UPDATE Romanii nu vor putea sa vada la TVR meciurile de fotbal de la Campionatele Mondiale din 2018 si 2022. Lazescu: "Voi face eforturi sa gasim o solutie"

de Costin Ionescu     HotNews.ro
Miercuri, 18 ianuarie 2012, 16:43 Economie | Media & Publicitate

TVR nu va transmite Campionatele Mondiale de Fotbal din 2018 si 2022
Foto: fifa.com
Mai multi membri ai Consiliului de Administratie al TVR s-au abtinut sau au votat impotriva intrarii TVR, alaturi de European Broadcasting Union (EBU), in licitatia pentru drepturile de difuzare a Campionatelor Mondiale de Fotbal din 2018 si 2022 in conditiile financiare negociate pentru aceasta procedura, potrivit informatiilor HotNews.ro. Drept urmare, in sedinta de miercuri a CA nu au fost suficiente voturi pentru aprobarea unei decizii in acest sens, fapt pentru care telespectatorii romani nu vor putea vedea meciurile din cele doua competitii.

"Cei din CA care au votat impotriva acestei decizii sa isi asume public hotararea lor si sa explice oamenilor care platesc taxa TV de ce nu au fost de acord", s-a limitat sa declare pentru HotNews.ro seful Sportului TVR, Cosmin Cernat.

Pentru ca decizia de participare la licitatie in conditiile financiare negociate sa treaca, era nevoie de sapte voturi pentru dintr-un total de 12. Doar sase membri au votat in favoarea participarii la licitatie, alaturi de EBU, in conditiile in care oficialii TVR au negociat ca institutia sa plateasca, la semnarea contractului, doar 2% din valoarea totala a drepturilor, adica aproximativ 200.000 de euro. In mod normal, suma s-ar fi ridicat la circa 10% (aproape un milion de euro), potrivit informatiilor HotNews.ro.

Sursele HotNews.ro au afirmat ca:
  • in favoarea participarii la licitatie, in conditiile financiare negociate, au votat membrii CA Alexandru Lazescu (presedinte-director general TVR), Paul Calin Botez, Lucia Hossu Longin, Catalin Baba, Ada Mesesan, Nicoleta Nicolicea
  • au votat impotriva: Claudiu Branzan, Sorin Burtea, Anne Juganaru
  • s-au abtinut: Traian Barbulescu, Raico Cornea, Cristian Nitulescu, Karen Attila Sebesi


"E prima data cand TVR nu va lua parte alaturi de EBU - care liciteaza pentru toti membrii organizatiei (ce reuneste institutii publice de radio si televiziune din Europa - n.r.) - la licitatia pentru CM din 2018 si CM 2022. E pentru prima data in istoria institutiei cand nu vom avea CM. Ultimul pe care il vom vedea este cel din 2014", a spus o sursa din cadrul TVR, precizand ca institutia trebuia sa trimita scrisoarea de confirmare a participarii astazi, dupa sedinta Consiliului de Administratie.


Conducerea TVR a declansat, anul trecut, actiuni menite sa limiteze pierderile financiare ale institutiei, descrise de Alexandru Lazescu drept "critice". Lazescu a votat, insa, miercuri, in favoarea participarii la licitatia pentru drepturile de difuzare ale celor doua campionate mondiale, potrivit informatiilor HotNews.ro. Alexandru Lazescu nu a putut fi contactat pana la publicarea acestui material.


Intr-o hotarare din decembrie 2011, CA al TVR isi exprima "interesul pentru participarea, alaturi de EBU, la licitatiile pentru achizitionarea drepturilor de difuzare ale Campionatelor Mondiale de Fotbal din 2018 si 2022. De punerea in aplicare a prezentei Hotarari a Consiliului de Administratie raspunde domnul Cosmin Cernat, Director Departament Sport."


UPDATE Seful TVR, Alexdandru Lazescu, a declarat:

  • "Regret foarte mult ce s-a intamplat, voi face eforturi in continuare sa gasim o solutie. E adevarat ca situatia financiara a TVR e grea, dar, pe de o parte, efortul pe care il aveam in vedere pentru urmatorii trei ani era de circa 200.000 de euro, care ar fi trebuit platiti la semnarea contractului - in conditiile in care EBU ar fi castigat -, iar pe de alta parte nu mi se pare potrivit sa decidem acum ce se va intampla in 2018 si 2022, cand nu stim nici daca echipa Romaniei se califica sau nu".


UPDATE 2 Tot in sedinta de miercuri, CA al TVR a aprobat participarea Romaniei la Eurovision, dar numai in anumite conditii, potrivit informatiilor HotNews.ro. Mai precis, participarea este conditionata de obtinerea unei sponsorizari care sa acopere circa jumatate din taxa de participare, care se ridica la 120.000 de euro.



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5616 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    sebesi, nu sebesi, mare branza (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 16:48)

    cristi [anonim]

    il vedem pe net si gata.
    • 0 (8 voturi)    
      Revoltator (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:34)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Cum adica il vedem pe net!?

      E revoltator ca TVR-ul nu va transmite aceste meciuri de fotbal. Dupa ce ca stam atat de prost cu educatia, cultura si tot ceea ce tine de social, asta ne mai trebuia, sa sisteze TVR-ul transmisia celor mai importante meciuri.

      Sa se explice, domnile, sa se explice!
      • +4 (8 voturi)    
        Citeste mai jos. Cei propusi de PSD sunt de vina (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:49)

        dan [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        Membri propusi de PSD s-au opus: Claudiu Branzan,Anne Juganaru au votat impotriva difuzarii campionatului de Fotbal, Cristi Nitulescu s-a abtinut.

        Mi-e o lehamite de PSD!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • +1 (1 vot)    
          Ai omis.... (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 23:48)

          Maria [anonim] i-a raspuns lui dan

          Tot membru PSD, notoriu si indubitabil, este si Traian Barbulescu, un etern penibil oportunist. De fapt, el e cu cel care ofera mai mult pentru bunastarea lui, si numai a lui! Un imbecil care acum cativa ani, culegea via de la tara cu angajatii si masinile institutiei de la TVR Craiova!
      • 0 (0 voturi)    
        TVR - cultura (Joi, 19 ianuarie 2012, 15:07)

        RoloTomassi [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        Pai TVR ne da seriale cu razboinici coreeni, ce vrei mai multa cultura de atat?
    • +7 (11 voturi)    
      Iarasi USL?!!! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:43)

      dan [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Conducerea PSD a decis sa-i propuna pentru CA al SRTv pe Anne Juganaru, Claudiu Brinzan si Cristi Nitulescu (Luni, 28 Iunie 2010)

      Claudiu Branzan,Anne Juganaru au votat impotriva difuzarii campionatului de Fotbal, Cristi Nitulescu s-a abtinut!!!

      "In mod sigur nu vom sustine nici la TVR, nici la Radio un membru de partid, ci un profesionist, daca se mai poate vorbi de profesionisti in situatia actuala" a declarat la aceea data Ponta.

      Iar rezultatul si minciunile lui Ponta sunt evidente doi ani mai tarziu!! Aviz celor care sunt manipulati de PSD si USL
    • +1 (5 voturi)    
      Jos intelectul! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 21:03)

      meeecali [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Il vedem pe net, adica il furam. Doar suntem romani, ce naiba...

      Inteleg ca poti detine un ciocan, un tarnacop, ceva tangibil. Cum sa detii ceva ce nu poti tine in mana, nu poti pipai, e absurd. Asadar fara copyright, ca dpdv al mentalului colectiv si-asa traim in 1800 cand nu existau astfel de probleme. Proprietatea intelectuala e pentru fraierii care nu stiu sa fure.
      • +1 (1 vot)    
        Vai.. (Joi, 19 ianuarie 2012, 8:53)

        CATALIN [anonim] i-a raspuns lui meeecali

        ..de cei la care le e frica de internet.Mestere te invat o treaba.Ia fa un cont matale la bet365 sau gamebookers sau orice alta agentie de pariuri on line si sa vezi cum transmit baietii aia gratuit pentru toti cei care au cont toate meciurile de liga campionilor, campionatul european si mondial.Basca toate campionatele puternice din lume.Si nu e furt ca e gratuit pentru toti membrii acelei agentii.Sau poti sa te dai intelectual, pui mana si inveti germana si te uiti la RTL si Pro Sieben.Asa ca inainte sa iti patineze mintea in directia opusa citeste si ai sa vezi ca sunt variate perfect legale si pe net.
  • +10 (14 voturi)    
    am mai vazut filmul asta (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 16:48)

    hatru [utilizator]

    Oare o mai fi prin pod antena de bulari??
  • 0 (20 voturi)    
    He, he, se vede ca revine PSD-ul la putere... (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 16:57)

    Metec [utilizator]

    Va fi liniste, liniste, azi in toata tara... (Al.Andries). Nici fotbal n-o sa mai vedem, ca oamenii muncii trebuie sa se trezeasca devreme, cu chef de munca. Traiasca Victor Ponta, genialul viitor conducator al patriei!
    • +5 (9 voturi)    
      Atentie la MINUSURI... Omul era ironic!!! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:54)

      Manu [anonim] i-a raspuns lui Metec

      Aoleo, inseamna ca ne-au stresat rau de tot scursurile astea anarho-comunistoide daca nu mai avem deloc simtul umorului!
    • +2 (8 voturi)    
      Stirea nu este interpretata corect (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:19)

      George [anonim] i-a raspuns lui Metec

      TVR are drept de preemtiune, ca membra a EBU. Daca ea (TVR) se retrage, drepturile de televizare pot fi licitate de oricare alta televiziune. Si credeti ca nu sunt doritori?
    • +4 (6 voturi)    
      prea multi nervosi (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:24)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      pe forum, matale ai luat minusuri complet aiurea.
  • +6 (8 voturi)    
    au primit probabil o atentie (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 16:59)

    CMX [anonim]

    ... de la Dolce, Digi, GSP, etc... care vor transmite CM in 2018 si 2022!
    • +6 (6 voturi)    
      exact! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:08)

      Denoro [utilizator] i-a raspuns lui CMX

      Nu stim (inca) exact de la cine au primit "atentia", dar fii sigur ca asa este! Initial am fost nedumerit cand am citi stirea, dar dupa cateva secunde m-am dumirit!
      Ei, ca-n tara asta trebuie niste paduri de tepe, ocupate toate cu "smecherasi"!
    • +3 (7 voturi)    
      Putin probabil (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:35)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui CMX

      E putin probabil ca Dolce, Digi si GSP sa existe in 2018. Au model de business falimentar si ma indoiesc ca se pot adapta vremurilor si pietei.
      • 0 (4 voturi)    
        Ex cathedra? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:07)

        Nedumerit [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        Nu mi se pare onest sa lansezi o afirmatie atat de extraordinara fara nici macar un cuvant care sa o justifice. Explicatii, va rugam.
      • +2 (2 voturi)    
        ba tocmai pe dos (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:13)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        aia prosti se adapteaza usor, intelectualii mor ...
  • +8 (10 voturi)    
    traiasca "bulgaru" (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:01)

    viorelo79 [utilizator]

    lasa-ti c-o sa transmita bulgarii. Ne luam cu totii antene ca pe timpul lui nea Nicu si ne uitam la meciuri. Ca la Dolce nu suntem chiar toti asa de prosti sa ne facem abonamente.
    • -4 (8 voturi)    
      Hei, vorbim de 2022 (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:09)

      Loco [anonim] i-a raspuns lui viorelo79

      Esti sigur de ce spui? Crezi ca in 2022 te mai uiti la tv la TVR? In 10 ani s-ar putea sa ai imagini live direct pe ochelarii 3d via cine stie ce satelit/wifi si tu te plingi de TVR?
  • 0 (14 voturi)    
    si? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:02)

    catalin_mattei [utilizator]

    sa ia aceste drepturi o televiziune comerciala care stie sa faca bani dintr-un eveniment sportiv... am ajuns sa plangem statul acum! Avem destule televiziuni puternice care pot sa isi asume preluarea transmisiilor de la CM de Fotbal...
    • -1 (7 voturi)    
      hmmm (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:43)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      esti cam singurul pana acuma care zice cam ce trebuie aici :)
      in loc sa sara toti cu gura pe ei ca au un deficit execrabil toata prostimea se plange ca nu mai au CL si CM la TVR
  • 0 (6 voturi)    
    Mda (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:02)

    ion [anonim]

    Cum a fost povestea
    L-a domnii/doamnele care au fost impotriva a venit o alta televiziune si a zis ce ar fi ca voi sa nu fiti de acord. De ce s-ar ajunge pana aici ca inca nici o televiziune nu se poate bate la acoperire cu TVR. Si cum numai bine pot baga pastila cu reducere costurilor uite ca nu o sa vedem meciurile la TVR.
    Toata lumea stie ca la meciurile de la mondiale nu se uita nimeni si televiziunile merg in pierdere. Deci logic sa reduci costurile astfel.
    • +2 (6 voturi)    
      "Multumim", PSD (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:31)

      Nasty [anonim] i-a raspuns lui ion

      ... si salariatilor TVR
      - Voturi pentru: Lazescu (propus de Presedintie), Botez (PDL), Hossu Longin (PNL), Baba (guvern), Mesesan (PDL), Nicolicea (PDL).
      - Voturi contra: Branzan si Juganaru (PSD), Burtea (salariatii TVR).
      - Abtineri: Nitulescu (PSD), Barbulescu (salariati), Raico Cornea (minoritati), Sebesi (UDMR).
      • +1 (1 vot)    
        Habar nu ai! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 23:33)

        Baba Incovoiata [anonim] i-a raspuns lui Nasty

        L-ai trecut din greseala pe Barbulescu la salariati...Mai nene, asta e PSD 100%...un nemernic lipsit de orice fel de scrupule si de coloana vertebrala! Un cretin aterizat in CA din cauza prostiei salariatilor, care acum regreta ca l-au trimis acolo...Un lingau si oportunist de cea mai joasa speta. Vai de capul nostru, cu asemenea analfabeti trimisi acolo sa ne reprezinte! Ne meritam soarta!
  • +1 (7 voturi)    
    Traiti bine? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:14)

    Paul [anonim]

    Exact ca pe vremea lui Ceausescu, romanii o sa-si improvizeze antene sa prinda bulgarii, iar cei din Ardeal o sa se duca pe dealuri sa prinda meciurile de la unguri. Bravo consiliu de administratie, bravo dar va rog demisia! Traiti bine?
    • +3 (5 voturi)    
      Vezi tu, mai Paulica! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:49)

      Gimmy [anonim] i-a raspuns lui Paul

      Cam asa se intampla in toata tara!
      Adicatelea democratie fiind, ii bagi in CA si alte alea si pe onor PSDeii lui Ilici... iar ciumpalacii spalati pe creier ce fac: voteaza impotriva oricarei decizii care ar putea aduce o urma de zambet pe fata boborului pe umarul caruia plang!
      Si dupa ce blocheaa fain frumos ce si cum si cat pot, se apuca sa urle ca e dictatura!
      Iar unii ca tine care nu au vreme sa gandeasca sar in sus si cer demisii peste demisii, ca doar nu traiesc bine!
  • +3 (7 voturi)    
    Foarte bine (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:14)

    ccc [anonim]

    Foarte bine, poate in felul asta se vor concentra pe alte sporturi mai demne decat fotbalul: rugby, hochei, etc.
  • +3 (9 voturi)    
    CM .... un lux (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:18)

    artistul000 [anonim]

    Nu ne permitem ca pe bani publici sa vizionam meciuri de la campionatul mondial ...

    Mie mi se pare un moft acest lucru... vrei sa vizionezi meciuri...achizitionezi un abonament la cablu...

    o asemenea achizitie si-ar putea gasi, oarecum, o justificare doar daca nationala noastra ar participa la un asemenea turneu... orice alt caz ... bani pe geam
    • +1 (1 vot)    
      ba e fix pe dos (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 23:49)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      Trebuie sa vad la TVR tocmai pentru ca, spre deosebire de toti ceilalti, TVR imi ia cu japca bani luna de luna. Nu sunt microbist, apar doar un principiu.
  • 0 (4 voturi)    
    Vot in bot (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:19)

    mondialu' [anonim]

    Aia care au votat impotriva sunt niste javre. Dar aia care s-au abtinut sunt niste lepre fricoase, si ii consider mai vinovati ca primii. Macar primii si-au spus punctul de vedere. Cum adica sa se abtina? Pai ce, sunt platiti ca sa se abtina? Daca nu au curaj sa isi asume responsabilitatea, ce mai cauta acolo? Eu as interzice dreptul de a se abtine inclusiv in parlament. RUSINE!!!
  • -2 (2 voturi)    
    de viitor (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:27)

    sunu [anonim]

    Au fost preventivi..de la anul se elima taxa TV..o sa traiasca si ei ..ca toti ceilati...din publicitate..sper sa nu mai fie tvr o televiziune de partid...aflat la guvernare
  • -2 (4 voturi)    
    Mizerabili (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:28)

    Liviu [anonim]

    Va rog sa observati ca transmisiile TV din Liga 1 le face DIGI o televiziune aroganta si cu ff mult tupeu,am incercat sa obtin abonament la aceasta TV insa mi-a spus ca trebuie sa astept 4 (patru) luni ptr instalare antena satelit,sunt niste nemernici in '"concubinaj"' cu FRF,Liga Profesionista de Fotbal,OPC de ce nu se autosesizeaza,DNA de ce nu se autosesizeaza,Guvernul si mai ales Presidentia ca institutie care reprezinta interesul cetateanului de ce nu se autosesizeaza fata de aceasta situatie atipica?
    nu se sesizeaza nimeni ptr ca DIGI este patronat de un fost securist care a facut avere pe ciordeala si spagi date la aceste institutii,transmisiile sportive trebuie sa fie apanajul TVR Romania si nu TVR private insa marlania si ciordeala dicteaza in aceasta tara.
    • +2 (4 voturi)    
      informare (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:19)

      ghiula [utilizator] i-a raspuns lui Liviu

      esti foarte pe langa. DiGi si nu numai, e patronata de un individ care in '89 avea vreo 18 ani si era sportiv de performanta.

      Probabil confunzi cu Antena 1, 2, 3, televiziune care apartine, intr-adevar, unui fost securist.
  • +2 (2 voturi)    
    TVR si fotbalul (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:30)

    romanul [anonim]

    asta da preocupare pentru TVR : circul DA, painea NU.
    totul pe banii mei - banii romanilor. BRAVA
  • -2 (4 voturi)    
    de unde bani? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:32)

    srpc [utilizator]

    trebuie platiti zdravan cei de teapa tov. col. de Secu Rodica Culcer :))
    • +2 (2 voturi)    
      pai io (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:30)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      vad din articol ca au luat spaga coloneii si activistii tai, ma, de la pedesere. Asa ti-a zis generalul securist rom voiciorescu sa maninci, cu plescaituri? Ai facut armata cu madam culcer ca sa stii ca e colonel?
      Altceva decit sa mintiti cu nerusinare ce mai stit mai baieti?
  • +1 (3 voturi)    
    cine s-a impotrivit/abtinut? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:35)

    gogu [anonim]

    abtineri: membru numit de udmr+ membru numit de minoritati+2 sustinuti de psd
    impotriva: sindicatul(sustinut de psd) + membrii numiti de psd
    multimim victore!
  • +2 (6 voturi)    
    foarte bine (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:36)

    Leo [anonim]

    E foarte bine;
    le vor vedea la Digi sau la Dolce :D sau si mai bine la terase :D

    cei din TVR au mai salvat ceva bani
  • +3 (9 voturi)    
    si ce? (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:36)

    mariusa [anonim]

    Nu m-am uitat, nu ma uit si nu ma voi uita. Microbistii sa caute alte surse media pentru a vedea in direct campionatul mondial. Nu le voi plati eu (prin abonament tv) meciurile pe care vor sa le vada; prefer alte emisiuni.
  • +1 (3 voturi)    
    Mda (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:51)

    George [anonim]

    Exact aceeasi indivizi, reprezentanti ai USL, care au conspirat pentru concedierea Rodicai Culcer. Sa le fie rusine!
  • +1 (3 voturi)    
    parere (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 17:51)

    parere [anonim]

    Cei de la PNL vor dori sa transmita meciurile televiziunile lor . Pana in 2018 si 2022 mai este... Asa ca au subminat TVR ca doar nu e al lor.... O sa vedeti ca meciurile vor fi transmise la Realitati sau la Antene...
  • 0 (2 voturi)    
    cm fotbal (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:02)

    justp [anonim]

    Niste prosti conduc si cheltuiesc banii nostrii de pomana ...... niste fraieri care iau bani degeaba de la noi luna de luna ........
  • 0 (2 voturi)    
    Iesim in strada (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:02)

    Dr. C. 112. [anonim]

    Iesim in strada , facem revolutie, guvernul e de vina dom'le, actuala putere...sa pice guvernul. Sa vina PSD la putere ca sa vedem meciurile... Acum ar zrebui sa iasa galeriile in strada, dar desigur este prea mica miza
  • -2 (2 voturi)    
    tz tz tz (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:15)

    gigi [anonim]

    mare problema domne, ca nu vom vedea la TVR meciurile din 2022, adica peste 10 ani, cand probabil ne vom multumi sa avem ceva de mancare pe masa la cum merg lucrurile
  • -2 (2 voturi)    
    RUSINE!!!! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 18:35)

    craiu radu [anonim]

    stiu ca incasati 5ron de abonat pentru?!!! ca sa nu transmiteti nici un campionat mondial de fotbal de ce-o fi.
    a-ti observat ca va huiduie lumea ?sinteti singurii reporteri care au fost huliti.postul tvr unde sefi statului nu sint deranjati cu intrbari incomode si probabil dupa emisiuni sariti sa le sarutai miinile lngusindu-va. sa stiti
    ca asa va percepe lumea.voi cum va simtiti? daca am fost
    prea dur sa ma scuzati,ca pot fi acuzat de subiectivism,dar huiduielile care le-au luat reporterii s-au
    auzit si vazut la tv
    • +1 (1 vot)    
      Intrebare? (Joi, 19 ianuarie 2012, 0:12)

      Leontin [anonim] i-a raspuns lui craiu radu

      De ce n-ai zis asta si pe vremea lui Sassu? Aud?
  • -3 (3 voturi)    
    bleah (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 19:03)

    Alex [anonim]

    TVR e mai mult preocupat sa difuzeze circ decat sa promoveze educatia si cultura prin emisiuni care sa fie si atractive. Luati exemplu de la BBC.
    Sunt satul si de Radio Romania Actualitati unde emisiunile cu popi au o mare importanta in defavoarea emisiunilor educativ stiintifice despre evolutie , genetica etc
  • 0 (2 voturi)    
    CM (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 19:25)

    Picard [anonim]

    Pana in 2022 se inventeaza teleportarea si nu va mai fi nevoie de transmisie TVR1
  • -3 (3 voturi)    
    Magarie PDL-ista ! (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 19:46)

    Didos [anonim]

    Platim de doua ori ,odata abonamentul si odata cablul , o televiziune aservita politic ! Si-au dat salarii nesimtite pe banii nostri si de unde sa mai aibe bani si pentru importante transmisii sportive . Ati auzit bine : "se cauta o solutie " ! Unde sunt banii nostrii ?
    • +2 (2 voturi)    
      citeste prima data (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 20:28)

      puiuta [anonim] i-a raspuns lui Didos

      cei care s-au opus sunt de la PSD
      dragule , verifica informatia bine

      ca de aceea ai ajuns in halul acesta
      psd te-a facut : crede si nu cerceta
    • +1 (1 vot)    
      Nu zau! (Joi, 19 ianuarie 2012, 0:15)

      Jana [anonim] i-a raspuns lui Didos

      Dar acum 2 ani, cand era Sassu, ce era? Magarie PSD-ista? Mergi la culcare mai Di(l)dos...
  • +2 (2 voturi)    
    nu mai zic (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 20:31)

    marianb [anonim]

    pai, mai fratele meu oamenii nu citesc ce face psd
    cu fotbalul

    ha, si oamenii cred ca daca vin astia la putere li se maresc pensiile,salariile ,,etc

    ha, este doar inceputul guvernarii pesediste-peneliste
    ha,ha,ha,

    ps. nu sunt microbist
    • +1 (1 vot)    
      JOS PSD (Miercuri, 18 ianuarie 2012, 22:30)

      aaa [anonim] i-a raspuns lui marianb

      pai nu v ati dat seama care este interesul?
      ANTENA 2 fratilor...de ce sa castige statul bani..lasa l pe voiculescu sa ia el tot..doamne ca prosti mai sunteti.
      Daca vine PSD cu homo de Crint la putere..un iuda ordinar..ne am dat foc la valiza.
      Tare greu mi e sa cred, in acest moment ca populatia noastra e formata din prosti..daca ma convinge..probabil o sa ma las batut si am sa plec...
  • 0 (0 voturi)    
    Asta ne da putina siguranta (Joi, 19 ianuarie 2012, 1:05)

    farafeu [anonim]

    Despre 2018 nu stim (in cazul in care il apucam in viata), ce vom manca, ce fel de moneda vom avea, prin ce tari vor fi copii nostri, daca vom mai avea curent sau benzina.
    Dar, in sfarsit avem o certitudine, care sa dreaga situatia: la TV, fie el cu plasma, 5D, sau cu impulsuri biomagnetice, nu vom vedea fotbal.
    Pina la urma, putem fi siguri ca s-ar mai uita cineva la idiotenii in 2018 (vor mai fi prosti care sa indese bani in buzunarele unor smecherasi)?
  • -1 (1 vot)    
    si ce? (Joi, 19 ianuarie 2012, 8:32)

    nicu [anonim]

    e normala decizia, multe tari europene au anuntat ca s-ar putea ca sa nu transmita campionatele mondiale in free tv. si nu inteleg de ce atata agitatie? oricum romania nu va participa :)
  • +1 (1 vot)    
    De acord cu PSD (Joi, 19 ianuarie 2012, 9:15)

    Daniel [anonim]

    Cred ca a 2-a oara din '90 sunt de acord cu FSN-PDSR-PSD-USL.

    La ritmul de dezvoltare actuala a Internet TV, este inutil sa arunci banii pe geam.

    mai sunt 6 ani! Acum 6 ani nici nu se vorbea de internet TV.

    Fraierii baga bani acum pe ceea ce desteptii vor vedea oricum la un pret mult mai mic!

    Pe scurt, pe banii astia se pot face probabil o sala de sport + un bazin de inot, ambele ultramoderne nu-i asa?