca un proiect de sosea de centura la Iasi; proiect! daramite realizare!

    Inca mai sper ca e doar o gluma proasta!
  • 0 (0 voturi)    
    o paiata pe post de director (Joi, 12 martie 2009, 22:38)

    ion drumaru [anonim]

    biata femeie, depasita de functie si cu nervii intinsi, prin 2007 plingea ca nu mai stapineste situatia in Companie, ca este disperata si ca vrea sa plece inapoi acasa....
    A reaparut din nou in biroul de la etajul mult prea inalt al MT..
    sper ca:
    - nu va apuca din nou vremuri in care sa doreasca sa se arunce pe geam de disperare,
    - ca protectorul ei, bercovics, va fi dat afara la timp din pozitia pe care a mai facut multe timpenii si furaciuni - cea de ministri
    - ca doamna se va reintoarce la viata ei normala ...
  • 0 (0 voturi)    
    sporuri de 75 % (Vineri, 13 martie 2009, 13:54)

    botizatu [anonim]

    pentru cei ce o fofileaza prin companie si au incasat 75 % sa se astepte ca vor fi pe minus(-) 75% daca nu muncesc cu adevarat cu fonduri europene.........(sofiori,secretare, etc)