Directorul general al TVR, Stelian Tanase, a suferit un infarct si este internat la terapie intensiva

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 20 aprilie 2014, 21:36 Economie | Media & Publicitate

Stelian Tanase
Foto: Agerpres
Stelian Tanase, directorul general interimar al Televiziunii Romane, a suferit un infarct sambata seara, fiind transportat de urgenta si internat in sectia de terapie intensiva la Spitalul Fundeni din Bucuresti, transmite tvr.ro.

 Potrivit sursei citate, starea lui Stelian Tanase este stabila urmand ca luni sa fie scos de la terapie intensiva.

Mediafax informeaza, citand surse apropiate familiei, ca directorul general interimar al TVR, in varsta de 62 de ani, a fost supus unei interventii chirurgicale constand in montarea unui stent. 

Potrivit acelorasi surse, medicii sunt optimisti in privinta starii de sanatate a lui Stelian Tanase.

Amintim ca actualul presedinte interimar al SRTV, Stelian Tanase, a primit marti avizul comun al Comisiilor pentru Cultura ale celor doua Camere ale Parlamentului pentru a fi ales presedine al Consiliului de Administratie al Societatii Romane de Televiziune. 

Parlamentul urma sa voteze in cursul zilei de marti numirea lui Stelian Tanase insa sedinta plenului reunit a a fost sistata de presedintele de sedinta, Calin Popescu Tariceanu (PNL), fara a se trece la votul pentru noul presedinte al Consiliului de administratie al SRTv, liberalul constatand lipsa cvorumului de lucru.  

Parlamentarii PNL, PDL, PPDD si neafiliati au parasit, marti, sedinta in care urma sa fie numit, prin vot, un nou Avocat al Poporului si presedintele Societatii Romane de Televiziune, ca semn de protest fata inceperea cu intarziere a sedintei.























6968 vizualizari

  • +11 (25 voturi)    
    help (Duminică, 20 aprilie 2014, 22:27)

    dandra [utilizator]

    Cine imi explica ce treaba are parlamentul in alegerea conducerii tvr? Se implica cumva si BOR?:)
  • +35 (41 voturi)    
    TVR dauneaza grav sanatatii!! (Duminică, 20 aprilie 2014, 22:29)

    torna_fratre [utilizator]

    TVR dauneaza grav sanatatii!!
    Consumul excesiv de propaganda USL poate fi fatal.
    • +6 (8 voturi)    
      Da, (Luni, 21 aprilie 2014, 10:59)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

      chiar si pentru oamenii care n-o cred.
  • +34 (38 voturi)    
    tv (Duminică, 20 aprilie 2014, 23:14)

    meandmyfriends [utilizator]

    Televizorul dauneaza grav sanatatii !!! Instrument de propaganda, intoxicare si indobitocire. Bleahh!
  • +8 (10 voturi)    
    Stelica lasa-te de sportul asta cu TVR pica greu (Luni, 21 aprilie 2014, 1:02)

    andreesanu [utilizator]

    Oameni "fini ca tine "nu-s pentru managementul manipularii !!!,una-i gargara ,alta-i responsabilitatea.
    Pica greu la lingurica stresul ,susanele,invirteli,aranjamente de doi cite doi sa sature toata gasca.
    Tu baiat de gasca cu mistoul la degetul mic nu esti facut sa te injugi la plugul ordinei ,dreptatii .
    Ti-am mai zis ca nu-i de tine !!!,las-o balta de vrei sa n-o mierlesti.
  • +7 (9 voturi)    
    ca sa i o iau inaintea lui Ponta (Luni, 21 aprilie 2014, 1:49)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Basescu, sper ca esti fericit ! :)))
  • +9 (11 voturi)    
    Sanatate coane ! (Luni, 21 aprilie 2014, 3:45)

    Plagarus [utilizator]

    De la " grasimile " proprietarului de poduri, Dinescu ?
  • +1 (5 voturi)    
    Medicina face minuni azi! (Luni, 21 aprilie 2014, 8:02)

    hotnewsfil [utilizator]

    Il stim bine pe Stelian Tanase (S.T.), cu bunele si cu relele lui (ca tot omul).
    El stie daca s-a suprasolicitat, pentru bani mai multi (se pare ca are destui, din felurite 'colaborari' anterioare), sau daca natura lui de ambitios l-a impins pe un teren plin de obstacole surprinzatoare pentru el!), care i-au minat sanatatea, el neavand o pregatire anterioara adecvata.
    Greu la deal cu boii mici! (intelepciunea poporului!).
    S.T. avorbit un pic si prin Piata Universitatii (cea autentica - libera de comunism!), din Aprilie- Mai '90.
    A fost activ, in relatii apropiate, cu cei care lansasera GDS. In ultimii ani s-a separat de aceia (conservatorii '90), chiar nu i-a mai considerat apropiati lui. Devenise o 'constiinta cumparata', acest manuitor al condeiului, activ in multe arii sociale, mai ales in cea protectoare de "mari" personalitati ale vremii.
    A avut o serie de aparitii in 'duete'-TV' reusite, mobilizatoare, impreuna cu alte "constiinte".
    Sa nu ne alarmam peste masura. Nici el, nici noi!.
    Cu un stent poate trai mult si bine (peste nouazeci de ani), daca renunta la ambitiile puteri si ale agoniselii debordante.
    Cu un program moderat de viata, (hrana, miscare prin parcuri, neangajarea in luptele pentru putere, la ambitia de a ajunge in piscul social, etc. - viata de pensionar) ne va fi multora succesor in viata de pe pamant.
    Intr-o caricatura reusita, se arata, pe cumea (varful) unui munte, un aplinist ambitios care s-a trezit in fata cu o placuta pe care era scis : 'nu mai insistati inutil, muntele se termina aici!".
    S.T. este un condeier (in sensul bun al cuvantului!) care stie sa se afle la vedere.
    La multi ani, stimate concetatean dambovitean!
  • +2 (4 voturi)    
    ..sa zic ca-mi pare rau > (Luni, 21 aprilie 2014, 10:17)

    ionamaru [utilizator]

    doar in aceste zile ; munca multa , la stapani ! ...sov ( cu pretenii' huri ... dinescu ) , felix , acu ...usl-as ...s'aduna ! !
  • +4 (6 voturi)    
    Un sfat dezinteresat (Luni, 21 aprilie 2014, 10:41)

    Azra [utilizator]

    Mai bine ar face sa se retraga, daca tine la viata dansului..
  • +6 (8 voturi)    
    nu stiam! (Luni, 21 aprilie 2014, 11:35)

    cinic [utilizator]

    ipocrizia are si efecte cardiace?
  • -3 (3 voturi)    
    cate de penibili ... (Luni, 21 aprilie 2014, 13:46)

    adrian8 [utilizator]

    vad comentarii extrem de penibile , multi oameni simt nevoia sa scrie ceva ..orice .. oricat de aberand si deplasat ar fi .
    • +1 (1 vot)    
      prietene adrian8 (Luni, 21 aprilie 2014, 19:47)

      verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      a ne scuti de consideratiile tale asupra decentei forumului, cat timp te erijezi permanent intr un fel de paula iacob care ii apara pe Ponta si baronii lui ori de cate ori apare cate o stire despre un baron saltat.
      • 0 (0 voturi)    
        pe cuvantul tau ! (Marţi, 22 aprilie 2014, 9:58)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui verisoaraluifelix

        in primul rand vezi ca aberezi , nu am aparat nici un baron si nici pe ponta .. nu prea exista aici useri care sa il apere pe ponta si pe nimeni altcineva atat de inflacarat si fanatic cum aparati voi basul .
        in al doilea rand , incearca sa face o fraza care sa aiba sens ..ca cea de mai sus .. nu prea are sens .