Radu Moraru nu va mai realiza emisiunea "Nasul" la B1, dar ramane actionar la B1 si Vox News

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:06 Economie | Media & Publicitate

Radu Moraru
Foto: B1 TV
Radu Moraru a declarat, marti, ca in cateva zile va parasi postul B1, unde realizeaza emisiunea "Nasul", insa va ramane actionar la televiziunile B1 si Vox News, relateaza Mediafax.

Radu Moraru a moderat talk-show-ul "Nasul" de pe postul B1 timp de circa zece ani.

El a precizat ca ramane in continuare prieten cu omul de afaceri Bobby Paunescu, cel care patroneaza postul generalist B1 si televiziunea de stiri Vox News.

"Suntem in continuare prieteni, dar fiecare merge pe drumul lui. El (s-a implicat puternic in industria filmului, are un proiect cu un buget urias, cat bugetul unei televiziuni. Eu am gasit energie sa mai iau un proiect in brate, este un proiect foarte frumos (...) Am luat-o de la capat de atatea ori. E doar o alta provocare", a spus Radu Moraru.

El a mai spus ca va ramane actionar majoritar (circa 60% din actiuni) la Vox News si actionar minoritar la B1.

In ceea ce priveste televiziunea generalista pe care RCS&RDS intentioneaza sa o lanseze, Radu Moraru a spus: "Este un proiect pe care l-am preluat din mers, este foarte posibil sa fie undeva si anul asta. Vom incerca sa-l lansam cat de repede. Este si o chestiune de prietenie, ma stiu cu cei de acolo de 20 de ani, am fost si parte a aceluiasi proiect".

Totodata, Radu Moraru a precizat ca impreuna cu el va merge la RCS&RDS si echipa lui de la emisiunea "Nasul". "Echipa mea este cu mine de 15-17 ani de zile", a spus Radu Moraru, precizand ca este vorba de circa zece oameni.

Operatorul RCS&RDS este unul dintre cei mai mari jucatori locali pe piata de telecomunicatii si este prezent pe mai multe piete din Europa Centrala si de Est, cu servicii TV si de telefonie si date.

Pana in prezent, RCS&RDS nu a solicitat Consiliului National al Audiovizualului (CNA) o licenta audiovizuala pentru lansarea unei televiziuni generaliste.

Televiziunea generalista B1 a fost lansata in decembrie 2001, ca post local pentru Bucuresti. In 2004, News Corporation, compania media fondata de Rupert Murdoch, a achizitionat 12,5% din pachetul de actiuni al postului, potrivit site-ului televiziunii. Potrivit site-ului CNA, detinatoarea licentei audiovizuale a postului B1 este societatea News Television (Romania) SRL, al carei asociat unic este News TV Romania BV (Olanda). Actionarii News TV Romania BV sunt Ismar International NV (Antilele Olandeze - companie cu actiuni la purtator) - 87,5% si News Romania Inc (SUA) - 12,5%. Actionar unic al News Romania Inc este News Corporation Ltd., o companie listata la bursa New York.

Vox News - cea mai noua televiziune de stiri de pe piata audiovizualului din Romania - a primit licenta audiovizuala prin satelit de la Consiliul National al Audiovizualului in sedinta din 18 august 2009. Vox News emite, intr-un regim de proba, din data de 16 noiembrie 2009. Licenta audiovizuala a televiziunii Vox News apartine societatii comerciale Sport Channel SRL, infiintata in iunie 2009.


UPDATE
Paginademedia.ro scrie ca Aura Titiriga, fosta sefa a stirilor Antena 3, ar urma sa conduca echipa de stiri a B1. Potrivit sursei citate, mutarea ar avea loc in conditiile in care Sorin Oancea, ex-Antena 3, ar urma sa preia conducerea postului detinut de Bobby Paunescu.

Aura Titiriga
si-a dat demisia din pozitia de redactor-sef al stirilor Antena 3 in iulie a.c., la doua luni dupa ce Sorin Oancea a fost inlocuit de Mihai Gadea in functia de director general al postului.


Citeste mai multe despre   






















23649 vizualizari

  • +16 (40 voturi)    
    RADU MORARU (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:18)

    LUCAS [anonim]

    pai dle radu moraru, unde va mai gasim atunci? trebuie neaparat sa apareti pe undeva
    • -14 (42 voturi)    
      De ce neaparat? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:34)

      CRadu25 [utilizator] i-a raspuns lui LUCAS

      Radu Moraru e un Mircea Badea cu alte simpatii politice. Nu vad de ce sunt atat necesari jurnalistii cu convingeri extreme in cadrul mass-media...
      • +4 (8 voturi)    
        io nu vad sa mai incapa... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:05)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui CRadu25

        inca o televiziune de injuraturi pe piata.nu sa-i vad pe mircea marian si pe ioana lupea sa se transforme in vranceau fire si victor ciutacu.nu cred ca au atatea bale
    • -21 (41 voturi)    
      Nu mai are saliva sa pupe (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:39)

      G [anonim] i-a raspuns lui LUCAS

      asa ca a luat o pauza sa ii revina secretia...
      • +14 (36 voturi)    
        Zise... punctul G! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:46)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui G

        Jenant!
        De mirciulica ala cracanat pe doua scaune, nu zici nimic? Sau ai o aplecatie spre scaunele lui?
      • +17 (29 voturi)    
        ...ciutacu...tu esti?.... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:01)

        alex... [anonim] i-a raspuns lui G

        scrii sub nume fals....auzi...pupat...nu te-ai uitat pe cele 2 posturi..sa vezi acolo genocid....mediatic...
        • -8 (26 voturi)    
          Antena3 se muta la B1TV (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:41)

          G [anonim] i-a raspuns lui alex...

          Ai vazut ca se muta toata antena3 la b1tv?

          Haha, ce o sa mai suferi... va trebui sa cauti un post si mai obscur...
    • +23 (37 voturi)    
      RASPUNS (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:52)

      LUCAS [anonim] i-a raspuns lui LUCAS

      Raspund tuturor postacilor de aici, ca mai avem putin si cei de la irealitatea si antene o sa le puna si pe femeile de serviciu sa clampane impotriva presedintelui. Va anunt ca se cam apropie sfarsitul manipularilor grosolane pe care le inghititi!
      • -14 (24 voturi)    
        Instauram dictatura adica? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:35)

        G [anonim] i-a raspuns lui LUCAS

        si ii arestam pe toti cei care nu-s cu noi?
        • +2 (8 voturi)    
          Asta doar (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 8:14)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui G

          bombonel o face!
          Iti aduci aminte de armaghedoane?
          Sau te faci ca uit?
          Vad ca esti u fervent aparator al comunistilor de triada!
          Un control oftalmologic nu ti/ar strica!
          Vezi numai spre dreapta, la stanga ai pareza?
      • 0 (4 voturi)    
        Raspuns lui Lucas (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 9:42)

        G.P. [anonim] i-a raspuns lui LUCAS

        Ai dreptate, la 1 ianuarie, odata cu noul buget care va fi aprobat (oare?) pentru 2011 dl presedinte va taia drastic din cheltuielile majorate in mod total nesimtit in anii de criza pentru presedintie, servicii secrete, parlament etc, si va majora pensiile mici precum si salariile din invatamant. Astfel nimeni nu va mai spune ca presedintele nu si-a onorat promisiunile din campania electorala si va inchide gura celor doua televiziuni.
        • 0 (0 voturi)    
          ha, ha, ha ce glume ai si tu... (Joi, 30 decembrie 2010, 15:33)

          mayya [anonim] i-a raspuns lui G.P.

          ori esti credul...ori mistocar...pai tu nu ai vazut cat a dat presedintia pe un pres de sters pe picioare? ah, pardon, purtatorul de cuvant a mentionat ca era vorba de presuri cu ciucurei...deci trebuia sa fie mai scump...eu i-as sugera sa nu mai dea bani firmelor care se ocupa de aprovizionarea palatului cu fel de fel si sa marga la un magazin oarecare...e mai ieftin...(domestosul e in jur de 8 lei la magazin, cel mai scump) sau chiar la o casa de comezi...
      • 0 (0 voturi)    
        /// (Joi, 30 decembrie 2010, 15:28)

        mayya [anonim] i-a raspuns lui LUCAS

        ce presedinte? al cui presedinte?
        ptr ca atata timp cat nu promiveaza interesele romanilor, ci numai pe ale sale personale si ale calor din clica lui, nu se poate numi presedintele romanilor...
  • -23 (33 voturi)    
    corabia se scufunda! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:29)

    marinarul [anonim]

    sobolanii sunt primii care simt si o ia la sanatoasa!
  • -7 (17 voturi)    
    Pleaca Gadea (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:43)

    Felix za' Cat [anonim]

    Il dau afara pe Gadea si il iau la mine
  • -17 (29 voturi)    
    rm (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:44)

    flacara [anonim]

    Cu regrete in suflet constatam decesul emisiunii NASUL,pe care o urmaream cu sufletul la gura,mai ales, de cand apareau portocalii in ea. Va felicitam pentru ratingul record pe care-l obtineati de fiecare data,in ciuda celor declarate de antene si realitatea tv, cu ai lor moguli rai,caci nu-i asa, b1 tv este a mogulului bun. Va dorim aceleasi ratinguri si pe viitor!
  • -21 (31 voturi)    
    Iti dorim succesuri (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:54)

    anonim [anonim]

    Nu o sa-ti simta nimeni lipsa, poate doar cei 100 de spectatori angrenati in sinergia faptelor:)))
    • 0 (0 voturi)    
      Cati... 100? (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:46)

      haiducul [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Dar ce B1 are atatia angajati!!!)))))
  • -19 (27 voturi)    
    PUPACIOSUL (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:55)

    relu [anonim]

    Asemenea pu...rist mai rar. Mi-e scarba de el, de regimul portocaliu si de fosta si ...probabil reinviata alianta DEZASTRU SI ANARHIE. Asa cum era PSD-ul, cu hotii si coruptii lui, as putea paria pe oricat ca sub conducerea lor tara nu ar fi ajuns asa de rau.
  • +25 (37 voturi)    
    emisiune (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:55)

    Viorica Dobre [anonim]

    In atentia D-lui Radu Moraru
    Sunteti singurul prezentator pe care-l pretuiesc si respect, in fiecare seara astept cu nerabdare ora 21,00 ca sa va vad emisiunea. Imi pare extrem de rau ca ne mai tineti la curent cu tot ceea ce se intampla in viate politica si nu numai. Numai cand va auzeam simteam cum creste patriotismul in mine. B1Tv este postul meu preferat deoarece nu este atat de radical ca celelalte televiziuni de stiri. Va rugam mult sa ne spuneti unde va putem gasi si urmari in continuare.
    Cu mult respect, o admiratoare.
    • -19 (27 voturi)    
      Viorico, grea-i viata, nu-i asa? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:36)

      G [anonim] i-a raspuns lui Viorica Dobre

      Saracutza...
      • +12 (20 voturi)    
        catre G (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:47)

        arion [anonim] i-a raspuns lui G

        Ai sa ramai asa, prostit , sa afli ca foarte multi dintre romanii scapati cu creierele nespalate nu mai urmareau seara altceva la televizor decat "Nasul" !
        Altceva n-ai ce sa vezi la televiziunile romanesti seara de seara, ori mizerie verbala,instigari si minciuni nerusinate gen antene, ori vulgaritati ieftine si reality show-uri cretine gen canal D.
        Asa ca daca Nasul n-avea un invitat mai valoros, nu-ti ramaneau decat canalele de cultura generala gen NatGeo.
        Si daca matale G-ule ai fi facut la fel, ai fi stiut acum ca urangutanul,chiar daca stie carate si sa tina in laba un megafon - nu e homo sapiens.
  • +30 (42 voturi)    
    "Nasul" nostru, pleaca ??? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:57)

    ana [anonim]

    emisiunea "Nasul", a fost pentru familia noastra un reper de corectitudine si adevar, este trist ca pierdem acest reper !!! Domnule Moraru, sper ca va vom regasi pe un alt post tv, serilor vor fii neinteresanta fara emisiunea noastra preferata!!! chiar sunt trista!!! spuneati acum cateva seri ca si peste 10 ani amisiunea "Nasul" va exista, ne-ati mintit??? va MULTUMIM pentru tot !!!
    • -17 (29 voturi)    
      Neee, nasul nu minte niciodata! Doar pupa (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:38)

      G [anonim] i-a raspuns lui ana

      si a ramas acum fara aer.
      • +17 (25 voturi)    
        frustratule.... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 16:25)

        ana [anonim] i-a raspuns lui G

        frate, stai pe "realitatea", probabil, esti precum cei de la acel post tv, asa ca, scutete-ne de frazele tale inepte!!!
  • +24 (34 voturi)    
    Pacat ..... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:16)

    Diana [anonim]

    .Nasul era emisiunea preferata ,in fiecare seara .Sper din suflet sa nu ne dezamageasca ,oriunde va pleca .Si mai sper sa fie ,cat mai curand pe sticla .Il asteptam cu nerabdare......si drag .
  • +24 (34 voturi)    
    Reactie tipica mioritica! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:18)

    Colette [utilizator]

    Costat ca nu ne dezmintem, Doamne fereste! Au si sosit 'hienele' care sa sfasie 'lesul' lui Radu Moraru, macar acum cat mai este in actualitate si mai apare pe sticla! Nu trebuie pierduta ocazia, dam cu el de pamant, sa se invete minte ca avut curajul de a spune altceva decat au facut-o 'corul bocitoarelor' de pe antene si irealitati! In definitiv, marea majoritate a oamenilor de televiziune adevarati au procedat cam in acelasi mod, fiecare si-a cautat, la un moment dat o alta identitate si o alta directie in evolutia sa profesionala! E dreptul lor si nu trebuie judecati pt asta! Nu pot decat sa-i urez si eu d-lui Radu Moraru mult succes si revenire cat mai rapida in spatiul audiovizualului pt ca este pacat sa pierdem un profesionist de valoare iar tot neavenitii sa prospere!
    • -13 (23 voturi)    
      Te inseli, majoritatea ii canta ode nasului (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:39)

      G [anonim] i-a raspuns lui Colette

      sau nu vezi celelalte mesaje? Atunci care "hiene"? Au sosit mai curand "lingaii"...
  • +26 (36 voturi)    
    Nasul meu (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:25)

    valisa [anonim]

    Nasule, sa imi traiesti o mie de ani!... sau numai atat cat iti doresti. Mi-ai adus multe bucurii in suflet, mi-ai inseninat lungile seri de asteptare cand nu mai stiam pe ce canal sa intru ca sa vad si sa ascult despre adevarurile din Romania. Ai fost si vei ramane pentru totdeauna "Nasul meu" .Indiferent cu ce televiziune vei colabora, voi fi mereu alaturi de tine, printre fanii adevarati, care te iubesc. Mai ramane doar sa ne anunti unde te gasim.
    Iti doresc toate cele bune si sper sa te revad cat mai curand.

    PS - nu imi vine sa cred ca pleci...
    • -5 (11 voturi)    
      pleaca la Realitatea (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:17)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui valisa

      ei, te mai uiti?
  • +3 (5 voturi)    
    Ah, era sa uit... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:33)

    valisa [anonim]

    Sper sa vii la Seminarul International Media.
  • +18 (26 voturi)    
    Imi pare nespus de rau.... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:39)

    anaely [utilizator]

    Nu am cuvinte sa spun cat de rau imi pare ca nu va mai fi emisiunea "Nasul". Ma obisnuisem cu ea atat de mult.. dar daca este pt o cauza nobila voi suporta cu stoicism. Sper doar atat:sa nu dureze prea mult pana reapare Radu Moraru pe un post tv .
    • -8 (14 voturi)    
      Cred ca glumesti. (Marţi, 16 noiembrie 2010, 16:04)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui anaely

      E bine sa fii impartial si sa nu te lasi mintit nici de unii, nici de altii.
  • +18 (26 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:40)

    radiogargara [utilizator]

    Sper totusi ca e o gluma proasta! Adica B1Tv va fi un pic de Antena 3?? Valeu! Nu ne parasi, Nasule! Cine ne mai arata cum fura Loteria Romana, cum traiesc parlamentarii pe chirii nemeritate, cum fura sefii de sindicat si altele , si altele... Am urmarit seara de seara emisiunile despre evenimentele din 89, care mi-au raspuns la multe intrebari. Si fara tine, n-as fi aflat de marea REVOLUTIONARA de la "89, soacra lui Geoana ( pe care nu o lasa in strada :)).
  • -8 (18 voturi)    
    Consilier Prezidential (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:52)

    DUDA [anonim]

    Se pregateste sa devina Consilier Prezidential
    La cat a lins se pare ca ajunge si trbe baitu sa intre si el in sfere mai inalte.
    Poate si in locul lui Boc ar fi bunicel sau a lui Papatievici.
    Oricum de cele mai multe ori si-a facut datoria fata de Basescu & PDL.
  • -6 (10 voturi)    
    nasul nostru (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:56)

    lc [anonim]

    ''El (s-a implicat puternic in industria filmului, are un proiect cu un buget urias, cat bugetul unei televiziuni. '' asta e motivul principal plecarii Nasului de la b1. poate e mai bine asa. sa ne traiesti nasule
  • +13 (21 voturi)    
    ofensiva din est (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:57)

    vero [anonim]

    Ofensiva impotriva Nasului si a orientarii postului a inceput cu mutarea in interes de serviciu a lui Turcescu. Chiar m-am mirat atunci ca s-a dus la B1TV, dar se pare ca facea parte dintr-un plan bine pus la punct, de anihilare o oricarei voci care nu este ROSIE. Are voie doar vocea rosie, restul curcubeului - la loc comanda. Probabil ca la B1TV vor sosi intariri serioase, in continuare. Sa le fie de bine, inca un post scos de pe telecomanda.
    Imi pare rau ca s-a terminat. De fapt, daca stau sa ma gandesc, e de mirare ca paunestii au miscat in front pana acum, avand in vedere ca si ei sunt tinuti strans de coaie, slava Domnului.
    Multumiri Nasului si succes!
  • +17 (25 voturi)    
    mmm (Marţi, 16 noiembrie 2010, 16:04)

    radiogargara [utilizator]

    M-am lamurit despre ce e vorba. Radu Moraru a lansat o campanie de angajari pe domeniul media, pt. B1Tv. Celalti actionari(majoritari) au preferat sa aduca fostii care au plecat de la Antena3. Bine-nteles ca dl. Moraru a refuzat sa le fie "coleg", mai ales dupa ce a "tocat" atata vuvuzelele de la Antene si iRtv. Fiind minoritar la B1 a trebuit sa se conformeze. Pacat! Sa dai Nasul pe vuvuzele... Cu ce mai ramanem?
    Apropo, poate pune o vorba buna si pt noi, cei de pe plantatia lui Mazare de Constanta, sa prindem VoxNews, prin RDS&RCS.Multumim.
  • +19 (25 voturi)    
    Drum bun Nasule, te vom urma cu telecomanda (Marţi, 16 noiembrie 2010, 16:33)

    zexe [anonim]

    Pe cand toti ceilalti taceau, Radu Moraru ingenunchea coruptia din Loteria Nationala, oprea marirea abuziva a pretului gazelor, punea la colt parlamentarii nesimtiti, a fost de-al nostru, de-al telespectatorilor. Retineti, pe cand toti ceilalti taceau Radu Moraru si-a tinut coloana vertebrala zvelta.
    • 0 (8 voturi)    
      xx (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:17)

      alexx [anonim] i-a raspuns lui zexe

      lasa ma telecomanda si pune mana pe carte ca de aia mori de foame si ai o sg pereche de pantofi.
      • +4 (10 voturi)    
        @alexx, pentru ca ai adus aminte de carte... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 19:23)

        zexe [anonim] i-a raspuns lui alexx

        Atentie mare la virgule si invata sa te exprimi corect: "lasa, ma, telecomanda si pune mana pe carte, ca de aceea mori de foame si ai o singura pereche de pantofi"
        Vezi? E simplu, numai ca mai trebuie sa inveti.
        Hai, la teme, puiule!
      • 0 (8 voturi)    
        pentru xx (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:50)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui alexx

        De unde stii tu cate perechi de pantofi are zexe? Sau esti o tiganca care da in bobi?
    • 0 (0 voturi)    
      te doare rau, nu-i asa? (Vineri, 10 decembrie 2010, 22:56)

      bogdan c [anonim] i-a raspuns lui zexe

      esti ridicol
  • +2 (10 voturi)    
    Radu (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:12)

    ali [anonim]

    Partea curioasa ar fi daca nu cumva i-au promis un venit mai mare si l-au pacalit. A muscat sau nu, vom vedea. E ciudat ca nu s-a dus la o televiziune care emite imediat pentru a nu exista un gol, ci la o "viitoare televiziune". Deranja mult, asa ca nicio suma nu e mare pentru a-l scoate pe tusa. Italienii spun- "Promoveaza-l si indeparteaza-l: Pacat!!!!
  • -2 (10 voturi)    
    varza (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:13)

    alexx [anonim]

    Da. realitatea si antena manipuleaza. mai grav este ca in afara de cei manipulati de antena si realitatea sunt cei manipilati de b1 (adica voi, cei care scrieti aici). In conscluzie sunteti niste idioti pe care oricine poate sa ii controleze. vai de mama voastra. din cauza asta castigati 1000 de ron pe luna si traiti in mizerie. mai invatati carte tata si lasati televizorul.
    • +2 (10 voturi)    
      varzarii (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:23)

      kuku [anonim] i-a raspuns lui alexx

      la cat de ofticat esti, mai varza, draga... se pare ca tu nici macar 1000 de ron nu castigi pe luna.... mai incearca pe terra, poate ai noroc!
      cat despre pupincurismul antenelor+irealitatilor, este de notorietate ca multi romani au scos de pe telecomanda aceste posturi. au dreptate cei care spun ca: "doar b1 mai ramasese!"
      p.s. sa nu uite vuvuzelele, bocitoarele si ciutacii gadosi care se doresc oameni de televiziune... ca poporul roman nu-i prost, indiferent cat ar incerca ei sa-l prosteasca.
  • -1 (3 voturi)    
    Se muta tziganiada... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:21)

    ...escu [anonim]

    Probabil voi scoate si B1 TV din telecomanda!
  • +3 (7 voturi)    
    CE PACAT!! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:53)

    tornado [utilizator]

    Nasule este pacat ca ai plecat cine ne mai spune de mafioti de tot ce misca in acesta tarisoara [stiri corecte ]!!!
  • +2 (6 voturi)    
    nu cred ca e adevarat (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:55)

    dudu [anonim]

    E o gluma,dar nu cred ca aseara am vazut reluare.De ce?,ai zis ca nimeni nu te doboara,ori sistemul e mai puternic ca tine.Nu am crezut ca te vei da infrint,dar asta e.
  • +1 (5 voturi)    
    banii nu au miros (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:05)

    Daniel Barbu [anonim]

    Se pare ca banii nu au miros....totul se rezuma la bani!
    Mare pacat, emisiunea Nasul a disparut ,D-le Moraru ai fost tradat...era de asteptat.
    Totusi inca sper sa reveniti probabil la alta televiziune !
  • +6 (12 voturi)    
    Tristete! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:22)

    Old bear [anonim]

    Stimate D-le Moraru,

    Am aflat cu consternare ca "Nasul" va trece-n... nefiinta!
    Ma voi simti ca un orfan odata cu disparitia emisiunii Dvs.: practic, Realitatea si Antenele (si nu numai!) vor avea spatiu liber sa-si arunce-n eter dejectiile nascute de mintile bolnave si pupincuriste din televiziunile respective...
    Exista intr-o televiziune (B1) o emisiune cu o coloana vertrebala dreapta, in acceptiunea celor cu capul pe umeri: "Nasul"!
    Odata cu disparitia ei (refuz sa cred ca s-au facut presiuni la nivel mafiot in acest sens!) practic, intelectul meu va purta ... doliu!
    Multumim pt. toate eforturile facute timp de un deceniu in slujba dreptatii si a adevarului!

    Cu foarte multa stima,
    • -1 (7 voturi)    
      Pentru Old Bear cel trist ca pleaca Nasul (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 9:33)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Old bear

      Urmaresc multi B1 TV: cu "Old bear", aproape 2....
      De aia da faliment postul: Nasul nu spune adevarul, nu se confirma nimic din ce zice, de aia lumea nu urmareste emisiunile, care astfel au un rating mic, si ca urmare, nu se castiga din publicitate. De aici: au datorii imense la stat (da' pe ei nu-i verifica fiscul ca pe Realitatea...) si uite-asa...da un post TV faliment.
      Poate pleca linistit Nasul sa naseasca un nou post, la fel de "bun"...
      Cat despre Nasul: slab informat, partinitor, slab pregatit din punct de vedere intelectual...
      Tineti minte cum l-a pus la punct Tiriac, ca se lega de baiatul lui ? A mai zis ceva"curajosul" nas ? Mucles...
      Luptator mare, ce mai...
      • +1 (1 vot)    
        Te compatimesc... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:35)

        Old bear [utilizator] i-a raspuns lui Mircea

        Daca nu ai urmarit emisiunile lui Moraru (si ai recunoscut indirect acest lucru) cum dracu poti sa emiti pareri contestatare (sau chiar, prin absurd pro) ? Din textul pe care mi l-ai adresat nu am tras decat o concluzie: esti din tagma tizului tau zis si "doua scaune"...
        • 0 (0 voturi)    
          Nepoliticos si slab informat ... (Joi, 18 noiembrie 2010, 9:50)

          Mircea [anonim] i-a raspuns lui Old bear

          1. Cand un ziarist foloseste expresii de genul: "este posibil ca...", "se pare ca...", "nu ar fi exclus ca...", "gasca de la PSD...", "oamenii lui Ilici...", "din informatiile venite din sistem rezulta ca...", "stim cu totii cine a furat...", "se subantelege ca...", "mafiotii", etc, expresii tipice menite SA MANIPULEZE. In occident, un ziarist care scrie sau vorbeste astfel ajunge sa nu-si mai poata exercita meseria. De ce nu spune: "Am descoperit ca X face si drege. Solicit DNA sa ma invite sa fac o declaratie SEMNATA in acest sens, documentata ca atare" ? Pentru ca nu are dovezi. Numai pareri (care pot fi subiective) pe care le promoveaza, mergand din minciuna in minciuna, la infinit.
          2. Nu cunoaste legislatia. Vorbeste, de exemplu de achizitii publice fara sa stie cum se fac acestea. De anchete penale fara sa stie care este procedura penala, etc...
          3.Nu ataca pe ABSOLUT NIMENI din sfera puterii. De ce nu face o emisiune referitoare la dosarul "FLOTA", de exemplu ?
          4. Nu se leaga de probleme concrete: Apropo, stiti ca a parut o ordonanta prin care primariile pot lua credite garantate de guvern, cu care sa-si plateasca datoriile la furnizorii de servicii? M-am bucurat cand a aparut acesta ordonanta, deoarece statul datoreaza firmei mele cca. 240 miliarde lei cam din 2007 incoace. Frumos, nu? Dar...STUPOARE: intr-unul din articole se precizeaza faptul ca se vor plati datoriile catre firmele CARE AU DATORII LA STAT !!! EU NU AM ! O magarie tipica actualilor guvernanti: platescdatoriile la firme, banii fac retur in trezorerie si dupa aceea, eu, Boc o sa-i iau la rost pe anumiti primari: de ce nu va platiti creditele pe care le faceti, ma ?
          Cam aste este Romania pe care nu o vede MORARU. In schimb face 10 emisiuni cum si-a adus Nastase termopane din China... Coruptie, nu gluma !
          Si as putea sa-ti dau "n" exemple, dar nu are rost: esti prins in mrejele dezinformarii, care a ajuns atat de departe... Oare de ce? Oare cine o fi in spatele acestei dezinformari ?
        • +1 (1 vot)    
          Nasul... Ce sa zic... Nasul cui? (Joi, 18 noiembrie 2010, 10:01)

          Mircea [anonim] i-a raspuns lui Old bear

          Si inafara de asta, BI TV nici nu se afla in topul audientelor in lunile septembrei si octombrie, in care ordinea televiziunilor este urmatoarea:
          (intre orele 19.00 - 23.00)
          1. PROTV (800.000 telespectatori)
          2. ANTENA 1
          3. ACASA
          4.PRIMA TV
          5. ANTENA 3
          6. REALITATEA
          7. KANAL D
          8. NATIONAL TV
          9. DISNEY CHANEL (100.000 telespectatori)
          (paginamedia.ro)
          Unde este BI TV? Undeva jos, sub 100.000 telespectatori. De ce? Pentru ca atat s-a mintit la acest post incat numai credulii il mai urmaresc. Nasul... Ce sa zic... Nasul cui ?
    • 0 (0 voturi)    
      vorbesti serios? (Vineri, 10 decembrie 2010, 22:59)

      bogdan c [anonim] i-a raspuns lui Old bear

      chiar crezi ceea ce spui...da, un caz tipic de cretinism
  • +4 (10 voturi)    
    nasul meu (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:46)

    ana bucuresti [anonim]

    te asteptam cu mare interes in fiiecare seara ,ai fost si vei fi pentru mine si familia mea un mare ziarist si tot o data o mare personalitate un om cu mintea clara si iubitor de tara ,un mare patriot ,iti doresc multa bafta in alegerea facuta .Cu mult respect ana din bucuresti ,sanatate si viata lunga NASULE
    • +5 (13 voturi)    
      pentru Radu Moraru (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:56)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ana bucuresti

      Multumesc pentru tot ce ai facut pentru noi. Pentru informatiile corecte , pentru emisiunile curajoase, pentru amenzile pe care ti le-a dat CNA. Pentr tot!
      Imi vei lipsi. Sper ca la noua televiziune unde vei ajunge vei relua emisiunea " Nasul" Nimic neu te opreste! Echipa cu care ai facut acesta emisiune ai luat-o cu tine asa ca...te asteptam. Pe curand!
  • +3 (7 voturi)    
    Radule draga, esti foarte iubit si apreciat (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:04)

    tiberiu [anonim]

    Lumea te iubeste si te apreciaza pentru ca esti om drept, integru, ai verticalitate, nu te lasi manipulat de nimeni si aduci lumina si adevar in mintile oamenilor.
    Slava tie om pretuit. Nasul nu mai exista, dar vei crea alte programe interesante.
    Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si drum batatorit pe mai departe.
  • +1 (7 voturi)    
    mare pacat... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:59)

    Doctoru' [anonim]

    Dupa cum tocmai vorbeam cu un prieten pe marginea subiectului......cum "orice nas isi are nasul"......iata ca s-a gasit careva sa i-o traga.....pacat.....nu zic ca nu era si el partinitor....dar clar mai curat ca altii din alte televiziuni.
    • -2 (10 voturi)    
      Big deal... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 23:08)

      Calculatoristul [anonim] i-a raspuns lui Doctoru'

      Si tot nu cred ca este o mare pierdere, orice serial isi are finalul, daca nu se transforma intr-un Young and Restless! :))
      • +4 (8 voturi)    
        whell...... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 23:37)

        Doctoru' [anonim] i-a raspuns lui Calculatoristul

        prietene poate ai dreptate......da' uneori mergea asa de destindere...decat sa-i aud pe latratorii aia neciopliti de la alte televiziuni cum imi insultau ratiunea cu "mahalagismele" lor de doi bani , femei care se doreau chipurile fine...si se comportau in emisiuni cu un tupeu d-ala jegos de tiganca vanzatoare de seminte.
  • +1 (5 voturi)    
    Felix (Marţi, 16 noiembrie 2010, 23:54)

    briza [anonim]

    Oancea si cu Titiriga, directorul si stirista sefa de la antene care dupa spumele cu miros de fas de la alegeri au fost trecuti la naftalina, au revenit acuma , proaspeti si curati, gura nu le mai miroase si asa Felix si-a mai tras o televiziune - Antena B Tv fara 1 ca este dat. Bobi, Bobi cu ce te-a avut Felix? cu bani pentru filme? sau era cu mana pe coite si te durea?, cand iti soptea vrrrrrei nu vrrrrei eu tot ti varrrr pe gat, pe Oancea si Titiriga. Pa B1Tv odihneste-te in pace....
  • -2 (6 voturi)    
    simte el ceva (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 0:14)

    B5 [anonim]

    Simte el ceva,
    Pleaca protectorii lui;basescu si pdl-ul.
    Mare sobolan morarul asta.
    Un lingau de prima clasa.
    Se scapa de o nulitate.
  • -2 (6 voturi)    
    ambasador! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 0:34)

    cornel [anonim]

    Si eu care credam ca ti-au gasit baietii un post de ambasador undeva prin Africa!Se vede treaba ca inca se mai pot folosi de serviciile tale,le esti inca de folos.
  • -3 (7 voturi)    
    radu moraru,dar cine mai e si asta? (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 2:10)

    geo [anonim]

    fara sa supar pe nimeni postul b1 tv,si voxnews sunt singurele posturi pe care nu le-am bagat in memoria televizorului.si de asta va intreb dar ce se face atata tam-tam cu Moraru asta ,dar cine mai e si asta,spuneti-mi si mie ca nu stiu.
    a fost CINEVA si acum va fi ALTCINEVA sau ce?
  • +2 (4 voturi)    
    Despre Moraru (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 7:04)

    Morarita [anonim]

    Radu Moraru a declarat aseara la Nasu ca nu va intrerupe emisiunea decat pentru cateva zile, in decembrie, timp in care isi muta catrafusele la RDS. Acolo va fi director general al unui post generalist.
    Politica de bussines a marilor jucatori pe piata de comunicatii este de a face propriile programe prin care sa atraga abonatii sa ramana in reteaua lor (vezi programele sportive ale RDS si Romtelecom).
  • 0 (4 voturi)    
    bbc, cnn (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 7:26)

    ispy [anonim]

    lasati prostiile si ciubucarii. urmariti televiziunile internationale consacrate.
  • +2 (8 voturi)    
    Mai mult decat orice.... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 7:35)

    Rescatorul [anonim]

    In timp ce Relaitatea-FNI-Stnogramele Vintu si Antenele-felix incarca cu energie negativa, B1TV si Nasul ne incarca cu energie pozitiva si ne fac sa privim viitorul cu spranta. Numai asa vom reusi sa ne imbunatatim viata si viitorul.
  • 0 (4 voturi)    
    pentru geo (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 8:50)

    adrian88000 [utilizator]

    De ce nu ai bagat in memorie cele doua posturi?
  • +5 (9 voturi)    
    nasule, minti frumos dar spui adevarul (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 9:33)

    aurelia [anonim]

    De cand a aparut Robert Turcescu la bltv m am gandit ca o sa se intample ceva. Si nu pentru ca as avea ceva cu acesta - nu, doamne fereste, dimpotriva, chiar mi a parut bine deoarece imi place foarte mult si acum il putem urmari seara de seara, il felicit pentru miscarea inteligenta si consecventa sa. Poate, pe viitor, sa devina in ghilimele alt nas pentru serile noastre ale telespectatorilor. Pentru ca este o problema care ma deranjeaza enorm insa m am si resemnat cu timpul. Daca in prezent si de luni de zile rcs rds la care am abonament nu mi permite sa vad postul vox-news atunci Nasule-Radu Moraru chiar ca trebuie sa mi iau ramas bun de la tine si atunci o sa ma consolez cu Robert Turcescu fiindca personal nu acord credibilitate altor posturi tv sau realizatori . Am citit ce au scris aici multe persoane si am impresia ca au dreptate referindu se la plecarea ta din bltv. Dar trebuie sa admitem schimbarea care o veti face adica sa va dorim succes si evident sanatate ca i mai buna decat toate. Este cam greu de suportat ceea ce se va intampla adica devenise reflex seara, cautam sa mi termin orice alta ocupatie cand incepea emisiunea Nasul, Si pentru ca sunt inca sub impresia emisiunii de aseara, sper, la televiziunea unde veti incepe sa lucrati, ca de a lungul anilor de aici incolo , cu ajutorul echipei Nasul, sa demascati si sa faceti pentru totdeauna lumina in cazul asa zisei revolutii din decembrie. am suferit prea mult, prea multi dintre noi sa admitem sa se puna praful pe minciuna si bataia de joc a acelor momente istorice grandioase pentru romani. Atunci cateva clipe am fost liberi si curati apoi iliescu si ai lui ne au facut prizonieri din nou... Stiu ce spun, am 5o de ani si in prezent viata mea e marcata puternic de epoca de aur...
    Deci
    NASULE, MULTUMIM FRUMOS!
    • 0 (4 voturi)    
      Da, multumim frumos...ca ne lasa (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 12:50)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui aurelia

      Imi vine sa vars cand vad cum va lasati fentati de unii de teapa Nasului.
      De unde si pana unde este un asa mare luptator ? Uitati cand i-a spus Tiriac Nasului intr-o emisiune sa nu mai faca afirmatii nedovedite la adresa lui Tiriac junior, ca, daca nu, atunci va avea de-a face cu el (live !!!). Ce-a facut Nasul ? Pai daca pana atunci zicea ca Tiri junior se drogheaza, ca face, ca drege, ulterior, dupa afirmatiile batranului Tiriac, a tacut... Mucles marele nas....
      Nasul e bun numai sa arunce petarde informationale si sa manipuleze la nivel de amator. A fost bun pana acum vreo 2 ani. Dupa aia, s-a angajat politic...Voi chiar sunteti orbi ?
      • 0 (0 voturi)    
        nasul (Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 8:57)

        mitzura [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        aveti perfecta dreptae,majoritatea celor care comenteaza s-au indobitocit cu emisiunile lui ,moraru,toate bune de la moraru,pina la ,,alesii nostri''si ai mei!!!!ce sa fac am luat teapa!!!eu...de buna credinta!!macar de as fi primit si eu o vesta portocalie!!i-mi place culoarea!!asa...acum...nici macar nu-mi permit sa mi-o cumpar(am destule,nu-i problema)
  • +2 (8 voturi)    
    Nasule, (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 9:42)

    L G [anonim]

    Te asteptam si suntem multi doritori de a cunoaste adevarul, din tarisoara noastra, suferinda.
  • -3 (5 voturi)    
    bafta Radu Moraru (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:06)

    sandra [anonim]

    Vreau sa vad un promo pe postul B1 ca sa stim unde va urmarim in continuare. Oriunde ati fi suntem fani adevarati. Multa bafta!
  • -1 (5 voturi)    
    Vai, ce rau imi pare ..... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:10)

    Carcotescu [anonim]

    Nu mai suportam sa-l vad .
    Bine ca scapam de emisiunea lui.
    Poate, cu putin noroc, scapam si de clica portocalie.
    • +1 (1 vot)    
      !!! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 12:51)

      Cris [anonim] i-a raspuns lui Carcotescu

      Momentan lucrez la un alt proiect, incerc sa scot vopseaua rosie de la cravata de pionier!
      A durat cam 15 ani dar in ultima perioada am obtinut rezultate promitatoare.

      In ciuda faptului ca este rosie, tricolorul romanesc a ramas, inclusiv culoarea rosie a lui.

      Hai romania, fara PSD.
  • 0 (6 voturi)    
    Buna seara, nasule! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:15)

    sandra [anonim]

    Buna seara nasule! Asteptam cuminti cu telecomenzile in mana oriunde te vei afla. Suntem siguri ca va fi ceva bun pentru noi. Multa bafta! Avem incredere si rabdare. Sandra
  • -2 (6 voturi)    
    Nasule,nu ne lasa (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:39)

    Rammy [utilizator]

    Ce se intampla la B1?Este singurul post de stiri la care ma uit,iar emisiunea Nasul o urmaresc in fiecare seara.Ce aveti ati innebunit?
  • -2 (6 voturi)    
    Un ziarist cu coloana vertebrala (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:49)

    ANGELINA [anonim]

    Multumesc pentru "Nasul"!
    Va astept din nou pe sticla .
  • -2 (6 voturi)    
    Succes ! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:52)

    B1! [anonim]

    Nasule, incepe un nou capitol pentru tine. Noi ne vom aminti de emisiunea ta si vom spune "Pe timpul Nasului nu scapau astia asa usor".
    Mult succes, si multumim pentru tot ce ai facut .
  • +3 (7 voturi)    
    Unic (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:02)

    berger [anonim]

    Radu Moraru este o figura aparte a mass mediei romanesti - emisiunile lui si cand erau incisive aveau ceva copilaresc, poate fiindca erau lipsite de agresivitate si iti lasau timp sa cugeti, sa iti formezi o opinie; nu te poti supara pe nasul : ), chiar si atunci cand exagereaza si zice ca "da peste bot" (hahaha) o face pentru a te provoca sa fii mai atent.
    Nasule, jos palaria si te asteptam cu forte proaspete!
    Personal te-am urmarit cu placere, pana si invitati ca Ponta si Antonescu pareau civilizati in studioul tau.
    Mai tii minte, nasule, cand Florin Calinescu a spus la tine in emisiune ca jurnalistii de la Antene si Realitate nu ar trebui angajati de nimeni, pentru ca au fost SLUGI (il exclud pe Turcescu)? Iata ca totusi cineva ii angajeaza...
  • 0 (0 voturi)    
    Nasul (Joi, 18 noiembrie 2010, 12:47)

    media [anonim]

    Nasul era singura alternativa la emisiunile lui Felix si Vantu,aia vor puterea pentru pentru patronii lor si folosesc manipularea la nivel abject.Trebuie sa ai ochelari de cal sa nu vezi manipularea,de cand o televiziune scoate in strada oamenii,sau schimba guverne,mi-e scarba de Romania,si mai ales de romanii.Ce rost mai are sa facem alegeri daca mogulii vor puterea cu orice pret.
  • -1 (1 vot)    
    ciudat (Joi, 18 noiembrie 2010, 19:55)

    xulescu [anonim]

    Daca te-ai lua dupa numarul celor care il regreta pe nas ai zice ca ar fi avut cea mai mare audienta. Cand colo nu se uita nimeni la el.Ce chestie! Mergand pe acelasi fir logic as zice ca + si - pe site-ul sunt puse la misto de una doua persoane cu acces complet.

    PS Nu e nevoie sa-mi publicati comentariul :))
  • 0 (0 voturi)    
    nasul (Vineri, 19 noiembrie 2010, 11:35)

    ioana [anonim]

    Nasul o figura apusa....din pacate profesionalismul lui a scazut foarte mult....
  • 0 (0 voturi)    
    Nasule tu cui ne lasi...? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 20:55)

    solomon [anonim]

    Tot respectul ptr. D-l Radu Moraru si emisiunea tv Nasul pe care o urmaresc de cand a inceput acum 9-10 ani ca nici nu mai stiu exact in ce an a inceput dar un lucru este cert ca abia asteptam sa se umple ceasul si sa inceapa emisiunea ptr. ca in toti acesti ani am vazut tot felul de subiecte abordate direct si cu mult profesionalism,s-au spus multe adevaruri pe care noi generatiile astea nu aveam de unde sa le aflam pentru ca nemernicii astia de la celelalte televiziuni ne-au mintit si o dau cu ocolisuri...sa spun sincer D-le Radu Moraru daca emisiunea Nasul nu mai exista inseamna ca ceva din mine s-a rupt,nu ma pot regasi...ceva sa terminat,nu i-mi vine sa cred,de ce se intampla una ca asta ?unde va pot urmari de acum incolo?.Va doresc multa sanatate si mult succes in ce va-ti propus sa realizati in continuare.Adio cea mai tare emisiune.:(
  • 0 (0 voturi)    
    vrea (Duminică, 12 decembrie 2010, 14:47)

    dolce [anonim]

    NASUL .cum putem sa procedam sa urmarim si pe dolcee,. acest post? .. asteptam raspuns.
  • 0 (0 voturi)    
    costel_acl@yahoo.com (Miercuri, 19 ianuarie 2011, 21:57)

    Avadanei Costel [anonim]

    esti un mare demagog d-le moraru. Nu stiu cine i-ti da ordine dar problema pensionarilor militari te depaseste
  • 0 (0 voturi)    
    Respect (Sâmbătă, 29 ianuarie 2011, 18:56)

    luckk [anonim]

    Nasule esti cel mai respectat jurnalist de catre mine,Bv
  • 0 (0 voturi)    
    // (Miercuri, 29 iunie 2011, 21:35)

    cosa ileana [anonim]

    ascult cu atentie pe toata lumea insa nu inteleg un lucru simplu nici o televiziune nici un analist si nici un politician afara de prigoana nu zice nimic cu privire la faptul ca locurile de munca pentru cetateni de rind nu sint asigurate pe viata de ce pentru bugetariii acest lucru trebuie sa fie asigurat cu toate facilitatille pe viata eu am 50 ani si dupa ce am asudat ani de zile asteptind sa se schimbe ceva acu 6 ani mi-am luat valiza si am inceput cu greu intr-o tara straina cine nu poate altfel sa faca ca mine sa asude in alta parte chiar daca angajatii de la stat pot mai mult pe scurt as avea multe de zis scuzatiii ...felicitari dar va rog sa face-ti mai mult aveti macar mai multe mijloace sint un om simplu un om de rind cu studii medii dar as putea face mai mult cautati citiva oameni onesti si cit de cit potenti si foarte simplu taiati raul de la radacina incercati sa vorbiti pe intelesul poporului si poporul va va ajuta ajutat-il sa inteleaga pina la alegerii altfel copii nostri nu mai au nici un viitor va cer scuze daca am fost prea scurta si directa dar romanii se invirt prea mult in jurul cozzi despica la infinit firul timpul a expirat de mult orice om de bun simt cred ca a inteles deja iar daca nu inseamna ca totii au plecat si au ramas...impotentiii i-mi pare rau dar eu sper ca mai avem o sansa insistati ......inca odata scuze plec sa-l ascult pe presedinte mai cred in domnul presedinte l-am ales sper sa-si spele si d-lui pacatele(editat de HotNews.ro)