Antena 3 va transmite, alaturi de Eurosport, finala Simonei Halep de la Roland Garros

de V.O.     HotNews.ro
Vineri, 6 iunie 2014, 12:09 Economie | Media & Publicitate

Pe langa Eurosport, finala Roland Garros in care Simona Halep o va intalni pe Maria Sharapova va fi transmisa, sambata, si de Antena 3, a anuntat postul de stiri al trustului Intact. Acesta va transmite partida programata sa inceapa la ora 15.00, dar si informatii legate de acest eveniment pe parcursul intregii zile, de la trimisul special la Paris, Maria Coman.

Simona Halep s-a calificat, joi, in finala turneului de la Roland Garros, jucatoarea noastra eliminand-o pe Andrea Petkovic (6-2,7-6), dupa o partida care a durat o ora si 30 de minute. In ultimul act al competitiei, Halep o va intalni, sambata, pe Maria Sharapova. In urma acestui rezultat, Simona va urca, de saptamana viitoare, pe locul trei in ierahia WTA, urmand sa o devanseze pe Agnieszka Radwanska.

Singurele jucatoare din Romania care au mai ajuns in finala de la Roland Garros au fost Florenta Mihai (1977 - a pierdut) si Virginia Ruzici (1978 - a castigat, 1980 - a pierdut). Ultima jucatoare din Romania ajunsa in semifinalele unuio turneu de Grand Slam a fost Irina Sparlea, in 1997 (US Open, invinsa de Venus Williams).


Citeste mai multe despre   






















4141 vizualizari

  • +23 (25 voturi)    
    cum noi (Vineri, 6 iunie 2014, 12:17)

    mos ion roata [utilizator]

    nu avem antenele in grila o sa ma uit la Eurosport.
    • +2 (2 voturi)    
      iar noi (Vineri, 6 iunie 2014, 12:24)

      jas [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      nu avem televizor in priza, o sa ma uit pe gofirstrow.eu
    • +1 (1 vot)    
      Ghinion (Vineri, 6 iunie 2014, 12:29)

      M. G. [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Eu o sa ma uit picture in picture, poate o vad cum castiga doua cupe simultan!
    • +2 (2 voturi)    
      cu tot cu cei 2 povestitori jalnici (Vineri, 6 iunie 2014, 12:52)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      asa incit cu parere de rau prefer sa inchid sonorul.

      Nu imi explic cum pot ajunge asemenea specimene pe post de comentatori sportivi. Nu sint in stare sa pronunte corect numele jucatorilor, vorbesc vrute si nevrute tot timpul ca la balci chiar si atunci cind se joaca punctul.... etc.

      Jalnic
    • +4 (4 voturi)    
      oricum (Vineri, 6 iunie 2014, 13:07)

      b33 [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      si daca cumva avem antenele in grila, tot la Eurosport ne vom uita
    • +3 (3 voturi)    
      cum Antena3 nu-i HD (Vineri, 6 iunie 2014, 13:56)

      Ruhe [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      o sa ma uit la Eurosport.
  • +1 (3 voturi)    
    "Bravo" Hotnews ! (Vineri, 6 iunie 2014, 12:22)

    gica43 [utilizator]

    Probabil ca ,in scurt timp,veti face reclama si "emisiunilor"lui ursu si gadea !!
  • +3 (3 voturi)    
    Cata mizerie ! (Vineri, 6 iunie 2014, 12:24)

    Niccck [utilizator]

    Dupa cata mizerie este inca pe Antena3, imi pare rau, dar voi urmari acest eveniment pe Eurosport !
  • +3 (3 voturi)    
    Mda (Vineri, 6 iunie 2014, 12:26)

    Ionut P. [utilizator]

    Acum avem televiziune digitală, modernă, secolul 21 - internețe, stream șamd...

    Și pe vremea Împușcatului, ca și acum, prin Antene venea otravă...
  • +1 (1 vot)    
    asta chiar e stire??? (Vineri, 6 iunie 2014, 12:39)

    cata_lin [utilizator]

    le faceti reclama sau de ce trebuie sa mentionati faptul ca se transmite si pe antena3.
  • +5 (5 voturi)    
    Confiscarea Simonei (Vineri, 6 iunie 2014, 12:53)

    Tescovin [utilizator]

    Dacă Antena 3 ar fi luat decizia asta anul trecut, când Simona era pe locul 50, ar fi fost de apreciat. Acum, când nivelul de notorietate al Simonei e maxim, nu poți să nu te întrebi de ce fix acum o televiziune cu profil de știri și dezbateri politice a ales să dea un meci de tenis... Poate pentru că Ponta n-a găsit bilet în tribună și la el acasă nu prinde alt post ?...
  • +5 (5 voturi)    
    HD (Vineri, 6 iunie 2014, 13:10)

    skyradio [utilizator]

    Eurosport 1 HD
    Antena3 varza
    Comentariile crainicilor de la cele doua posturi TV nu are sens sa le mai amintesc.
  • +3 (3 voturi)    
    iar noi (Vineri, 6 iunie 2014, 13:13)

    coax [utilizator]

    avem antene in grila , dar tot la Eurosport o sa ne uitam!
  • +4 (4 voturi)    
    hahaha, (Vineri, 6 iunie 2014, 13:22)

    nash pandelica [utilizator]

    si comentariul va fi asigurat de echipa de serviciu: gadea, badea, dumitrescu, ciobica, fetele blonde, si, dece nu, ctp, ca e si el journalist.

    sa vezi audienta !
  • +4 (4 voturi)    
    NETU bate totu :) mai ales in Diaspora (Vineri, 6 iunie 2014, 14:15)

    baimarean [utilizator]

    Caci alegi comentarii (profi) in alte limbi.
    http://www.lshunter.net/live-tennis.php
    • +2 (2 voturi)    
      Comentarii profi (Vineri, 6 iunie 2014, 15:19)

      Ionut P. [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      Din care chiar mai înveți de-ale jocului (caz personal)...