Complexul Energetic Oltenia a atribuit un contract de 3,6 milioane de lei, fara TVA, pentru servicii de paza

de CP     HotNews.ro
Luni, 23 martie 2015, 14:48 Economie | Energie

Complexul Energetic Oltenia SA a atribuit un contract de 3,6 milioane de lei firmei Signovince SRL Târgu-Jiu, pentru pentru servicii de pază a bunurilor şi obiectivelor patrimoniului care aparţin societăţii, informeaza Economica.net care citeaza Agerpres. Potrivit anuntului publicat pe SEAP, contractul a fost atribuit pe 30 ianuarie 2015. Potrivit presei gorjene, firma Signovince ar fi controlata de Ion Faget, fost sef SRI Gorj.

Presa gorjeana mai arata ca Signovince ar mai fi incheiat si in alti ani contracte de paza a obiectivelor energetice din Gorj. In decembrie 2008, Complexul Energetic Rovinari (n.red. acum parte a Complexului Energetic Oltenia) i-ar fi atribuit un contract de 2,5 milioane lei, plus TVA, scria Pandurul.ro. in 2009.

Reamintim ca in 2014 Complexul Energetic Oltenia a inregistrat pierderi, iar pentru 2015 sunt anuntate restructurari masive si inchiderea a 25% din capacitatea de productie.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2143 vizualizari
  • -8 (10 voturi)    
    Bun, si care-i stirea? (Luni, 23 martie 2015, 15:41)

    newlook [utilizator]

    Bun, si care-i stirea?
    Servicii, de toate categoriile se contracteaza peste tot in lume. Ce-i asa deosebit cu contractul de mai sus?
    • +4 (6 voturi)    
      cand treaba miroase a faliment (Luni, 23 martie 2015, 16:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ce pazesc astia de un million de euro ? pe mazeta ? pe taras bulba ? pe xrogo ? pe tine ?
      • +1 (5 voturi)    
        pazesc feru' ca pe haur neamule (Luni, 23 martie 2015, 17:07)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ai uitat ca la noi capitalismul a schimbat cozile de la lapte din timpul comunismului cu cozile de la tomberoane si metalul pretios din "haur" in "fer"?
        in alta ordine de idei, care este stirea? tu daca dai faliment nu-ti mai incui casa? fie suma este umflata pe spaga, fie banii au fost dati la negru. daca nu spune una din ele, articolul nu-si are rostul.
      • -5 (7 voturi)    
        Pai, o fi ceva de pazit pe acolo. (Luni, 23 martie 2015, 17:09)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Pai, o fi ceva de pazit pe acolo. Poate tocmai ca sa nu se ajunga la faliment.
        Matale te pricepi?
        • +2 (4 voturi)    
          acelasi mujic (Luni, 23 martie 2015, 18:04)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          fara sa stie de ce...
          • +3 (3 voturi)    
            Ei nu stie... (Luni, 23 martie 2015, 22:00)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Un clantau comunist platit!
            Si se vorbea de postacii pedele!
            Astia de la pesede nu se pune?!
            Mi/e scarba!
            DAR POT SA LE DAU... LAMAIE!
            PESEDEILOR!
            O sa le tina de greata in puscarie!
    • +3 (5 voturi)    
      Plateste tu, ma (Luni, 23 martie 2015, 21:58)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      din banii tai si abia atunci ai sa afli care este stirea!
      Eu nu am chef sa is traga prostul/prostii tai bani din buzunarele mele.
      Nu vreau sa hranesc niciun prost de la nici un partid; daca tu vrei, ia/i casa la maica/ta si da/le sa manance!
      Acum ai aflat care este stirea?
      Sau iti trebuie subtitrare?
      Vezi ca a inceput marea porcaiala pe latrine; pofta mare!