[P] ​Complex de apartamente spatioase la Piata Muncii: Global City Residence

de     SmileMedia
Joi, 28 aprilie 2016, 11:02 Economie | Imobiliar

Complex Global City Residence
Foto: Smile Media
​​Se presupune ca orice om isi doreste ca locul in care se relaxeaza si cel in care vrea sa se odihneasca sa fie casa in care locuieste. Insa de multe ori nu este tocmai exact ceea ce el isi doreste. Spatiul prea mic al locuintei, bucataria prea ingusta si banii pe care acesta ii investeste il fac de cele mai multe ori sa ajunga sa fie frustrat si nervos ca nu aloca bani intr-un apartament care sa-i placa si in care sa se simta cu adevarat bine.

De altfel, zona in care locuieste o persoana este foarte importanta intrucat drumul pana la birou si pana in oras conteaza destul de mult, mai ales ca se pune problema locuintei din capitala. Insa aglomeratia nu ar trebui sa fie o problema atata timp cat zona permite acces facil catre toate mijloacele de transport in comun , inclusiv metroul, iar locatia centrala sa-ti permita accesul rapid la orice zona din capitala.

Toate aceste aspecte se pot rezolva pentru persoana care isi doreste relaxare, un apartament spatios,  vrea sa locuiasca intr-o zona buna in capitala si are nevoie de un mijloc de transport in comun eficient. Ansamblul de apartamente Global City Residence (http://globalcityresidence.ro) reprezinta un complex de locuinte, ce vor indeplini cele mai mari dorinte ale persoanelor care sunt in cautarea apartamentului ideal. Proiectul are ca termen de finalizare prima jumatate a anului 2017, insa clientul poate urmari evolutia lucrarilor in timpul executiei contructiei asistat de personal de specialitate.



Global City Residence
este un complex ce cuprinde apartamente spatioase si moderne. Spatiul pe care ti-l ofera fiecare apartament in parte este construit in asa fel incat orice persoana poate optimiza fiecare coltisor al acestuia, putand sa se bucure de el, dar si de tendintele in care acesta se incadreaza. De altfel, fiecare apartament in parte poate fi decorat dupa bunul plac al clientului. Calitatea materialelor utilizate la constructia complexului ofera viitorului proprietar un confort de neegalat.

Cei care detin un autoturism se vor bucura de accesul rapid la orice zona din capitala, iar ceilalti vor putea ajunge la metrou si la celelalte mijloace de transport in comun . Acest aspect reprezinta un punct forte pentru ca zona este una aglomerata, iar metroul este esential in vederea deplasarii rapide catre locul de munca.
 



Global City Residence este un complex modern
situat in  zona Piata Muncii si va fi construit pe o suprafata a terenului de 2834 mp.Este compus din 2 tronsoane prevazute cu subsol, parter, sapte etaje si un etaj retras, fiecare. Vor exista 152 de unitati locative cu 2, 3 si 4 camere ce vor fi deservite de 4 lifturi. Finisajele vor fi de calitate superioare, clientului oferindu-i-se posibilitatea de a alege dintr-o gama variata de produse. Apartamentele vor fi contorizate individual si prevazute cu centrale termice proprii.












[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
8828 vizualizari
  • +2 (10 voturi)    
    degeaba (Joi, 28 aprilie 2016, 11:58)

    Dedalus [utilizator]

    Alte blocuri uriase....

    Stau si ma intreb de ce I-am inlaturat pe comunisti. Astafaceau si ei: daramau case individuale si construiau blocuri de locuinte.

    Bucurestiul va ajunge o jungla de beton.
    • -5 (7 voturi)    
      hm (Joi, 28 aprilie 2016, 13:01)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

      E cam greu acum sa ne intoarcem la Bucurestiul cu case. Cel putin la Pta Muncii sunt doar blocuri acum. Doar in Bariera Vergului mai sunt ceva case.
      • +6 (8 voturi)    
        Tu in care Bucuresti traiesti ? (Joi, 28 aprilie 2016, 13:48)

        silmix [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Strada Orzari /Frunzei e plina de case , tot rondu de la arhitect Harjeu e plin de case , in spatele blocurilor de vis-avis de Babes cred ca sunt iarasi suta de case , la fel in spate la evomag , intre coravu si vatra luminoasa iarasi
        • 0 (0 voturi)    
          :) (Joi, 28 aprilie 2016, 22:35)

          Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui silmix

          Am inteles. Doar ca eu ma refeream strict la pta Muncii(unde doar coltul cu bariera Vergului a mai ramas cu cateva case), nu la Orzari/Maior Coravu/Vatra Luminoasa care sunt la ceva distanta.

          Ca sa vezi evolutia zonei:

          http://adevarul.ro/news/bucuresti/atunci-acum-doua-fotografii-bariera-vergului-aproape-40-ani-distanta-1_55086563448e03c0fda6086f/index.html
      • +1 (1 vot)    
        sa pastram ce avem (Vineri, 29 aprilie 2016, 13:42)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Nu e vorba sa ne intoarcem. Dar cred ca e bine sa pastram ce avem.

        Populatia e in scadere, dorinta de confort si de frumos sper ca va creste si ea.

        Cred ca de fapt Consiliul General al Capitalei ar trebui sa fie mult mai zgarcit cu autorizatiile de constructive pentru blocuri, mai ales din cele foarte mari.

        Blocurile deterioreaza aspectul orasul, sunt o adevarata calamitate pentru servicii si utilitati (cum si bine zice cienva mai jos), contribuie la alienarea oamenilor si scad spatial verde.

        Plus ca au ajuns sa fie mai inghesuite decat pe vremea comuistilor, mai inalte decat atunci si mai impersonale....


        ===

        De-asta spuneam ca nu inteleg de ce I-am inlaturat pe comunisti, daca vrem exact acelasi lucru ca si ei: blocuri in loc de case ("sistematizare"...).
  • +8 (10 voturi)    
    mda (Joi, 28 aprilie 2016, 14:02)

    Nevermind [utilizator]

    Spatioase... 2 camere 45,65mpu. Pe vremea lui ceausescu astea cred ca erau cele confort 2, 2 sporit. Ca cele confort 1, din blocurile noi, aveau peste 50.
  • +2 (2 voturi)    
    locuri de parcare (Joi, 28 aprilie 2016, 17:44)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Cate apartamente si cate locuri de parcare au blocurile astea?
  • +3 (3 voturi)    
    Preturi pentru politruci (Vineri, 29 aprilie 2016, 0:36)

    Wader [utilizator]

    Preturile cu care se prezinta astia pe piata pentru niste cutii ma face sa ma intreb cui ii sunt adresate? Cine cumpara? Cei din TOP 500? TOP 500.000 sau TOP 5.000.000 din forta de munca?

    In Parcul Circului este gata cam de 1 an si ceva un bloc fix in buza parcului cu vedere la parc (iesi din bloc intri in parc). Sunt 110 apartamente (plus 2-4 penthouse-uri) din care cele cu vedere la parc se vand cam cu 1500 euro m2. Cele fara vedere la parc cam cu 1200-1300 euro m2.

    Dupa mai bine de 1 an de la finalizarea constructiei s-au cumparat cam ~10 apartamente. Cum lumea se "foarte" inghesuie cam in cati ani vand toate apartamentele scoase la vanzare? Optimist zic 5, cam 5 ani, pesimist cam 10.

    Nu inteleg de ce nu se inghesuie lumea, ca de obicei sloganul de vanzare e cam asa "grabeste-te, cumpara azi ca maine va fi mai scump". Asa o fi.
    • +2 (2 voturi)    
      Neplacut! (Vineri, 29 aprilie 2016, 10:34)

      Cristioan [utilizator] i-a raspuns lui Wader

      Vreau sa zic, se poate dovedi neplacut si pentru cei care AU AVUT banii necesari si s-au mutat acolo.

      Cine administreaza blocul, cine asigura utilitatile?

      Anasablurile rezidentiale de zi, al fel ca blocurile comuniste de dinainte de 1989, sunt locuinte COLECTIVE, cum asiguri utilitatile, curatenia, paza, salubritatea, intretinrea partilor copmune, etc, daca sunt ocupate mai putin de 10% din apartamente?!
      Cine plateste?!
      • +1 (1 vot)    
        ... (Vineri, 29 aprilie 2016, 13:45)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Cristioan

        Lacomia constructorulor nu cunoaste margini. FAc blocuri uriase si calculeaza cat ar castiga daca s-ar vinde toate apartamentele.

        Evident ca asta nu se intampla, dar blocul ramane construit...

        In zona Vacaresti sunt niste turnuri uriase - au fost si scandaluri in legatura cu calitatea cosntructiei in urma cu mai multi ani.

        Sunt tot asa ocupate partial, nu stiu cum traiesc oameniii aia acolo.

        ===

        Constctorii mizeaza pe fraieri si evident ca sunt destui....
  • -1 (1 vot)    
    super pret, suprafete de cacao (Vineri, 29 aprilie 2016, 14:49)

    tetelu123 [utilizator]

    Apartamentele din capiata noastra mandra sunt meschine ca suprafata, indiferent de zona...iar noile complexuri nu sunt decat niste ingramadeli de beton, cu spatii foarte mici de acces, fara parcari, cu bucatarii de 7 mp, bai de alti 7 mp...ce ati zice de apartamente cu suprafete normale, de 15 mp o bucatarie, o baie, de 50 de mp o sufragerie???
    E chiar asa de greu? tot atat iese mp construit...poate chiar mai ieftin, ca sunt pereti mai putini...