Mihai Gadea pe Facebook: Cred ca stiti de situatia din Turcia, la fel de bine poate sa fie in Romania. Ati iesi in strada pentru cauza voastra?

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 3 iunie 2013, 12:12 Economie | Media & Publicitate

​Realizatorul emisiunii "Sinteza zilei" de la Antena 3 a comentat, duminica seara, pe pagina sa de Facebook, protestele din Turcia, adresand intrebarea "Poate un sistem mafiot sa invinga un popor? Cred ca stiti despre situatia din Turcia, dar la fel de bine poate sa fie si Romania. Ati iesi in strada pentru cauza voastra?"





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

8201 vizualizari

  • +56 (56 voturi)    
    !!! (Luni, 3 iunie 2013, 12:17)

    CMD [utilizator]

    As iesi in strada,dar ce ai face tu care ne-ai mintit si ne-ai manipulat cu haznaua 3;tu ai avea curaj sa iesi??

    Mars de aici!!!
    • +29 (33 voturi)    
      Fii sincer Mihaita! (Luni, 3 iunie 2013, 13:14)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui CMD

      Te-a amenintat patronul ca te pune sa platesti ratele imprumutului pentru casa daca nu pui de-o revolutie? Grea a devenit viata de antenist...
  • +50 (50 voturi)    
    da, dar (Luni, 3 iunie 2013, 12:18)

    veninusrl [utilizator]

    cauza mea este diametral opusa cauzei lui gadea!
    ar fi chiar contra lui si a minciunilor pe care le debita non stop!
  • +36 (38 voturi)    
    draga MG (Luni, 3 iunie 2013, 12:20)

    un domn [utilizator]

    da, cauza multor oameni este sa dispara manipularea de la Antene, implicit sa va potoliti, altfel, incendierea este o consecinta imprevizibila pentru Antene, ai dreptate, asteptam sa vedem pana unde actioneaza marsahavia voastra la antene, Ponta s a dezis de voi si bine a facut a mai ramas kkrau de serviciu...dar dupa cum vezi mihaitza baiatule nici Printul Charles nu il baga in seama.; instatigarea la anarhie draga mihaita este prevazuta in codul penal..i zic sa te duci singur la rahova in garconiera..am inteles ca si Varanul vine dupa tine..sau inaintea ta..ma rog..dupa rang
  • +55 (55 voturi)    
    cauza mea (Luni, 3 iunie 2013, 12:21)

    mures [utilizator]

    Sa-l vad pe Voiculescu & CO la puscarie. Pentru asta ies oricand in strada!
    • +13 (17 voturi)    
      Sau... (Luni, 3 iunie 2013, 13:08)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui mures

      as putea intra peste ei in casa!
      Asa, ca sa ii duc la bulau!
      Si pe tontu si pe cacarau!
      Rimeaza... bine pentru mine,
      entru ei... mai rau!
  • +24 (30 voturi)    
    Gadea gura de aur (Luni, 3 iunie 2013, 12:21)

    Xorciser [utilizator]

    In Turcia poporu a iesit in strada pt ca Erdogan vrea sa faca proiecte in piata Taksim (constructia unei moschei, reconstructie etc) cu firmele fiului sau. Nepotism curat.

    Deci da, poporul roman ar trebui sa iasa in strada si in Romania impotriva unor contracte de genul asta (nu ca in Romania nu ar avea pentru ce- sunt exemple destule). Impotriva nepotismului, coruptiei samd.
  • +51 (53 voturi)    
    Asa Gadea! Da foc la casa ca sa scapi motanu (Luni, 3 iunie 2013, 12:22)

    denvarel [utilizator]

    Cred ca va mananca rau pielea daca ati inceput cu amenintari din astea.
    Adu-ti aminte: Nastase a luat 2 ani, complicii lui 5! Idiotii o patesc mai rau decat stapanii lor.
  • +43 (43 voturi)    
    dar tu gideo te consideri reprezentatul poporului? (Luni, 3 iunie 2013, 12:32)

    mnicku [utilizator]

    ca noi nu te consideram .
    Sau vorbesti cumva in numele noastru al tuturor ?

    Confunzi cauza noastra cu cauza voastra . Esti de pe alta planeta iar pentru cauza voastra n-as misca nici un deget .
    Cauza voastra anul trecut a fost lovitura de stat reusita partial si nu cred ca v-ati schimbat tinta .
  • +39 (41 voturi)    
    bai b***** (Luni, 3 iunie 2013, 12:32)

    Tomis [utilizator]

    Ai tai sunt la putere acum, ce tot carai...
  • +24 (28 voturi)    
    Incitare ... (Luni, 3 iunie 2013, 12:38)

    Om-bun [utilizator]

    La anarhie şi dezordine publică?
    Astea nu cumva se pedepsesc?
  • +31 (31 voturi)    
    :) (Luni, 3 iunie 2013, 12:38)

    Reshape [utilizator]

    Asta de atitea ori s-a indignat la comanda incit a suferit o mutatie genetica, i-a intrat in singe cabotinismul.
    Despre ce naiba vorbeste? N-au schimbat deja "sistemul mafiot"? N-a ajuns doamna invatatoare, victima "regimului Boc-Basescu", in Parlament? N-au ajuns cei sustinuti de ei in proportie de peste 99% (cu exceptia lu' CAntonescu) exact in posturile pe care le doreau?
    Aaa, sistemul mafiot e ala care face publice inregistrarile cu magariile sefilor? E ala care nu inchide ochii la procesele stapinilor?
    Pai atunci iesi in piata, domnu' Gadea, si din salariu angajeaza protestatari, ca in ianuarie 2012, numai ca ai grija ca nu mai scapi cu 50 de lei pe cap de "revolutionar". De exemplu, cameramanul-parasutist de la TVR nici nu se mai da jos din pat fara un post de deputat.
  • +30 (30 voturi)    
    Nu (Luni, 3 iunie 2013, 12:42)

    deer [utilizator]

    NU hotarat pentru Antenele voastre si pentru voi, NU!
  • +11 (11 voturi)    
    Poate sistemul mafiot sa conduca! (Luni, 3 iunie 2013, 12:45)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Atata timp cat comunica cu noi si ne baga-n seama, semn ca ne considera importanti. Deocamdata Ponta vad cu nu a obosit sa fie non stop pe sticla si se vede clar, din minciunile pe care le spune, ca stie si dorintele noastre, deci comunicarea e completa, in ambele sensuri.
  • +29 (29 voturi)    
    Pt.Gadea&co (Luni, 3 iunie 2013, 12:49)

    giotto [utilizator]

    Pentru libertatea presei oricand as iesi in strada. Dar voi nu sunteti ziaristi.Sunteti niste tonomate. Asa ca, ciocu' mic!
  • +18 (20 voturi)    
    Un sisitem mafiot (Luni, 3 iunie 2013, 12:54)

    mos ion roata [utilizator]

    nu poate infrange un popor.Eventual poate sa-l ,pacaleasca sau sa-l amageasca,dar asta o singura data.Voi ati pierdut dreptul la alte incercari-urmeaza consecintele firesti pentru varan,pentru slugi si pentru ligaii cu abonament permanent la mancat rahat.
  • +16 (16 voturi)    
    Ipogadea pardon ipocrit (Luni, 3 iunie 2013, 13:01)

    systemix [utilizator]

    Da as iesi in strada si i-as face sefului tau voiculescu o vizita in stil securist asa cum ii place lui.
  • +17 (17 voturi)    
    Dumnezeu cu mila.. (Luni, 3 iunie 2013, 13:08)

    CraciunOvidiu [anonim]

    Doamne ce personaj. Voi ati uitat cu totul de rusine si respect pentru propria persoana? Nu vas face nimic cat traiti, dar vas scrie pe mormant ce scursuri ati fost, ca sa va urmareasca pe veci (oricat o fi acest veci pentru voi).
  • +17 (17 voturi)    
    cauza (Luni, 3 iunie 2013, 13:25)

    mihail nica [utilizator]

    Pentru cauza noastra - DA!
    Pentru cauza ta - BA !
  • +25 (25 voturi)    
    Din pacate nu ai mentionat tariful! (Luni, 3 iunie 2013, 13:25)

    Andor74 [utilizator]

    Cat platiti acuma pentru "ora" de demonstratie? Sau la cat sunt cotate lozincile originale?
    Scuze ca intreb, dar nu-s din bransa!
  • +22 (22 voturi)    
    ce nume sa poarte... (Luni, 3 iunie 2013, 13:42)

    bogdanlungu [utilizator]

    ...cum ar trebui sa se cheme cauza noastra: "salvati institutul de cercetari alimentare"?
  • +14 (14 voturi)    
    Gideo, nu te mai juca cu Poporul ca te frigi! (Luni, 3 iunie 2013, 16:05)

    Trojan.H [utilizator]

    Daca il mai zgindaresti mult, o sa ti-o traga Poporul de nu te vezi, si tie, si celorlalti sobolani.
  • +6 (6 voturi)    
    pentru cauza "Felix la pushcarie" : DA (Luni, 3 iunie 2013, 19:16)

    dadan [utilizator]

    asta este cauza mea si as iesi in strada pentru ea - se mai alatura cineva cauzei?
    Bonus - Gadea, Badea etc - in somaj dupa inchiderea Varanului...
  • +3 (3 voturi)    
    bleah! (Luni, 3 iunie 2013, 19:35)

    omoni [utilizator]

    Nu, am iesi pentru cauza voastra! Intrebarea era pentru spalatii pe creier, nu?
    • +3 (3 voturi)    
      poate ies in strada (Luni, 3 iunie 2013, 22:25)

      ioil [utilizator] i-a raspuns lui omoni

      sa ma revolt cum de mai va rabda cerul dupa cata minciuna si discordie a-ti semanat in aceasta tara.La puscarie cu voi !
      • 0 (0 voturi)    
        belah (Marţi, 4 iunie 2013, 8:16)

        omoni [utilizator] i-a raspuns lui ioil

        N-ai inteles ironia! Ii detest la fel ca tine, voiam doar sa fac o gluma
  • +2 (2 voturi)    
    Ai grija (Luni, 3 iunie 2013, 22:17)

    jbstg01 [utilizator]

    ce-ti doresti.
    S-ar putea sa iesim in strada, dar sa va scoatem pe voi pe sus din barlog, sa va facem un machiaj cu catran si pene si sa va luam la o plimbare prin oras!
  • +3 (3 voturi)    
    Raspuns (Marţi, 4 iunie 2013, 1:55)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    De fapt, doua.

    1. Romanii nu ies nici pentru cauza lor. Astepta sa le rezolve altii problemele.

    2. Pentru cauza voastra, nici atit.
  • 0 (0 voturi)    
    greata (Marţi, 4 iunie 2013, 11:48)

    Pistache [utilizator]

    Un sclav e un sclav, oricat de profitabil ar fi. Bleah