Microsoft Surface - Service Pack 1

de Alex Sima     HotNews.ro
Marţi, 12 mai 2009, 16:41 Economie | Gadget

Microsoft Surface Service Pack 1 adauga noi abilitati si mareste uzabilitatea pentru comunitatea celor care folosesc produsul si pentru dezvoltatori, arata Devin Coldewey, cel care a testat updateul pentru Crunchgear.

Surface are acum suport de la Microsoft Update. Mai mult, echipa lucreaza pentru a stabili o serie de gesturi standardizate pentru Surface, Windows 7 si Windows 7 mobile.

Puteti urmari in clipul urmator mai multe noutati si felul in care se comporta Microsoft Surface cu Service Pack 1 instalat.

 

Alex Sima - TownPortal


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1819 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Trist (Marţi, 12 mai 2009, 18:23)

    T1beriu [utilizator]

    Ce tare. Nu ai spus in intreaga stire ce e aia Microsoft "Surface".
    • 0 (0 voturi)    
      Asta pentru ca (Marţi, 12 mai 2009, 18:39)

      ALex [anonim] i-a raspuns lui T1beriu

      Toata lumea stie ce este Microsoft Surface. Un iPhone de dimensiunea unei mese. :)

      Acum pe bune: este un concept foarte interesant, insa momentan fara prea multa priza la public, cel putin prin Europa. Eu unul nu am vazut nici un Surface pana acum.
    • +1 (1 vot)    
      Nu chiar (Marţi, 12 mai 2009, 19:32)

      Alex Sima [utilizator] i-a raspuns lui T1beriu

      Sub articol ai cateva taguri. Daca dadeai click pe "Surface" ajungeai la un articol precedent, in care era explicat ce e "Microsoft Surface".

      Functia acestor marcaje este tocmai de a-l ajuta pe cititor sa afle date suplimentare din articole care au tratat acelasi subiect.
  • 0 (0 voturi)    
    romana ? (Marţi, 12 mai 2009, 19:59)

    adi [anonim]

    mai unde termina prietenii care "scriu" (a se citi - "forteaza limba romana" pana accepta cat de mult un articol in engleza de pe cine-stie-unde") articole ???
    UZABILIATATE (usability) ?? poate "capacitate/posibilitate de utilizare/intrebuintare"??? Mai , mai, greu de tot de facut o parafraza !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Miercuri, 13 mai 2009, 0:01)

      Alex Sima [utilizator] i-a raspuns lui adi

      Mea culpa.

      "Utilizare" e termenul potrivit.

      Iar in contextul de fata e vorba de "usurinta de utilizare".
    • 0 (0 voturi)    
      capacitate/posibilitate de utilizare/intrebuintare (Miercuri, 13 mai 2009, 1:35)

      Ka [anonim] i-a raspuns lui adi

      Incearca "utilitate".
      • 0 (0 voturi)    
        indiferent (Miercuri, 13 mai 2009, 6:15)

        adi [anonim] i-a raspuns lui Ka

        am pus mai multe variante ca sa subliniez in cate feluri S-AR FI PUTUT, in loc de "uzabilitate"... multumesc Ka si Alex Sima ptr. sugestii
  • 0 (0 voturi)    
    hmm... (Miercuri, 13 mai 2009, 7:18)

    firestarter [anonim]

    "uzabilitate" ?!??!
    unde dumnezeu ati facut limba romana ?