Andrei Hrebenciuc neaga implicarea la Steaua: Nu voi credita cu 3 milioane euro clubul Steaua si nu voi fi presedinte executiv

de Dan Popa     HotNews.ro
Marţi, 4 iunie 2013, 13:18 Economie | Finanţe & Bănci

Andrei Hrebenciuc
Foto: Agerpres
"Nu voi credita cu 3 milioane de euro clubul Steaua si nu voi fi presedinte executiv. ​Steaua nu va avea nicio problema financiara pentru ca un club care a facut milioane de romani fericiti nu are voie sa se prabuseasca. Trebuie sa avem in tara asta valori de neatins. Restul discutiilor sunt inutile", a declarat pentru HotNews.ro Andrei Hrebenciuc, despre care Prosport scria ca va imprumuta formatia ros-albastra cu suma de trei milioane de euro, in schimbul banilor urmand sa devina presedinte executiv.

Andrei Hrebenciuc este baiatul politicianului Viorel Hrebenciuc si ocupa un loc in Consiliul de Administratie al SIF Moldova (SIF2). El este lector universitar la ASE, autor al cartii "Iluzia. Erou şi antierou în crizele economice"

Presa sportiva a scris despre posibilele dificultati financiare ale clubului din Ghencea dupa condamnarea lui Gigi Becali la inchisoare in dosarul schimburilor de terenuri cu Ministerul Apararii Nationale.

Prosport a mai scris ca, dupa ce a ajuns pana in "optimile" Europa League, Steaua spera sa primeasca de la UEFA suma de aproximativ 4.5 milioane de euro, dar campioana Romaniei ar fi primit doar 500.000 de euro. In aceste conditii, jucatorii nu au primit salariile restante (pe ultimele trei luni) si nici primele pentru castigarea campionatului.


Citeste mai multe despre   










5228 vizualizari

  • +15 (23 voturi)    
    ce tare in expresii este Hrebe - junior.... (Marţi, 4 iunie 2013, 13:35)

    ..13 [utilizator]

    citeste omul nu ii vine sa creada:

    'un club care a facut milioane de romani fericiti nu are voie sa se prabuseasca - (too big to fall - pare a spune tanarul - cat de novator este tanarului - nota imi apartine ca nu m-am putut abtine). Trebuie sa avem in tara asta valori de neatins. Restul discutiilor sunt inutile" - zise un clasic in viata Hrebe jr.

    Imi inchipui ca o astfel de valoare de neatins este chiar Jijica - odihni-s-ar mai bine acolo - dar si altii ca si taticu lui, cantonatul caruia ii statea prea bine acolo alaturi de tanarul si preocupatul Ponta, si evident Ramses in viata - Ion Iliescu...

    Iertare trebuie sa ceara Hrebe jr. de la cititori- este prea tanar si nelinistit si gura lui vorbeste despre traditii apuse....
    • -5 (9 voturi)    
      Of of mai mai (Marţi, 4 iunie 2013, 16:14)

      Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Mai scoteti-va caltii din cap.Era vorba strict de Steaua. Nu de Gigi, Iliescu, Ponta etc ... PDL s-a spart de mult. Inca mai sunteti pe statele de plata?

      Steaua face milioane de romani fericiti de cativa ani buni, este singura echipa din Romania care are un parcurs constant in europa, si mentine Romania in pozitii onorante in clasamentele internationale.

      Mai lasati dracu politica si treceti la munca. Ingalatilor!
  • +18 (24 voturi)    
    ... (Marţi, 4 iunie 2013, 13:38)

    nicdan [utilizator]

    Tampitelul asta crede ca daca are bani trebuie sa fie neaparat si un fel de maestru spiritual si simte nevoia de a formula maxime nemuritoare. NU "trebuie sa avem in tara asta valori de neatins" tocmai pentru ca vin tampitei ca el si spun ca Steaua si apoi alte valori precum Tata si Nasul si Matusa etc sunt de neatins. Constitutia spune ca nimeni nu e mai presus de lege dar junele Hrebenciuc, mai crud fiind, probabil ca nu a apucat sa citeasca decat proiectele de Constitutie ale lui Cacarau asa ca nu a avut de unde prinde subtilitati din astea.
  • +9 (11 voturi)    
    Dezmintire? (Marţi, 4 iunie 2013, 14:23)

    un dac [utilizator]

    M-am gandit ca dezmite ca ar avea 3 milioane de euro din salariul de lector.
    Dar daca a scris si cartea "Iluzia.....", atunci se explica banii, nu avea de ce sa dezminta.
  • +8 (10 voturi)    
    hai ma (Marţi, 4 iunie 2013, 14:47)

    sabo [utilizator]

    ce Vlad Tepes esti!
    beizadea
    da Rapid?
    da Craiova, da Poli! UTA etc alea pot fi atinse
    mucios!
  • +9 (13 voturi)    
    ce preda asta la ASE? (Marţi, 4 iunie 2013, 15:23)

    __alex__ [utilizator]

    Devalizarea economiei nationale ca metoda de guvernamint?
    Guzganul rozaliu are un soricel roz fondant, dar tot toxic economic.
  • -5 (7 voturi)    
    Andrei. (Marţi, 4 iunie 2013, 16:12)

    pegas30 [utilizator]

    Intamplator am fost colegul lui de liceu si am o parere foarte buna despre el intrucat l-am avut alaturi 3 ani. Nu este un golan si nici o beizadea. Cat despre increngatura cu Gigi nu ma pot pronunta.
  • +5 (7 voturi)    
    Beizadea milionara (Marţi, 4 iunie 2013, 16:26)

    uluit [utilizator]

    Cu aceasta ocazie, putem afla ca, functia de lector universitar este foarte profitabila in Romania si te poate face milionar (in Euro, ca-n Lei romanesti "n-are" valoare).

    Mai aflam c-a scris si-o carte, sper ca n-a scriso dupa reteta albumului "Eterna si Fascinanta Românie" in tras tepe a taticului.

    Juniorului ii place sa faca "aranjamente" si jocuri la nivel "mare". Se vede c-a fost crescut sa fie urmasul "dinastiei" nomenklaturiste, care ne implementeaza democratia pe principii mafiote.

    "Taticu" Hrebenciuc se gandeste la toate si are el grija de... tine!
  • +8 (10 voturi)    
    mai pegas! (Marţi, 4 iunie 2013, 16:35)

    un dac [utilizator]

    daca erai coleg cu el la gradinita, mai ziceam.
    dar fiind coleg cu el la liceu, inseamna ca erati contemporani cu cea mai crunta guvernare la care a fost si tatal lui implicat, 2000-2004. Gresesc?
    Daca este asa, cum ii poti lua apararea unui fiu de om care a participat la halucinanta vandalizare a Romaniei? Si nu ca simplu spectator, vorbim de un sforar de prim rang.

    PS: daca nu era de acord cu porcariile facute de taica hrebe, ii cerea 100 de dolari si-si lua lumea in cap daca e asa capabil.

    Ne lasi?
  • +2 (2 voturi)    
    Exact ca ta-su (Marţi, 4 iunie 2013, 20:15)

    pinau [utilizator]

    Pentru mine ramane intrebare : De unde au astia 3 milioane de euro sa arunce pe fotbal...Chiar nesimtire mai mare nu exista..Au vandalizat Romania asta...si acum se bat in piept ca "ajuta"..Oare Romanilor nu le-a ajuns?????
  • +1 (1 vot)    
    pentru Hrebenciuc jr. (Miercuri, 5 iunie 2013, 11:07)

    taranistu [utilizator]

    Nu ti-a fost niciodata rusine de tatal tau?