Tnuva Romania a numit doi directori noi de vanzari si marketing

de Dragos Comache     HotNews.ro
Miercuri, 16 septembrie 2009, 12:37 Economie | Companii

Producatorul de lactate Tnuva Romania l-a numit pe Cristian Popa in functia de director de vanzari, dupa ce acesta a detinut timp de sase ani o functie similara la InBev Romania, se arata intr-un comunicat al companiei. De asemenea, Tnuva a numit-o pe Adriana Ionescu in functia de director de marketing.

Adriana Ionescu va fi responsabila de dezvoltarea si implementarea strategiilor de brand in cadrul companiei, precum si de dezvoltarea planurilor anuale de marketing ale organizatiei. Aceasta vine la Tnuva Romania dupa ce timp de 13 ani a lucrat in cadrul companiei Procter&Gamble, in marketing si management strategic si operational.

Cristian Popa are o experienta de 17 ani in vanzari in cadrul companiilor multinationale JTI, Stimorol, P&G si InBev. In anul 1995 Cristian Popa s-a alaturat echipei de vanzari a companiei Procter&Gamble in pozitia de key account manager. Timp de sapte ani, el ocupa mai mai multe functii in cadrul P&G printre care si pe cea de sales manager Romania, dar si trade marketing manager Balkans, acoperind atat activitatea grupului din Romania, cat si din Serbia, Moldova, Albania si Macedonia. Inainte de a se alatura echipei Tnuva, in perioada 2003 - 2009, Cristian Popa a fost directorul de vanzari InBev Romania.

In cadrul Tnuva, Cristian Popa va fi responsabil de departamentele de Vanzari si Distributie.

Tnuva Romania, filiala locala a producatorului israelian cu acelasi nume, detine doua fabrici in Romania, la Adunatii-Copaceni si Popesti-Leordeni. Tnuva Romania a fost fondata in anul 2004.


Citeste mai multe despre   












Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1628 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    nu le merg vinzarile? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 12:52)

    io [anonim]

    pai cred si eu, in supermarket produsele lor sint cu cel putin 20% mai scumpe decit celelalte ...
    sa coboare preturile, nu le trebuie nu's ce directori de marketing sau vinzari.
  • +2 (2 voturi)    
    DE UNDE ADUCE LAPTELE? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 12:55)

    gigi [anonim]

    cel mai bun lapte e de la vacile crescute liber, la munte ( Transilvania, Maramures, Bucovina) , pe cand aici pe langa Bucuresti, banuiesc ca sunt vacute care nu vad lumina soarelui si mananca multa faina de peste...
    • +4 (4 voturi)    
      lapte (Miercuri, 16 septembrie 2009, 13:40)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Cunosc crescatori de vaci care vand laptele proaspat muls cu 80 de bani litrul.Lapte care daca vrei sa il pastrezi se acreste dupa cateva zile, dar care baut proaspat e foarte gras si gustos.
      Cum mama masii ajunge "laptele" la carton cu termen de valabilitate de 6 luni si aspect de apa colorata sa coste zeci de lei in supermarketuri????Si de unde vine laptele ca se vinde mult mai mult decat se produce???
      Bem toate porcariile si mai platim si preturi enorme ...
      • 0 (2 voturi)    
        re (Miercuri, 16 septembrie 2009, 14:03)

        nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui Un stelist

        Din Ungaria vine. Neprocesat si respectand toate normele (la care producatorii nostri nici nu viseaza) este mai ieftin decat ala provenit de la vaci din tara.
        • +1 (1 vot)    
          ??? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 15:12)

          nasu mic [anonim] i-a raspuns lui nashu_mare

          in Ungaria, mai ieftin de 80 de bani/litru? Crezi ca daca e 70 bani se schimba ceva la pretul final?
          N-ai inteles ca buba e - ca de ce de la 80 bani, ajunge litrul de lapte in supermarket la 3-4 lei/litru
          • +3 (3 voturi)    
            ??? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 15:40)

            diablo [anonim] i-a raspuns lui nasu mic

            E 3-4 lei litru pentru ca trebuie sa-i plateasca bine pe alde' Cristian Popa si Adriana Ionescu care plimba hartii toata ziua ...
            • +1 (1 vot)    
              morons! (Miercuri, 16 septembrie 2009, 17:37)

              sin. [anonim] i-a raspuns lui diablo

              si in aia 0.8 RON a inclus mosul tau si standardizare, salarii, utilitati, amortizari, linie imbuteliere, packaging, distributie, promovare si niscai profit?
              Daca abia ai picat din caruta, nu te forta pe internet.
  • 0 (0 voturi)    
    Tnuva sponsor in Israel (Miercuri, 16 septembrie 2009, 21:06)

    royo [anonim]

    Tnuva este o companie originala din Israel. Noi le cumparam produsele iar o parte din bani ajung in Israel, unde se transforma in arme pentru exterminare arabilor si colonizarea pamanturilor pe care acestia le detin. Multumesc cumparati voi, eu iau Napolact