Cum pot dezlega misterul? A fost sau nu proiectul meu selectat pentru finantare?

de D.M.     eurofonduri.wordpress.com
Marţi, 14 iulie 2009, 11:44 Economie | EuROfonduri

Astept de jumatate de an sa aflu daca proiectul pe care l-am depus este sau nu este acceptat pentru finantare, prin Fondul Social European. Oficialii din Ministerul Muncii au declarat ca in maximum doua saptamani toti solicitantii vor primi un raspuns, iar termenul a expirat vineri, 10 iulie.

Nu am primit nimic pana vineri, si nici luni, 13 iulie. In plus, am sunat la numerele de telefon de contact ale Autoritatii de management, unde functionarii m-au asigurat ca au trimis raspunsul pe fax si, incercand sa lamuresc situatia, m-au expediat nervosi: "Daca aveti reclamatii, trimiteti la adresele de pe site". Oare ce ar trebui sa fac ca sa aflu raspunsul?

Citeste articolul integral si comenteaza pe eurofonduri.wordpress.com



















Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

864 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Poti dezlega misterul... (Marţi, 14 iulie 2009, 12:09)

    Felipe [anonim]

    ...Daca iti faci o cafea cu zat mai gros, o bei, intorci ceasca si vezi ce ti se-arata :)
  • +1 (1 vot)    
    fonduri (Marţi, 14 iulie 2009, 12:22)

    tepes [anonim]

    Tu in ce tara traiesti.Fara mita slabe sanse.
    Te crezi in Germania sau in vreo tara nordica unde nu se stie ce este mita.
    Traiesti intr-o tara latina. ROMANIA
  • 0 (0 voturi)    
    Nu poti dezlega misterul (Marţi, 14 iulie 2009, 12:47)

    luptatorul [anonim]

    Te rogi sa te anunte cineva, pe cat se poate si in timp util. Cunosc solicitanti care au primit recent raspuns pozitiv pe POS DRU, deci mai sunt sanse sa primesti ceva.
    Pe de alta parte, exista o lista pe fseromania cu proiectele aprobate, cu singura mentiune ca sunt contracte semnate de vreo 6 luni de zile... Poate prin decembrie apari pe vreo lista :)
  • 0 (0 voturi)    
    Sanctiuni! (Marţi, 14 iulie 2009, 14:42)

    AlinN [anonim]

    Ca sa nu-si faca treaba decat in prezenta micilor atentii. Sunt tzeshpe milioane de situatii in care atunci cand ai nevoie de un OK de la vreun minister, si acesta trebuie sa se dea conform legii, intr-un interval, intervalul este depasit, nu se intampla nimic, intrucat leguitorii, s-au gandit si la oamenii din ministere neexistand nici o sanctiune.
  • 0 (0 voturi)    
    simplu (Miercuri, 15 iulie 2009, 0:13)

    simplu [anonim]

    Pai cu cele 2 saptamani se lauda de 2 luni de zile! Paote in vreo 2 luni o sa afli si raspunsul.Dar e o cale mult mai simpla. Circula zvonul ca daca dai 10% din valoarea proiectului la cine trebuie (ghici ciuperca cui?) vei afla raspunsul. Acest procent e cvasi cunoscut in bransa.
  • 0 (0 voturi)    
    otrava (Miercuri, 15 iulie 2009, 18:04)

    anghel [anonim]

    terminati cu otrava asta gratuita. eu am vrut sa ofer o cutie de bomboane si am fost refuzat la modul cel mai decent. iar daca nu stiti ce volum de munca si ce raspundere este in autoritatile de management si la organisme, mai bine va abtineti de la aceste comentarii. ca solicitanti, trebuie sa intelegem ca suntem parteneri cu donorii si orice presiune de genul asta duce la alte intarzieri.
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns la otrava (Joi, 16 iulie 2009, 23:45)

      beneficiar [anonim] i-a raspuns lui anghel

      O cutie de bomboane este mult, mult prea putin.De aia ai fost refuzat.Si lucrurile astea nu se aranjeaza cu negrisorii despre care vorbesti.Aia nu au nici o putere in sensul asta!incearca sa aplici si ai sa vezi!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce tare esti ma cu bomboanele.Cine dracu te crede! (Joi, 16 iulie 2009, 23:53)

    ne lasi [anonim]

    Bomboanele erau surprize?
    Se vede ca esti de-ai lor!De aia le iei apararea.
    Probabil zaci frustrat printr-un birou si nu mai poti de "munca".