Victor Ponta a numit la conducerea Comisiei pentru Controlul Activitatilor Nucleare un fost sef dintr-un dispecerat Electrica din Braila

de george sirbu     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2015, 18:35 Economie | Energie

Premierul Victor Ponta l-a numit la conducerea Comisiei Nationale pentru Controlul Activitatilor Nucleare (CNCAN) pe Gabril Petre, aceste ocupand anterior, pentru 11 ani, functia de sef serviciu dispecer la o filiala Electrica, informeaza Mediafax.

Din septembrie 2004 pana in iulie 2015, Petre a avut functia de sef serviciu dispecer DED Braila, filiala de distributie a energiei electrice ELECTRICA Distributie Muntenia Nord. 

Responsabilitatile acestuia au vizat coordonarea activitatii de dispecer si, din punct de vedere tehnic, a proiectelor finantate cu fonduri UE.  

Gabril Petre are 54 de ani, este de profesie inginer si detine o diploma de master in management.  

El il inlocuieste la CNCAN, din functia de presedinte cu rang de secretar de stat, pe Constantin Popescu, eliberat la cerere din aceasta pozitie la mijlocul lunii iulie.  

Popescu (65 de ani) fusese numit presedinte al CNCAN in august 2012, promovat la acea data din postul de consilier in cadrul institutiei.  

CNCAN este in coordonarea Guvernului si reprezinta autoritatea nationala in domeniul reglementarii, autorizarii si controlului activitatilor nucleare.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
1402 vizualizari
  • +3 (3 voturi)    
    Da' nu era in concediu? (Vineri, 7 august 2015, 18:45)

    LiviuX [utilizator]

    Sau l-a numit pe Facebook, ca vad ca acuma se practica sa conduci tara pe Facebook...
  • +3 (3 voturi)    
    Cum te poti face de tot ......? (Vineri, 7 august 2015, 19:07)

    Armadilo [utilizator]

    Intrebati-l pe Ponta, detine N diplome in asa ceva. este specilizat in a se face de oooooo

    El este sef de dispe(ce)rati, cam asa ceva o ajuns guvernul Romaniei.
  • +1 (1 vot)    
    Numire de CaNCAN a "doctorului " in falsh Ponta (Vineri, 7 august 2015, 20:23)

    Plagarus [utilizator]

    Ultimul lest de la Viorel Ologul !
  • +1 (1 vot)    
    Nici nu ma mir... (Vineri, 7 august 2015, 20:35)

    Paul Atreides [anonim]

    ...ca tara asta merge cum merge, fiindca toti sunt numiti fara competente si experienta in domeniu, iar profesionistii din insitutiile respectiva ofteaza din nou...
    Suntem unde suntem si o sa fim in continuare atata timp cat in institutii care nu au nici o treaba cu politicul, sunt numiti sefi politic.
    • 0 (0 voturi)    
      Cum poti sa spui asa ceva? (Vineri, 7 august 2015, 22:33)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Paul Atreides

      Vezi ce am spus mai sus. Fiind in concediu si in croaziera, l-a numit pe Facebook, pentru ca probabil avea cele mai multe "Like"-uri. Deci e clar ca e competent!
      • 0 (0 voturi)    
        Ah (Sâmbătă, 8 august 2015, 0:20)

        Paul Atreides [anonim] i-a raspuns lui LiviuX

        oare cum a putut sa-mi scape un element atat de important in ziua de azi...Like-ul pe FB.
        Damn, caldura e de vina, mii de scuze!

        P.S. La cat de eficient e, Ponta poate sa ne conduca tara circumnavigand tot globul...
  • 0 (0 voturi)    
    incompetenta (Sâmbătă, 8 august 2015, 10:24)

    ilidia [anonim]

    Aceeasi piesa. Sustinere politica sa ai, cap ce-ti mai trebuie. Dispecerii sunt mai peste tot niste ratati in meseria lor. Ei "urmaresc" parametri de functionare si, daca trebuie sa intervina, n-o fac de capul lor. Pentru asta exista proceduri stricte pe care trebuie sa le aplice.