Gordon Brown a blocat innobilarea lui Steve Jobs in 2009

de Constantin Barbu     HotNews.ro
Marţi, 1 martie 2011, 14:12 Economie | IT

Steve Jobs
Foto: Reuters
Steve Jobs ar fi trebuit sa primeasca titlul de Cavaler al Imperiului Britanic pentru merite deosebite in domeniul tehnologiei in anul 2009, dar innobilarea sa a fost blocata de fostul premier britanic Gordon Brown, scrie cotidianul britanic The Telegraph citand surse din partidul laburist. Rivalul Bill Gates, fondatorul companiei Microsoft, a primit acest titlu in anul 2005.

Conform surselor citate de The Telegraph, Gordon Brown s-a opus innobilarii lui Jobs din cauza ca acesta nu a vrut sa participe la un congres al partidului laburist. Printre cei care au primit titlul onorific din partea Marii Britanii se numara si solistul trupei U-2, Bono.

Steve Jobs este co-fondatorul Apple, cea mai mare companie din domeniul tehnologiei la ora actuala. El a renuntat temporar la pozitia sa in fruntea companiei din motive de sanatate, dupa ce in urma cu doi ani a fost supus unui transplant de ficat.


Citeste mai multe despre   










2906 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    papagalul sinistru bono (Marţi, 1 martie 2011, 14:48)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    e bun de innobilat, dar jobs nu e. Inca o mostra de gindire stingista, in care invidia, resentimentul si promovarea non-valorii sint pe primul loc.
    • +3 (7 voturi)    
      titlu (Marţi, 1 martie 2011, 15:04)

      ionescovici [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Bono writes almost all U2 lyrics, often using political, social, and religious themes.

      Humanitarian work

      Bono has become one of the world's best-known philanthropic performers.[78][79] He has been dubbed, "the face of fusion philanthropy",[80] both for his success enlisting powerful allies from a diverse spectrum of leaders in government, religious institutions, philanthropic organisations, popular media, and the business world, as well as for spearheading new organizational networks that bind global humanitarian relief with geopolitical activism and corporate commercial enterprise.[81]

      Deci, ce ziceai ca a facut papagalul de giobs?
      • +3 (5 voturi)    
        Ce a facut Jobs? (Marţi, 1 martie 2011, 15:16)

        fny.ro [anonim] i-a raspuns lui ionescovici

        Cum ce a facut Jobs?! iPod si iPhone. Nu-i de ajuns?! :)
        • -1 (1 vot)    
          Pai (Joi, 3 martie 2011, 18:30)

          The Special One [utilizator] i-a raspuns lui fny.ro

          Acolo a facut bani pt el si firma lui
      • +2 (4 voturi)    
        :) (Marţi, 1 martie 2011, 15:36)

        cvi [utilizator] i-a raspuns lui ionescovici

        http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s11e09-more-crap

        Fara legatura cu Steve Jobs, dar am ceva cu Bono.
    • +2 (8 voturi)    
      papagal (Marţi, 1 martie 2011, 15:09)

      v [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      si non-valoare est tu dc gandesti asa despre bono.
      Dar na, atat poti, atata faci!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 1 martie 2011, 22:05)

    ember [anonim]

    Apple e cea mai mare companie din domeniul tehnologiei?