Antena TV Group anunta oficial transformarea Gsp TV in Zu TV

de C.I.     HotNews.ro
Joi, 30 ianuarie 2014, 13:45 Economie | Media & Publicitate

Antena TV Group a anuntat oficial, joi, transformarea postului Gsp TV in Zu TV, extensia TV a brandului radio ZU, lucru care se va petrece "in prima parte a anului". Potrivit unui comunicat de presa, Zu TV va fi un post dedicat "tinerilor cool, activi si amatori de distractie".

Antena Group anunta ca Zu TV se va lansa "pe platforma GSP TV, iar actuala echipa a canalului va fi completata cu o redactie si o echipa de productie performante".

Viitorul post va oferi "stiri si informatii cu care rezoneaza publicul tanar, lifestyle, muzica, cele mai tari vedete ale momentului si ZU-per evenimente", potrivit comunicatului.

Anuntul vine dupa ce, la sfarsitul anului trecut, postul Antena 2 a fost inlocuit cu Antena Stars, post despre celebritati, masura care a intampinat, insa, greutati la CNA.

Transformarea Gsp TV in Zu TV a fost anuntata initial, pe surse, de Gazeta Sporturilor, ziar care functioneaza separat de postul de televiziune GSP. Asa cum s-a intamplat si in cazul Antena 2-Antena Stars, pentru schimbarea grilei si profilului Gsp TV va fi nevoie de acordul CNA.


Citeste mai multe despre   






















2058 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    digi digi (Joi, 30 ianuarie 2014, 14:10)

    andrei1245 [utilizator]

    digi rupe tot
    • 0 (0 voturi)    
      programe de calitate la Zu Tv (Joi, 30 ianuarie 2014, 16:13)

      AIKO100 [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

      Sunt convins ca noile emisiuni ale televiziuni Zu Tv vor fi interesante.
  • +2 (8 voturi)    
    BINE CA M-AU ANUNTAT... (Joi, 30 ianuarie 2014, 14:11)

    schroedinger [utilizator]

    Sa-i scot din grila!
  • +1 (3 voturi)    
    Si CNA-ul ce zice? (Joi, 30 ianuarie 2014, 15:18)

    JustinCase [utilizator]

    A fost CNA-ul de acord cu schimbarea denumirii si continutului canalului, asa cum prevede legea? Sau Latrinele pun iarasi carul in fata boilor si intr-un exces de aroganta crasa anunta lansari si termene inainte de a avea aprobarea oficiala a forului audiovizual, pentru ca mai apoi sa tipe ca sclerozatii ca are cineva ceva cu ei si nu-i lasa?

    Radio Zu nu e ala care difuzeaza si manele si este ascultat de taximetristii melteni? Tineri cool, zici? Cocalari, adica, nu? Ca doar asta stie sa cultive Latrinele...
  • -1 (1 vot)    
    . (Joi, 30 ianuarie 2014, 16:58)

    DeLove [anonim]

    uuuu abia astept. Le urez sa fie la fel ca radioul, nr 1!!!
  • -1 (1 vot)    
    ! (Joi, 30 ianuarie 2014, 18:08)

    sandra.renetova [utilizator]

    Zu tv o sa fie un post de televiziune foarte urmarit! Sunt oameni de calitate la conducere, si vor face o treaba buna cu grila de emisiuni.
  • -1 (1 vot)    
    !!! (Joi, 30 ianuarie 2014, 18:49)

    Raluca.H [utilizator]

    Abia aștept sa transmită, cred ca toată lumea așteaptă sa vedem ce emisiuni aduc.
  • +1 (1 vot)    
    Tinerii activi (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:51)

    feisbuk [utilizator]

    Aia nu se uita la TV. Un tanar cool nu se uita la un program ce transmite in low definition, asemeni televiziunilor din tarile bananiere.