Elisabeta Moraru este noua sefa a Google Romania

de Vlad Barza     HotNews.ro
Marţi, 11 octombrie 2016, 13:14 Economie | IT

Ella Moraru
Foto: Google
​Google a anuntat ca Elisabeta Moraru a fost confirmata la conducerea biroului local, din luna octombrie. Ea preia atributiile fostului director Dan Bulucea, care a plecat, la jumatatea acestui an in Singapore, pe pozitia de New Business Manager Google pentru regiunea Asia-Pacific.

Elisabeta s-a alaturat echipei Google in aprilie 2012, in pozitia de Industry Head, avand ca atributii consilierea clientilor si partenerilor in utilizarea solutiilor de imbunatatire a performantelor online. De asemenea, Elisabeta a sustinut activ si introducerea de solutii digitale in sistemul educational si in media, fiind initiatoarea mai multor programe dedicate scolilor, universitatilor si presei.

Intre februarie 2011 si martie 2012 Ella Moraru a lucrat la Xerox, iar din 2007 in 2011, la Microsoft.

Intre 2004 si 2007 a lucrat la Ministerul Administratiei si Internelor, iar intre 2005 si 2009 a fost trainer la Facultatea de Jurnalism din Bucuresti.


Citeste mai multe despre   









17991 vizualizari
  • -1 (17 voturi)    
    Cu nici (Marţi, 11 octombrie 2016, 13:31)

    cu5clase [utilizator]

    o luna de experienta in domeniu, conform profilului Linkedin, o recomanda familia si genunchii.
    • +3 (9 voturi)    
      Serios? (Marţi, 11 octombrie 2016, 13:54)

      george89ro [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      Cum ai dedus?
      Experienta descrisa in articol pare a fi insirata din profilul de LinkedIn deci nu inteleg cum ai vazut tu o luna...
    • +9 (11 voturi)    
      O cunosti? (Marţi, 11 octombrie 2016, 14:49)

      AndreiIonita [anonim] i-a raspuns lui cu5clase

      Atunci de ce esti mizerabil absolut gratuit?
    • +5 (7 voturi)    
      Daca ai ajuns in clasa a 5 a (Marţi, 11 octombrie 2016, 15:27)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      Ar fi trebuit sa stapanesti "arta" adunarii si scaderii si tot obtineai vreo 4-5 ani in domeniu. Cred insa ca te lauzi si esti pe la 2 clase, fapt pentru care e scuzabil sa nu stapanesti instrumentele aritmeticii. Ca de bun simt nici nu se mai pune problema.
    • +1 (1 vot)    
      caterinca de santier la o parte (Miercuri, 12 octombrie 2016, 12:59)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      lasand la o parte glumele de mitocani fara cei 7 ani de acasa:
      - profilul public de linkedin nu tine loc de CV;
      - ai comentat fara sa te obosesti sa cauti macar.

      cand nivelul de inteligenta depaseste nivelul la care poti intelege aceste chestiuni, poti sa ne mai minunezi cu tot felul de perle.
      • +1 (1 vot)    
        profilul linkedin... (Miercuri, 12 octombrie 2016, 14:17)

        Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui g01an

        nu tine loc de CV, dar este extras din CV:)
  • +4 (8 voturi)    
    inseamna (Marţi, 11 octombrie 2016, 15:43)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca a absolvit seminarul teologic, ceea ce, in acest caz, o recomanda cu atit mai mult pentru functia respectiva. Stie sa se roage in mod profesionist.
  • +4 (4 voturi)    
    bravo ei! (Marţi, 11 octombrie 2016, 16:26)

    James Bond [utilizator]

    Poate ca tipa este capabila, insa ar trebui tinut cont si de faptul ca politicile de personal ale companiilor mari au devenit axate in principal pe "egalitatea de gen", si promoveaza in nestire femei pe posturi de management.
    Este o forma de discriminare pozitiva, care din pacate, nu poate fi demonstrata acolo unde este cazul.

    Deocamdata, propun sa ii uram bun venit doamnei Moraru, si sa ii uram o cariera stralucita la Google Romania.
    • 0 (4 voturi)    
      sigur... (Miercuri, 12 octombrie 2016, 0:43)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui James Bond

      Cat o tin genunchii, bravo ei- ma scuzati!

      Ca asa este in tenis - avantaj dansa!
      Dar ce este val, ca valul moare!

      SUcces!
  • 0 (0 voturi)    
    Corectati aberatiile scrise (Miercuri, 12 octombrie 2016, 14:29)

    gmcwarez [utilizator]

    Din profil Linkedin reiese ca nu a fosgt SEMINARISTA ci >>
    Trainer
    Faculty of Journalism and Mass Communication
    October 2005 – October 2009 (4 years 1 month)

    D-ul Vlad Barza stiti sa traduceti Trainer??