Antena 3 anunta o noua petitie, initiata de Mihai Gadea, Mircea Badea si Adrian Ursu, prin care cere demisia lui Traian Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 16 ianuarie 2014, 21:56 Economie | Media & Publicitate

Petitie Antena 3
Foto: captura Antena 3
Mihai Gadea a anuntat joi seara initierea unei noi petitii, prin care se cere demiterea presedintelui Traian Basescu, acuzandu-l pe acesta ca "discrimineaza multe milioane de romani prin ignorarea sau dispretuirea fatisa a punctelor lor de vedere sau a intrebarilor cetatenesti legitime".

Petitia este initiata de Mircea Badea, Mihai Gadea si Adrian Ursu.

Iata mai jos continutul acestei petitii, postat pe pagina de Facebook a Antenei 3:

"Intrucat presedintele inca in exercitiu, Traian Basescu, discrimineaza multe milioane de romani prin ignorarea sau dispretuirea fatisa a punctelor lor de vedere sau a intrebarilor cetatenesti legitime si intrucat in Romania nu exista cetateni de rang 2 asa cum rezulta din atitudinea frecventa a lui Traian Basescu, acestia ii cer DEMISIA.

Dupa nesocotirea si bagatelizarea a 7,4 milioane de romani, "presedintele tuturor romanilor" (conform Constitutiei) insulta si agreseaza pe cei care rostesc intrebari al caror raspuns intereseaza mase largi de cetateni. Pentru presedintele Romaniei exista asadar cetateni de rang 2, ale caror demersuri legitime trebuie desconsiderate, amendate si insultate.

Daca va considerati ignorat, discriminat, dispretuir, insultat si batjocorit de felul in care Traian Basescu a decis sa va trateze cereti-i DEMISIA, alaturandu-va acestei petitii".

"Este momentul nostru de a ne spune pararea, este momentul nostru de a cere demisia, este momentul nostru de a ne ridica in picioare", a spus Mihai Gadea, dupa ce a citit petitia, afirmand ca aceasta a fost semnata "deja" de 2777 de oameni.

Aceasta este a doua petitie lansata de Antena 3 in ultimele zile, dupa cea intitulata "Abuzurile din Romania trec oceanul", sub forma unei scrisori deschise adresate secretarului american de Stat John Kerry, si care a fost semnata de 110.000 de ori. Aceasta petitie a fost initiata de Mihai Gadea si Adrian Ursu.

Site-ul Reporter Virtual a aratat insa ca petitia putea fi semnata de un singur individ ori de cate ori ar fi vrut.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

22101 vizualizari

  • +53 (55 voturi)    
    Sunt de ras! (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:00)

    sebagain [utilizator]

    Parlamentarii or sti ce inseamna "coabitare"?
    • +39 (43 voturi)    
      Cu prima ce s-a intamplat? (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:05)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

      Culmea, e pe acelasi site. Poti semna de cate ori vrei. Securisti!
      • +8 (20 voturi)    
        Rezultate partiale: (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:37)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        "18 918 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 11 858 adresa IP diferite."
        • -27 (43 voturi)    
          Bai nea Caisa (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:38)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          eu am semnat petitia impreuna cu sotia,evident ca de pe acelasi IP.
          • +15 (17 voturi)    
            :) (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:20)

            ampersand [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            Sigur că se poate. Uite, de exemplu, populaţia unui sat întreg, cu căţel şi cu purcel, se poate aşeza la coadă la internet-cafe-ul comunal şi vota de pe acelaşi IP. Dacă n-ar fi posibil, mi s-ar părea normal ca provider-ul să fie acuzat de basism, de limitarea dreptului la opinie, de cenzură, de băgarea pumnului în gură, de slugi ale dictaturii, de apartenenţă la masonerie şamd.
            • +16 (16 voturi)    
              Tehnic vorbind.... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 8:19)

              lst [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Tehnic vorbind, ai dreptate.

              Toti cei care folosesc unul sau mai multe calculatoare, care "ies" la Internet prin acelasi gateway au acelasi IP public.

              Practic, explicatia ta incearca sa ascunda ca "satul" de care vorbesti este Teleorman iar cei care au "semnat" petitia sunt reprezentati de ... cum il chema pe ala care a mobilizat peste 100% din teleormaneni la vot...??? Nu de alta, dar nu toti satenii stiu sa foloseasca un calculator si/sau sa voteze "cum trebuie".

              Altfel spus, nu va inflamati, pentru ca demersul este zero din start... Luati-l, nu ca pe un exercitiu de democratie ci ca pe o forma aberanta de manifestare a libertatii.

              Sa votati bine!
          • +19 (19 voturi)    
            i auzi (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:20)

            verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            activitati de familie. Frumos :))
          • +16 (16 voturi)    
            ati stiut voi cum sa faceti (Vineri, 17 ianuarie 2014, 2:38)

            graveyard_shift [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            sau v-a aratat cineva?
          • +3 (3 voturi)    
            raspuns lui nea caisa zis xrogo (Vineri, 17 ianuarie 2014, 14:18)

            chiaburu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            Pai tu ai semnat cu nevasta nusicu amantele sau cu vecinile.intrtdevar esti ocaisa.
          • +1 (1 vot)    
            Asa ati si (Vineri, 17 ianuarie 2014, 23:21)

            Ellias [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            votat si tu si sotia..si acum aveti ce v-ati dorit.Coruptie, mafie, scumpiri, etc.
        • +3 (3 voturi)    
          De IP dinamic ati auzit... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 15:14)

          Sting [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          ...sau doar v-a luat valul?

          Eu personal as putea sa semnez aceasta petitie de cel putin 6 ori/minut. Demonstrabil si foarte usor. Daca mai am si datele unora, as putea sa-i bag acolo fara sa stie macar ca au votat aceasta petitie.

          Recomand tuturor sa-si caute numele pe acolo, s-ar putea sa aiba o surpriza.
      • +22 (22 voturi)    
        chiar si asa (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:57)

        DanDa [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Daca te uiti putin pe lista aceea cu nume care au "semnat":
        - 016f183a-4 e1ab088c-8
        - 1da788e1-6 8ae22dc6-c
        - aa1305b3-6 5ef4441d-2
        - 4c27dd82-a 7f7bc292-f
        sunt doar cateva vazute de mine. Sa nu mai vorbim de cei cu "Semnatarul a decis sa nu afișeze numele pe internet."
      • +29 (29 voturi)    
        si altele ... (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:03)

        DanDa [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Alte nume extrase din lista de "semnaturi":
        Nr Crt Nume
        19844 724654dd-6 7ce7b4e3-a
        19853 9f2d7300-f d68e8e6f-5
        19854 35e6df9c-7 a53f59f6-9
        19855 337364df-f fe5ee661-2
        19857 d279fea5-f 3d46f292-e
        20187 ad543666-5 637c233e-b
        20216 5833c21c-f fb518967-3
        20240 d6e28453-e f1d0e679-5
        20264 695e8125-6 1109b98d-a
        20410 a0f363e7-0 4657f841-2
        20446 6015a912-b 2d75a088-e
        20598 fe115f01-d 17411759-3
        20640 0ce82e18-a 19c56bc7-8
        20701 7ea74361-6 96131241-9
        20729 832afb6e-a ddf63d1b-7
        20778 32f1026f-c e77baf56-e
        20821 016f183a-4 e1ab088c-8
        20847 62ea2659-c e643e365-9
        20890 1da788e1-6 8ae22dc6-c

        Daca ma intrebati pe mine acestea sunt de la un robot (chiar destul de primitiv facut) dar mai bine nu intrebati.
        • +29 (29 voturi)    
          asa e (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:18)

          Pink Z [anonim] i-a raspuns lui DanDa

          .. dar cui ii pasa. chiar mai ia cineva in serios petitiile lui voiculescu care mai are cateva luni si intra la bulau. pe bune...
          • +20 (20 voturi)    
            Mos Craciun (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:11)

            LucasTM [utilizator] i-a raspuns lui Pink Z

            Cauta mai bine, vei da si de Mos Craciun care a semnat tocmai din Laponia. Muhahaha
            • +2 (4 voturi)    
              e groasa (Vineri, 17 ianuarie 2014, 14:32)

              thebblack [utilizator] i-a raspuns lui LucasTM

              62802
              Traian Basescu
              România Cotroceni
        • +15 (15 voturi)    
          gunoaile (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:43)

          gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui DanDa

          aste de la latrina 3 nu pot sa fie cumva acuzate de fals si de restul la ceea ce fac? ca deja s-au dus cu capul, mai bine ii dadea mamicile lor la canal cind erau mici
        • +9 (9 voturi)    
          alte nume din lista: (Vineri, 17 ianuarie 2014, 10:57)

          Rumpelstilstikin [utilizator] i-a raspuns lui DanDa

          Lady Gaga, Vladimir Putin, Michael Jackson, Nicolae Ceausescu si altele mai injurioase pe care nu le pot trece aici :))
      • +18 (18 voturi)    
        pacat ca nu e pe hartie (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:17)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ar fi fost buna de sters..

        astia chiar au luat'o razna.
        varanu a ajuns la disperare.
        la 1 feb intra in vigoare nou cod penal si curtea de apel, la care se judeca acum, ramane ultima cale de atac.
        sentinta curtii de apel va fi executorie.
        dupa noul cod penal, se scurteaza procedura.
        prim mai ar putea sa'si faca bagajul si sa se mute vecin cu bonbonica.

        varan turbat, e mai rau chiar ca tasmanian devil. :)
        • +12 (12 voturi)    
          Pe varanul turbat il apuca diarea (Vineri, 17 ianuarie 2014, 3:04)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          Are si 3 crai eunuci care sa i-o imprastie.
        • +9 (9 voturi)    
          daca poate oferi o consolare... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 8:43)

          Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          si varanii si tasmanian devils sunt pe cale de disparitie. Pentru prezervarea speciei se recomanda pastrarea lor in cusca...
      • +20 (20 voturi)    
        nu inteleg ce atata tam tam ! (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:21)

        uvi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        am facut si eu un test, semnatura apare in lista instant, nici macar nu trebuie sa iti validezi semnatura pe adresa de email introdusa. acum imi explic afluxul de "abuzati" de catre presedintele Romaniei, care saracii disperati stau toata noaptea si baga comment-uri si voturi la petitia lui voiculescu. pai ca informatician, in 10 minute pot pune la punct un script care genereaza random nume, orase si adrese mail si care "voteaza" petitia de 20 ori pe secunda .... sunt curios cate semnaturi ar aduna astia pe un site serios, cu captcha, validare adresa de email si limita la semnarea de pe acelasi IP. si mai ales in cat timp s-ar strange semnaturile alea ....
        • +1 (1 vot)    
          si mai poti (Vineri, 17 ianuarie 2014, 23:28)

          Ellias [utilizator] i-a raspuns lui uvi

          folosi si "copy+Paste" :))) ca si-asa ne-a invatat dom'PM ca se poate ajunge premier cu asa o "meserie"...asa ca..de ce nu?
      • +9 (9 voturi)    
        Mos Craciun (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:14)

        LucasTM [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        A semnat pana si Mos Craciun tocmai din indepartata Laponie.
    • +50 (54 voturi)    
      Basescu a fost corect si transant (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:15)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

      Felicitari Presedintelui pentru atirudine. Acel ziarist de la Haznaua 3 a fost trimis acolo ca sa dezinformeze punand intrebari care nu aveau legatura cu realitatea. De ce acel amarat nu ancheteaza fraudele, hotiile, jafurile lui Voiculescu? Au in ograda lor pe cel mai mare hot din tara!
      • +29 (31 voturi)    
        Ce ziceti? (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:39)

        sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Dl Zgonea, am strans 300 mil de semnaturi pe internet pentru ca n-am mai putut opri calculatoarele. Trebuie sa votati.
      • +10 (12 voturi)    
        hahahaha (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:50)

        0m [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        hahahaha
      • +18 (18 voturi)    
        Neștirea zilei (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:35)

        Cocosulgarlic [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Grupuri de oameni despre care s-a crezut inițial ca au evadat din grădina zoologică Antena 3 au invadat noaptea trecută străzile bucureștene. Deși martorii oculari s-au așteptat ca oamenii să sară în primul copac pe care-l întâlnesc, aceștia au sărit in BMW-uri, Audi-uri, Mercedes-uri precum și în alte autoturisme pe care martorii le-au identificat sub titulatura generică “mașini străine”.
        Misterul a fost risipit câteva ore mai târziu de directorul Antenei 3, care ne-a lămurit că oamenii nu evadaseră de la Zoo Antena 3, ci pur și simplu plecaseră la casele lor după o zi de muncă istovitoare, în care s-au dedicat punerii în scenă, în perioada imediat următoare, a unei piese de teatru modern- “Fotosinteza zilei”.
        În exclusivitate am aflat că această piesă de teatru depășește granițele teatrului absurd (ilustrat atât de bine de Eugen Ionesco), ea putând fi încadrată mai degrabă în noul curent modernist numit de critici “teatru ieftin”.
        În cadrul piesei de teatru ieftin “Fotosinteza zilei”, oamenii Antenei 3 joacă rolurile unor angio-sperme care rămân fără pic de clorofilă după încercarea de a fecunda zile în șir pistilul unei mătrăgune prezidențiale.
    • +22 (22 voturi)    
      jurnalisti profi... (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:34)

      ca_32 [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

      asta e treaba de "jurnalist"...

      abia asteapta sa-l vada pe basescu in public si incep "uitati, el e, merge, fiti atenti ca si vorbeste, e injositor, jignitor, strigator la cer, nu se mai poate, zeci de milioane de romani sunt jigniti zi de zi..."

      astept ziua cand manipularea se va pedepsi cu inchisoare!! sa vedem atunci si mielusei se fac asa zisi jurnlisti
      • +11 (11 voturi)    
        facem si noi o petitie? (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:33)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui ca_32

        Impotriva manipularii Antena 3! Cerem DNA, Procuratura, etc. sa se sesizeze impotriva celor sus mentionati. Protestez impotriva spalatorilor de creiere!
    • -26 (26 voturi)    
      am semnat petitia (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:13)

      AIKO100 [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

      Pentru a scapa cat mai urgent posibil de infractorul Basescu am semnat si eu aceasta petitie.
      • +14 (14 voturi)    
        Da? (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:31)

        sebagain [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        De cate ori?
      • +10 (10 voturi)    
        Mos Craciun (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:21)

        LucasTM [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        A semnat pana si Mos Craciun tocmai din indepartata Laponie, normal ca ai semnat si tu.
      • +10 (10 voturi)    
        Ma, (Vineri, 17 ianuarie 2014, 2:03)

        Jar [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        tu vrei sa scapi de un infractor sau de mai multi?
        Ma,voi sunteti sanatosi la cap?
    • +8 (8 voturi)    
      nu merita bagati in seama... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 10:46)

      aka_ady [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

      Latrina TV a demonstrat inca odata ca nu stiu decat sa arunce cu rahat...
      Daca erau cinstiti ar fi facut in asa fel incat sa poti vota doar pe baza de CNP, respectiv acesta sa ramana strict confidential. Dar cum respectivii sunt pusi doar pe denigrare si defaimare nu au avut nici un interes in asta...
  • +54 (56 voturi)    
    sutinere populara mare (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:01)

    gigi1 [utilizator]

    Petitia a fost semnata deja de 2777 de oameni cu aceleasi 3 ip-uri.

    Antena 3 uita ca telespectatorii lor nu prea le au cu internetul ei stiu doar sa sparga seminte si sa se uite la tv si la alegeri sa astepte punga.
    • +61 (61 voturi)    
      O alta petitie (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:11)

      scanner [utilizator] i-a raspuns lui gigi1

      Eu zic sa deschidem si noi o petitie de inchidere a postului Antena 3. Eu ma angajez sa "semnez" de cel putin 50.000 de ori.
      • +13 (13 voturi)    
        Sa fim demni, nu imorali ca antena 3 (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:33)

        abel [utilizator] i-a raspuns lui scanner

        Faceti, va rog ,petitia si postati-o , dar noi sa fim verticali si sa semnam corect,nu facem parte din tagma cocosata de banii lui Voiculescu...
        • 0 (0 voturi)    
          aici (Vineri, 17 ianuarie 2014, 23:34)

          Ellias [utilizator] i-a raspuns lui abel

          http://www.petitieonline.net/petitie/petitie_impotriva_postului_de_televiziune_antena3_a_manipularii_grosolana_si_obsesiva_zilnica_si_neobosita_-p07532149.html
      • -23 (23 voturi)    
        Bai astia, (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:41)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui scanner

        de fapt asta asteptam de la voi,sa va umflati muschii,sa va adunati toti (3-4,cat sunteti) si sa initiati si voi o petitie sa va vedem ce succes aveti,ca la dat minusuri va adunati buluc!!
      • +7 (7 voturi)    
        Pai sunt mai multe (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:45)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui scanner

        http://www.petitieonline.net/petitie/inchideti_antena_3-p19179057.html

        http://www.petitieonline.net/petitie/eliminare_antena_1_antena_3_din_grila_de_programe_a_societatatii_de_transmisie_prin_cablu-p02529049.html

        etc
        • -8 (8 voturi)    
          question (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:04)

          sebagain [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

          ce faceti cu ea?
          • +3 (3 voturi)    
            ce face si Gadea&co (Vineri, 17 ianuarie 2014, 12:35)

            zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui sebagain

            ce face si Gadea &co cu ea...care pe care
      • 0 (0 voturi)    
        ia de aici petitia (Vineri, 17 ianuarie 2014, 23:32)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui scanner

        http://www.petitieonline.net/petitie/07532149/semneaza?msg_ok=2

        Succes....si la cat mai multe semnaturi :)
    • -37 (47 voturi)    
      uluitor... (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:13)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui gigi1

      Teribil, monser! Cum ai ghicit? Mincam sedinte, am aflat de petitie, am alergat cu laptopul in punga pe la toti membrii familiei sa o semneze. Asadar, cu un IP am rezolvat 5 semnaturi si doar 2 comentarii, ca bunica, sor-mea si cumnatul jucau septica...
      • +18 (20 voturi)    
        Calcul (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:22)

        Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

        Pai imparte si tu 2777 la 3... Famelie mare au uslamistii astia.
      • +15 (15 voturi)    
        atitudine exemplară (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:27)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

        Americanii, putori cum îi ştim, 300 de milioane, s-au câcâit nuş' câte săptămâni să strângă 100.000 de semnături pentru o petiţie adresată Casei Albe - noi, 19 milioane, cu înalt simţ civic, strângem 100.000 într-o singură noapte. E-adevărat, petiţia americanilor era găzduită pe un site supravegheat, nu ca al nostru, independent şi neatârnat.
  • +31 (31 voturi)    
    Cer o petite (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:04)

    CatalinPetrica [anonim]

    Pot crea si eu o petite prin care sa se confirme ca antena 3 este o televiziune securisto comunista si ca ar trebui sa isi dea demisia din Romania?
    La cate sute mii de voturi inchideti televiziunea?
    • -19 (25 voturi)    
      la parole nu va intrece nimeni... (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:34)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui CatalinPetrica

      Ce mai astepti? E moca, doar... Mai mult de citeva sute de semnaturi nu stringi
      • +12 (12 voturi)    
        ce (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:01)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

        vorbesti, ma, de unde stii tu, ma, cite stringe, tu de cite zeci sau sute de ori ai semnat ''petitiile'' slugoilor gidea si badea?
    • -14 (14 voturi)    
      La 1000 (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:01)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui CatalinPetrica

      Mai este o petitie tot asa impotriva Antenei 3, dar se pare ca lumea se inghesuie tare de tot sa semneze din moment ce pana acum a strans 305 voturi in 2 zile... pai unde sunteti, ce faceti? Nu existati? Ca pe aici pe Hotnews sunteti cam multi... sau sunteti clonati?
  • +38 (40 voturi)    
    eu unul nu inteleg.. (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:05)

    exilatul [utilizator]

    cum pot exista in rom atitia imbecili care sa se uite la niste pupincuristi (sau mai bine zis jeguri umane ) nototii...mai mare scirba..
    • +15 (15 voturi)    
      de la Ursu aveam pretentii, mai demult (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:31)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      dar s-a dovedit a fi la fel de jegos.
      deh, cine se aseamana se aduna.
    • -10 (10 voturi)    
      Tot asa (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:44)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      cum sunt niste destepti ca si voi care se uita la alti pupincuristi,schema e ca ,vorba aia din literatura,"e prosti dar e multi".
    • +7 (7 voturi)    
      iepureste (Vineri, 17 ianuarie 2014, 2:10)

      alan [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      nu sti ca mama idiotilor este tot timpul gravida?!
    • +3 (3 voturi)    
      Probabil ca acesta (Vineri, 17 ianuarie 2014, 10:24)

      canichon [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      va fi unul din misterele psihologiei si/sau sociologiei contemporane.
  • +25 (27 voturi)    
    :) (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:05)

    ampersand [utilizator]

    Am impresia că p-ăştia iar îi furnică :))
    • +6 (6 voturi)    
      ii furnica (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:03)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      drept in justitie, a inceput sa bage borfasii la mititica
  • +27 (29 voturi)    
    am inteles ca nashu mare (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:05)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    al trustului intact a cinstit primul 50.000 de semnaturi, de incalzire.

    bircea madea ar fi fost al doilea, urmandu-l indeaproape pe varan (deh, limba lipita de fesele patronului il obliga). fiind rupt in fund, bircea a fost nevoit sa imprumute 10.000 de semnaturi de la felix, cu promisiunea ca i le va inapoia cat de curand sub forma de injuraturi adresate "basistilor".

    restul fidelilor stau si ei cu limba-ntinsa in speranta ca primesc si ei oferte pe masura zoaielor emise.
  • +16 (18 voturi)    
    la subiect (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:07)

    Veetor [utilizator]

    Ce-ar fi sa invatati si voi sa puneti intrebarile la subiect? Sau sa trimiteti intrebari pe adresa oficiala a Administratiei Prezidentiale? Nu in conferinte de presa care nu au nicio legatura cu intrebarea voastra.

    Sunt chiar curios cate amarate de semnaturi strang. Daca se aduna 7.4 milioane, ma inchin cu respect.
    • +8 (8 voturi)    
      Reflecteaza! (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:04)

      buji [utilizator] i-a raspuns lui Veetor

      cite dintre semnaturi sunt reale?poate afli atunci cind se va da verdictul in procesul lui Dragnea! Poti,deja,scadea pe cele recunoscute de cei doi inculpati care au recunoscut furtul!Daca ai rabdare si esti Toma Necredinciosul,vei afla din rechizitoriul judecatorilor citi mai ramin.Sunt si eu curios si fac un pronostic-2-2.3 mil,asta este nivelul prostiei rominesti,adica 10%, si toti la USL!Este bine pt ca stim pe cine sa trimitem la"groapa istoriei' cu proximul prilej.
  • +23 (25 voturi)    
    500 pe minut (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:08)

    mv [utilizator]

    Ha ha.. daca faci refresh pe pagina petitiei o data la un minut o sa vezi in jur de 500 de semnaturi/minut. Ce convenabil.. :)
    • +16 (18 voturi)    
      hahaha (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:15)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui mv

      Ai dreptate - la mine-au fost cam 120 în 10 secunde :)))
    • +19 (21 voturi)    
      antena 3 (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:17)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui mv

      Ideea este ca daca se mai intrunesc toti parlamentarii la grivco si voteaza intr-o noapte iar nu mai stim ce sa-i spunem lui Barosso...
  • -30 (32 voturi)    
    iestiti din trust? (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:08)

    U_swamp [utilizator]

    Multumim, hotnius, ca ne informati iute-iute depre ce fac antenele... n-ar fi mai loial sa ne informati ce mai face labe-unu?
    • +14 (16 voturi)    
      pe mine unul nu ma ... (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:48)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      intereseaza nici ce fac antenele , nici basescu si neamul lui...ma intereseaza f.mult insa cind vor dispare niste specimene ca tine pt ca romania sa mearga mai bine...
    • +5 (5 voturi)    
      face ca tine (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:05)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      labe-doi
  • +18 (20 voturi)    
    petitii (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:08)

    liviusmaximus [utilizator]

    Si mai lansati una pt punerea in aplicare a referendumului din 2009. Sunt prea multi hoti in parlament. Jegurilor
  • +11 (13 voturi)    
    Epic (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:11)

    sebagain [utilizator]

    Sa le spuna si lor cineva ca avem totusi treaba de facut!
  • -20 (24 voturi)    
    hehe (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:11)

    Mazeta [utilizator]

    Bună treabă, fiecare cetățean este rugat să se înregistreze într-o tabără sau în alta. SRI va avea mai puțin de muncă.
    • +9 (9 voturi)    
      petitie (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:21)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeto, nu vrei tu postul de Presedinte? Cred ca te-ar alege...cam cu procentul pnl.
    • +8 (8 voturi)    
      exact (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:23)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mai ales ca de USA si UE nu sunt disponibil cei cu IQ mic, asadar Basescu ramane presedinte pana-si termina mandatul.
  • +9 (13 voturi)    
    semnăm (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:15)

    Asgardi Metrovich [utilizator]

    numai că probabil au vrut să spună ”Victor Ponta, prim-ministrul încă în exercițiu”
  • +17 (21 voturi)    
    VN (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:18)

    CTGOnline [utilizator]

    Faceti petitie si impotriva Victorie Nuland, ca nici aia nu v-a bagat in seama!!!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    [...] (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:19)

    JeSuisRoumain [utilizator]

    10 voturi pe secunda.
    • -17 (21 voturi)    
      La Paris (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:39)

      Raduscenko1 [utilizator] i-a raspuns lui JeSuisRoumain

      Ca si la Paris cand chioru a castigat cica alegerile . Parca in 2009 se intampla.
      • +8 (8 voturi)    
        cind (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:03)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Raduscenko1

        spui ''chioru'', te referi la tatal dumitale si la alegerile din blocul mizer in care locuieste, este? Si ce nume rusesc, nici macar nu va mai obositi sa va luati nume romanesti.
      • +8 (8 voturi)    
        La Paris.. (Vineri, 17 ianuarie 2014, 2:37)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Raduscenko1

        ..diferenta a fost urmatoarea: sectia de votare a fost supravegheata de oamenii PSD, UDMR, PNL, PDL. Dupa ce gionel a pierdut cu "Mihaela dragostea mea", a inceput sa planga si sa caute "explicatii", cea mai usoara a fost ca, vezi Doamne, la Paris nu stiu ce si nu stiu cum. Pana atunci, nimeni dintre observatorii din sectia aia nu a facut nici o plangere. Si nici dupa aceea, doar gionel tipa ca din gura de Mihaela.

        Concluzia: nu a fost nici o frauda acolo! E simplu.

        Cat priveste petitia "stimabililor" Ursu si Gadea, sau doar Gadea, in primul rand motivul este unul ridicol: "informatia" de care se plang ei ca nu au acces se refera la fata presedintelui. Ce treaba are activitatea profesionala a Ioanei B. cu presedintele Basescu? Sunt amandoi bugetari? A angajat-o cu pile? L-a implicat pe Basescu in afaceri? Sa se duca sa-si faca iarasi comisie parlamentara si sa ancheteze ce vor. Afacerile personale ale Ioanei Basescu nu sunt informatii publice. Au informatii ca s-a comis o infractiune, sa se duca sa depuna plangere penala.

        In al doilea rand, cine sunt "observatorii" petitiei? Huh? Sa faca o petitie cu semnaturi adevarate, in strada, ca la infiiintarea unui partid, sau pentru participarea unui independent la alegeri, sa vedem daca mai strang atatea semnaturi. NU are absolut NICI O valoare, nici juridica si nici morala. Puteti sa strangeti si un miliard de semnaturi.

        Da' paduchii n-au minte si fac doar ceea ce sunt programati de "natura" sa faca.
  • +22 (24 voturi)    
    Gadea, Badea si Ursu? Cine-s astia? (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:19)

    Herodot [utilizator]

    N-am auzit de ei...
    • +8 (10 voturi)    
      cind a lansat Gindul... (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:43)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Herodot

      ... parea un tip destept Ursu. Dar asta numai ca statea linga CTP. Restul, niste maimutoi...
    • +2 (2 voturi)    
      Sic! (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:14)

      buji [utilizator] i-a raspuns lui Herodot

      Eu am auzit ca sunt cele mai mari javre din Romania,de la Europa Libera,ca sunt oamenii nostrii,de la Vocea Rusiei!Ca sunt oamenii Varanului,de la B1,sau Mincatorii de r***t,de la Nasul. Ca sunt cei mai buni de la Haznaua 3! Daca mint ei mint si eu.
  • +7 (7 voturi)    
    Penibili (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:24)

    senator [utilizator]

    Ăștia mai au curaj să iasă în public?
  • +6 (8 voturi)    
    Multe IP-uri (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:24)

    coracora [utilizator]

    Pana acum au semnat 13000 tovarasi de pe cca 9000 IP-uri. Cam multe IP-uri unice, as zice...
    • +5 (5 voturi)    
      fake (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:15)

      dkz [utilizator] i-a raspuns lui coracora

      ip-urile de unde sunt ? din india ? de pilda e $3 sa iei 1000 de like-uri pe facebook.
      si cu petitiile e la fel.
  • +15 (15 voturi)    
    Trei porcusori (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:34)

    Wanheda [utilizator]

    Gadea Cap Patrat, Badica Spagat si cu Ursu Bun Baiat (la toate) au inceput Cruciada Varanului.
  • +12 (14 voturi)    
    sa creasca petitia :-)) (Joi, 16 ianuarie 2014, 22:36)

    W. [utilizator]

    @Hotnews,

    E ok ca ne informatii despre ideile imbecililor de la Felix TV.
    Dar nu merita sa faceti hyperlink-urile catre mizerile lor de petitii.
    Sau macar hai sa le semnam petitia si sa semnam cu "Felix Turnatoru" si la adresa de mail punem mihai.gadea@antena3.ro sau stiri@antena3.ro asadar va incurajez la trolling :-)
    • +2 (4 voturi)    
      tehnic vorbind (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:06)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui W.

      Poate ne spui cum pot s-o semneze cu IP-uri diferite cu frecventa asta...
  • +3 (3 voturi)    
    ce rost are?! (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:01)

    evoque [utilizator]

    o initiativa care este conceputa parca de un copil de clasa intai, tardiva si fara nici o sansa. In fapt nu este de mirare pentru ca si cealalta initiativa de acum cateva zile era fara noima. Cine naiba din administratia americana ar baga in seama asemenea demersuri :))
    • +3 (3 voturi)    
      Civilizeaza! (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:22)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Mare dreptate ai evoque!Nu ne este de administratie cat de cei care au cazut in capcana antenelor.
  • +4 (4 voturi)    
    gadea, acest nesimtit... (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:08)

    dkz [utilizator]

    vreau si eu o petitie pentru inchiderea antena 3 - televiziune transformata in instrument de spalat creiere.
  • +4 (4 voturi)    
    petitia lu' peste (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:23)

    agent_smith [utilizator]

    Asa si ce se dau in petice cu ea? Nu cred ca se prevede undeva ca presedintele se poate demite cu o petitie de pe net. Cred ca au gasit si ei site-ul asta si se joaca putin cu el.
    • +1 (1 vot)    
      Disciplina (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:34)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui agent_smith

      e bataia de clopote.se suna adunarea la parlamentarii puterii.sa stie ca nu vor mai dormi cateva nopti si sa poata sa ridice mana la vot-ul partidului.
  • +4 (4 voturi)    
    eu ii pedepsec deja pe aceste " cartete" (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:27)

    CristiRu [utilizator]

    nu ma uit niciodata la programele de pe Antena.
    Acesta este modul meu de a protesta impotriva unor ... angajati care fac exces de zel ....
  • +6 (6 voturi)    
    O petitie care sa tina cont si de referendumul 300 (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:28)

    abel [utilizator]

    de parlamentari, nu faceti? Ce facem cu puzderia de parlamentari ilegitimi? Referendumul privind demiterea domnului Basescu nu a fost validat. Mai mult de 7, 4 milioane de romani nu au vrut demiterea lui. De ce antena 3 carcotesti pe nedrept?
  • +6 (6 voturi)    
    astia nu se lasa pana nu-i aducem la Targoviste (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:28)

    rov [utilizator]

    securisti imputiti.
  • +5 (5 voturi)    
    catre maimuta (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:35)

    hopsinoi [utilizator]

    Mai Badea zii tu mai bine ce inseamna ca Romania sa aiba un plagitor dovedit prim ministru.

    Plagiat=Furt
  • +6 (6 voturi)    
    Semnat de 20 de ori (Joi, 16 ianuarie 2014, 23:59)

    bogdan192 [utilizator]

    Aceleasi detalii, acelasi IP, aceeasi adresa de email.

    Acelasi nume prenume si oras:
    a,a,a,a@yah.com
  • +3 (3 voturi)    
    Daca promite voiculescu inchiderea A3 (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:06)

    denvarel [utilizator]

    Pot sa pun pariu ca se strang 22 de milioane de semnaturi in 48 ore?
  • +4 (4 voturi)    
    Romania are numai 7,4 milioane de oameni? (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:10)

    mucenic [utilizator]

    Pentru Gadea poporul roman este alcatuit numai din persoane care voteaza, legal sau illegal, impotriva lui Basescu! Se ia de mana cu Obama
  • +6 (6 voturi)    
    Eu am semnat de 3 ori asta seara (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:10)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    De la aceeasi adresa de email am semnat petitia de 3 ori, fiecate semnatura fiind cu prenumele unuia dintre cei trei autori, numele fiind insa de fiecare data cate un cuvant dintre cele mai obscene cu putinta.
    Fiecare semnatura fiind, de asemenea, insotita de un comentariu foarte foarte obscen. (Exista casuta si pentru comentarii).
    La fel am procedat cu petitia anterioara, dar, ce sa vezi, pentru fiecare semnatura am primit apoi email de raspuns prin care mi se cerea sa confirm sau sa infirm semnaturile respective. Le-am infirmat.
    De data aceasta insa cand voi primi emailurile de confirmare, le voi confirma. Presupun ca asa vor ramane pentru istorie. Asta demonstreaza cat de reale sunt semnaturile.
  • +7 (7 voturi)    
    Niste mizerabili... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:14)

    Columbo [utilizator]

    Pana si "Ghita ciobanul" aduna mai multe like-uri intr-o ora decat ei voturi la petitia lor. Sa si-o bage undeva...
  • +7 (7 voturi)    
    Badea-Gâdea-Ursu: Să râdem cu Trio Do-Re-Mi! (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:16)

    Cocofifi [utilizator]

    Bună seara, români! Vă simteți bine?

    După turnee prelungite, de la Cercul Polar dă Nord până la Urlații dă Jos, azi aveți ocazia să-i admirați pă cascadorii râsului, nea Mihai zis 'Clopotarul', Mirciulică aka 'Ceac Noris' și Adrian, cunoscut drept soția lu' Rocky din filmele cu același nume.

    Ei au o mare rugăminte la dvs, să-i sprijiniți cu semnături ca să mănânce și gura lor un feuilletage, ceva, că pâinea simplă le displace.

    În schimb, o să primiți circ pă de-a moaca, puteți anula Disney Channel, că oricum ei sunt mai tari ca Pluto și Donald!

    Și, dacă o să regretați, aia e. Ofertele sunt nerambursabile.

    Hai, popor! Mânuțele suuuus!
  • +2 (2 voturi)    
    Voiculescu (Vineri, 17 ianuarie 2014, 0:23)

    Primula [utilizator]

    Da, si in locul lui Basescu sa fie ales Voiculescu! Atunci Justitia va fi independenta si in tara va curge lapte si miere.... Badea va fi la Cultura, ca le are..., Gadea la Culte, Ciuvica la Justitie, Radu Tudor la Interne, Dana Grecu va fi la sanatate, iar prim ministru va fi Nastase, care va fi amnistiat si reabilitat!
  • +3 (3 voturi)    
    dubla masura (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:02)

    Marian_1961 [utilizator]

    Cand Ponta si Antonescu se luau de reporterii B1 n-au sarit in sus pentru apararea tagmei ziaristilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Retardati (Vineri, 17 ianuarie 2014, 1:33)

    ClaudiuCS [utilizator]

    Usl-isti astia ( sustinatori si influentatori ) ori sunt bine platiti ori sunt retardati.... Totusi au trecut aproape 2 ani de cand sunteti condusi de fomisti astia ... nu reusiti sa trageti vreo concluzie nici acum? Mare gradina Domnului....
  • +3 (3 voturi)    
    propaganda murdara (Vineri, 17 ianuarie 2014, 2:48)

    krampus [utilizator]

    Eu ma simt agresat de ani de zile de mizeria de la trustul de propaganda a lui Voiculescu; ocolesc cu grija antenele la tv, ziarele lui si tot dau de propaganda asta murdara. Acum pe hotnews. Ati inebunit ? Tot ce vine de la Voiculescu e toxic, e o insulta adusa bunul simt, e o sfidare adusa statului de drept si sperantelor romanilor. Voiculescu se zbate sa scape de prima lui condamnare pentru acte de coruptie si voi ii publicati "proclamatiile" ?!
  • +2 (2 voturi)    
    Sa vezi dupa ce intra Varanul la cushca (Vineri, 17 ianuarie 2014, 3:09)

    Wanheda [utilizator]

    Cum se prezinta toti postacii iubitori de varani, fistichii, mieunei si alti lachei...la cazan pt un polonic de bors sa le tina de cald.
    Bagati bani la ciorap baietasi ca vin vremuri grele pt voi. O sa va scuipe lumea pe strada.
  • +1 (1 vot)    
    ironkey (Vineri, 17 ianuarie 2014, 7:20)

    JP [utilizator]

    Uite exemplu pentru cei care nu cred ca o persoana poate vota de mai multe ori. Cumparati de pe net un stick ironkey si votati de cate ori vreti voi. Daca va intereseaza sa participati la concursuri online unde poti vota doar cu un singur IP - cumparati ironkey. un memory stick criptat folosit de in general de soldati americani.
  • +4 (4 voturi)    
    Varanul achitat, asta-i petitia OK ! (Vineri, 17 ianuarie 2014, 8:33)

    Plagarus [utilizator]

    Jos DNA-ul , jos A.N.I., jos completurile de 5 la ICCJ, fara controale fiscale la firmele politicienilor 4 ani , amnistie generala a pedepselor de pana la 7 ani , imunitate extinsa exclusiv " alesilor " , contracte directe ,fara licitatii , toate astea in numele celor 7,4 miloane de vii si morti !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Incredibil (Vineri, 17 ianuarie 2014, 9:17)

    Nemo88 [utilizator]

    Daca exista persoane care comenteaza aceasta petiei pe site-ul ei , tara asta e pierduta(nu roboti).
    "Sutem sub ocupatie Londra-Washington-Bucuresti"
    "Multumesc ca suntem contemporani cu voi, Mihai,Mircea,Ursu si bravi lor colegi"
    "Tara nu are nimic si dictatorul se infrupta| -alooo e USL de 2 ani la guvernare) Orice prost stie ca puterea presedintelui e limitata chit ca ar avea toata justitia in mana,Guverul si Parlamentul au fraiele catre bani, in momentul asta.
    Printre semnatari nu ma mir daca as vedea si Vocea Rusiei.
    Care prezinta "sustinatori petitiei" ca pe un Vassili Zaitsev in lupta nu cu al III-lea Rich ci cu tiranul si dictatorul Basescu.
  • +3 (3 voturi)    
    Yupiiii (Vineri, 17 ianuarie 2014, 9:18)

    dandra [utilizator]

    Azi hackerii au o noua zi ocupata, ca de, trebuie si ei sa manance.
    hai cu crearea a 780.000 de adrese noi de email:)
  • +2 (2 voturi)    
    Jurnalisti politici (Vineri, 17 ianuarie 2014, 9:25)

    greenforest [utilizator]

    Salut,

    Din punctul meu de vedere tocmai au aratat ca sunt un grup de jurnalisti politici.

    E una sa critici presedentia si e alta sa faci petitii pentru a cere sa il dai jos.
    E una sa faci asta ca si persoana privata, sau grupare politica si e alta sa o faca un post de televiziune, mai ales tinand cont ca acest post de televiziune zice ca este echidistant.

    Parca ceva nu se potriviste intre ce zic si ce fac.


    Numa bine
  • -3 (3 voturi)    
    Daca nu era Felix... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 9:53)

    Doru_T [utilizator]

    De nu era Felix in spate si daca petitiile online sunt eficiente, subscriam si eu. Oricum, petitiile online sunt o gluma proasta in care toata are incredere. Legal nu au valoare. Auzi, petitie pt salvarea Rosia Montana sau eutanasiere. Serios, ce autoritate avizata tine cont de ele (adica le foloseste ca argument)?
  • +2 (2 voturi)    
    Cei de la A3 ar trebui șă-și facă operație (Vineri, 17 ianuarie 2014, 11:35)

    marga 2 [utilizator]

    pe creier. Acest fix,Băsescu,pe viitor la va afecta grav sănătatea
  • +2 (2 voturi)    
    Niste putzoi... (Vineri, 17 ianuarie 2014, 12:46)

    urbanie [utilizator]

    ...asta sunt semnatarii acelei petitii. Niste slujbasi ai unui sereleu/CANAL media. Platiti ca sa faca asta. Bine platiti. Sa vedeti ce liniste se va face dupa ce Voiculescu va pati ce au patit Miron Cosma, Voicu, Jiji, etc. Asta-i genul de "liniste" de care are nevoie Romania : cu leprele la bulau.
  • +3 (3 voturi)    
    Varanul va merge la puscarie, dar (Vineri, 17 ianuarie 2014, 14:38)

    John M. [utilizator]

    ma intreb ce se va alege de Gadea si (cum il cheama pe ala cu muschi?!)
    Ursu se va descurca. Sunt sigur ca are undeva aranjata o catedra de deontologia meseriei pentru o audienta de vanzatoare de fast food....
  • -2 (2 voturi)    
    !!! (Vineri, 17 ianuarie 2014, 17:39)

    Raluca.H [utilizator]

    O inițiativă foarte buna, cred ca de data asta o vor semna mult mai multi Romani.
  • -1 (1 vot)    
    Demisie Basescu (Vineri, 17 ianuarie 2014, 21:06)

    ValeriaNicu [anonim]

    Pentru comportamentul indecent de care a dat dovada fata de populatia Romaniei sunt de acord cu demisia presedintelui Basescu.N Constantin Craiova Dolj.
  • 0 (0 voturi)    
    De cand (Vineri, 17 ianuarie 2014, 23:19)

    Ellias [utilizator]

    acesti "lucratori de TV" au ajuns sa ceara demisia presedintelui? Nu se gaseste nimeni din justitie sa ii sanctioneze pentru "instigare la violenta" pe acesti "sifilitici"? Chiar tara asta e a mafiotilor iar oamenii de rand, sunt slugile lor, incuzandu-l pe presedinte? Unde s-a mai pomenit asa ceva? Eu i-as condamna pe acesti indivizi pentru dezinformare publica si as sanctiona si televiziunea pentru instigae deosebit de grava la linistea si siguranta statului.
  • 0 (0 voturi)    
    demisia (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:28)

    FarcasIleana [anonim]

    Doamne ajuta !
    D-nu Gadea - va multumim pt. eforturile depuse spre obtinerea unei vieti civilizate si in tara noastra ! Suntem printre ultimile tari din lume in privinta nivelului de trai, oare nu meritam si noi ca natie -o viata cat de cat mai civilizata ?
    Domnul sa va binecuvinteze !
  • 0 (0 voturi)    
    HOTIIIII (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:40)

    andreitgjiu [utilizator]

    La cat de nemernici sunt astia sunt in stare sa dea cate 50 de lei la fiecare sa voteze la petitia asta de kkt...stiti la ce ma refer...Nu tin cu nimeni un lucru stiu ca HOTII STRIGA HOTII....Incercati dreak sa face-ti ceva constructiv ca petitii stie oricine sa faca...si sa-si dea cu parerea oricine stie ce s-ar putea face in tzara asta...Prosti suntem noi k ne uitam la ei si facem bale la gura la ce spun hotii si securistii astia nemernici...