Trustul Intact pregateste un "portal video spectaculos" - Antenaplay.ro

de C. Ionescu     HotNews.ro
Joi, 25 aprilie 2013, 18:22 Economie | Media & Publicitate

Intact Media Group (IMG) va lansa, in 2013, un nou produs online, "Antena Play", descris drept o "investitie majora ce va include cel mai bun continut de pe toate canalele TV ale IMG, dar si produse noi, dedicate comunitatii online", potrivit unui anuar in care sunt prezentate realizarile inregistrate de trustul Intact in 2012, dat publicitatii astazi.

La capitolul "Online" din "Intact Media Group Annual Review 2012" sunt descrise actualele activitati online ale grupului. Intr-un colt de pagina, la rubrica "Highlights 2013", este anuntata "lansarea www.antenaplay.ro, un portal video spectaculos ce va include in mod exclusiv canalele Intact si continut original proaspat".

Este pentru prima data cand Intact anunta planuri pentru o astfel de platforma video. Contactat de HotNews.ro, Gusti Roman, seful diviziei online Digital Antena TV Group, a spus ca nu poate comenta pe acest subiect.

In anuarul mentionat, Gusti Roman este citat spunand: "Cuvantul-cheie pentru 2013 este integrare. Obiectivul nostru este sa oferim consumatorului Antena Group continut spectaculos, de calitate si usor accesibil pentru utilizatori. Drept urmare, cel mai important proiect pentru 2013 este www.antenaplay.ro, un portal video ce va agrega continutul tuturor canalelor TV. Va fi accesibil pe o multitudine de platforme: online, mobil, smart TV si este dezvoltat 100% de Digital Antena TV Group".

Documentul prezinta site-ul dedicat emisiunii X Factor drept cel mai important proiect online de anul trecut al Antenelor, cu peste 1,3 milioane de vizitatori unici.

Antenele au mai lansat un portal video dedicat continutului Antena 3 si al altor posturi din grup, VideoNews, in urma cu cativa ani.


Citeste mai multe despre   





Citeste pe Stirile ProTV

Mesajul scris pe un buletin de vot, anulat de BEJ Iasi. "Unde este Vlad Tepes?"

”Se pare ca in Romania specia dominanta nu mai este omul, ci magarul” si ”Refuz sa fiu complice la inscaunarea unui presedinte care ma ia de prost” sunt doar cateva dintre mesajele pe care iesenii le-au scris pe buletinele de vot anulate de BEJ Iasi.








3814 vizualizari
  • +2 (6 voturi)    
    lol? (Joi, 25 aprilie 2013, 19:13)

    lucadd [utilizator]

    "Spectaculos si exceptional" latrinele antenei vor fi disponibile pe net in format HD pe un nou portal -cica de play- in speranta ca vor manipula si acoperi cu mai multa sarguinta informatia, inainte ca ea sa ajunga la ochii cititorilor si urechile ascultatorilor.
    Daca tot se face asta vreau o emisiune zilnica cu Dan Voiculescu care sa le explice romanilor cum trebuie sa furi in tara asta ca sa fii un (ne)om de succes ca si el " cu doi ficati de varan".
    Saca nu nu are rost, ne obositi cu exceptionalul vostru nici macar nu sunteti originali, domeniul ii apartine lui Diaconescu deja.
    • 0 (0 voturi)    
      pe langa asta (Vineri, 26 aprilie 2013, 9:55)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

      nu sunt in stare sa emita antelenele nici in HD (ready) pe canalele transmisie digitala !
      (tot preluare de pe analogic, doar mediul e digital)

      asa ca cei de la intact (care nu isi platesc darile nici la stat, am inteles) viseaza platforme voyo sau vplay dar nici curatenie in casa nu au facut.
  • +2 (6 voturi)    
    Gadea si Grecu, acum si in Ultra HD! (Joi, 25 aprilie 2013, 19:28)

    V.R. [utilizator]

    Personal as prefera mai degraba sa ma uit la un documentar despre varanul din Komodo pe Animal Planet HD.
  • +2 (4 voturi)    
    Actualizare (Joi, 25 aprilie 2013, 19:52)

    feisbuk [utilizator]

    Astept o actualizare a filtrului RoList. Mie mie lene sa dau block la un asemenea gheseft: spectacol, calitate si accesibilitate.

    Banuiesc ca zilele Iutub Romania sunt numarate odata cu intrarea pe videoceat a Danei Grecu.
  • -3 (3 voturi)    
    Jaba (Joi, 25 aprilie 2013, 22:54)

    xrogo [utilizator]

    comentati voi,uite ca Antena 3,hulita de toti postacii basisti a mai castigat un premiu international,sa va aud care televiziune basista a castigat asa ceva,aud...
    • 0 (2 voturi)    
      ce manipulare jegoasa! (Vineri, 26 aprilie 2013, 1:29)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      baietel, premiul este castigat de Carmen Avram.
      manipularea este facuta de gadea, grecu, badea, exciutacu si alti prosti. compari reportajul cu analiza politica? esti varza.
      crezi ca cine se uita la avram il iubeste pe marga? sau pe cartarescu?
      sau crezi ca daca pleaca gadea la NG o sa injuram brusc leii si focile?
      PS: televiziunea basista este un cliseu, televiziunea voiculesciana este o realitate pe care o poti gasi la registrul comertului.
      PS2: l-am uitat pe prostul de tudor. a, si pe prostul de ciuvica. Sper sa nu se supere.
    • +1 (1 vot)    
      a fost premiata de NKVD (Vineri, 26 aprilie 2013, 2:55)

      ZoNeT [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ai dreptate, nici o altă televiziune nu a putut să mintă și să spele creiere cât Antena3, defapt toate televiziunile împreună nu au reușit să manipuleze în măsura în care a reușit Antena 3. E un adevărat success și o adevarată surpriză chiar și pentru inițiatori. Cei de la Moscova au recunoscut într-un final că: DA, este adevarat, elevul poate depăși profesorul. Ba chiar sunt invidioși că URSS nu a reușit această performanță în spalarea creierelor in 70 de ani, cat a reusit Antenele sa faca in cativa ani! Rezultatele se vor vedea și în anii ce vor urma!
  • 0 (0 voturi)    
    „cel mai important proiect online de anul trecut” (Vineri, 26 aprilie 2013, 4:23)

    rewind [utilizator]

    Site-ul X Factor a fost o realizare jenantă, făcută fără cap (sau fără simţ), după părerea mea.
    Aş remarca rezoluţia proastă a înregistrărilor şi lipsa secţiunii de comentarii (mi s-a părut foarte ciudată lipsa lor - nu era clar că lumea o să se ducă către Youtube, să comenteze acolo?).
    • 0 (0 voturi)    
      siteul X Factor (Vineri, 26 aprilie 2013, 9:03)

      Gusti Roman [anonim] i-a raspuns lui rewind

      "rewind" - ma uimeste usurinta cu care-ti dai cu parerea despre siteul X Factor desi nu l-ai utilizat. Tipic romanesc, insa. Sa-ti spun eu, caci "reamintesc" n-ar fi cuvintul potrivit. Editorial, siteul a avut un update in timp real 9text, foto, video), iar video a fost de calitate foarte buna. Pentru comunitate a fost disponibila atit comentarea tuturor subiectelor, cit si o platforma dedicata, prin care utilizatorii erau rasplatiti cu puncte pentru actiunile lor in site, iar apoi schimbau aceste puncte in cadouri. Deci, mai usor cu mizeriile cind nu stii despre ce vorbesti!
      • 0 (0 voturi)    
        @Gusti Roman: (Vineri, 26 aprilie 2013, 18:34)

        rewind [utilizator] i-a raspuns lui Gusti Roman