Sebastian Vladescu, posibil titular la Finante: Acum ma duc sa schiez. Discutam de luni incolo

de Dan Popa     Dan Popa's Weblog
Vineri, 18 decembrie 2009, 10:25 Economie | Finanţe & Bănci

Nu stiu de ce am impresia ca viitorul ministru de Finante va fi fostul ministru, Sebastian Vladescu. Vladescu este un apropiat al reprezentantului Romaniei la FMI Mihai Tanasescu si are o buna comunicare cu Guvernatorul BNR Mugur Isarescu.

Lucian Croitoru nu a fost nicio secunda pe lista de propuneri, in ciuda anuntului facut de agentiile de stiri si de cateva televiziuni, scrie Dan Popa pe blogul lui.


Citeste mai multe despre   












Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5398 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    deci un guvern de baltati cu tarcati ?esti glumetz (Vineri, 18 decembrie 2009, 10:29)

    Eneas [anonim]

    ..maistre !dar daca lasam imaginatia sloboda ,putem face pi loc 5 guverne ,toate verosimile ..
    • +1 (7 voturi)    
      da un refresh (Vineri, 18 decembrie 2009, 11:03)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      si-o sa descoperi articolul in care imaginatia sloboda se materializeaza! Mie mi-a trebuit aproape un an pana l-am vazut pe marinar asa cum este in realitate, voua nici cinci ani nu v-au fost de-ajuns!
      • +2 (4 voturi)    
        Si Geonel ? (Vineri, 18 decembrie 2009, 11:39)

        tyla [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

        A fost de ajuns o singura intalnire face-to-face cu marinelul sa piarda alegerile.
        Boc trebuie sa fie lasat sa termine ce a inceput. Sper ca Marian Sarbu sa accepte Ministerul Muncii si sa dea credibilitate Guvernului. Dar sa n-o mai vad pe Udrea ministru k mor.
        • +1 (1 vot)    
          dna nutzy (Vineri, 18 decembrie 2009, 17:12)

          nouvelobs [anonim] i-a raspuns lui tyla

          udrea am tot vazut-o pe lista de propuneri.
          nu stiu-ce-sa mai vad, aud, cred.

          boc este in criza de idei?
          este el oare impins de basescu sau pur si simplu udrea stie prea multe si este indispensabila ?
          basescu recunoscuse intr-un interviu ca madam udrea il "trage in spate/pe spate"

          obiectiv: dna respectiva NU are pregatirea, educatia, ordinea mentala necesara unui ministru UE. prea multe sfori o leaga de sotul castigator de licitatii la stat, bani sifonati si orientati spre campanii electorale. e pe cale sa devina o "adrian nastase" in versiune demo. prea mult. insuportabil!
  • +1 (3 voturi)    
    si Violet Hrebenciuc la IMM-uri ,nu ? (Vineri, 18 decembrie 2009, 10:51)

    Fekete Tulipan [anonim]

    e bun si asta sa aprinda flacara la aragaz!
    acum vedem toti ofiterii acoperiti cu isi cauta de lucru in Guvern !
  • +3 (5 voturi)    
    carnatzarul (Vineri, 18 decembrie 2009, 10:53)

    EWA [anonim]

    gagiul e dezastru, praf...n-are ce cauta la finante
  • 0 (0 voturi)    
    Cand era Vladescu la Finante (Vineri, 18 decembrie 2009, 11:45)

    Cristina [anonim]

    Deficitul bugetar a fost 1,6% in 2006
    Asta in timp ce in Polonia era 3,6 in Ungaria 10,1%
    Bulgaria avea excedent de 3,7%
    • 0 (0 voturi)    
      nu te contrazic,in comparatie cu Ageamian (Vineri, 18 decembrie 2009, 11:58)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Cristina

      Vladescu e super,si nu ii trebuie nici barba pentru meniu !dar ceilalti din tabinetul sau cabinetul lui Boc ?
      • +1 (1 vot)    
        EUROSTAT (Vineri, 18 decembrie 2009, 12:24)

        cinic [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        ne-a taiat UN MILIARD de euro din PIB 2008. Adica Tariceanu si Ageamian ne-au mintit ordinar. deci si deficitul a fost mai mare. In aceasta cheie se explica multe.
        • +2 (2 voturi)    
          totul inflorea cand cu PNL,inclusiv criza (Vineri, 18 decembrie 2009, 12:29)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui cinic

          ..a fost o guvernare haotica,lipsita de ratiune economica ,cum sta bine unor pafaristi
  • +1 (1 vot)    
    si Boureanu? (Vineri, 18 decembrie 2009, 13:11)

    mihai [anonim]

    Si Boureanu ce zice de treaba asta? El parca era la cutite cu Vladescu dupa ce asta i-a luat nevasta.
  • +1 (1 vot)    
    ha!ha!ha! (Vineri, 18 decembrie 2009, 13:29)

    j [anonim]

    Unul din motivele plecarii din PNL a lui Boureanu era scandalul pe care acesta il isca in privinta nasului Vladescu.Boureanu fi tare ,se intoarce nasul si nu oricum, ci ca ministru,pupa-i pe ai tai cu delicatete ,pt.ca daca faci iar scandal astia te ejecteaza mai rapid decat liberalii.
  • +1 (1 vot)    
    greseala (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:27)

    traiang [utilizator]

    A nu il lua in calcul pe Croitoru care dupa cv este o notorietate in domeniu imi spune ca desemnarea lui ca premier a fost facut la hoha !
  • +1 (1 vot)    
    Toti sunt la fel... (Vineri, 18 decembrie 2009, 15:49)

    Ghe [anonim]

    Stiti de ce m-am saturat eu cand citesc aceste comentarii? M-am saturat sa vad 2 tabere, pro si contra Basescu (pro Geona/PSD). Oameni buni, nici unii dintre guvernanti, presedinti, partide politice, etc. nu este mai bun decat celalalt. N-ati vazut ca pe fata se cearta si pe la spate isi dau mana. Nu puteti fi atat de incrancenati sa tineti cu unul sau cu altul decat daca aveti vreun avantaj, dar daca n-aveti chiar nu va inteleg. Mai bine ati/am face o singura tabara impotriva tuturor politrucilor si poate vreodata ii vom invinge (desi greu de crezut). Asa ca mai terminati cu povesti din astea, Base e mai bun, ba nu Geoana, ba hai Antonescu, etc. Chiar nu intelegeti ca acest popor, adica noi, este manipulat de 20 ani incoace sub pretextul libertatii, democratiei, revolutiei. Din pacate si pt. acest privilegiu au trebuit sa moara oameni, nevinovati, tineri care au dorit o viata mai buna, si cred ca se poate mai mult decat am vazut in acesti 20 ani. Asa ca treziti-va odata!!! Chiar nu avem ce vota, am fost la vot, foarte bine, insa altenative 0, e ca si cum am avea mai multe pagini pe fiecare scriind numele unui acelasi candidat si fiecare din noi ar alege sa puna stampila pe cate o pagina in mod aleator, preferential. Din pacate asta este, eu asa vad.
    Trebuie creata o alternativa la ceea ce exista in momentul de fata, o alternativa reala, schimbati aproape toti politicienii, care sa fie dispusa sa se sacrifice partial si sa puna osul sa faca ceva bun, iar noi, n-ar trebui sa asteptam din cer sa se intample o minune, ar trebui sa facem ceea ce putem face si ceea ce depinde de noi sa ne fie mai bine. Eu nu am incredere in nimeni care este promovat de aceste cozi de topor. Tot ceea ce avem azi la conducere sunt aproape toti parte din fostul regim comunist pe care toti sau aproape toti il condamnam, si de cele mai multe ori sunt chiar mai rai si mai parsivi decat cei din fostul regim.
    Asa ca oameni buni success!
    • 0 (0 voturi)    
      felicitari! (Vineri, 18 decembrie 2009, 15:59)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui Ghe

      subscriu.
    • 0 (0 voturi)    
      Trebuie sa... (Sâmbătă, 19 decembrie 2009, 8:05)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui Ghe

      Trebuie ca...Ar fi bine sa...Se impune sa...Nu se mai poate asa...Trebuie sa schimbam....Sa facem...Sa dregem...Sa reformam...Sa reorganizam...Sus ala..Jos alalaltu'...Facem rahatul pudra.Astia suntem,d-le.Toti suntem la fel,nu toti sunt la fel.(doar ei.).Punct.
  • 0 (0 voturi)    
    Aprtenenta politica a lui Sebastian Vladescu (Sâmbătă, 19 decembrie 2009, 13:27)

    hotnewsfil [utilizator]

    Sebastian Vladescu este membru al PNL?