FOTOGALERIE Peste o mie de persoane au protestat alaturi de Mircea Badea la CNA

de HotNews.ro    
Marţi, 9 noiembrie 2010, 19:13 Economie | Media & Publicitate

Fotogalerie: Protest Mircea Badea
Peste o mie de persoane au protestat alaturi de Mircea Badea si Victor Ciutacu in Piata Constitutiei, dorind sa atraga atentia asupra amenzilor primite de la Consiliul National al Audiovizualului (CNA). Mitingul din Piata Constitutiei a inceput in jurul orei 14.00 si s-a incheiat, fara incidente, in jurul orei 16.00.

Solicitarea de aprobare a mitingului a fost depusa de Mircea Badea si Victor Ciutacu. Cei doi au luat aceasta decizie dupa sedinta CNA din 28 octombrie. Atunci, CNA a amendat cu 10.000 de lei Antena 3 pentru emisiunea "Sinteza zilei" din 14 septembrie, in care s-a incalcat dreptul la propria imagine al Elenei Udrea, iar Mircea Badea si Victor Ciutacu au folosit un limbaj injurios comentand o inregistrare care prezenta vizita ministrului la Vaslui.

"Amenzile (date de CNA, n.r.) vor fi contestate in instanta. Noi am mai castigat procese impotriva CNA-ului. Amenzile au fost nefundamentate din punct de vedere legal. Dansii nu au returnat banii cu care ne-au amendat. Aici e vorba despre ceea ce unii dintre noi percep ca fiind limitarea dreptului la libera exprimare, ceea ce mi se pare foarte important in orice tara de pe planeta", a declarat Mircea Badea la inceputul protestului, citat de Mediafax.


Citeste mai multe despre   






















21494 vizualizari

  • +23 (51 voturi)    
    iar au strans astia galeria stelei... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 19:21)

    popcorn monta [utilizator]

    si aia din alexandria,care au ajuns mitingisti de profesie...
    • +18 (38 voturi)    
      Google stie (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:17)

      lingaul ciutac [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      Cautati pe google dupa cuvantul ... Lingaul

      Rezultatul spune tot.
      • +9 (21 voturi)    
        1 plus... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:56)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui lingaul ciutac

        tare asta...
      • +2 (16 voturi)    
        +1 (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 8:35)

        Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui lingaul ciutac

        Foarte taare!
      • +2 (8 voturi)    
        +1 si de la mine (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:26)

        ciuTACI [anonim] i-a raspuns lui lingaul ciutac

        Si eu cred ca-i tare !
      • 0 (0 voturi)    
        fara suspans, te rog! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 20:30)

        ursut [utilizator] i-a raspuns lui lingaul ciutac

        nu ne lasa asa. ce sa cautam sa-l gasim si pe badea?
    • +12 (28 voturi)    
      un protest organizat spontan (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 6:50)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      in spatele celor cateva sute de deraiati erau 5-6 autobuze parcate care isi asteptau spontanistii sa termine protestul spontan ! RadioZu a transmis toata ziua indemnuri populatiei ranite sa se duca sa sprijine mitingistii Badea und Ciutacu-cuplul de comicii fantezisti ai Halenelor 1-3! a fost o circoteca de pomina in care marele luptator cu circuit inchis in K1= Badea si ultimul evreu declarat din Ferentari=Ciutacu s-au dat iar in stamba cuvenita Voiculescilor !
      • 0 (0 voturi)    
        ce e cu autocarele (Joi, 11 noiembrie 2010, 12:18)

        cosmin [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Ai fost la miting?
        Eu daca nu ma uit la televizor sau pe internet nu aflu nimic.
        Ar trebui faca ceva ziaristi o ancheta daca autocarele au fost aduse din partea lui badea , ce numere au asa, cati au venit cu autocarul
        Eu as fii curios si de la ce distanta au venit
        Ar fii util un articol din asta dar pe un ton mai relaxat pentru ca orcum legal nu are nici o importanta, poti ai dreptul la protest si linia intre platit sa fii nervos si nervos de-a binelea e neclara.

        Exceptie parerea mea campaniile electorale macar pentru faptul ca politicienii nu dau mita de la ei din buzunar.
    • +11 (21 voturi)    
      LIBERTATEA DE EXPRIMARE (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:53)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

      A informa corect si a oferi informatii ofensatoare, zvonuri neconfirmate, calomnii, a defaima, a leza demnitatea, a folosi limbajul tendentios sau vulgar - poate fi pus sub semnul egalitatii ? Libertatea de exprimare nu da NIMANUI dreptul de a actiona iresponsabil si de a face acuzatii gratuite. Libertatea deplina pe care o are mass-media la noi a facut ca o parte (consistenta) a ei sa spuna NUMAI neadevaruri, sa utilizeze doar injuria si calomnia. Suntem astazi martorii unei noi tiranii, tirania *mogulilor de presa*. Din aceasta cauza, consider ca trebuie stavilite astfel ce fenomene. Libertatea de exprimare nu poate fi absoluta.
      • -7 (15 voturi)    
        deci (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:48)

        rider [anonim] i-a raspuns lui carat

        tu vrei sa ne intoarcem la comunism...aaa...pardon, cred ca suntem deja in comunism si dictatura daca nu vrem sa existe libertate de exprimare
        • +3 (9 voturi)    
          LUI RIDER (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 14:09)

          carat [utilizator] i-a raspuns lui rider

          Se vede clar ca habar nu ai de ce inseamna comunismul, dar vorbesti ca sa nu ti se observe casul de la gura. Daca tara asta si oamenii ei n-ar fi fost atat de greu loviti de dictatura comunista, mai ca ti-as dori sa o traiesti pe pielea ta. Dar pentru cativa cu creiere necoapte sau spalate, nu trebuie sa sufere si ceilalti.
      • -3 (11 voturi)    
        Mintea n-are limite! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:18)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui carat

        Iti convine sa-ti limitezi mintea prin limitarea propriului limbaj?
      • -2 (6 voturi)    
        Ba da! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 17:12)

        Nox [anonim] i-a raspuns lui carat

        BA DA ! Libertatea de exprimare poate si TREBUIE sa fie absoluta. Daca iti simti simpatizantii tai politici lezati in "bunaciunea" lor, atunci dute in Cuba sau Corea de Nord, si lasa-ne pe noi sa ne europenizam in liniste.
      • 0 (0 voturi)    
        pro basescu (Vineri, 12 noiembrie 2010, 13:18)

        filotas [anonim] i-a raspuns lui carat

        ce e interesant la carat si la alti probasesti, este fanatismul asta dus la extrem fata de o singura persoana, dovada clara a marilor frustrari sexuale de care sufera acesti oameni si care ii face sa se agate habotnic de o singura persoana, careia ii gireaza fara discernamant orice act, orice atitudine...tot ce face basescu e ok, la el merge libertatea de exprimare absoluta (gaoz, tiganca imputita etc...), in schimb la ceilalti, libertatea de exprimare trebuie, desigur, sa nu fie absoluta...logic
  • +33 (59 voturi)    
    sfat (Marţi, 9 noiembrie 2010, 19:28)

    vali [anonim]

    sfat pentru mircea badea...mai sunt inca cateva locuri la betoane in italia...si pentru ceilalti baietei de prin televizoare, care considerand ca ceea ce fac ei e televiziune, imping limitele aiurea..e usor sa critici si sa citesti ziare..
    e foarte greu sa construiesti...e foarte greu sa construiesti in sens decent o generatie sau un nou inceput...
    baieteii critica critica critica...si vorbesc urat circareste....
    amezi ...mai multe amenzi...si pe badea la betoane
    • -14 (42 voturi)    
      are 7 milioane de spectatori zilnic (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:00)

      geo [anonim] i-a raspuns lui vali

      prin urmare recomandarile tale nu i se aplica.

      si nici cele ale pupincuristilor portocalii si/sau presei care inalta ode lui Basescu si alor lui.

      Nu ca l-as aprecia eu pe Badea,asta, dar macar am bunul simt sa citesc o motivatie puerila, din punctul meu de vedere, a CNA -ului.

      "jos CENZURA!Actiunile voastre ne alimenteaza ura!"
      am citat din Parazitii! cand a aparut era cu directie pentruAdrian Nastase... mic copil pe langa Basescu si gasca lui.
      • -5 (11 voturi)    
        E si ce daca? (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:58)

        dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui geo

        Lasa ca ala care il trimite la betoane o sa aiba 10 dupa ce ii ia locul. Nu vezi ce bun e?
      • +17 (31 voturi)    
        "Epoca de aur" a lui nastase (Marţi, 9 noiembrie 2010, 23:00)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui geo

        Nu era cenzura pe vremea lui Nastase? :))))))) Hai ca ai umor...daca-ti aduci aminte cei mai amendati erau carcotasii in special pt. CE spuneau nu pentru CUM spuneau (cum e Badea , violent, instigator la ura, vulgar). Iar telespectatorii lui sunt pe masura "mentorului". Pentru nastase liberatatea de exprimare trebuie sa arate exact ca blogul lui: doar pareri pro, si limbi, multe limbi...
        • +4 (4 voturi)    
          Violent...sigur (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 13:12)

          alt nemanipulat [anonim] i-a raspuns lui Alex

          Ce instigator e Badea asta ma, dar la actiunile organizate de el nu e nimeni violent.
      • +9 (25 voturi)    
        Vai, vai, vai ce durere... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:49)

        Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui geo

        7 milioane de telespectatori (apropo, spectatori sint aia din apropriere) si sa nu vina decit o mie, sa inteleg ca ceialalti nu au rezonat la chemarea maestrului? ntz ntz, sa nu reuseasca sa-i scoata la lupta impotriva dictatorului si CNAului, dezamagitor...
        • -4 (14 voturi)    
          aloo (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:49)

          eu [anonim] i-a raspuns lui Dan D.

          Danutzule... cei 7 mil de oameni care se uita la Badea sunt intelectuali in mare parte... au joburi si isi rup spatele pt asistati sociali ca tine sa poata comenta pe siteuri... de asta nu au venti cu Badea in piata... adevarat ca iti trebuie un IQ cat de cat sa intelegi ironiile si glumele din emisiunea lui Badea...
          • +4 (12 voturi)    
            Mare prostovan mai esti (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:01)

            bogdan [anonim] i-a raspuns lui eu

            Bai vuvuzelo, in Romania lucreaza (oficial cel putin), doar 4.5 mil de oameni, din care 1.3 mil is la privat. Si atunci te intreb? Cum palaria ma-sii are badea 7 mil de fani intelectuali care asuda zi-lumina??? Nici daca-i aduni pe cei 3 mil de romani plecati afara nu-ti ies 7 mil, asta ca sa nu mai vorbim de citi or fi intelectuali.
            Milioane de catralioane de spectatori are badea asta, de aia are emisiunea la 12 nopatea, ca la 8 sau 9 ar trece audienta de 100%...
          • +3 (7 voturi)    
            intelectual in mare parte (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 14:36)

            Cornel [anonim] i-a raspuns lui eu

            O intrebare: cum poti fi "intelectual in mare parte" ?! Vrei sa spui ca ai facut liceul dar n-ai luat bac-ul ? Foarte tare !
        • 0 (0 voturi)    
          Domane fereste (Joi, 11 noiembrie 2010, 0:28)

          Razvan [anonim] i-a raspuns lui Dan D.

          Sunt socat si trist in acelasi timp sa vad ca fac parte din aceiasi rasa cu tine
          Era Marti la ora 2 .. poate tu stai acasa in scaun cu rotile ingrijit de mamata ca mie greu sa cred ca poti manca singur sau ca ai sti sa mergi la ce minte ai .. 95% dintre oamenii care muncesc sunt in acel interval de timp la munca e chiar atat de greu sa gandesti putin inaite sa scri sau sa vorbesti ?
          • +1 (1 vot)    
            Re: Doamne fereste (Vineri, 12 noiembrie 2010, 15:54)

            Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

            Wow, asta e foarte trist - dintre toate specimenele din "rasa" comuna, demne de oprobiu, sa fiu primul care sa te shocheze, mi se pare foarte foarte trist... pentru tine.

            Poti sa stai linistit si sa nu iti faci griji, m-au dus picioarele si mintea prin parti pe unde trebuie sa muncesti, in timp ce altii stau cu mina intinsa.

            Mah, daca trebuie si crezi in ceva, faci un efort - sa inteleg ca tu nu ai putut sa pleci de la munca? trebuie sa fi foarte dureros pentru tine, dupa supararea din comentariul tau. Poti sa stai linistit, vor mai fi si alte amenzi si alte mitinguri.
      • +7 (25 voturi)    
        Nu mai minti (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:25)

        Dragos [anonim] i-a raspuns lui geo

        7 milioane de spectatori are badea?
        Tu realizezi ce prostii debitezi? Vrei sa spui ca 1 din 3 romani il urmaresc pe badea la ora 11 noaptea?
        Te-as sfatui ca daca viitoare, cand arunci niste cifre aiurea, sa para cat de cat fezabile.
        Ce zici vuvuzel?
        • +2 (6 voturi)    
          lui Dragos: (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 7:13)

          Alena [anonim] i-a raspuns lui Dragos

          Cand a specificat cifra nu s-a referit doar la emisiunea de la 11 noaptea ci si la cele doua reluari de a doua zi: la ora sapte pe Antena 1 si la ora 10 tot la Antena 1. In rest nu comentez in nici unfel nici calitatea emisiunii si nici parerile celorlalti.
          • 0 (0 voturi)    
            re: Alena (Vineri, 12 noiembrie 2010, 16:14)

            Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Alena

            Ash da o suma nu de lepadat sa pot afla citi "intelectuali" vad emisiunea lui Badea de mai multe ori in reluare... Si daca se poate o defalcare intre intelectuali autentici si intelectuali care "isi rup spatele".
            • 0 (0 voturi)    
              Forogalerie/miting Mircea Badea. (Vineri, 12 noiembrie 2010, 18:31)

              Alena [anonim] i-a raspuns lui Dan D.

              Domnule Dan D. Nu ati inteles ceea ce am scris: Pentru ca este o emisiune la ora11 p.m. si doua in reluare, s-ar putea sa adune 7 milioane dar asta nu inseamna ca sunt aceiasi. Unii dorm la prima emisiune, altii sunt acasa la ora 7 a.m., iar altii la ora 10. Indiferent cat de buna ar fi orice emisiune, nu o urmaresti de doua ori decat daca e ceva care te intereseaz strict si ai pierdut exact ceea ce ai fi vrut sa afli. Cat priveste calitatea celor care il urmaresc sunt de la toate nivelurile: cei de la CNA ca sa-i mai prinda un bufeu, cei de la presedintie sa informeze Seful, cei din formatiunile politice(opozitia sa se bucure iar puterea sa ia aminte si eventual si masuri prin acel CNA.). Personal il urmaream mai pe la inceputuri dar acum nu mai gasesc si calitate inafara de divagatii si onomatopee. Totusi daca nu ar exista si cele doua Tv.(Realitatea si-a intors spatele la putere), nu am mai afla multe hotii si nerespectari de legi ale Puterii. Nu cred ca trebuie sa ne suparam unii cu altii cand avem la indemana telecomanda! In plus nu s-a facut nici un sondaj in ceea priveste calitatea celor ce ii urmaresc emisiunea. Consider ca daca nu ar avea audienta, Camelia Voiculescu ar anula emisiunea lui.
      • -2 (4 voturi)    
        si cu tine (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:28)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui geo

        chiar 23 de milioane.
    • +1 (5 voturi)    
      Si pe tine.... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:57)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui vali

      La TV in locul lui, ca vad ca esti capabil de rating.
    • +1 (13 voturi)    
      pai... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:52)

      radu [anonim] i-a raspuns lui vali

      critica nu e constructiva? fara sa fie criticati de nimeni, toti ar face dupa cum i-ar taia capu. de acord ca badea nu spune nici nimic constructiv, dar asta nu inseamna ca face rau cand critica
    • +1 (1 vot)    
      un alt sfat (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 17:19)

      Nox [anonim] i-a raspuns lui vali

      Tie iti pare ca in tara asta se construieste ceva? Tie iti pare ca cei care conduc au ca interes "construirea generatiei?". Adevarul ca e foarte greu sa predai cuiva conceptul de libertate si libera exprimare, dupa ce a fost indobitocit timp de 60 de ani. Iti recomand sa scoti capul din tara si sa privesti la altii mai civilizati ca noi, eventual sa citesti presa internationala, sa vezi ce pateste una ca anastasie intr-o tara gen anglia sau franta. Nu zic sa ne comparam cu ei, suntem prea departe, dar daca nu facem un minim efort nu ajungem nicaieri.
  • +9 (29 voturi)    
    Vestimentară (Marţi, 9 noiembrie 2010, 19:48)

    Nae [anonim]

    Îl văd in poză pe Badea îmbrăcat cu tricou roşu. De ce?
    Eu ştiam că se angajase ca în public să iasă numai în "costum din pene" :-) Păi printre pene, CNA-ul de zărea muşchii lui ameninţători, îşi retrăgea pe loc orice amenda!
    • -2 (26 voturi)    
      Badea (Marţi, 9 noiembrie 2010, 20:54)

      G [anonim] i-a raspuns lui Nae

      Daca ai putini neuroni nu poti sa tii minte ca faza cu penele se refera la cazul in care este terminat un tronson important de autostrada in acest mileniu si de catre acest guvern de tonti(asa ca tine)
    • +7 (13 voturi)    
      Re: Badea (Marţi, 9 noiembrie 2010, 23:31)

      Nae [anonim] i-a raspuns lui Nae

      @ G point 09.11.2010 20:54
      Stimabile domn din hole,
      Iţi reamintesc faptul că Badea s-a şi expus în pene, dar mă rog ai uitat.
      Sfatul meu fusese să continuie, poate impresiona pe CNA :-)
  • +13 (37 voturi)    
    nu se poate badea !! (Marţi, 9 noiembrie 2010, 19:59)

    tornado [utilizator]

    MIRCICA! nu te ustura limba ??pe ciutacu nu ma supar nu de alta cu2 neuroni pe care ii aveti amindoi ! ,sunteti LATRAI DE SEVICI??!!vedeti ca dac nu faceti treaba buna[adica trebuie sa va agitati si sa cher credeti ce spuneti jucati bine !!!.trebuie sa-l covingeti Motanel asfel va va exclude ESTE CRIZA VEDETI!!!??
    • -16 (34 voturi)    
      Ba se poate Badea..... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 20:45)

      luminita [anonim] i-a raspuns lui tornado

      voi sunte-ti latrai de serviciu.va doresc sa ajunge-ti sa stati la coada, sa arunce udrea si boc o bucata de paine si un kg.de faina asa cum stau la coada pensionari.
      sunteti niste lingai ai conduceri de azi.
      rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • +15 (27 voturi)    
        Asta e dovada (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:22)

        bobo21 [utilizator] i-a raspuns lui luminita

        ca simpatizantii lui M. Badea nu prea s-au obosit cu educatia.
        • -8 (28 voturi)    
          Asta e dovada............... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:27)

          liminita [anonim] i-a raspuns lui bobo21

          La asa guvernare asa educatie.Asta promoveaza domnul presedinte non educatia.Asa ca ma cobor si eu la vorbirea de maidan.
          Daca aveam exemple de intelectuali adevarati vorbeam adecvat.
          • 0 (10 voturi)    
            Oare (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:30)

            Dragos [anonim] i-a raspuns lui liminita

            Vrei sa te credem ca ai facut acele greseli doar pt a folosi "vorbirea de maidan"?
          • +5 (15 voturi)    
            Coborarea.... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:50)

            California [utilizator] i-a raspuns lui liminita

            N-ai coborat de loc....acolo jos ai fost dintotdeauna. La voi, lingaii lui Vantu, Voiculescu, Iliescu, Patriciu etc. agresivitatea si comportamentul suburban este principalul criteriu de selectie. Este evident ca toti ati fost educati la clasa "maestrilor" Vanghelie, Vantu, Becali inainte sa deveniti votanti si mercenari PSD-PC. Sunt stupefiata cum poate cineva sa sustina un Zero caracter, Zero educatie, Zero talent ca acest Badea. Candva eram mandra de cultura si educatia compatriotilor mei, dar cred ca trebuie sa reconsider sentimentalismul meu nationalist. Mare pacat, mare pierdere - ura, lenea, hotia, falsitatea, oportunismul incep sa devina definitorii. Unde esti tu Tepes Doamne?
            • +2 (4 voturi)    
              cultura si educatie?? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:55)

              rider [anonim] i-a raspuns lui California

              "Candva eram mandra de cultura si educatia compatriotilor mei".
              as vrea sa vad si eu cultura si educatia oamenilor care ne conduc in acest moment......
      • +6 (20 voturi)    
        resuscitato (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:41)

        ady [anonim] i-a raspuns lui luminita

        daca inlocuiesti paine si faina cu passat si porche atunci afirmatia are sens..altfel inapoi la lins papucii motanului..
      • -1 (3 voturi)    
        este ok!! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:49)

        tornado [utilizator] i-a raspuns lui luminita

        DA stau la coda pensionai si va spun de ce stau la coada din cauza voasta care ati furat 20 si acuma nu mai puteti fura asta va doare pe voi!! si mai exista o explicatie o mostenire in sud sa primim ceva!* matana *,dac primimim ceva matana este bine !! de ce in nord nu se intipla asa cu este la voi in sud Miticilor!!
    • -6 (12 voturi)    
      Da' tu... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:59)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui tornado

      .. l-ai convis pe cel ce te plateste sa nu te dea afara?
  • -8 (30 voturi)    
    Go Mircea (Marţi, 9 noiembrie 2010, 20:11)

    Costel [anonim]

    Nu te lasa, Mircea!
    • +7 (25 voturi)    
      Go Mircea! Go home! (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:31)

      Lucifer [anonim] i-a raspuns lui Costel

      PS.
      E vorba de Mircea Gioana ?

      PS la PS
      Nu conteaza, merge la amandoi. Si pot pleca si impreuna.
      Tinandu-se de mana.
    • 0 (8 voturi)    
      LUI COSTEL (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:04)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui Costel

      Nu-ti fie teama ca nu se lasa. Trebuie si el sa manance o paine pe care sa-si intinda ce vomita.
  • -7 (27 voturi)    
    e bine (Marţi, 9 noiembrie 2010, 20:35)

    Radu [anonim]

    Dupa ce n-ati zis nimic toata ziua, bagati pe sest o stire nesemnata despre "cateva sute" de protestatari.

    E bine baieti, numarati si voi la fel de bine ca Roberta. :D
    • +14 (24 voturi)    
      Lasa mai... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:30)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Radu

      ca nu trebuie sa zica ceva cei de la Hotnews, ca zic destul cei de la Antena.. Apropo, cat au zis cei de la Antena despre acele stenograme cu Vantu? Din curiozitate.. Si cat a vorbit nea Badita despre ele.. tot din curiozitate...
    • +4 (18 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:55)

      Lucifer [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Manarie pe fata!
      I-am numarat cu ajutorul aparatului birocratic din dotare: au fost 723 401.
      Din pacate :
      35,2 % erau in carciumi pe teritoriul national ( nu conteaza al cui )
      41,7 % in drum catre ( vezi mai sus )
      2,(9) ( in perioada ) se zbateau de mama focului sa faca audientza
      - restul erau trecuti pe liste.....nu conteaza ce liste , dar erau
  • -8 (30 voturi)    
    RESPECT PT BADEA, GADEA, CIUTACU !! (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:11)

    ana [anonim]

    3 JURNALISTI curajosi, de exceptie, cum avem nevoie in vremea cand simtim ca dictatura portocalie ne sufoca.
    Au fost peste 1000 oameni la protest...

    si oameni de calitate !

    felicitari Badea, Gadea, Ciutacu !!
    • +6 (20 voturi)    
      Lasa-neee lasa-neee (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:57)

      martianu [utilizator] i-a raspuns lui ana

      Dute tanti si te culca, auzi "dictatura portocalie"... mai schimba TV de pe irealitatea, vad ca ti-a mancat toti neuronii.
      Tu si oamenii de calitate care nici macar dupa ce vedeti stenograme cu ce fac mafiotii astia nu credeti ar trebui sa fiti inchisi undeva intr-o pestera.
    • +4 (16 voturi)    
      Raspuns lui ana (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 7:23)

      brad [anonim] i-a raspuns lui ana

      Daca ar fi "Dictatura portocalie "nu ar mai injura tipi ca badea,ciutacu ,gadea si sa nu uitam faimosul om cu laptop,stan.Adevarul e ca ne-ar trebui vreo 5 ani de dictatura ca sa-si revina tara ,dar dictatura miltara sa fie nu politica.
      • 0 (6 voturi)    
        Raspuns lui brad (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:18)

        riki [anonim] i-a raspuns lui brad

        Deci nu e dictatura dar ti-ai dori asa ceva.
        Am inteles in sfarsit de ce "portocaliii" ii fac pe toti ceilalti securisti si comunisti. Ca sa-si ascunda adevaratul chip hidos.
  • -5 (23 voturi)    
    Cam parsiv (Marţi, 9 noiembrie 2010, 21:23)

    Parzival [utilizator]

    ceea ce faceti! Sorry, dar din fotogalerie se vede ca numarul e mult mai mare decat cel invocat de voi in titlul articolului.
    • +7 (15 voturi)    
      Zi tu o estimare (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:54)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Parzival

      Dupa poze, cam citit estimezi tu ca fost? 2000-5000? 7 milioane de "spectatori" cum le zicea un forumist mai sus? :-)
      • +2 (6 voturi)    
        au modificat titlul (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:08)

        Parzival [utilizator] i-a raspuns lui Dan D.

        ieri ziceau in titlu "in jur de 300 de oameni".
  • +6 (28 voturi)    
    Mircea Badea- Mare pupincurist ! (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:36)

    cornel [anonim]

    Ce mizerie a ajuns tara noastra. ! Cei care nu au facut nicio meserie , au ajuns pupincuristi la mari hoti si deci bogati.
    Sa-ti fie rusine Mircea Badea !
    Daca mai ai !
    • -5 (21 voturi)    
      Badea pupincurist? (Marţi, 9 noiembrie 2010, 23:04)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui cornel

      Tu te-ai uitat vreodata la vreo emisiune de-a lui?
      Sau il confunzi cu Turcescu sau Nasu?
      Vezi ca aia nu au audienta impreuna cat el, iar de pupat..., nu are rost sa mentionez, ca altceva nu stiu sa faca.
      Oare audinta omului si faptul ca are tot spatiul publicitar vandut pe un secol inseamna ca e pupincurist si platit pentru asa ceva? Adica oamenii aia se uita pentru ca iau si ei bani?

      De fapt un singur raspuns pentru tine: LOL!
      • +7 (17 voturi)    
        Evident (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:58)

        Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui dragoshenko

        ca ai pierdut emisiunile cind sarea in apararea Motanului :-) si cu cita ardoare... Mircea Badea nu are decit citeva probleme: nu ii place Basescu, ai lu Basescu, CNAul si politistii - in rest, nu prea are preferente, dupa cum ii tuna in ziua respectiva. Sincer, pentru emisiunile din Romania vinzarea de publicitate e un indicator f bun, pentru ca e invers proportionala cu calitatea emisiunii...
  • +3 (9 voturi)    
    Bin laden... (Marţi, 9 noiembrie 2010, 22:54)

    AlinP [utilizator]

    Bin Laden... AICI!!! Sau ma rog... acolo!
  • +5 (21 voturi)    
    Sezatoarea griveilor (Marţi, 9 noiembrie 2010, 23:19)

    ...escu [anonim]

    Saltimbancii astia nu mai au rating nici pe sticla nici in strada.
    Instiganti,intrigati,nu stiu ce sa mai inventeze intru spalarea creierelor .
    Sper ca s-au convins acum ca multi am exersat libertatea de a schimba canalul tv!
  • +3 (15 voturi)    
    Incredibil (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:17)

    Bogdan [anonim]

    Vai de capul nostru, in ce tara traim. Manipuleaza freierii astia niste gloate de tineri (cred ca si mai batrani) care oricum vin tocmai din Alexandria doar ca sa chiuleasca de la ore(slujba) sau ca sa vada Bucurestiul. Densitatea de prostie pe m patrat acolo era mai mare decat in toate cartierele marginase din Buc.
    La noi in tare cei care fac cu adevarat greve sunt la numar mai putin de 1% din total, restul se numeste "prostime", termen pe care Mircea Badea il foloseste frecvent.
  • -3 (9 voturi)    
    comentarii ref. greva badea/ciutacu (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 7:48)

    ion copuzeanu [anonim]

    Cei doi ar fi bine sa numere comentariile pro si contra pe care gestul lor le-au primit si astfel poate ca isi vor pleca al lor capusor de rusine - daca au !- si astfel vor vedea cati sustinatori au in promovarea unor emisiuni pline de injurii si aberatii. Pacat de ei pentru ca sunt atat de tineri si neajutorati. .....
  • +1 (11 voturi)    
    Vedeti ca se poate ? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 8:24)

    Minune Vijelie [anonim]

    Ca admirator al lui Mircea Badea nu pot sa spun ca au fost mai mult de 1000 de persoane in Piata Constitutiei. Atat legat de acest aspect.

    Ce m-a surprins (placut !, deci am sters demult din toolbar hotnews.ro datorita atitudinii evident pro-basiste), este obiectivitatea articolului.

    Asadar se poate.
  • 0 (14 voturi)    
    CNA - Ciocul Mare (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 8:32)

    Daniel [anonim]

    Bai, dupa parerea mea CNA-ul este prea bland.
    Avand in vedere porcariile care se debiteaza la TV, eu as prefera un CNA mult mai dur.

    Despre Badea si Ciutacu, no comments!
    Ma intreb numai cine-o fi pitit in spatele lor?
    Cine promoveaza niste nulitati?
    • -2 (10 voturi)    
      nulitate absoluta (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:23)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      dar tu cine esti mai baiatule de Badea si Ciutacu sunt nulitati ? cam cate carti ai citit asa de curiozitate de esti asa dur? cand o sa te vad realizator de emisiune poti sa vorbesti.////(editat de HotNews.ro)
      • +1 (9 voturi)    
        Halal realizatori, halal cultura... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:02)

        El [anonim] i-a raspuns lui eu

        Invective, abjectii, dejectii, instigari, obscenitati, trivialitati...si totul pentru bani!
        Daca in opinia ta astia sunt "mareti" realizatori sau daca pentru tine a fi realizator reprezinta un titlu de mare incarcatura intelectuala...e mai bine sa ma abtin!
        Ne tot miram de ce romanul nu e respectat de lumea civilizata.
        Hai, ia-ti semintele si savureaza-ti idolii; nu-mi permit sa te mai retin.
  • +4 (8 voturi)    
    Tare mult as vrea (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:02)

    tasha [anonim]

    sa vad un miting organizat de Radu Moraru!!!!!
    • +3 (3 voturi)    
      pai nu se poate cu Nasul (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:36)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui tasha

      ca el e mereu cu puterea

      P.S.
      Si cine ar veni la un protest al lui Moraru?? Nimeni!
  • +1 (9 voturi)    
    peste 1000... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:38)

    Ion [anonim]

    Peste 1000 de fraieri. Se poate mai mult? Cu siguranta, prostime e multa, doar paine sa le dai si te urmeaza.

    Pentru ce au iesit ei? Pentru ca Badea e un cretin care nu stie decat sa injure? Mda, foarte bun motiv...
  • +6 (8 voturi)    
    mda (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:49)

    alex [anonim]

    Mircea Badea te iubim ca ca tine nu gasim.
  • +1 (7 voturi)    
    papagali - 1&1/2 (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:32)

    iluzii [anonim]

    Mircea Badea si-a inceput rolul, vocatia poate, in urma cu aproape un an, cand in Piata Victoriei si-a tinut promisiunea de a defila impanat. Se pare ca acesta ipostaza ii contureaza destinul. Si cum in viata un prost va gasi intotdeauna un prost mai mare decat el pe care sa-l laude a aparut si Ciutacu (a se vedea explicatia dex-ului pentru "ciutac"). Ce pot spune? Doua destine care confirma! La mai mare!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Ha... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:58)

    Anonim [anonim]

    Eu as vrea sa vad un miting organizat de Nasul...
  • +1 (7 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:04)

    laura [anonim]

    dreptul la libera exprimare este motivul pentru care au murit unii oameni in 1989..
    Tot pentru mentinerea dreptului la libera exprimare a organizat ieri miting-ul Mircea Badea si nu pentru a-si "servi" angajatorul;
    Faptul ca voi puteti sa va expimati pe acest forum parerile este pentru aveti acest drept
    Cum ar fi daca nu l-ati mai avea?
    la acest lucru v-ati gandit inainte de a-l critica pe Mircea Badea?
    • +1 (7 voturi)    
      Esti din alt film (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 13:11)

      euro [anonim] i-a raspuns lui laura

      Un pic de decenta, te rog! Nu amesteca mortii de la revolutie in interesele de afaceri ale lui Felix . Pe Badea si pe Ciutacu nu i-a oprit nimeni sa-si exprime parerile, dimpotriva, o fac zilnic la televizor iar ei au facut-o si pe strada.Totusi, nu ti se pare normal sa raspunda pentru lucrurile pe care le afirma acolo doar pentru a-si incanta patronul? Cea ce fac ei nu se poate numi jurnalism (Badea a recunoscut-o de nenumarate ori). Metehnele comuniste nu s-au stins, Badea&Ciudatcu sunt doi activisti responsabili cu propaganda deghizati in gazetari&analisti politici&oameni de bine&martiri&formatori de opinie etc.
      • 0 (6 voturi)    
        raspuns (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 13:55)

        laura [anonim] i-a raspuns lui euro

        nu sunt fan Mircea Badea si nici Ciutacu si nu tin mortis sa ii apar INSA
        cum ar fi sa fi tu amendat pt ceea ce ai scris mai sus despre ei? vii cu niste acuze pentru care nu ai dovezi ...
        Motivul pentru care iti permiti sa afirmi o parere legata de acest subiect este pt ca ai acest drept.
        Spui ca Mircea Badea exprima anumite pareri pe TV pentru a-si servi seful care are drept scop influentarea populatiei;
        Tu nu esti cu prea mult diferit: folosesti un forum, care este vizitat de foarte multe persoane, pentru a-ti expima ideile; tu crezi ca nu influentezi prin ceea ce zici? eu cred ca da.

        Ceea ce doresc sa demonstrez este ca atunci cand redam in cuvinte gandurile noastre, cu SIGURANTA influentam anumite persoane din jurul nostru. Acest lucru nu poate fi eliminat decat prin reducerea la tacere.

        Cum ar fi sa fi obligat sa iti inghiti cuvintele?
        Cum ar fi sa vina cineva acum sa iti zica ca ceea ce ai scris tu mai sus este o jignire foarte mare adusa unor cetateni ai acestei societati si ca vei fi amendat pentru asta; iar pe viitor daca mai zici asa ceva vei primi o alta amenda?

        cred ca te-ar deranja foarte tare !!!

        Indiferent de ceea ce zice Mircea Badea pe TV eu ii salut initiativa de a le aminti celor de la CNA ca in Romania este democratie in prezent si pentru dreptul la libera exprimare au murit niste oameni candva!
        • -1 (3 voturi)    
          esti pe dinafara... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 16:10)

          lucyan [utilizator] i-a raspuns lui laura

          ai pierdut esenta articolului...
          lasa-ne cu teoria, ea a fost buna mereu, practica ne omoara...
          • 0 (0 voturi)    
            Hmmm (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 19:13)

            MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

            Asa este...esenta "articolului" era :sa-i injuram pe-ai lor si sa-i slavim pe-ai nostrii.PS.Sa inteleg ca pentru tine democratie,drepturi,libertati,etc sunt doar "teorii"...in schimb incalcarea acestora este o "practica" de laudat a portocaliilor .
  • -1 (5 voturi)    
    Badea si-a aratat Ciutacu'! sau invers! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:07)

    La rece [utilizator]

    La ce comportament au cei doi, ar trebui sa defileze in onoarea CNA, drept multumire ca scapa ieftin de fiecare data!
    • 0 (4 voturi)    
      ignori realitatea (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 16:13)

      obiectiv [anonim] i-a raspuns lui La rece

      ( si nu ma refer la postul de televiziune omonim )
      Conform sentintelor pronuntate in procesele intentate impotriva amenzilor CNA de catre postul de televiziune Antena 3 , rezulta ca amenzile sunt nefondate, adica , pe intelesul tau , faptele pe care CNA dorea sa le amendeze nu au fost savarsite. In acest caz , despre ce vorbesti cand spui ca au scapat ieftin?
  • -1 (7 voturi)    
    BRAVO !!Badea si Ciutacu (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:23)

    Anda [anonim]

    Bafta multa si Dumnezeu sa va ajute in tot ceea ce faceti!
  • 0 (6 voturi)    
    Cine mai are creier, sa gandeasca! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:26)

    grig [anonim]

    "În Germania, au venit mai întâi să-i ridice pe comunişti şi nu am luat atitudine, pentru că nu eram comunist. Apoi au venit după evrei şi nu am luat atitudine, pentru că nu eram evreu. Apoi au venit dupa membrii de sindicat şi nu am luat atitudine, pentru că nu eram membru în niciun sindicat. Apoi au venit după catolici şi nu am luat atitudine, pentru că eram protestant. Apoi au venit după mine, dar, în acel moment, nu mai rămăsese nimeni care să ia atitudine pentru mine”
    Martin Nimoeller
    • 0 (6 voturi)    
      Ai dreptate! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:38)

      La rece [utilizator] i-a raspuns lui grig

      Asa a fost in Germania nazista! Pe fondul degradarii standardului de viata a maselor au aparut si la ei tot felul de Badea, Ciutacu, Gadea care au atras prin populism si demagogie toti nemultumitii si i-au sprijinit pe cei ce prosperitate peste noapte. Rezultatul a fost dramatic!
  • +1 (7 voturi)    
    postacii portocalii (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 15:40)

    Bogdan [anonim]

    daca s-ar aduna cu totii n-ar fi mai mult de o suta... Ganditi-va! PDL-ul e pe faras, Base e sub 10 % in cadere libera, sunteti pa! (Din pacate se duce naibii si tara din cauza astora...) Io zic sa lasati cioculetul mai mic, pentru ca in cativa ani o sa va ardeti carnetele de partid cum ati facut cu cele ale PCR...Si o sa va jurati ca ati fost impotriva :P
  • +1 (3 voturi)    
    basisti naivi (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 16:41)

    DAN [anonim]

    Sa-i vad eu la anul pe basistii naivi, ciudosi pe salariile si pensiile nesimtite pe unde vor scoate camasa...
  • -2 (2 voturi)    
    fotogalerie (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 18:41)

    raluca [anonim]

    Fotografiile din fotogalerie sunt superbe ! Felicitari fotografului care a surprins in imagini atat de frumoase acest eveniment.
  • 0 (0 voturi)    
    Jos Cenzura (Joi, 11 noiembrie 2010, 0:04)

    George [anonim]

    Jos Cenzura
  • 0 (0 voturi)    
    Neinteresant... (Joi, 11 noiembrie 2010, 0:04)

    Bla bla [anonim]

    Nu ca m-ar interesa dezbaterea voastra de aici dar, vreau sa-i raspund lui Bogdan, cel care a zis ca sunt 3 milioane de romani plecati afara. Eu am lucrat pentru o companie de telefonie din statele unite, numai in state sunt 2 mil. jumatate de romani. Deci, Bogdanele, de data asta, nu ti-au iesit calculele. :)
  • 0 (0 voturi)    
    Prostia la putere (Joi, 11 noiembrie 2010, 0:31)

    Razvan [anonim]

    Nu cred ca am mai vazut atata prostie in viata mea cat am vazut la "inteligentii" care scriu comentarii fara sa gandeasca macar o secunda !
    E trist sa vad ca traiesc in aceiasi lume cu unii ca voi
  • 0 (0 voturi)    
    Protest de nota 10! (Joi, 11 noiembrie 2010, 20:18)

    RealDigital. [anonim]

    Au fost mult mai multi la protest. Dar cei care repezinta Sistemul Basist prezinta incorect informatia.
    Felicitari Mircea Badea pentru reusita.
  • 0 (0 voturi)    
    daca tot am gresit... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 12:01)

    cristina [anonim]

    Daca tot am gresit si am dat peste voi,dati-mi voie sa va bat obrazul ,ca si cum ati pricepe ceva din acest "gest"...Cateodata chiar imi vine sa cred ca ne meritam soarta si spun asta deoarece citind postarile pe aici am vazut cat popor e duuuuuuuuus cu mintea.