In Saturn, turistii mananca porumb la gratar pe ritm de manele

de Andreea Dogar     Evenimentul Zilei
Miercuri, 22 iulie 2009, 9:46 Economie | Consumator

La Saturn
Foto: EvZ.ro
Statiunea Saturn este in continuare o destinatie cautata de familiile care vor sa isi petreaca vacanta la Marea Neagra. Plaja este plina de copii care alearga printre prosoapele turistilor, dar si de catei cu botul murdarit de nisip, care nu se sfiesc sa treaca direct peste cearsafurile intinse la malul marii. Cateva hoteluri de lux aparute recent in statiune stau alaturi de unele mai vechi, cu aspect de camin de studenti, in curtea carora turistii isi prepara singuri masa de seara: o portie de mici la gratar.
Citeste reportajul complet pe EvZ.ro


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

6138 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Frumosule..... (Miercuri, 22 iulie 2009, 10:01)

    Asterix [anonim]

    Frumosule , chiparosule uitashi ghiulul si lantzu'.....
      #showComment
  • +5 (9 voturi)    
    Sugestiva poza cu burtosul in prim plan (Miercuri, 22 iulie 2009, 10:14)

    gheorghe [anonim]

    Probabil ca-i place mult porumbul la gratar, micii, berea si manelele !
    Este turistul reper al Litoralului romanesc !
    Sunt aproape sigur ca in urma lui ramin munti de peturi de bere !
  • +5 (7 voturi)    
    BMW=cocalar (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:00)

    Bogdan [anonim]

    Sunteti foarte agasanti cu reclama asta de la bmw. de parca cei care citesc ziarul asta ar avea bani de asa ceva, sa fim seriosi, burtosii care conduc x6 nici macar nu stiu sa citeasca
      #showComment
  • 0 (2 voturi)    
    si nici macar nu se inchide (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:02)

    Bogdan [anonim]

    Inteleg ca aduce bani, dar faceti ceva sa se inchida macar
      #showComment
  • +4 (8 voturi)    
    Civilizatia la romani (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:12)

    ghee [anonim]

    Ete d'aia eu si altii preteni d'ai mei am ales alte destinatii, incepand cu Bulgaria, unde n-ai sa vezi ce vezi pe litoralul romanesc.
    Va urez success la manelizare, si la micii vostri...
      #showComment
  • -4 (6 voturi)    
    partea incurajatoare (Miercuri, 22 iulie 2009, 11:58)

    zdragomir [utilizator]

    Singura parte incurajatoare din povestea asta e ca micii si berea vor aduce moartea mai repede acestor ...turisti. Din pacate manelele nu afecteaza direct conditia de sanatate, dar daca sunt la volum destul de tare intr-o masina de viteza (evident BMW), ar putea fi factor principal in fatalitati.
  • +8 (8 voturi)    
    Trist (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:04)

    anonim [anonim]

    Cred ca suntem singura natie din lume care isi uraste neamul si tara.Asta pentru ca suntem lasi si .nesimtiti
      #showComment#showComment#showComment
  • +1 (3 voturi)    
    e normal... (Miercuri, 22 iulie 2009, 12:54)

    liviu_ [utilizator]

    atat ne duce mintea...
    ce-or fi vrand sa faca romanasii pe litoral? sa asculte bach si sa citeasca kant?
    fiecare se comporta dupa posibilitatile intelectuale...
  • +2 (2 voturi)    
    reclama blocata pe acest articol :-) (Miercuri, 22 iulie 2009, 13:49)

    petre [anonim]

    Interesant cum de ati reusit sa puneti reclama cu BMW de asa maniera sa nu pot citi articolul "In Saturn, turistii mananca porumb la gratar pe ritm de manele". Reclama s-a blocat pe ecran! Probabil ca au simtit ca am Logan ! :-)))))
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 22 iulie 2009, 14:19)

    Nautilus [anonim]

    A fost vreodata altfel in Saturn, de cand s-a infiintat?...

    ~Nautilus
      #showComment
  • -3 (5 voturi)    
    woaauuu (Miercuri, 22 iulie 2009, 21:23)

    Catalin [anonim]

    Unde e Saturn? Romania are plaje? ce interesant... poate o sa merg sa le vizitez peste vreo 50 ani .
  • +1 (1 vot)    
    saturn (Joi, 23 iulie 2009, 13:34)

    Dan [anonim]

    Un articol prost informat si un jurnalist diletant in ale meseriei .
    Sunt un turist din statiunea Saturn si va spun sincer ca de 7 zile de cand sunt aici nu am auzit nici o manea; este o statiune care intradevar are nevoie de multe schimbari dar este totusi aprecita datorita linistii si relaxarii de care poti beneficia.