In Saturn, turistii mananca porumb la gratar pe ritm de manele

de Andreea Dogar     Evenimentul Zilei
Miercuri, 22 iulie 2009, 9:46 Economie | Consumator

La Saturn
Foto: EvZ.ro
Statiunea Saturn este in continuare o destinatie cautata de familiile care vor sa isi petreaca vacanta la Marea Neagra. Plaja este plina de copii care alearga printre prosoapele turistilor, dar si de catei cu botul murdarit de nisip, care nu se sfiesc sa treaca direct peste cearsafurile intinse la malul marii. Cateva hoteluri de lux aparute recent in statiune stau alaturi de unele mai vechi, cu aspect de camin de studenti, in curtea carora turistii isi prepara singuri masa de seara: o portie de mici la gratar.
Citeste reportajul complet pe EvZ.ro


Citeste mai multe despre   











5972 vizualizari
  • +8 (10 voturi)    
    Frumosule..... (Miercuri, 22 iulie 2009, 10:01)

    Asterix [anonim]

    Frumosule , chiparosule uitashi ghiulul si lantzu'.....
    • +1 (3 voturi)    
      lasa-l (Miercuri, 22 iulie 2009, 10:35)

      bec [utilizator] i-a raspuns lui Asterix

      cu ghiulul si lantul, ca nu pare tigan, adica rrrom persecutat. In rest e cam cum zice dl Asterix de mai jos.
      • +1 (1 vot)    
        erata (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:06)

        bec [utilizator] i-a raspuns lui bec

        dl. gheorghe de mai jos
  • +5 (9 voturi)    
    Sugestiva poza cu burtosul in prim plan (Miercuri, 22 iulie 2009, 10:14)

    gheorghe [anonim]

    Probabil ca-i place mult porumbul la gratar, micii, berea si manelele !
    Este turistul reper al Litoralului romanesc !
    Sunt aproape sigur ca in urma lui ramin munti de peturi de bere !
  • +5 (7 voturi)    
    BMW=cocalar (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:00)

    Bogdan [anonim]

    Sunteti foarte agasanti cu reclama asta de la bmw. de parca cei care citesc ziarul asta ar avea bani de asa ceva, sa fim seriosi, burtosii care conduc x6 nici macar nu stiu sa citeasca
    • +1 (3 voturi)    
      bmw & lectura (Miercuri, 22 iulie 2009, 16:09)

      elisa [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Draga Bogdan, te cam grabesti cu "sentinta". Ti-o spune o posesoare de bmw care - surpriza - stie sa citeasca. Si chiar Hotnews - pe langa Kafka, Hesse, Flaubert si altii :) Si nici nu imi plac manelele. Chiar deloc.
      Deci loc de mai bine exista si la cei care nu isi permit un bmw: de ex mai putine prejudecati ... ce zici?
      • +2 (2 voturi)    
        haha!! (Joi, 23 iulie 2009, 0:24)

        elena [anonim] i-a raspuns lui elisa

        Draga Elisa,

        Si tu esti haioasa!

        Oare de ce simti tu nevoia sa ne atragi atentia ca ai BMW si stii -surpriza- sa citesti? Ai nevoie cumva de o justificare?? Si nu-mi spune ca esti mare pasionata de viteza... Altele treb sa fie motivele ca esti posesoare de BMW!!


        E
        • 0 (0 voturi)    
          punct (Joi, 23 iulie 2009, 11:00)

          elisa [anonim] i-a raspuns lui elena

          Draga Elena,

          sa-ti raspund la intrebare: scopul comentariului meu este sa atraga atentia asupra unei prejudecati. Atat si nimic mai mult.

          Din comentariul tau, imi dau seama ca si tu ai ... prejudecati ;) , similare cu ale lui Bogdan.
          In plus, crezi ca stii (de unde oare?) 1. motivele pentru care mi-am cumparat masina si 2. ca am o aversiune fata de viteza ....

          De obicei, nu polemizez cu oameni care cred ca le stiu pe toate.

          Numai bine
  • 0 (2 voturi)    
    si nici macar nu se inchide (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:02)

    Bogdan [anonim]

    Inteleg ca aduce bani, dar faceti ceva sa se inchida macar
    • +2 (2 voturi)    
      se inchide (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:23)

      Simon [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      din dreapta sus, unde scrie INCHIDE X
  • +4 (8 voturi)    
    Civilizatia la romani (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:12)

    ghee [anonim]

    Ete d'aia eu si altii preteni d'ai mei am ales alte destinatii, incepand cu Bulgaria, unde n-ai sa vezi ce vezi pe litoralul romanesc.
    Va urez success la manelizare, si la micii vostri...
    • +3 (3 voturi)    
      pai tot pe baietii astia ii gasesti si in bulgaria (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:14)

      toto [anonim] i-a raspuns lui ghee

      ca e ieftin si se duc si acolo, cat despre manele, pe aleea principala din Albena, se auzeau din greu, iar o vanzatoare bulgaroaica stia si versurile in romaneste! am crezut ca e romanca si i-am vorbit, dar nu stia decat versurile!
  • -4 (6 voturi)    
    partea incurajatoare (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:58)

    zdragomir [utilizator]

    Singura parte incurajatoare din povestea asta e ca micii si berea vor aduce moartea mai repede acestor ...turisti. Din pacate manelele nu afecteaza direct conditia de sanatate, dar daca sunt la volum destul de tare intr-o masina de viteza (evident BMW), ar putea fi factor principal in fatalitati.
  • +8 (8 voturi)    
    Trist (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:04)

    anonim [anonim]

    Cred ca suntem singura natie din lume care isi uraste neamul si tara.Asta pentru ca suntem lasi si .nesimtiti
    • 0 (2 voturi)    
      ai uitat (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      tradatori si hoti
      • 0 (0 voturi)    
        stii ce? (Miercuri, 22 iulie 2009, 21:52)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        vorbeste in numele tau!
        • 0 (0 voturi)    
          lol (Joi, 23 iulie 2009, 9:19)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

          d c te ataci asa?
          uitete putin la ce cred strainii despre noi si o sa vezi d c zic asta... sau comportamentul nostru pe parcursul isotiriei, ce zicea herodot de noi etc...
          crezi ca mie-mi convine?
    • +1 (1 vot)    
      pestele... (Miercuri, 22 iulie 2009, 14:54)

      eu [anonim] i-a raspuns lui anonim

      de la cap se-mpute, iar pe litoral miroase cel mai tare :)
    • +4 (4 voturi)    
      gresit... (Miercuri, 22 iulie 2009, 15:26)

      Asterix [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Imi pare rau dar trebuie sa te contrazic. Nu imi urasc neamul si nici tara, doar pe cei care au transformat-o in mizeria de acum - romani si tigani deopotriva. Mai rai totusi cred ca sunt romanii, care s-au transformat in tigani prin atitudine si subcultura manelelor. Tiganii sunt de la mama lor asa si nu prea doresc sa se schimbe iar noi in loc sa ii schimbam in bine, ne-am coborat la nivelul lor ... deh lipsa educatiei incepe sa isi arate fata....
      • +1 (1 vot)    
        sunt primul (Miercuri, 22 iulie 2009, 21:53)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Asterix

        Sunt primul care:
        1. S-a sinchisit sa-ti dea un vot
        2. Ti-a dat vot pozitiv.

        Pentru ca esti primul comentariu obiectiv.
  • +1 (3 voturi)    
    e normal... (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:54)

    liviu_ [utilizator]

    atat ne duce mintea...
    ce-or fi vrand sa faca romanasii pe litoral? sa asculte bach si sa citeasca kant?
    fiecare se comporta dupa posibilitatile intelectuale...
  • +2 (2 voturi)    
    reclama blocata pe acest articol :-) (Miercuri, 22 iulie 2009, 13:49)

    petre [anonim]

    Interesant cum de ati reusit sa puneti reclama cu BMW de asa maniera sa nu pot citi articolul "In Saturn, turistii mananca porumb la gratar pe ritm de manele". Reclama s-a blocat pe ecran! Probabil ca au simtit ca am Logan ! :-)))))
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 22 iulie 2009, 14:19)

    Nautilus [anonim]

    A fost vreodata altfel in Saturn, de cand s-a infiintat?...

    ~Nautilus
    • 0 (4 voturi)    
      Da (Miercuri, 22 iulie 2009, 22:01)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Nautilus

      Da, a fost. Si nici acuma nu e asa cum ti se descrie in acest articol gretos.

      Desigur, vei gasi si asa ceva, insa una e sa gasesti si alta sa generalizezi.

      Articole platite, concurenta e acerba si, bineinteles, neloiala.

      Oricum, plecati care pe unde vreti, in Romania nimic nu e bun, totul e patat, "fumat", demodat, jegos.

      "Dincolo", la altii e minunat, ieftin si bun.

      Voi chiar nu va revoltati cand sunteti luati ca turme de oi proaste? Nu vedeti micile dezinformari si manipulari?

      Daca e sa caracterizez acest popor intr-o singura fraza, atunci dpdv-ul meu aceasta este: "Dormi linistit, cineva lucreaza pentru tine".
      Prietenii stiu de ce.
  • -3 (5 voturi)    
    woaauuu (Miercuri, 22 iulie 2009, 21:23)

    Catalin [anonim]

    Unde e Saturn? Romania are plaje? ce interesant... poate o sa merg sa le vizitez peste vreo 50 ani .
  • +1 (1 vot)    
    saturn (Joi, 23 iulie 2009, 13:34)

    Dan [anonim]

    Un articol prost informat si un jurnalist diletant in ale meseriei .
    Sunt un turist din statiunea Saturn si va spun sincer ca de 7 zile de cand sunt aici nu am auzit nici o manea; este o statiune care intradevar are nevoie de multe schimbari dar este totusi aprecita datorita linistii si relaxarii de care poti beneficia.