Gainusa, despre accidentul lui Huidu: M-a sunat Dezbracatu', am crezut ca e una din glumele lui

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 27 octombrie 2011, 17:19 Economie | Media & Publicitate

Mihai Gainusa
Foto: Prima TV
Mihai Gainusa a declarat, pentru Mediafax, ca a aflat despre accidentul in care a fost implicat Serban Huidu de la Dezbracatu' si a crezut initial ca este vorba despre "una din glumele lui celebre, fara poanta".

Intrebat cand a aflat despre accidentul lui Serban Huidu, Mihai Gainusa a spus: "M-a sunat cel ce-mi da toate vestile rele posibile. Dezbracatu'. Initial, am crezut ca e vorba de una din glumele lui celebre, fara poanta. Apoi l-am sunat pe Serban".

Totodata, Mihai Gainusa a mai spus ca Serban Huidu este binevenit sa se implice in realizarea "Cronicii Carcotasilor".

"In momentul in care va decide ca e cazul sa se implice activ in realizarea si organizarea emisiunii, e binevenit. Dar cred ca, deocamdata, numai la emisiune nu se gandeste", a mai spus Mihai Gainusa.

In ceea ce priveste planurile lui, Mihai Gainusa a spus ca va publica o carte, precizand ca nu are afaceri, in afara de pensiunea din Cheia. "In rest, o sa scot in curand un volum de povestiri, fara legatura cu Romania", a mai spus Gainusa.

Serban Huidu a anuntat, intr-un mesaj postat pe blogul personal in 24 octombrie, ca emisiunea "Cronica Carcotasilor" trebuie sa continue fara el in rolul de prezentator, precizand ca nu va mai aparea in prim plan in cadrul programului, "din respect pentru victimele cumplitului accident" in care a fost implicat si care s-a soldat cu decesul a trei persoane.

Miercuri seara, pe Prima TV a fost difuzata o editie speciala a emisiunii "Cronica Carcotasilor", moderata de Mihai Gainusa, in care s-a discutat despre viitorul acestui program.

Pe de alta parte, reprezentantii Prima TV au declarat, pe 21 octombrie, pentru Mediafax, ca emisiunea "Cronica Carcotasilor" se va relua pe 2 noiembrie la Prima TV, dupa doua saptamani de pauza, insa nu se stie in ce formula.

Unele dintre variantele avute in vedere ar fi acelea in care Serban Huidu ar fi inlocuit cu Codrut Keghes, cel care il interpreteaza pe Dezbracatu' la "Cronica Carcotasilor", sau cu Oana Ionita, cunoscuta drept Bebelusa Oana. Aceasta din urma l-a mai inlocuit pe Serban Huidu, in prima parte a acestui an, dupa ce Serban Huidu a suferit un grav accident de schi.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

11873 vizualizari

  • -8 (36 voturi)    
    deci primaTV (Joi, 27 octombrie 2011, 17:32)

    cristi [anonim]

    se asociaza cu ucigasi si ii pastreaza in functii gras platite... nu in prim plan dar acolo, la butoane.

    imi place ca nici o clipa nu se indoiesc amicii lui ca va scapa fara o zi de inchisoare.
    • -1 (23 voturi)    
      ... (Joi, 27 octombrie 2011, 18:01)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui cristi

      pai normal, e nevinovat. doar 3 vieti??? e putin. mult prea putin. nici initierea nu se poate spune ca si-a terminat-o. de ce sa faca puscarie? doar ca sa se bucure cine? nu vedeti ca toti ii plang de mila lui huidu?

      trist... dar adevarat. nici eu nu cred c-o sa faca puscarie. iar, in cazul cel mai fericit, mai mult de 1an nu o sa faca.
      • +1 (19 voturi)    
        lui Vlad (Joi, 27 octombrie 2011, 19:23)

        Dan29 [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

        ... si ai dormi tu mai linistit daca ar face Huidu inchisoare ? Faci parte din categoria aia care merge pe principiul antichitatii "dinte pentru dinte". Ar trebui sa te rogi sa faca puscari Vantu', care da lectii de economie pe la TV, burtosii aia din Parlament care-si fac vacantele Caraibe in timp ce indeamna romanii sa mai stranga cureaua, sau cel putin retardatul ala care a taiat coarda alpinistului utilitar... Huidu merita sa i se suspende permisul pe viata asa cum i-au facut lui D. Guetta.
    • +10 (16 voturi)    
      deci, provideri de net (Joi, 27 octombrie 2011, 18:05)

      Reader [anonim] i-a raspuns lui cristi

      se asociaza cu oameni prosti si incapabili sa gandeasca, asa ca tine. cand o sa scapi de frustrarile si complexele de inferioritate, poate o sa publici si altceva.

      offtopic: ca s-o dau in politica, mai criminal e iliescu decat huidu. si regele s-a asociat cu el. iti convine?
    • -3 (13 voturi)    
      Da tata. (Joi, 27 octombrie 2011, 18:07)

      valika [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      Iar tie iti doresc sa patesti EXACT ce a patit Huidu. Nici mai mult, nici mai putin.
      • +3 (7 voturi)    
        nu e rau (Joi, 27 octombrie 2011, 19:19)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui valika

        sa incepem intai cu banii, faima.. etc si pe urma cu chestiile naspa.
    • +2 (14 voturi)    
      potoliti-va (Joi, 27 octombrie 2011, 20:54)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      este crucea pe care o s-o duca toata viata. nu spun ca nu trebuie sa plateasca pt asta. dar sa-l faci ucigas pt co clipa de neatentie, e mult prea mult.
      nu va doresc niciunuia ce-l acuzati pe huidu de toate cele, sa aveti vreodata ghinionul lui.
      oricand poti sa-ti pierzi pt o secunda atentia si se intampla un dezastru. toti gresim pt ca nu suntem roboti.
      inchisoarea pt el este ultima problema acum. moartea celor 3 o sa-l urmareasca toata viata. nu ti-as dori o astfel de viata, chiar si daca nu ai face inchisoare. in plus, daca face inchisoare, mai distrugi 3 vieti (sotia si copii lui). si nu e vorba aici de situatia materiala, ci de faptul ca e posibil ca cei doi coii sa creasca fara tata.
      pt o clipa de neatentie, acum sufera o gramada de oameni. sa nu-mi spuneti ca asta nu v-ar afecta.
      eu zic sa renuntati sa mai faceti pe lupul moralist in acest caz. oricaruia de aici i se poate intampla asta oricand. cand o sa fiti de acea parte va garantez ca nu o sa mai priviti lucrurile asa.
      n-am comentat pana acum pe subiectul asta pt ca nu este de comentat, dar prea toti sunteti cei mai corecti si atenti oameni de pe planeta si cum vedeti pe unu jos, mai dati si voi in el doar din simpla placere. mi-e sila de astfel de oameni.
      nu-i iau apararea, dar nici nu-l critic. omul o sa-si duca singur crucea, n-o duc nici eu nic voi cu el.
      si ca fapt divers, nu-mi placea emisiunea pe care o facea.
      • +1 (11 voturi)    
        uff.. (Joi, 27 octombrie 2011, 23:22)

        gaggauta [anonim] i-a raspuns lui sucaa

        mai lasati-o fratilor jos de neatentie !
        cand detii controlul a doua tone de fier esti raspunzator pentru actiunile tale, nu ar trebui sa mearga vrajeala cu 'imi cer iertare'
        • +2 (6 voturi)    
          Perfectule (Vineri, 28 octombrie 2011, 2:52)

          Claudiu [anonim] i-a raspuns lui gaggauta

          Maine ai sa dai cu capu de un stalp si ai sa spui "uite ce prost si neatent sunt dar dau din gura aiurea pe hotnews"; crezi ca daca conduci 2 tone se activeaza ceva mecanisme ascunse de perfectionat atentia ?

          Baga capu' in nisip.
          • 0 (0 voturi)    
            .. (Sâmbătă, 29 octombrie 2011, 1:25)

            gaggauta [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

            o sa dau cu capul in stalp si o sa ma gandesc: bine ca nu e claudiu in locul meu, nu avea mecanismele activate si avea o sansa mare de a crapa, saracutul !
            tu au citit comentariul ?
            daca l-ai citit, l-ai inteles ?
            daca l-ai inteles, ai priceput ce am vrut sa spun ?
            ziceam ca trebuie sa raspunzi de faptele tale, cand te urci la volan, raspunzi de ceea ce faci;
            in nisip n-am loc de tine si de ce a ingropat pisica
      • 0 (4 voturi)    
        invers (Vineri, 28 octombrie 2011, 12:47)

        r123 [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        sucaa, si daca invers omul asta sau altul ca el, nu respescta viteza si intra pe contrases cu suv-ul de 2 tone in masina ta, omorandu-ti copiii si sotia ? Mai poti gandi la fel ?

        Terminati-o cu "asa ceva se putea intampla oricui". Nu, nu se putea intampla oricui pentru ca unii dintre noi nu merg cu viteza mare in sate, in curbe, pe lapovita si asa mai departe. Unii dintre noi nu isi iau suv-uri de 2 tone care intr-un caz de accident trec complet peste sistemele de siguranta ale masinii celeilalte.

        Unii dintre noi nu au avut 14 sanctiuni pentru abateri la legea circulatiei !

        Daca ce a patit Huidu s-ar fi intamplat la viteza legala, da , corect,ar fi fost doar ghinion. Daca ar fi avut o masina normala si nu mastodont, alt punct pozitiv. Dar cand mergi cu 100 sau cat avea in sat, in curba si pe lapovita, ala nu mai e ghinion.
    • 0 (4 voturi)    
      acum incepe gainusa cu zicerile (Joi, 27 octombrie 2011, 21:56)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui cristi

      trebuie tinuta calda povestea regretelor ....cei 3 au fost ingropati? familiile ,daca ii plang ,nu vor razbunare ,vor bani? ce lume......
  • +11 (11 voturi)    
    Mishule... (Joi, 27 octombrie 2011, 17:51)

    Andrey [anonim]

    Crede-ma, si noi ne-am dori sa fie gluma, dar din pacate e treaba serioasa... si dorim sa fie tratata ca atare.
  • +8 (14 voturi)    
    Ia, hai sa vedem cine e mai necajit : (Joi, 27 octombrie 2011, 18:57)

    Joe the Plomber [anonim]

    Huidu ca i-a omorat pe oamenii aia sau familiile lor si asta pentru ca un vitezoman a facut pe durul cu masina lui 4x4 ?
    Mai apoi, @ reader & valika: nu e nevoie sa faceti pledoarie pentru cat de necajit este Huidu acum, ar fi trebuit sa se gandesca la asta inainte sa apese pe pedala, mai ales ca avea boala asta cronica, se pare.
    • -3 (15 voturi)    
      tu cunosti adevarul absolut, (Joi, 27 octombrie 2011, 20:10)

      Reader [anonim] i-a raspuns lui Joe the Plomber

      de esti asa sigur de dinamica evenimentului? esti sigur ca dacia avea 30 km / h? esti sigur ca huidu avea 100? si da, e mai necajit huidu. familiile decedatilor (sincer, imi pare foarte rau pentru ei) in timp se vor consola cu ideea. huidu va fi bantuit toata viata de nenorocirea asta. si el si copii lui. daca, doamne fereste, un copil d-al lui va pati peste 20 - 30 de ani ceva nasol, el, serban, va avea cosmaruri din cauza acestui accident. stii cum se spune, copiii sufera din cauza greselilor parintilor. asa ca, inainte sa emiti judecati, ar fi bine sa-ti folosesti un pic sinapsele. ...
      • +4 (6 voturi)    
        wtf ? (Joi, 27 octombrie 2011, 23:26)

        gaggauta [anonim] i-a raspuns lui Reader

        'prietene', tu chiar crezi asta: "si da, e mai necajit huidu" ?!?
        ai avut vreodata un mort in casa datorita inconstientei unui @#$! ?
        i-ai accepta scuzele in cazul in care persoana draga tie ar fi cu doi metrii sub tine ?!?
        • -2 (4 voturi)    
          'Prietene' (Vineri, 28 octombrie 2011, 0:45)

          Reader [anonim] i-a raspuns lui gaggauta

          Inseamna ca tu ai omorat pe cineva si te simti mai bine decat daca cineva ti-a fost omorat.
    • +2 (2 voturi)    
      Sunt nuante diferite... (Vineri, 28 octombrie 2011, 3:06)

      hahalera [utilizator] i-a raspuns lui Joe the Plomber

      necazurile pot fi si ele de mai multe feluri; nu s-a pus in nici un moment problema "cine e mai necajit". Ambele parti au necazurile lor, insa nu sunt comparabile. Dar ca sa intelegi asta iti trebuie ceea ce se numeste empatie, sau macar sa gandesti putin si cu creierul din dotare.
  • -1 (3 voturi)    
    Greata (Vineri, 28 octombrie 2011, 9:34)

    Unul [anonim]

    Sunt ingretosat de cita rautate s-a revarsat de la producerea accidentului si pina acum din partea asa zisei mass media cit si din partea sutelor de romanasi plini de educatie si corectitudine.
    Hienelor, nu va doresc decit sa aveti parte de asa ceva ca sa vedeti cum e.
    Nu comentez daca Huidu e sau nu vinovat asta o va stabili altcineva dar rautatea asta dementiala imi face pur si simplu rau. Va si vad ca niste animale turbate care smulg halci din semenul lor intr-un delir halucinant.
  • +1 (1 vot)    
    @Unul (Vineri, 28 octombrie 2011, 10:10)

    Repetentu' [anonim]

    @Unul: Huidule,tu esti tata?
    • 0 (0 voturi)    
      Repetentu' (Vineri, 28 octombrie 2011, 20:16)

      Unul [anonim] i-a raspuns lui Repetentu'

      N-am nicio treaba cu Huidu, nu-l cunosc decit de la TV. Si asi mai face o remarca: rudele victimelor s-au purtat cu mult mai multa decenta decit toti bagatorii de seama de pe margine.
  • +1 (1 vot)    
    huidu (Vineri, 28 octombrie 2011, 10:14)

    Ana [anonim]

    Terminati cu cronica sa nu-i mai ingrasati veniturile obraznicului de Huidu si sa-i ramana numele ca initiator, din respect pentru familiile victimelor din carnagiu. Chiar s-a intamplat, nu e gluma.