VIDEO Mihai Gadea, jigniri si amenintari catre protestatarii din Piata Universitatii: Ketamina voastra, urina prietenei, a prietenului, va impiedica sa intelegeti. Sunteti sclavii lui Basescu./ Plus: Nu-i iritati pe oamenii care iubesc postul acesta de televiziune, nu stii de unde te loveste

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 29 septembrie 2013, 15:59 Economie | Media & Publicitate

Mihai Gadea
Foto: Captura Youtube.com
Mihai Gadea le-a adresat, intr-una dintre emisiunile sale din aceasta saptamana, un mesaj protestatarilor impotriva proiectului Rosia Montana din Piata Universitatii. Realizatorul Antenei 3 i-a numit pe manifestanti "sclavii lui Basescu", adaugand ca "multi dintre voi nu stiti din cauza ketaminei, multa ketamina va impiedica in a intelege lucrurile. Ketamina voastra, urina prietenei, a prietenului , va impiedica. Dar sefii vostri - pentru ca voi sunteti niste sclavi, sunteti sclavii lui Basescu si ai regimului lui  - sefii vostri stiu cat de multi oameni se uita aici pentru ca din acest motiv v-au pus sa injurati Antena 3." Gadea a continuat cu amenintari la adresa protetatarilor: "Oamenii aia s-ar putea sa fie deranjati de mesajele voastre instigatoare si de ura asta teribila. Si noi nu putem sa fim responsabili daca voi continuati cu lucrurile astea."






Mihai Gadea in emisiunea "Sinteza zilei" din seara de 23 septembrie:


Sunt foarte fericit ca in aceasta seara maestrul Arsinel este printre noi si sper sa fie multi ani de zile de aici incolo.

Sper ca va veni si o zi in care in tara noastra sa nu se mai doreasca atat de mult moarte, sa moara ala, sa-i moara copilul, sa-i moara nepoata, sa mori tu, sa moara ma-ta.

Celor care ne doresc moartea: Probabil ca Mircea (Badea - n.red.) o sa isi spuna in emisiune punctul de vedere. Lui Mircea, mie si altora. Pentru ca ei sunt sclavii lui Basescu.

Pentru ca au reusit sa aduca in Piata Universitatii, pe langa cei onesti, care probabil ca au fost si sunt. Cu toti banii lui Soros, cu toate organizatiile lui Soros, cu toate organizatiile ICR-iste basiste, au reusit sa aduca in piata... cati au fost aseara? 10 mii? In seara asta nu mai era nimeni.

Vreau sa le atrag atentia ca in momentul in care urasti intr-o asemenea maniera incat sa urezi moarte cuiva si ii pui lumanari la capatai s-ar putea sa nu stii de unde te loveste. Sper din toata inima sa nu se intample asa ceva.

Dar nu-i iritati pe oamenii multi, foarte multi care iubesc postul acesta de televiziune si pe oamenii care lucreaza aici.

Pentru ca voi nu stiu daca stiti, ca multi dintre voi nu stiti din cauza ketaminei, multa ketamina va impiedica in a intelege lucrurile. Ketamina voastra, urina prietenei, a prietenului, va impiedica.

Dar sefii vostri - pentru ca voi sunteti niste sclavi, sunteti sclavii lui Basescu si ai regimului lui  - sefii vostri stiu cat de multi oameni se uita aici pentru ca din acest motiv v-au pus sa injurati Antena 3.


Oamenii aia s-ar putea sa fie deranjati de mesajele voastre instigatoare si de ura asta teribila. Si noi nu putem sa fim responsabili daca voi continuati cu lucrurile astea.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

41188 vizualizari

  • +130 (138 voturi)    
    Piata Universitatii 2013 - protest impotriva USL (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:03)

    Gryphus [utilizator]

    Guvernul USL a primul si singurul guvern care a APROBAT in 27 August 2013 proiectul de lege pt proiectul minier de la Rosia Montana, atunci au inceput protestele impotriva proiectului.

    Antena 3 incearca sa discrediteze protestul din piata universitatii pt ca e indreptat impotriva GUVERNULUI PSD-PNL-Antena 3, deci impotriva USL!
    • +132 (142 voturi)    
      Gadea este doar un biet slugoi incult (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:15)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Ma intreb de multe ce categorie de oameni poate privi sau crede pe Gadea?! Traim vremuri cumplite din cauza USL-ului implicit si a lor, datorita campaniei de denigrare a guv Boc, datorita maniplarii prin canalele media, deci sunt partasi la crima care se intampa astazi: traiul insuportabil, scumpirile, noile biruri, noile taxe, oare ii pasa servitorului Gadea? Am inteles ca Haznaua 3 s-a ocupat si de santaj, amenintari, frute cu sefa lor Camelia Voiuculescu si Felix si ca, au procese pe rol. Merita sa fie azvarliti in cele mai grele puscarii.
      • +119 (123 voturi)    
        Ignorati-i!!! (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:57)

        Le Meow [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Aici e vorba de o provocare ieftina si transparenta. Antena 3 nu-si doreste altceva decat sa se poata victimiza. Daca cei din Piata cad in capcana asta si incep sa lanseze mesaje individualizate impotriva lui Gadea si a Antenei 3, ei impusca doi iepuri deodata:
        (1) deturneaza mesajul protestelor (impotriva legii tampite de exploatare, a coruptiei politicului, etc.) si il baga in mocirla unei dezbarei false despre libertatea de exprimare bla-bla-bla (ei sunt experti in dezbateri false);
        (2) reinventeaza Antena 3 drept un post oropsit de 'slugile lui Basescu', ceea ce i-ar servi de minune lui Voiculescu, care simte lantul justitiei strangandu-i-se zdravan in jurul gatului.

        Deci SA-I IGNORAM! Cea mai mare pacoste pentru un post de televiziune este scaderea audientei. De asta le e cu adevarat frica, nu de proteste.

        Sa le scadem audienta si isi vor pierde salariile si influenta, iar de Voiculescu se vor ocupa judecatorii asa cum se cuvine - adica fara mila (daca de la Tribulan si-a luat deja 5 ani cu executare, va dati seama ce-o sa primeasca la ICCJ...).

        Asadar, celor din strada (unde eu nu pot sa fiu acum, din pacate): nu cadeti in capcana asta ieftina! Cainii latra, ursul trece. Continuati sa bagati spaima in ei cu mesajele de pana acum, cu modalitatile creative si civilizate de protest pe care le-ati aratat. Nu le dati atentie individualizata si se vor ofili.
        • +38 (42 voturi)    
          Biserica lui Voiculescu! (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:11)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Le Meow

          Gadea obijnuit cu recrutarea convertitilor acum slujeste cu convingere biserica lui Voiculescu!

          Biserica lui Voiculescu are urmatorul motto!

          Pocaiti-va, Voiculescu vine !

          MANIPULARE prin mass-media !
          • -22 (34 voturi)    
            ics (Duminică, 29 septembrie 2013, 21:45)

            kubbity [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

            Cu tot respectul stimabile,

            ... dar te rog sa nu folosesti mesajele crestine transmise de unele persoane. Sa nu jignesti credinta unora dintre cetatenii acestei tari democratice si anume nu folosi termeni ptr. a denigra persoane care nu au nicio legatura cu credinta crestina - daca esti ortodox si in Biblia ta scrie "Pocaiti-va!" (utilizat cu sensul de a iti parea rau de ceea ce ai facut).

            asa ca, foloseste alt limbaj pentru a iti transmite ideile.

            cu tot respectul,
            un Pocait
            • +7 (11 voturi)    
              po (Luni, 30 septembrie 2013, 0:41)

              stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui kubbity

              "caiti-va" stiu ce inseamna, dar "po"-ul asta ma ingrijoreaza... "po" suna cam... nord-coreean!
              • -4 (10 voturi)    
                lb. romana (Luni, 30 septembrie 2013, 8:43)

                kubbity [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                ... atunci cauta-l in dex si afla-i originea.

                ... este echivalentrul in romana a termenului din greaca "metanoia"

                n'ai cu cine sa vorbesti civilizat, ca daca e vorba de credinta, oricum vei fi jignit!

                o saptamana frumoasa.
                • +1 (1 vot)    
                  lol (Miercuri, 2 octombrie 2013, 18:51)

                  stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui kubbity

                  Si cum s-a imbarligat "metanoia" aia incat sa ajunga "po" ?
                  Daca ar fi "metanocaiti"... ai zice tu ceva acolo... da' asa... cred ca sunteti spioni nord-coreeni toti astia "po"!
            • +12 (12 voturi)    
              Sectele si cultele carismatice! (Luni, 30 septembrie 2013, 8:14)

              pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui kubbity

              Ce nu inteleg ''pocaitii lui Voiculescu'' este faptul ca este greu sa te intorci de la democratie la slugarnicia unui comunist tradator de familie prin Dosar, si tradator de neam si tara prin insusirea banilor statului!

              Subordonati-va,
              suvordonati-va,
              subordonati-va,
              Voiculescu vine!
            • +2 (2 voturi)    
              Pentru ics (Marţi, 1 octombrie 2013, 9:52)

              adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui kubbity

              Nu te ambala ! Gadea nu are nici o credinta . A fost adventis , slujitor al lui Dumnezeu , dar acum a dezertat de la credinta si a devenit slujitorul Satanei.
              Deci nu l-a jignit cu nimic Kubbity.
            • +3 (3 voturi)    
              Kubbity , (Marţi, 1 octombrie 2013, 9:56)

              adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui kubbity

              pentru tine am postat mai sus. Te rog sa ma scuzi de confuzie.
              Deci,"pedepsitorul " nu a gresit , dupa opinia mea. Tu ai gresit afirmand ca Gadea are o credinta. Cel ce il slujeste pe Satana , nu poate fi numit crestin !!!
          • +18 (18 voturi)    
            ce po(r)caiala... (Luni, 30 septembrie 2013, 2:28)

            T34 [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

            ...
            Le e teama ca daca le intra patronul la puscarie vor fi nevoiti sa faca pe crainicii de televiziune prin Burkina Faso sau Zimbabwe, ca nimeni nu-i va mai angaja vreodata in presa dintr-o tara civilizata. As vrea sa-i vad facand revista presei intr-un baobab, avand maimutele drept audienta :))). In fapt, prea mare diferenta n-ar fi, ca si aici tot maimutele pivesc emisiunile lor, nu oamenii... :D.
        • +44 (44 voturi)    
          exact (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:16)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Le Meow

          cea mai simpla metotoda este ingorarea p(r)ostului in cauza. sa ramana cu audietanta unui canal de telenovele. oricum au acelasi targhet de inteligenta.
          ei dau imagini de la un concert aniversar. de ce n-au dat imagini din piata universitatii de anul trecut cand eraumaxim 2000 in zilele bune. si aia pusi pe scandal noapte de noapte.
          oricum, iesirea furibunda a unui raspopit, doar asa a invatat el din religie ca trebuie sa te porti, arata ca le scade audienta. ca sunt disperati. ca sunt pusi la colt si lumea inceput sa-i arate cu dejtu'.
          sper ca-n maxim un an sa-i vad cu cv-urile pe site-urile de angajari :))
          se tem de ura cand ei o provoaca? pai ei an de an nu au cultivat decat ura impotriva lui base si ai lui. badea spagat ne explica el cum ar scuipa seminte in capul unui basit aflat pe marginea unei prapastii.
          ei au cultivat ura si au divizat societatea, acum culeg ce au semanat. se credeau zei, dar uita ca si zeii au cazut pana la urma :)
          • +26 (26 voturi)    
            te rog sa nu jignesti (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:48)

            jbstg01 [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

            canalele de telenovele si pe cei care se uita la ele!Pe langa gadea si spectatorii lui, cei care se uita la telenovele sunt ca Eistein pe langa primate
      • +5 (5 voturi)    
        acilea un like pentru felix (Luni, 30 septembrie 2013, 8:57)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049/semnaturi
    • +32 (38 voturi)    
      strategie murdara (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:10)

      Arh. [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      toate partile incearc, fara succes, sa-i discrediteze pe protestatari. e un joc murdar.

      cei care au fost atenti in ultima saptamana la media, cele mai virulente atacuri impotriva protestatarilor au venit din partea antena 3 & romania tv(ponta - usl) si b1tv (basrscu - pdl). marele tun al afacerii rosia montana a fost girat de toate guvernele de 15 ani incoace, iar acum, aproape toate partidele se coalizeaza, prin diverse strategii, pentru a decredibiliza acest protest extraordinar prin exemplul civic de care a dat dovada pana acum.
      • +10 (10 voturi)    
        Tacere suspecta (Luni, 30 septembrie 2013, 0:10)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Arh.

        Nu credeam, dar ceva-ceva este adevarat.

        Priviti cit de multi manifestanti nu sint luati in seama de catre presa, in clipul "Pe oamenii ăștia nu îi bagă nimeni în seamă? Câmpeni - 25/09/2013":

        http://www.youtube.com/watch?v=FXa2IgoSOEY&list=PL4Nai16RLrbs1eIFF0EJp2ajoqG2TCTku
    • +24 (24 voturi)    
      Punem pariu ? (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:43)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Daca participantii la mitingurile zilnice/saptamanale ar dona cate 5 lei si ar organiza un mega-spectacol GRATIS cu niste vedete adevarate (nu mascarici de la TV), punem pariu ca se strang 60.000 de oameni in Piata Constitutiei ?
    • +6 (6 voturi)    
      tactica incultului ramas fara argumente (Luni, 30 septembrie 2013, 10:51)

      ember [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      cam asta vedem zilnic in jur in tara asta de doi bani. cocalari care odata ramasi fara argumente recurg la amenintari si jigniri.
    • -14 (14 voturi)    
      mizeriile mafiei pedeliste (Luni, 30 septembrie 2013, 11:01)

      Aiko10 [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Am observat de foarte mult timp ca adevarul si mizeriile pe care le fac mafiotii pedelisti deranjeaza extrem de mult. Gadea prezinta de fiecare data in emisiunile lui documente in momentul in care face anumite afirmatii.
      • +6 (6 voturi)    
        vai de tine... (Luni, 30 septembrie 2013, 12:06)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Aiko10

        stai si baleste la antena pana faci exoftalmie.
      • +6 (6 voturi)    
        Domnule, sau doamna. (Luni, 30 septembrie 2013, 12:07)

        Nationalistul [utilizator] i-a raspuns lui Aiko10

        Sunt putin socat. Chiar credeti ce spuneti?
  • +109 (111 voturi)    
    Unde e Antena 3? (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:08)

    mircea_cjn [utilizator]

    Mi-ar placea sa mearga Badea si cu Gadea in vizita la Jilava , la Felix (in curand). Si sa strige: ' Antena 3 e aaaaaaiiiiiiiiiici !"
    • +43 (43 voturi)    
      pentru 10.000 euro/luna (Duminică, 29 septembrie 2013, 21:28)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      disperatii astia dau foc la tara
    • +15 (15 voturi)    
      Mai mult (Luni, 30 septembrie 2013, 9:07)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Gadea (nume predestinat ) a adus amenintari si a instigat la ura.
      Chiar nu se sesizeaza nimeni?
      Iar faza cu besescienii e penibila. Toti pe care ii stiu in piata il urasc pe base ca si pe ponta. Nici o discriminare... Clasa politica, précum presa, ne-a aratat ce poate....
    • +3 (3 voturi)    
      amin (Luni, 30 septembrie 2013, 12:07)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      sa mearga si sa nu mai plece
  • +77 (77 voturi)    
    Gusterul turbat (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:14)

    catalin72 [utilizator]

    Apropiata bagare la racoare a Varanului ii face pe gusterii platiti de el sa turbeze si incep sa improaste cu bale !
    • +32 (32 voturi)    
      ar trebui arestat animalu' asta (Duminică, 29 septembrie 2013, 21:29)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui catalin72

      SRI ???, ca CNA e varza...
  • +103 (103 voturi)    
    Mirobolant! (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:16)

    JestersTear [utilizator]

    Unii oameni au impresia ca au dreptate tot timpul. Chiar si atunci cand nu au.
    Din pacate dl. Gadea este un personaj tanar cu o mentalitate din anii '50-'60. S-ar fi potrivit foarte bine acelor timpuri, infierand te miri ce, brat la brat cu Ana Pauker.

    Pai el ne vorbeste de sclavi? Sau el, daca este un sclav cu un rang mai inalt la curtea lui Felix, nu se pune?
    • +27 (41 voturi)    
      Nu doar trustul INTACT (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:46)

      Kobolld [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      toată mass-media este un gunoi mondial
      daca vreti adevarul, nu e la dementizor
      legile se publica in Monitorul Oficial, nu in ziare, nu la radio, nu la debilizor.
      Cand aflam de o lege noua care incalca alte seturi de legi, mass-media nu face nimic decat sa creeze diversiuni si sa acopere mafia din politica.
    • +31 (31 voturi)    
      Nepotul suzanei gadea, (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:35)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      o cretinoida din cc al pcr care, impreuna cu alti analfabeti ,a saracit poporul fraier pe vremuri.Dupa '89 tot ei sunt la butoane pt. ca asa a vrut secera si ciocanul!!!
      • +9 (9 voturi)    
        dA (Luni, 30 septembrie 2013, 3:06)

        Babilou [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

        Detalii despre legatura sa cu Suzana Gadea, membra CC al PCR: http://www.evz.ro/detalii/stiri/Mihai-Gdea-pastorul-de-suflete-de-la-Antena-3-1003015.html
  • +59 (61 voturi)    
    gadea (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:16)

    FPop2013 [utilizator]

    Este seful mazetelor, finutzelor si al altor specimene de soiul asta. Asta ziarist ?? Rusine !! Ii inteleg disperarea ca i se duce in jos patronul, la mititica :)
  • +68 (68 voturi)    
    Gadea nu mai exista ca om! (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:25)

    teopaul [utilizator]

    Poate nu realizeaza "domnul" Gadea ca el nu exista in mass media romaneasca decat "din cauza" Antenelor. Cand Antenele vor inceta sa existe sau isi vor schimba patronul, va inceta si Gadea sa existe pe ecran.
    Toate minciunile, circul, amenintarile, falsurile grosolane sunt demne de mila.
    • +21 (21 voturi)    
      ...."ca om", sau ca latrau? (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:46)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui teopaul

      Pai Gadea nu e om, e latraul de serviciu al latrinelor. Acest individ si ceilalti latrai din haznaua 3 contribuie masiv la spalarea creierelor! Ignorati-i, sfidati-i, nu merita sa va pierdeti timpul cu astfel de indivizi. Gadea face ceea ce a invatat: incearca prin PREDICA sa converteasca naivii, si vai noua, nu sunt putini,,,
  • +28 (28 voturi)    
    Penibil (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:27)

    marius.c [utilizator]

    Slugoi comunist, sclav la securist.
  • +66 (66 voturi)    
    Domnului Mihai Gadea (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:29)

    Porcurorul General [utilizator]

    1. Doresc sa va multumesc. Cum pentru ce? Pentru ca intr-un discurs de numai 5 minute mi-ati dat dreptate: nu are nici un sens sa investesc bani intr-un televizor. Cazusem in ispita si m-ati aratat drumul cel corect.

    2. Pentru cand veti avea un pic de timp, va recomand un film. Este unul vechi, alb-negru si se numeste "The Great Dictator". Cu Charlie Chaplin in dublu-rol, magnific, mai ales cand interpreteaza discursurile lui "Hynkel".

    3. Oratoria este o arta; sa stii sa te adresezi publicului. Ea implica simt practic, inteligenta, carisma, talent si respect si nu in cele din urma cunoasterea sau intuitia psihologiei celui care te asculta. Urmarindu-va discursul postat pe aceasta pagina web imi dau seama de doua lucruri: primul - ca din talentul Dvs. oratoric lipseste ceva si al doilea - in mod sigur nu fac si nici nu voi face parte din publicul Dvs.
    • +15 (17 voturi)    
      referitor la punctul 3 (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:22)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      |sigur ca da, sunt unii ce au charisma, au darul de a se adresa publicului, pot sa ii convinga de ORICE.
      Este evident ca dl Gandea nici macar nu INCEARCA, nici nu are importanta daca noi avem dreptate sau nu, insa abordarea cu urina si ketamina nu cinvinge pe nimeni. ce spera dumnealui sa faca?
      Nu ar fi fost mai buna o abordare mai subtila, machiavelica?!
    • +6 (6 voturi)    
      elucubratiile (Luni, 30 septembrie 2013, 11:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      tov. gadea n-au nici in clin nici in maneca cu oratoria, ca de talent,....,ce sa mai vorbim.
      din bazaconiile insirate parca intr-un delir continuu, nu am putut sesiza decat intentia de a se victimiza pe sine si latrina 3, de reiterare a prostiei cu dictatura basesciana ( "mintosule", daca era dictatura, mai apareai pe sticla?), in contrast cu detinatorii adevarului absolut, cei multi privitori latrina 3 (or fi aia 7,5 mil. votanti pro usl?) si implicit cu varanul felix.
      eventual i s-ar putea recunoaste talentul de prim pupin.
  • +64 (64 voturi)    
    Un babuin in costum, barbierit si cu ochelari (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:30)

    grunespferd [utilizator]

    Un maimutoi de la serviciu dezinformare. O lichea unsuroasa care dupa ce face toate lucrurile de care ii acuza acum pe cei din piata (si asta de ani de zile, de nu stiu cate ori pe saptamana, pentru leafa) joaca farsa victimei, a "postului TV persecutat".

    Fac ce au facut dintotdeauna, mint, insulta, manipuleaza, ameninta, dezinformeaza urmandu-si propriile interese, josnice, la fel ca limbajul lor.

    E trist sa vezi mizeriile astea la televizor in 2013. Dar si mai trist e ce se vede in general la tv in Romania in 2013.

    No bun, prea multa atentie pentru babuinul asta.
    Romania e napadita de bestii. Daca nu e un sat fara caini, Romania trebuie sa-si curete strazile si spatiul public de animalele care o devora. Incepand cu cainii vagabonzi si terminand cu o noua lege a presei.
  • +51 (51 voturi)    
    un nimeni (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:35)

    Publicus [utilizator]

    De ce m-ar interesa pe mine ce spune acest nimeni?
    Lasati-l sa latre singur si va ajunge sa aiba audienta pe care o merita.
    Eu nu ma uit la emisiunea lui sau la oricare dintre emisiunile lingailor lui Voiculescu de cativa ani si ma consider imbogatit sufleteste, dar din pacate tot aflu ce latra acesti catelusi chiar prin mediile de informare pe care mi le aleg singur.
    Si inca un lucru, daca va musca un caine, suparati-va pe stapan, cainele este doar unealta.
    Hotnews, va rog ignorati cainii care latra la luna, asta nu este o stire.
  • -4 (16 voturi)    
    Remix (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:39)

    jasper [utilizator]

    Mihai Gadea - Sa moara [remix]:
    https://www.youtube.com/watch?v=FjPE_UGV29M&feature=player_embedded
  • +23 (23 voturi)    
    Daca mai era vre-un dubiu (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:39)

    Wanheda [utilizator]

    in privinta a cat de infect e omul asta; o perioada am crezut ca e redus mintal, m-am inselat, nu e redus are doar un carecter murdar, extrem de murdar.
    Va dati seama ca asta in anii 50 ar fi fost tata tortionarilor. E jenant sa vezi asa caractere in Romania secolului 21.
    Gadea, esti doar o buda.
  • +36 (36 voturi)    
    intrebare (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:47)

    ubu [utilizator]

    Astra nu-s infractiuni? Purtare abuziva si amenintare?
  • +49 (49 voturi)    
    :)) (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:52)

    sentenced [utilizator]

    Eu daca as avea fata aia nu as ameninta pe nimeni :) Hai ca Badea macar mai merge la sala, mai da cu picioru' in sac.. ar putea s-o bata pe bunica-mea... dar Gadea? :))
  • +56 (56 voturi)    
    ??? (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:54)

    Amoredivino [utilizator]

    Cine-i Gâdea?
    Cine-i Antena3?
    Am dus televizoru-n beci de acum 10 ani.
    Ne vedem în Piața Titan!
    • +20 (20 voturi)    
      O idee (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:55)

      AlinL [utilizator] i-a raspuns lui Amoredivino

      Eu zic să-l iei din beci, să-l faci bucăți și să-l lași pe trepte la sediul Antenei 3. Ai grijă să-l strici înainte de a-l lăsa acolo că altfel ajunge la vreun nefericit și-i spală creierul.
  • +40 (42 voturi)    
    A3 acum si-a "dat foc la valiza" (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:56)

    gazania [utilizator]

    Daca pana acum protestatarii n-aveau nimic special cu A3, acum se schimba lucrurile.De fapt cred ca vor sa-i provoace la violente pt a demonstra ca au dreptate . A3 TOTDEAUNA a instigat la violenta , sper sa nu-si scoata corifeii pt o contra -demonstratie.Sunt in stare de orice.
    • +15 (15 voturi)    
      mi-e teama! (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:27)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui gazania

      ma tem ca se ascunde ceva in spatele acestei abordari!
      Exact asa cum zici, pina acum protestatarii nu aveau simpatie pt Antena 3, dar acum vor trece la ura activa!
      Care este interesul?
      Nimni nu poate fi chiar asa nepriceput, mesajul reprezinta o "scapare" deliberata!
      Ce urmaresc sa provoace?
    • +17 (17 voturi)    
      nu cred (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:18)

      moby dick [utilizator] i-a raspuns lui gazania

      ...ca A3 este in stare sa mobilizeze pe cineva.
      Publicul lor nu este in stare sa se bata pentru o idee,
      pentru un principiu, tot ceea ce-i mobilizeaza este
      circul ieftin si auto-victimizarea permanenta.
      Tot timpul altii sunt de vina pentru ce li se intampla,
      pentru faptul ca nu-s in stare sa gandeasca cu capul lor, pentru jegul intelectual in care se complac.
      • +9 (9 voturi)    
        Ai uitat cum au daramat doua guverne ? (Luni, 30 septembrie 2013, 1:28)

        gazania [utilizator] i-a raspuns lui moby dick

        Publicul lor se va bate pt ei . A3 se victimizeaza, la fel ca seful lor. N-am uitat manipularea lor de anul trecut. La asta sunt asi.
  • +51 (51 voturi)    
    Domnule Gadea, (Duminică, 29 septembrie 2013, 16:58)

    Lucian P. [utilizator]

    Accept orice parere pro sau contra acestui proiect de la Rosia Montana. Din pacate, avand in vedere datoriile d-voastra catre seful trustului Intact, mi se pare greu de crezut ca aveti o parere obiectiva. Ati jignit niste oameni cu adevarat liberi, care nu trebuie sa faca emisiuni sau sa zica ceva pentru ca asa ii obliga seful lor, care nu se simt obligati sa aiba un anumit punct de vedere doar pentru ca lucreaza la o anumita televiziune sau la un anumit ziar. Ati jignit niste oameni liberi a caror singura preocupare e sa scape aceasta tara de idiotii pentru care tara asta nu mai inseamna nimic decat bani, decat furt, decat jigniri, decat fraierit oamenii cu emisiuni si vorbe goale. Acesti oameni nu au iesit in strada pentru ca au fost determinati de Soros, de Basescu sau de oricine altcineva. Au iesit pentru ca pentru ei tara asta inca reprezinta ceva si nu vor sa o vanda asa ca voi, pentru cateva zeci, sute de mii de euro primite ca si mita. Tara asta a avut multi conducatori care si-au dat viata ca sa apere ceea ce voi vindeti, sa pastreze si sa aiba stramosii lor cu ce sa se mandreasca. Nu va e rusine fata de ei? Daca ei nu se sacrificau pentru tara, probabil cu totii am fi vorbit azi limba turca sau limba rusa. Cati dintre voi ati facut ceva pentru tara asta ca sa va puteti bucura de bogatiile ei? Nu va pasa de asta, banul conduce orice in ziua de azi. Si ca si incheiere, cred ca va supraevaluati valoarea. Am avut rabdarea sa va ascult pana la sfarsitul inregistrarii video ca sa-mi dau seama cu ce va laudati d-voastra. Acei 60.000 de oameni nu au venit pentru d-voastra, pt d-l Badea sau pentru d-l Voiculescu ci pentru artistii care au concertat. Daca nu ma credeti incercati sa faceti din nou insa de aceasta data fara artisti. Daca se aduna mai mult de 6.000 de oameni va voi plati eu cheltuielile de organizare, in caz contrar va voi cere doar sa faceti o vizita pe Valea Ariesului, locul pe care voi vreti sa-l distrugeti.
    • +23 (23 voturi)    
      Domnule...? (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:46)

      PopaPius [anonim] i-a raspuns lui Lucian P.

      De cind te adresezi cu "domnule" unui porc?
      • +14 (14 voturi)    
        de ce, nu? (Luni, 30 septembrie 2013, 1:37)

        KiMBO [utilizator] i-a raspuns lui PopaPius

        un OM bine crescut trateaza cu respect animalele :)
        Gadea pentru mine nu existi, asa ca nu-ti doresc nimic. Ce este Antena 3? Nu m-am uitat si nu o sa ma uit niciodata la Antenele voastre, nu va fac audienta, ca sa aiba Felix motiv de bucurie!
    • +9 (9 voturi)    
      ok. (Luni, 30 septembrie 2013, 6:51)

      Bold [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Sunt de acord cu ce spuneti dar nu cu tonul blajin pe care-l folositi. Acesti monstri de la antena 3 nu merita acest ton. Aceste brute trebuie judecate si aruncate in inchisoare pentru atentat la integritatea fiintei nationale.Ei au provocat dezbinarea poporului roman in interesul personal al stapanului lor si s-au transformat in niste monstri dupa chipul si asemanarea lui .Ei au dezbinat poporul si l-au impartit in doua tabere care nu sunt numai adverse ci se urasc de moarte. Asa ca,nu merita un dialog bland si indulgent ci unul aspru si acuzator.
  • +35 (35 voturi)    
    Nu ma uit la latrine... (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:02)

    mariage [utilizator]

    Aici mi se pare, daca Gadea a spus asa cum este citat, o incitare la violenta a ultrasilor splati pe creier.
  • +45 (45 voturi)    
    Ketamina (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:03)

    AlinL [utilizator]

    Esența argumentului lui Gâdea: "sîntem mulți și sîntem proști; aveți grijă că putem deveni violenți".

    Între minoritari fie vorba, ketamina este un agent anestezic foarte des utilizat la copii, cu rezultate excelente. Această substanță este demnă de un discurs mai bun. Sigur, Gâdea este deja vândut și prea prost pentru a-i păsa de asta. El știe doar atît: drogați, urină, băsism. Jalnic!
  • +40 (40 voturi)    
    alooo, tovar'su! (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:04)

    paranoid_android [utilizator]

    zeji de mii de gura gasca la un balci nu fac cat 5 mii de oameni hotarati
  • +40 (40 voturi)    
    wow (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:09)

    amanda13 [utilizator]

    Mai avea putin si chema minerii.
  • +35 (35 voturi)    
    La rinichi se sta la coada ! (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:17)

    Troller [utilizator]

    La rinichi se sta la coada, cine prinde, prinde, cine nu moare. E adevarat da Arsinel s-a bagat in fata ? Daca e adevarat, inseamana ca un anonim a murit, pentru ca nu era celebru.
  • +48 (48 voturi)    
    sa fim seriosi (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:31)

    Ruhe [utilizator]

    marea "audienta" de care se bucura Gadea in serile lui cele mai bune, este cam de 300 de mii de oameni. Eu zic ca jumate dintre ei se uita numai la circ, nu cred o boaba din ce invart ei acolo.
    Daca-i iei la bani marunti pe cei care-au ramas ii vezi imediat si ce soi de oameni sunt. Nu neaparat ca sunt prosti, ca asta e default, dar sunt si niste moluste inerte. Cat a strigat Badea la ei dupa referendum, el insusi s-a dus sa se plimba in jurul Cotroceniului. Mai mult de 300 de mosi senili n-a reusit sa scoata.
    Asa ca se chinuie el Gadea sa ne ameninte cu furia maselor privitoare de Antena3, numai ca masele se adeveresc a fi o masa amorfa de moluste acefale.
  • +49 (49 voturi)    
    nu stiu cum un (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:39)

    AdrianBeliciu [anonim]

    gunoi ca asta poate vorbi despre lumea care iese in strada pt a manifesta impotriva hotilor , el care iese numai la ordin si numai pe bani, i-o fii ciuda ca alti ies pt ceea ce gindesc ?
  • +27 (29 voturi)    
    Uitati-va , (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:42)

    micul [utilizator]

    n-are sa va para rau ! Monumental !
    http://www.youtube.com/watch?v=EZFpkI7m0vs
    • +12 (12 voturi)    
      splendid (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:32)

      rakleta [utilizator] i-a raspuns lui micul

      splendid
    • +10 (10 voturi)    
      super (Duminică, 29 septembrie 2013, 21:25)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui micul

      merci
  • +12 (12 voturi)    
    Doar puneti o poza cu un baboon (Duminică, 29 septembrie 2013, 17:58)

    Wanheda [utilizator]

    langa cea a lui Cap Patrat Gadea...asemanarea nu cred ca o sa vi se para surprinzatoare.
  • +11 (11 voturi)    
    Uita - te la ei (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:03)

    Moro01 [utilizator]

    Doi sobolani!
  • +13 (13 voturi)    
    ce idiot (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:07)

    ampersand [utilizator]

    Se poate lua de mână cu cornelius roşiianu, ctp şi cornel pumnea.
  • +15 (15 voturi)    
    soc si groaza (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:10)

    buncrestin [utilizator]

    sunt amenintari ale unor oameni intrati in panica. aceste proteste i-au speriat pe toti, din toate partidele, dar si pe trepadusii care tin in picioare sistemul politic mafiot. e clar ca se vor lupta cu orice mijloc pentru a tine acest sistem in viata
  • +14 (14 voturi)    
    cine pe cine plateste (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:18)

    mihail nica [utilizator]

    .Poate ca Soros a platit manifestantii. Pe tine sigur te plateste Voiculescu. Spune cu glas tare lucrul asta !
  • +14 (14 voturi)    
    Sa Fim Uniti! (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:33)

    alex1234 [utilizator]

    Sa Fim Uniti!

    Mai devreme sau mai taziu Hotii si Tradatorii de Tara

    vor plati penal cu tot cu Latrinele Lor !

    Sa Fim Uniti!
  • +16 (16 voturi)    
    Ce face acest popa renegat ? (Duminică, 29 septembrie 2013, 18:51)

    adrian88000 [utilizator]

    Ameninta ? Zice ca va aduce in piata 60.000 de " mineri " sa-i bata pe protestatari ??
    A inebunit de tot ? Nu stie de unde o sa-l loveasca...
  • +20 (22 voturi)    
    cu acelasi respect ! (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:03)

    tz3p3s [utilizator]

    recunoasteti discursul ?
    solidar, social, impaciutor dar care de fapt indeamna la violenta !

    acest tip de discurs e practicat zi de zi in biata Ro... pe un popor lobotomizat intelectual de inchisorile comuniste si mass-media post-decembrista.
    si inca prinde !
    chiar daca mineri nu mai sunt ! ... sper ca e clar ca fac analogie cu discursul lui Ion Ilici.

    Romania e inca colhoz sovietic iar dobitocul din videoclip inca ne trateaza ca atare... cu acelasi respect !

    p.s. sunt putini politicieni ce nu folosesc acest tip de discurs... Base e unul din ei ! desi nu e nici el sfant.
  • +18 (18 voturi)    
    E ceva care ma infricoseaza... (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:09)

    Gladiatorul [utilizator]

    ...in manifestarea, putin spus, lamentabila a instigatorului la ura Gadea si a sa Company. Omul si-a depasit cu mult invectiva si a trecut cu o agresivitate perversa si cu tot sufletul la atacarea si intimidarea, in modul cel mai josnic, a Oamenilor frumosi din Piata Universitatii. Ca-i ponegreau fara sa se sature pe Basescu, Boc, Macovei si Moraru o stiam. Dar sa vorbesti atat de abject despre niste tineri cuminti si la locul lor (dar MULTI, caci asta i-a scos din minti pe slugile voiculesciene) si sa aduci in studio, pentru a manipula "masele" lor de manevra, medici renumiti si un actor talentat (ca multi altii) denota o diversiune dupa care Securitatea comunista ar tanji. Sa aduci imagini de la un concert de muzica si sa-i prezinti pe spectatorii Craiovei ca pe niste posibili mineri, depaseste normalul. Si daca "cei 7 din Piata Universitatii" nu se vor opri la amenintarile ordinare? Va face ceva CNA-ul?
  • +17 (17 voturi)    
    imi pare rau! (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:18)

    hot news [utilizator]

    Imi pare rau pt. gadea.
    Nu, nu mi-a fost niciodata simpatic, eu sunt basist!
    Dar majoritatea participantilor categoric NU sunt adeptii lui Base, de aceea "mesajele" lui Gadea nu vor avea niciun efect. Daca se exprima normal, poate ca ar fi avut sansa sa atraga atentia asupra pericolului de manipulare, de detrunare politic a protestelor.
    Dar asa?
    Chiar daca cineva nu are de loc dreptate, nu cu argumente de genul urina/ketamina il vei face sa isi dea seama ca nu e bine ...
  • +15 (15 voturi)    
    Gadea si Badea (Duminică, 29 septembrie 2013, 19:54)

    SKBjull [utilizator]

    Prea importanti se cred, ei sunt doar niste slugi. N-are nimeni nici o treaba cu ei, cu stapanii lor avem probleme.

    Si iti dai seama de mentalitatea lor de sluga din tot ceea ce spun. "Sefii vostri"? "Sclavi"?

    Asa fac mediocrii fara nici o perspectiva, isi inchipuie ca toti sa balacesc in mocirla in care se afla ei insisi.
    • +7 (7 voturi)    
      ba avem treaba si cu gadea !!! (Luni, 30 septembrie 2013, 4:31)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui SKBjull

      ba mah... avem treaba cu oricine care jumuleste si fura de la acest popor !

      nu e clar ?
  • +22 (22 voturi)    
    Tu, Gadea, (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:00)

    John M. [utilizator]

    n-ai absolut nimic cu jurnalismul. Tu esti un mic scamator cu spaimele ce batuie aceasta tara, bine platit, dar analfabet, a carui singura misiune e sa le vanda la niste fraieri iluzia ca cineva e de partea lor.
  • +18 (18 voturi)    
    josnic si jignitor - asta daca nu rezonez cu ei (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:34)

    rakleta [utilizator]

    Ar trebui sa facem un minting anti-ante ? Le-ar tremura chilotii daca ar iesi mai mult de 50.000 de persoan ?

    Li se citeste disperarea. Astia ar fi in stare sa ne scota din casa , unii impotriva altora , numai ca sa faca zid pentru Varan.
  • +21 (21 voturi)    
    a clacat... (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:43)

    liviu_ [utilizator]

    gata gadea si badea si-au dat arama pe fata....

    singuru care a ramas impartial a fost guran... probabil d-aia s-a si teleportat emisiuna la 23 ....

    ce sa zic.... prezidentialele o sa fie interesante.... o sa scada usl ceva de speriat si antenele probabil la fel
  • +25 (25 voturi)    
    Doamne ce dobitoc (Duminică, 29 septembrie 2013, 20:44)

    AliKimiku [utilizator]

    La sfarsit zice ceva de ICR-ul lui Patapievici.
    Ce conexiune vede ratatul intre ICR si demonstrantii anti RMGC nu stiu. Sa-i spuna cineva ca Patapievici nu mai e la ICR de mai mult de un an si ca ICR-ul e Institutul Cultural Roman nu Latrina 3 sa se ocupe instigari si magarii.
  • -2 (20 voturi)    
    gaddea lui felix vs b1tv (Duminică, 29 septembrie 2013, 21:37)

    jackalphonse [utilizator]

    pe b1otv se pot insuma cateva sute de minute de interviu cu directorul gold corp. nici macar gadea lui felix turnatorul nu a avut curaj sa ia atatea interviuri directorului rmgc
    • +1 (11 voturi)    
      Vezi? (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:33)

      Matrix-4 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Dacă ai fi avut curiozitatea să şi ASCULŢI ce se spunea în minutele acelea multe, acum nu ai mai fi zgribulit în frig şi ploaie pentru un subiect despre care nu ştii nimic.
      • +1 (7 voturi)    
        tu ai ascultat:)))pt tine a fost o litanie (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:45)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Matrix-4

        mie mi-a fost clara manipularea. nu ti s-a parut ciudat ca niciodata, chiar niciodata b1otv nu a prezentat si parerea taberei adverse, adica a majoritatii intelectualilor?
  • +10 (12 voturi)    
    dan si craciun (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:08)

    ws [utilizator]

    sunt curios ce or zice nicusor dan si claudiu craciun despre degeneratul asta. ei au cautionat felul asta infect de a face presa in ianuarie 2012.
    craciun cel putin devenise vedeta postului. iar dan a fost la sinteza zilei acum o saptamana - doua.

    dincolo de incoerenta discursului (nu vad legatura intre ketamina si urina de ex) , de dezacorduri si de anacoluturi, ramane violenta lui.

    nu conteaza, sunt sigur ca ii vom mai vedea pe cei doi la a3. pana la urma, sluga de la a3 s-a luat de basisti, iar cei doi sunt anti-basisti, nu-i asa?

    ws
  • +14 (16 voturi)    
    Dacii N-au murit ! Tocmai i-ati trezit ! (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:10)

    alex1234 [utilizator]

    Dacii N-au murit ! Tocmai i-ati trezit !


    Sa va fie frica de Hotiile si Tradarea De tara

    pe care le faceti azi

    caci veti manca Puscariile.....pe zeci de ani,



    Dacii N-au murit ! Tocmai i-ati trezit !
  • +18 (24 voturi)    
    Un prost! (Duminică, 29 septembrie 2013, 22:34)

    un dac [utilizator]

    Urasc cenzura, dar inchiderea Antenei 3 este o obligatie morala a CNA.
  • +6 (6 voturi)    
    Neutru ca Basescu (Duminică, 29 septembrie 2013, 23:21)

    Koczka [utilizator]

    Ca si dl Ponta, Basescu e impartit in ceea ce priveste Rosia Montana. Dupa ce ne-a explicat cum BNR ar putea sa faca emisiuni monetare de 1 mld EUR pe an pe baza aurului de la RMGC la doua intrebari distanta in interviul de duminica 29 sep la ProTv se declara neutru in ceea ce priveste proiectul !! Complicata tzara si nehotarati conducatori mai avem!
  • +10 (10 voturi)    
    ketamina? (Duminică, 29 septembrie 2013, 23:34)

    Adrian1 [utilizator]

    Mai dobi, ketamina e anestezic. oamenii care demonstreaza impotriva proiectului #RosiaMontana numai anesteziati nu sunt! Din contra, sunt romani care au deschis ochii, oamenii care se informeaza de pe net, nu de la Latrine.
  • +8 (8 voturi)    
    marsav (Duminică, 29 septembrie 2013, 23:58)

    Snitzelvienez [utilizator]

    pastorul asta obraznic incita la violenta..
  • +3 (3 voturi)    
    urina prietenei (Luni, 30 septembrie 2013, 0:59)

    cuci2 [utilizator]

    Pai de cine sa zica si el decat de unii care nu au canal public de raspuns, daca e sa raspunda ca astia cu ketamina stau pa internet nu la tv. Singurul mijloc in care o sa afle ce a zis e de la mamele lor care suna ingrijoarate ca odrasla lor a trecut de la iarba la ketamina, dar sunt doar putin rusinate de vecina ca odrasla ia droguri, ca doar cu droguri s-a descurat si a terminat si facultatea sta cu o fata "de familie buna" si are servici. Si pana la urma mai da-l in aia a masii pa Gadea ca sa nu vorbeasca de plodu ei asa!Si poate de ar fi fost mai tanara poate ar fi iesit si ea in strada.
  • +3 (3 voturi)    
    video cu gadea "sa moara ma-ta" care a fost sters (Luni, 30 septembrie 2013, 4:30)

    VAstSocrate [anonim]

    http://www.vplay.ro/watch/vv6jhhuu/
  • +11 (11 voturi)    
    Drficient mintal si prost ! (Luni, 30 septembrie 2013, 6:06)

    Bold [utilizator]

    Acest idiot nu stie ce vorbeste si comite niste greseli elementare de logica. Spre exemplu,el crede ca demonstrantii din piata sunt sclavii lui Basescu dar ,in acelasi timp acesti sclavi au "sefi" si anume pe Basescu. El nu-si da seama sau chiar nu stie,e prost, ca sclavii nu au un sef sau mai multi sefi ci ei au un stapan. Deci,normal,el ar trebui sa zica despre demonstranti ca Basescu este stapanul lor iar ei sunt sclavii lui. Turbat de furie,acest individ ca si amicul lui Badea si ca multi alti cretini ce populeaza antena 3,,cand se enerveaza,isi pierde uzul ratiunii si incepe sa spuna numai prostii fara logica si fara sens. Acest nenorocit chiar crede ca la antena 3 se uita multi oameni.Se uita,probabil 4,5 milioane care au votat useleul,dar restul de 18,5 milioane nu. Asta inseamna aproximati 20% din populatia tarii,adeptii stangii securisto-comuniste spalati la creier de acest post tv. Sigur ca antena 3 este in cadere libera de popularitate si tot mai multi oameni inteleg ca minciuna si dezinformarea in masa este tactica acestui post.El seamana leit cu stapanul lui iar acesti indivizi precum Gadea,Badea,Grecu,Ciuvica ,Ciutacu,Radu Tudor si alte nenumarate scarbe gretoase si nesimtite,sunt cu adevarat sclavii lui Voiculescu.Ei nu sunt liberi sa spuna ce gandesc ci latra zi si noapte ceea ce le comanda stapanul lor. Demni de mila si in acelasi timp de dispret,,aceste nevertebrate infecte care otravesc viata romanilor clipa de clipa cu minciunile lor,vor sfarsi,pana la urma,sa fie judecate de catre popor si puse la zidul infamiei. Acesta este sfarsitul care-i asteapta.Vor ajunge sa ceara indurare de la cei pe care i-au mintit si umilit ani de zile de pe postul acesta mizerabil si-si vor recunoaste,probabil nesabuinta de care au dat dovada ,vanzandu-si constiinta si cinstea si onoarea si demnitatea pe cativa euro.Rusine voua nenorocitilor si mai ales acestui indivit numit Gdea,care s-a lepadat fara jena de Dumnezeu ,trecand in slujba diavolului de Voicul
  • +11 (11 voturi)    
    DEX : gade = calau (Luni, 30 septembrie 2013, 8:43)

    hotnewsfil [utilizator]

    Gadele Gade(a)!
    Felix il tine angajat pe Gade(a), dependent de el pe multi ani, in care, oricum, gadele nu-i poate returna banii imprumutati (o suma imensa, cu care si-a construit casa).
    Gadele Gade(a), firesc, isi iubeste casa, caminul lui, de-asta Felix este Dumnezeul lui, pentru care face orice, numai sa nu-i ceara banii inapoi.
    Este monumentul lichelismului! sluga Gad(a).
    Este angajat de Felix cu sarcina de calau anti-Basescu.
  • +8 (8 voturi)    
    ar trebui sa fim ingrijorati si de poluarea (Luni, 30 septembrie 2013, 9:25)

    fosta zoezoe [utilizator]

    morala pe care vechia securitate o aplica prin haznale cetatenilor defavorizati, neinformati sau pur si simplu analfabeti ! Gadeo degeaba vrei sa devii o tinta, tac-tu ne intereseaza ca daca taie teava de alimentare iti dispare si tie mira !
  • -12 (12 voturi)    
    . (Luni, 30 septembrie 2013, 9:46)

    Jix [utilizator]

    Se anunta cod galben, rosu de vijelii...poate ne scapa vijelia de niste protestatari platiti cu 25 de lei pe zi sa strige sus si tare...
  • +12 (12 voturi)    
    imbecil (Luni, 30 septembrie 2013, 9:59)

    draq [utilizator]

    Asta are impresia ca toti cei care sunt importiva lor sunt cu base. 
  • +11 (11 voturi)    
    pai cu ura fata de Presedintele ales cum ramane?? (Luni, 30 septembrie 2013, 10:00)

    blabla2013 [utilizator]

    nu cred ca aia din piata urasc pe cineva. sunt sigura insa ca slugoii lui Feliz il urasc pe Basescu!
  • +8 (8 voturi)    
    Pierde controlul (Luni, 30 septembrie 2013, 10:41)

    benicio [utilizator]

    Halal discurs pentru un credincios atat de mare. Cred ca simt si baietii astia de la A3 ca pierd controlul, seful lor se apropie cu pasi repezi de mititica, si cu asta basta, la revedere bani. De aici vine atitudinea nervoasa, irascibilitatea. Cu alte cuvinte, sunt cam terminati...
  • +5 (5 voturi)    
    a disparut filmuletul de pe youtube (Luni, 30 septembrie 2013, 10:56)

    ember [utilizator]

    s-au simtit si ei jenati probabil iar eu nu am apucat sa-l vad. ma ajuta cineva cu un alt link?
    • +4 (4 voturi)    
      pe 220.ro (Luni, 30 septembrie 2013, 13:44)

      alter_ego2013 [utilizator] i-a raspuns lui ember

      gasesti filmuletul pe 220.ro
  • -6 (6 voturi)    
    !!! (Luni, 30 septembrie 2013, 12:27)

    caspa1 [utilizator]

    Aceia nu erau protestatari erau oameni plătiți de ceata lui Băsescu,
  • +6 (6 voturi)    
    ketamina si urina ai tu in cap (Luni, 30 septembrie 2013, 13:18)

    fosta zoezoe [utilizator]

    GADEO, la primul protest ma alatur lor .Eu nu sunt deacord cu Rosia Montana pentru ca :
    1.nu sunt transparente masurile de securitate de mediu si pentru ca acestea vor fi gestionate de hoti disponibili ,
    2.constituirea comisiei de ambuscati care a acceptat sa simuleze o analiza pentru a justifica o decizie politica exact ca si comisia care trebuia sa infirme plagiatul lui ponta-asta imi da indicii de frauda,
    si inca nu am iesit in strada pana acum.Pana cum am zis ca nu mi-e clar, acum insa cand tu ii faci slugile lui Base, cand tu esti legat la gardul turnatorului de rude securist.........e mult prea multa POLUARE MORALA generata de haznale!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    link video (Luni, 30 septembrie 2013, 13:45)

    M3tall [utilizator]

    http://www.mediafire.com/watch/cfxly2507fs0xqy/Mihai_Gadea%2C_sa_moara_ma-ta_ca_asa_se_face_televiziune.mp4 aici e filmul...
  • +5 (5 voturi)    
    Mare dispeare (Luni, 30 septembrie 2013, 14:04)

    marga 2 [utilizator]

    la spaga tv.gîdea jignește fără rușine.
    unde este cna ?
    de ce se permite asa ceva.
    nu sintem obligati să ne uitam la atîtea amenintari. ''atentie
    manipularea cu gerge soros,care are atîția bani,de poate plăti fără probleme datoria țării,care sa însurat la 80 de ani din nou,numai grija noastră nu o are. este împotriva proiectului,deoarece știe ce înseamnă cianura.dacă se întîmplă un accident,nu numai ungaria va fi afectată,ci și serbia,bulgaria.
    generații nu vor putea plăti pagubele aduse de ''bomba''ecologică,numită roșia montană,să nu mai vorbim de toată partea apusenilor,de județele arad,hunedoara,bihor,sălaj.poluarea rîurilor va fi inevitabilă.
    de ce romtelecom dolce nu renunță la acest post tv.care manipulează o țară întreagă ?
  • -3 (3 voturi)    
    Normal ca raspunde (Luni, 30 septembrie 2013, 15:49)

    sandra.renetova [utilizator]

    Din moment ce protestatarii arunca cu noroi intr-o televiziune care serveste interesul cetateanului! Huliganii care se dau drept salvatori ai Rosia Montana sunt dovada ca nu ne-am maturizat destul in acesti 20 de ani. Am transformat protestele in acte de violenta verbala si fizica inutile.
    • +1 (1 vot)    
      Ma faci sa rad! (Luni, 30 septembrie 2013, 16:05)

      _cutare [utilizator] i-a raspuns lui sandra.renetova

      Fii mai explicita. Cum serveste Antena 3 interesul cetateanului? O televiziune care serveste cetateanului este echidistanta si prezinta faptele asa cum se petrec, fara a fabrica momente emotionante manipulative. Uita-te putin la site-ul lor, se vede clar cat de seriosi sunt: din stiri senzationale, incredibile, nemaivazute si cu femei dezbracate nu o scot. Nu, Antena 3 nu a facut mai mult decat sa ne vanda o gogoasa, ne-a dat sperante care s-au naruit in mai putin de 1 an de la vot. Si iti spun sincer ca am votat cu USL-ul in mare parte influentat de A3.
      Ce vezi in strada sunt cei mai cilizati si mai inteligenti oameni pe care ii vei intalni vreodata in tara asta. Iesi in strada si vei vedea adevarata fata a protestelor si adevarata fata a celor care se dau drept salvatorii neamului din mainile clanul lui Basescu.

      Newsflash: Clanul lui Basescu = Clanul lui Ponta/Iliescu, fac chiar afaceri impreuna. Adevaratii salvatori ai neamului sunt cei din strada, pentru ca ies in strada manati de principii care nu tin de buzunarul propriu si nu sunt sustinatori ai niciunui policitian.
  • +2 (2 voturi)    
    dusmanii naturii (Luni, 30 septembrie 2013, 15:55)

    Tritonul [utilizator]

    Antenele intotdeauna au fost execrabile, nu de ieri de azi. Au trecut deja ceva ani de cand, la Observator, cica emisiune de stiri, faceau propaganda pentru Hidroelectrica, pentru ca sa fie lasata sa distruga un sit Natura 2000 si ultimii kilometri ramasi din Oltul Inferior. Era o propaganda gen RMGC, cica data ca o stire.
  • +3 (3 voturi)    
    Măi Gâdeo, nu mai dezinforma oamenii! (Luni, 30 septembrie 2013, 16:46)

    S.P. [utilizator]

    Ăștia 60 de mii de oameni cu care te lauzi tu au venit acolo LA DISTRACȚIE! Ăia 10 mii de oameni care au ieșit în stradă au ieșit LA PROTEST! E o mică-mare diferență!

    Deci unii oameni (pe care îi interesează binele țării în care trăiesc) și-au luat din timpul lor liber (pe care l-ar fi putut petrece și ei la distracție ca și puștanii cu care te lauzi tu), și au ieșit în stradă ca să protesteze împotriva TUNULUI de la Roșia Montană (pe care îl pregătesc șefii tăi).
  • +2 (2 voturi)    
    ce se întâmplă când umblu cu pălăria pe ochi (Luni, 30 septembrie 2013, 18:57)

    visio [utilizator]

    1. anuul 1989: Iliescu Ion, Dan Voiculescu, dinu Patriciu, SOV, etc, instigă românul înfometat contra unui regim care nu mai vedea demult realitatea;
    de ce nu mai vedea realitatea? pentru că turnătorul felix, și alții ca el, îl mințeau pe Ceaușescu că e bine și frumos; cum era în realitate, o știm prea bine: 2 ore de tv pe zi, mâncare ioc, iarna înțepeneai de frig în casă...
    bietul Ceaușescu, a fost o pradă prea ușoară...
    2. anul 2012: aceeași indivizi, același scenariu (vila lui Băsescu, averile lui Băsescu, etc)...românii la fel de proști...
    3. anul 2013: ies unii în stradă de vreo 30 zile; rezultatul? nici cea mai mică schimbare în viața politcă, socială, culturală...românii sunt inerți...
    4. vine un păcălici dela tv, la tv, și amenință, și face spume..precum alt păcălici din aceeași televiziune...evident că o discuție într eființe superioare, înseamnă o dezbatere argumentată solid, bazată pe realitate însă cu planuri de viitor.

    p.s:
    - ce spune un moderator tv, în culmea disperării? ”să mori în chinuri”...
    - România anului 2013 este guvernată de plagiatori, turnători, hăhăiți...
    - apropo, vreți să trăiți bine? rspuns corect: când?
  • +1 (1 vot)    
    MRU (Luni, 30 septembrie 2013, 20:08)

    liviusmaximus [utilizator]

    bai baiatule, vezi ca-l trimit pe MRU peste tine :)
  • +3 (3 voturi)    
    POPAPROSTU... (Luni, 30 septembrie 2013, 20:26)

    singur [utilizator]

    Cand a cazut guvernul Ungureanu in strada nu se adunau mai multi cetateni,ma refer la cei care nu primeau bonus de la Antene si atunci noi care nu protestam eram facuti ,,prosti" de popa Gadea si de homalaul Badea..Aveam o parere mai buna despre relegia lui popaprostu..Gadea.....
    • +2 (2 voturi)    
      eu am l-am reclamat la cna-ul lu tac'su! (Luni, 30 septembrie 2013, 22:54)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui singur

      Eu (inca) nu am fost in piata dar o sa ma duc.Tu , ce faci , ramai scuipat de balele ambuscatului ?
  • +1 (1 vot)    
    Mihai Gâdea despre sclavii lui Băsescu (Luni, 30 septembrie 2013, 22:09)

    Alistar44 [utilizator]

    Imediat după evenimentele din 1989, la toate mitingurile din Piaţa Universităţii erau aduşi provocatori ca să murdărească acele proteste pornite din inimă. Şi....din păcate....s-a reuşit de multe ori. Numai cei ce au fost acolo puteau lesne vedea anumiţi indivizi cpnduşi de câte cineva care aveau sarcina precisă de a dezinforma telespectatorii. Am fost martorul a numerose asemenea scene.
    Însăşi Băsescu şi-a declarat televizat de mai multe ori ostilitatea pentru Antena 3.
    De aici pornind, Gâdea a tras concluzia normală că cei ce protestau contra Antena 3 ar fi oamenii puşi de Băsescu, - explicaia lui Gâdea este foarte logică.
  • +2 (2 voturi)    
    slugoi securisto-pocait (Luni, 30 septembrie 2013, 22:13)

    rasaritean [utilizator]

    Sunteti nimeni pe Pamant sclavilor de la haznale! Banciu va da clasa la toti si la toate capitolele! Vi se apropie sfarsitul, slugi securisto-comuniste!
  • +2 (2 voturi)    
    ordinarule, grajdan abject (Luni, 30 septembrie 2013, 22:19)

    fosta zoezoe [utilizator]

    n-am cuvinte pe care internetul sa le suporte.Haznalele sunt sterse de multa vreme de pe comanda dar sa vezi mesaje ce va transmit duminica din Piata Universitatii taratura masculina (??) ce esti !!