Unele banci reduc salariile din oferta de angajare

de Dan Popa     Dan Popa's Weblog
Luni, 15 decembrie 2008, 10:17 Economie | Finanţe & Bănci

Nu toate bancile disponibilizeaza sau ingheata numarul de angajati. Exista jucatori care in aceasta perioada fac recrutari, in special de la concurenta, pe bani mai putini insa. Drept dovada, public acum o oferta a unei banci datata luna aceasta, facuta unui angajat de la competitie. Daca in urma cu 6 luni, salariul oferit pentru acel post era de 2.100 lei, acum el nu trece de 1.700 lei. Discut de salariul brut, fara prime, sporuri, bonusuri etc. Citeste pe blogul lui Dan Popa cum arata o oferta ferma de angajare din partea unei banci locale.

Citeste si comenteaza pe Dan Popa's Weblog.













Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

3653 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    mult coane (Luni, 15 decembrie 2008, 10:45)

    italian banker [anonim]

    Sa discutam cand vor ajunge la 7-8 milioane baza ca restul lumii care lucreaza in vanzari + bonus
    • 0 (0 voturi)    
      nu te supara... (Luni, 15 decembrie 2008, 11:02)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui italian banker

      nu lucrez in banci
      dar gandirea e cam comunista
      pentru ce face unu la bansi 2100 NU e un salariu mare...

      categoric unele meserii sunt supra sau subevaluate ca salariu, dar acum sa nu ne intoarcem in comunism unde toti castigau la fel indiverent ce faceau...
    • +2 (2 voturi)    
      ex banker (Luni, 15 decembrie 2008, 11:12)

      nu chiar [anonim] i-a raspuns lui italian banker

      1700 RON -dar brut. Iti trebuie ficati sa lucrezi in vanzari sau cu clientii PF in Romania mai ales cand vinzi produse de k... pt care iti pui obrazul. Eu unul evit cat pot vanzarile. Poate ma insel dar, am impresia ca in timp vanzarile te transforma si ca om.

      Daca v-ati intrebat vreodata cu ce se ocupa tipu ala care vorbeste tare si e agresiv cu casierita de la hipermarket, tipul care il termina 3 ore vanzatorul de produse electrocasnice pt negocierea un "discaunt" de 5% sau prietenul din liceu care te suna dupa 10 ani ca sa te intrebe ce mai faci si sa-ti "recomande un produs financiar", exista sanse mari sa lucreze toti in vanzari.
  • 0 (0 voturi)    
    imi dau si eu cu parerea (Luni, 15 decembrie 2008, 11:49)

    bagaciosu [anonim]

    Cred ca la banii astia, vor gasi cu siguranta persoane calificate, cu studii superioare , destepte, cu rabdare si capabile sa efectueze operatiuni bancare ! Cred ca vor cauta mult si bine...la asa oferta, sau se vor multumii cu niste idioati care vor lucra pe banii astia !
  • 0 (0 voturi)    
    Cleaning lady (Luni, 15 decembrie 2008, 11:56)

    Pop [anonim]

    1700 RON in brut...mdaaa, probabil ca e vorba de femeia de serviciu.
    • 0 (0 voturi)    
      what?!? (Luni, 15 decembrie 2008, 15:46)

      anky00 [anonim] i-a raspuns lui Pop

      pt cleaning lady...serios?1700 pt femeia de servici? tu ce salarii iti inchipui ca sunt in banci? Wake up woman! eu sunt ofiter adm credite si nu iau mai mult de 1200 net asa ca...mai gandeste-te inainte sa-ti dai cu presupusul.
    • 0 (0 voturi)    
      si eu credeam la fel... (Luni, 15 decembrie 2008, 16:06)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Pop

      dar nu e asa... nu sunt salarii asa mari stai linistit
  • 0 (0 voturi)    
    1233 de lei net (Luni, 15 decembrie 2008, 13:58)

    PORTAR [anonim]

    Sa fim seriosi...nici portarul nu accepta banii astia ...314 euro pe luna inseamna mai putin de 2 euro pe ora...
    Si mai terminati cu "psihoza" asta idioata menita a scadea "scorul" la angajare...au trecut vremurile mocca oameni buni ...alea au fost in anii 90...e istorie..!