"Cronica Carcotasilor" se va relua in 2 noiembrie la Prima TV, dupa doua saptamani de pauza

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 21 octombrie 2011, 15:21 Economie | Media & Publicitate

"Cronica Carcotasilor" de la Prima TV nu va fi difuzata nici saptamana viitoare, emisiunea urmand sa fie transmisa din 2 noiembrie, insa conducerea televiziunii nu a decis in ce formula va fi reluat programul, anunta Mediafax.

""Cronica Carcotasilor" nu se va difuza nici saptamana viitoare pe Prima TV. Pe 2 noiembrie se va relua difuzarea emisiunii, dar inca nu am decis in ce formula", au declarat reprezentantii televiziunii.

Pana in momentul difuzarii acestei stiri, reprezentantii Kiss FM nu au precizat daca matinalul "Cronica Carcotasilor" va fi difuzat saptamana viitoare pe postul de radio.

"Cronica Carcotasilor" de la Prima TV si Kiss FM nu a fost difuzata in aceasta saptamana, in urma accidentului provocat pe 16 octombrie de Serban Huidu si soldat cu moartea a trei persoane.

Emisiunea matinala "Cronica Carcotasilor" de pe postul de radio Kiss FM, prezentata de Serban Huidu, Mihai Gainusa si Oana Paraschiv, a fost inlocuita luni dimineata cu programul "Kiss Music". Show-ul matinal era difuzat in mod obisnuit de luni pana vineri, de la 7.00 la 10.00.

Pe de alta parte, emisiunea "Cronica Carcotasilor", cu Serban Huidu si Mihai Gainusa, de la Prima TV, este difuzata in mod obisnuit in fiecare miercuri, de la ora 20.30.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

3935 vizualizari

  • -8 (12 voturi)    
    Formula (Vineri, 21 octombrie 2011, 15:26)

    alice [anonim]

    Cum in ce formula? Cu Gainusa si cu blonda aia penibila care ne-a "distrat" si cat a fost Huidu accidentat.
  • +5 (11 voturi)    
    Salut decizia Prima (Vineri, 21 octombrie 2011, 15:37)

    matei [anonim]

    E bine Huidu revine pe sticla. Se va inregistra din Rahova?
    • -4 (6 voturi)    
      adica??? (Vineri, 21 octombrie 2011, 15:42)

      georgia [anonim] i-a raspuns lui matei

      din Rahova???
      • 0 (0 voturi)    
        adica .. (Vineri, 21 octombrie 2011, 22:50)

        Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui georgia

        De la Gherla, iti suna mai inteligibil? Sau Jilava?
  • +3 (11 voturi)    
    Mi se pare normal (Vineri, 21 octombrie 2011, 15:50)

    moucha [anonim]

    Ca unul care greseste si omoara 3 oameni sa vina sa ma faca de cacao ca eu gresesc o cratima sau o idee. Judeca din pozitia superiorului (adica uite ce fac eu si mami nu se supara, chiar daca ud si canapeaua, cu sange, in Dacie).
    • +5 (5 voturi)    
      .. (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:40)

      B.Dan [utilizator] i-a raspuns lui moucha

      Cu siguranta Huidu nu va mai face parte din prezentatori. Ar fi penibil. Cel mai probabil se va cauta un nou membru. Poate Codruţ Kegheş (Dezbracatu)?
      • -1 (1 vot)    
        Eu speram ca sa fi invatat ceva (Vineri, 21 octombrie 2011, 19:37)

        moucha [anonim] i-a raspuns lui B.Dan

        Anume ca oamenii rad de greselile altora in mod copios, insa nu isi dau seama ca ei insisi pot sa faca uneori o boacana de un milion de ori mai mare decat toate boacanele de care au ras ei la un loc. O viata de om este de nepretuit, dar trei sunt si mai mult. Poate ca se va face in locul acestei emisiuni o emisiune "Sa radem de Huidu", in care telespectatorii sa il sune si sa isi spuna parerea, in mod zeflemitor, despre ce a facut si de cum e de bine sa fie in pielea lui.

        Pe scurt: omul e suspus greselii. Mai multa raspundere, mai multa compasiune, mai mult respect pt ceilalti, mai multa modestie si mai multa rabdare nu strica. Iar daca Huidu le avea, azi era inca la TV, si nu la stirile de la ora 5.
  • 0 (10 voturi)    
    Sper sa faca misto de Huidu la greu (Vineri, 21 octombrie 2011, 15:53)

    V.R. [utilizator]

    ... Macar atat, din respect pentru cele 3 victime.
  • +3 (13 voturi)    
    sunt batuti in cap ? (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:08)

    gigi [anonim]

    emisiunea asta nu mai poate exista. O emisiune de divertisment care acum e amestecata cu macabru.
    Eu nu o sa ma mai pot uita
    • +1 (1 vot)    
      nu te uita (Vineri, 21 octombrie 2011, 19:21)

      maria [anonim] i-a raspuns lui gigi

      N-ai decat sa nu te uiti
  • -1 (5 voturi)    
    la ce tara avem... (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:15)

    cristi [anonim]

    ma astept sa fie formula huidu gainusa si sa faca un montaj amuzant cu accidentul la sfarsitul caruia sa dea de trei ori aceeasi gluma obosita si masina de ras si papagalii din audienta sa faca restul...
  • -5 (7 voturi)    
    N-a murit? (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:39)

    ionut [anonim]

    Eu credeam ca odata cu crima din Timisul de Jos a murit si Cronica. Eu nu mai ma pot uita la o emisiune de divertisment in care protagonistul e un criminal cu premeditare.
    • +4 (6 voturi)    
      Premeditare? (Vineri, 21 octombrie 2011, 17:10)

      zzz [anonim] i-a raspuns lui ionut

      Iti propun sa cauti in dictionar sensul cuvantului "premeditare". Nu-ti tin partea lui Huidu, a gresit extrem de grav, dar asta ne caracterizeaza: sa lovim intr-un om mai ales atunci cand e cazut la pamant. oare este exclus ca vreunul dintre noi sa nu comita aceeasi greseala? Doar cei fara permis de conducere ...
  • +3 (3 voturi)    
    Cred (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:42)

    adik [anonim]

    Cred ca nu prea au incotro.
    Or fi niste clauze contractuale acolo.
    Sunt niste bani in joc.

    Mai este vorba despre multi oameni care "mancau o paine" de acolo si nu au nicio vina ca Huidu a fost tampit.

    Dar, oricum nu o sa mai fie ce a fost.
    Ratingul o sa tinda catre zero si o sa fie nevoiti sa renunte la emisiune.

    Pacat. Ma amuza. Nu erau sclipitori in fiecare saptamana, dar oricum.....

    Pacat.
  • 0 (4 voturi)    
    doar la tv? (Vineri, 21 octombrie 2011, 16:43)

    justitiaru [anonim]

    sa zicem mersi daca o sa-l re-vedem pe huidu doar pe ecran dar eu zic ca in curand o sa apara si pe soselele patriei la volanul altei amsini.
    Pe contrasens.
  • 0 (0 voturi)    
    Dilema (Vineri, 21 octombrie 2011, 21:58)

    alem [anonim]

    Sunt de acord ca un accident i s-ar putea intampla oricui. Mi-aduc aminte de bebelusa care a fost concediata urgent deoarece aparusera poze cu dansa cand se luase la "tranta" cu bibanu (chestie pe care cam toata lumea o face dar nu recunoaste). Se pare ca gagica cantand la microfon facea imagine naspa emisiunii si s-a decis sa fie eliminata. Sunt curios daca se va judeca diferit pt ca e clar ca Huidu va face imagine negativa emisiunii, mai ales ca e umoristica.
    Personal nu i-as fi dat afara nici pe ea nici pe el dar el e posibil sa nu se mai simta confortabil in pielea de carcotas si sa nu mai vrea el sa apara.
  • 0 (0 voturi)    
    MIORITA (Sâmbătă, 22 octombrie 2011, 14:54)

    ALEX [anonim]

    rugati-va la dumnezeu sa nu treceti prin ce trece serban huidu acum! dar asa e la noi la romani, daca esti pe marginea prapastiei, romanul iti mai da si un branci, ca sa te duci de tot.rusine! imi pare nespus de rau pentru cei decedati, pentru familiile si prietenii acestora, dar serban huidu este in viata si doar el stie ce viata va duce de acum inainte dar are nenumarate motive sa reziste si sa mearga mai departe. sper ca cei din conducerea trustului si colegii sa ii fie alaturi si sa nu il concedieze, pentru ca si datorita lui au facut audienta de-a lungul timpului, dar serban huidu are mult bun simt (multora dintre voi le lipseste), incat sa nu mai apara pe sticla mult timp de acum inante . cineva il vrea la jilava sau rahova?de acord, dar numai atunci cand vor fi platit toti politicienii si rudele acestora care au comis astfel de fapte. carcotasilor!
  • 0 (0 voturi)    
    ar fi pacat (Duminică, 23 octombrie 2011, 14:19)

    simici [anonim]

    ar fi pacat ca activitatea unui om, care atragea atentia, asupra prostiei omenesti si asupra batjocoritorilor limbii romane ,sa se itrerupa aici.Cei care doresc asta, nu sant interesati de faptul ca au murit trei persoane ,in urma tragicului eveniment,ci sunt doar ipocriti, frustrati si plini de ura pe care carcotasii probabil i-au prins facand gafe si ciobind grav limba romana!!!huidu nu renunta!!!!!