Ce a facut Antena 3 in ziua cind Basescu anunta un nou referendum, iar Ponta vizita Germania? A organizat un "referendum" paralel - unde sa aniverseze 8 ani de existenta. Vezi reactiile de pe Facebook

de C.I.     HotNews.ro
Miercuri, 12 iunie 2013, 15:15 Economie | Media & Publicitate

Reactii pe Facebook la invitatia Antena 3
Foto: Captura Facebook
Unde sa sarbatoreasca Antena 3 opt ani de la lansarea postului - in Moldova, Ardeal sau Tara Romaneasca? A fost intrebarea adresata telespectatorilor marti seara de Mihai Gadea&Co., intr-o emisiune-maraton, cu muzica de la Clejani si vedete in straie populare, dedicata "Referendumului" aniversar Antena 3. Cu acea emisiune, postul trustului Intact a reusit sa obtina audiente considerabil mai mari - duble la nivel urban - fata de B1, post care a transmis interviul cu Traian Basescu despre noul referendum, regionalizare si revizuirea Constitutiei. Aceeasi intrebare a fost reluata, miercuri, de Intact Media Group pe pagina sa de Facebook, iar de aceasta data, timp de circa o ora, a fost randul utilizatorilor sa deturneze mesajul Intact. In loc de Ardeal, Moldova si Tara Romaneasca, raspunsurile au trimis Antena "la Glina", "la Jilava" sau, mai dur, "in agonie, impuscata in burta".

In emisiunea dedicata "Referendumului National" Antena 3 - in care oamenii sunt poftiti sa decida, zilele acestea, unde va sarbatori postul opt ani de la lansare, toate vedetele postului au venit imbracate in costume populare, s-a cantat si s-a dansat. Emisiunea a inceput la 21.30 si s-a terminat dupa ora 1 noaptea.
  • Vezi inregistrarea emisiunii de marti seara aici

Antena 3 a apelat in emisiune la ideea de "referendum" aniversar dupa ce, cu doar cateva ore inainte, Traian Basescu facuse anuntul privind noul referendum. Presedintele a fost invitat, seara, la B1, dar, in intervalul in care interviul sau si "Referendumul" Antenei 3 s-au suprapus, postul Intact a reusit sa atraga considerabil mai multi telespectatori.

Potrivit datelor de audienta aferente intervalului 21.00-23.00, cand B1 difuza interviul cu Traian Basescu, la B1 TV s-au uitat, in medie pe minut, 216.000 de telespectatori din mediul urban. La Antena 3 audienta a fost, in acelasi interval, dubla: 435.000 de telespectatori din mediul urban, in medie pe minut.
  • In acelasi interval, la Romania TV s-au uitat, in medie, 89.000 de telespectatori din mediul urban, iar la Realitatea TV - 109.000.
  • In acelasi interval 21.00-23.00, la nivel national, la B1 TV s-au uitat, in medie, 332.000 de telespectatori, comparativ cu 579.000 la Antena 3. (Audienta medie RTV la nivel national - 142.000; Realitatea TV - 208.000).
  • Pentru interviul B1 TV cu Traian Basescu, minutul de aur a fost 21.49, cand 567.000 de telespectatori urmareau acest post. La Antena 3, minutul de aur a fost 22.28, cu 880.000 de telespectatori.


Comunicarea "referendumului Antena 3" - "bombardata" pe Facebook

Miercuri la pranz, Antena 3 si Intact Media Group au inceput sa comunice si pe Facebook "referendumul" pentru alegerea locului unde postul de stiri va sarbatori opt ani de la lansare. Pe pagina de Facebook a Intact Media Group, un mesaj insotea o poza cu Mihai Gadea: "Antena 3 Romania se pregateste sa-si sarbatoreasca ziua de nastere intr-un mare fel! Alegeti voi unde!"

Dupa ce bloggerul Vali Petcu si-a indemnat cititorii sa voteze, publicand inclusiv o captura de ecran in care aparea si optiunea sa, "Jilava", pe pagina respectiva au inceput sa curga comentarii durela adresa postului de stiri: "la Glina", "Bellu", "in camera de gazare!", "Penitenciarul din Copou, atunci!", "In agonie, impuscata in burta", la un spital de psihiatrie, "la stirile de la ora 17".

  • Au trecut cateva zeci de minute pana cand administratorii paginii de Facebook au inceput sa stearga mesajele respective - doar cateva mai erau vizibile dupa doua ore de la postarea Intact - si pana cand au inceput sa apara reactii favorabile din partea altor utilizatori de Facebook, inclusiv unii inregistrati cu doar cateva zile in urma, care n-au pe pagina lor decat mesaje favorabile Antenelor si impotriva "tiranului" Basescu.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

10623 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    ce ar fi daca 8 ani (Miercuri, 12 iunie 2013, 15:29)

    un domn [utilizator]

    CNA ul le ar da o pauza ? cred ca nimeni nu isi va mai aduce aminte de pretiosii de la antene...sa ne dorim..ca poate se intampla
  • +25 (27 voturi)    
    Iasi (Miercuri, 12 iunie 2013, 15:48)

    adi.i [utilizator]

    Eu nu-i vreau la Iasi, i-am trimis pe toti la Craiova. Puteti verifica ;)
    • +10 (14 voturi)    
      Iasi (Miercuri, 12 iunie 2013, 16:14)

      adi.i [utilizator] i-a raspuns lui adi.i

      Ieșeanule, lasă-i la Craiova
    • +11 (13 voturi)    
      Iași (Miercuri, 12 iunie 2013, 16:27)

      adi.i [utilizator] i-a raspuns lui adi.i

      Măi, ne dau ăștia la televizor:

      „Oamenii lui Băsescu au votat de sute de mii de ori să mergem la Iași și la Craiova”
    • -3 (3 voturi)    
      Gata :) (Miercuri, 12 iunie 2013, 16:36)

      adi.i [utilizator] i-a raspuns lui adi.i

      S-a încheiat referendumul
  • -13 (23 voturi)    
    Mor de ras... (Miercuri, 12 iunie 2013, 16:32)

    Gigi Kent [utilizator]

    "Cu acea emisiune, postul trustului Intact a reusit sa obtina audiente considerabil mai mari - duble la nivel urban - fata de B1, post care a transmis interviul cu Traian Basescu despre noul referendum, regionalizare si revizuirea Constitutiei"

    Ma doare burta de ras ... nu mai pot ...
    • +21 (27 voturi)    
      Ce-i de ras? (Miercuri, 12 iunie 2013, 16:55)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Ca niste circari platiti sa faca orice le cere jupanu' prostesc pe unii ca tine. Dar prostu' rade... si-l doare si burta.
      • -7 (13 voturi)    
        :) (Miercuri, 12 iunie 2013, 17:53)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Vad ca esti tare suparat ...

        Oi fi eu prost (iar tu prost crescut) dar sa se uite la aiureala aia de emisiune de 2 ori mai multe persoane decat la emisiunea la care dl Basescu discuta lucruri importante (pentru el, Elena Udrea si inca vreo 2-3) e prea de tot ... :))

        Propun ca la urmatoarea aparitie a domnului Basescu la televizor sa faca Mircea Badea spagatul intre doua scaune timp de 2 ore ... sa vedem cine face mai multa audienta :))
        • +5 (5 voturi)    
          Poate (Miercuri, 12 iunie 2013, 19:40)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          cu penele 2 ore ar rezista, cu spagatul ma indoiesc.
        • +9 (9 voturi)    
          punctul pe i (Miercuri, 12 iunie 2013, 19:45)

          axxiusdecius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          ai dreptate si ai pus punctul pe i, doar ca nu e comic, ci crunt de trist ca intre clejani si constitutie, romanii se uita la tigani.
          intrebarea e ce putem face? sa exterminam 2/3 din popor pt ca-s tampiti? nu putem, ca pt a fi noi intelectuali fini, cineva trebuie in timpul asta sa dea la sapa, sa mature strada si sa desfunde canale. rau e cand ies la vot...si inca pot exista lucruri mult mai rele decat USL (in R. Moldova sunt votati majoritar comunistii, la unguri fascistii, la greci au iesit puternic nazistii etc.)
          • -4 (4 voturi)    
            Prietene... (Miercuri, 12 iunie 2013, 23:57)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui axxiusdecius

            ... aici nu e vorba de subiect. Aici e vorba de credibilitatea si interesul pentru cel care vorbeste.

            Il punem pe Gadea sa vorbeasca cu Ciuvica despre Constitutie si pe Basescu despre Floricica si aventurile sale prin porturi straine. Tot asa va sta treaba ...

            Nu mai incercati voi sa o dati cotita. Multi dintre cei care se uita la A3 cand se discuta lucruri serioase nici nu s-au uitat aseara si chiar si asa 2:1. Basescu vorbeste in numele a cateva mii de ametiti de pe Facebook.com si cam atat. Nu se mai uita nimeni in gura lui in afara de televiziunile care preiau declaratiile Presedintelui (ca functie).

            Mi-a placut ca a facut si teasing inainte de emisiune, intrebat despre reducerea atributiilor presedintelui din proiectul nou de Constitutie a zis ca are o opinie dar o spune la B1 TV. Si tot degeaba ... :))
        • +6 (6 voturi)    
          Se poate sa fiu prost crescut. (Miercuri, 12 iunie 2013, 20:14)

          Alius [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Eu doar am constatat niste fapte. Exact ceea ce a spus si "axxiusdecius": nu e de ras, doar cei ca tine rad.

          Si daca tot vorbesti de audienta, printre cei contorizati s-au aflat si cei care i-au trimis la Jilava, Glina etc.
        • 0 (0 voturi)    
          este un proverb (Vineri, 14 iunie 2013, 14:38)

          manoman [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          multi, dar prosti.
  • +9 (13 voturi)    
    recomandare (Miercuri, 12 iunie 2013, 18:49)

    radu [anonim]

    Va recomand sa sarbatoriti la groapa de gunoi cu Varanul vostru in frunte si cu toti supusii turnatorului.
    • 0 (0 voturi)    
      Completare (Joi, 13 iunie 2013, 12:48)

      Kap [utilizator] i-a raspuns lui radu

      Pai din punctul meu de vedere ei SINT gunoiul!
      Si il imprastie prin canalele lor rau mirositoare!
  • +8 (12 voturi)    
    Ce nu e in regula ? (Miercuri, 12 iunie 2013, 19:27)

    HN_reader [utilizator]

    Este foarte normal ca astazi antenele securitatii sa fie de doua ori mai vizionate decat B1. Ca si la alegeri: 70% sunt cretini analfabeti, voteaza USL si se uita la cacarau, Ponta si Felix, iar 30% sunt oameni normali la cap pe care ii preocupa democratia si buna functionare a statului, prin urmare se uita la presedintele tarii indiferent de postul pe care apare.
    Unde e problema ? E ceva ce va surprinde ?
    • -3 (7 voturi)    
      printre cei 30%? (Joi, 13 iunie 2013, 0:27)

      dan [anonim] i-a raspuns lui HN_reader

      ma surprinde ca unul care se pretinde normal la cap il numeste pe presedintele senatului cacarau
      un om intelegent nu foloseste apelative gen cacarau , cretini analfabeti , etc
      • +4 (4 voturi)    
        Nu uita ... (Joi, 13 iunie 2013, 11:54)

        HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui dan

        ... ca presedintele Senatului a fost pus acolo de cei 70% analfabeti. Prin urmare ... poate fi numit Cacarau la orice ora !
  • -1 (7 voturi)    
    :)) (Joi, 13 iunie 2013, 8:18)

    ember [utilizator]

    foarte tare, hotnews si-a invatat lectia asa ca cenzureaza comentariile inainte sa fie publicate. de asta doar 50% din ce scriu cei care chiar au ceva de spus apare pe site
  • +1 (1 vot)    
    de ce trebuia sa ne uitam la toate trashurile? (Joi, 13 iunie 2013, 19:12)

    anaerobik [anonim]

    La minutul "lui peste prajit", nu ma uitam nici labeunu teve - caci nu vizionez niciodata acest post ancillar basist - dar nici la antena 3 - spectacol dizgratios si meltenesc - sau real'tatea tv sau reteve... Ma uitam la un film pe youtube, eu neavind televizor. Nu ii inteleg nici pe uni, nici pe alti, de ce isi aroga sufragiile unor telespectatori captivi si needucati?