Mircea Badea si Mihai Gadea danseaza pe manele intr-un videoclip cu titlul Hai Basescu la zabrele!

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 23 iunie 2014, 13:42 Economie | Media & Publicitate

Mircea Badea si Mihai Gadea
Foto: Captura YouTube
Mircea Badea a postat pe conturile lui de Facebook si YouTube un videoclip cu titlul "Hai Basescu la zabrele!", in care danseaza in masina, alaturi de colegul lui de la Antena 3 Mihai Gadea, pe ritmurile unei manele.

La descrierea videoclipului, pe YouTube, scrie: "partzapa, partzapa!"

In urma cu un an, Antena 3 a acuzat publicarea unei fotografii, de catre, pe atunci, consilierul prezidential Sebastian Lazaroiu, in care fusesera desenate zabrele peste imaginea unei prezentatoare de stiri a postului de televiziune.
























32984 vizualizari

  • -38 (60 voturi)    
    A jucat bine Basescu (Luni, 23 iunie 2014, 13:47)

    sentenced [utilizator]

    Intr-o tara a cocalarilor, el a identificat exact canalul pe care trebuie sa-l foloseasca pentru a se adresa alegatorului roman: maneaua.
    Nu el zicea acum cativa ani ca 99% din romani asculta manele? Hehe...
    • +57 (67 voturi)    
      Se adreseaza celor ca ei (Luni, 23 iunie 2014, 14:08)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Practic Badea si Gadea se adreseaza electoratului PSD si celor care ii privesc la Haznaua 3. Poate nu si-au dat seama dar recunosc pe fata ca asta este audienta lor, acestia sunt votantii lui Ponta: manelisti, asistati, goti, boschetari, lenesi, mosi si babe senile. Asa trebuie privit acest video care, ii reprezinta cu succes. Acum intelegeti cine priveste Antena 3? Cei carora Badea si Gadea se adreseaza cu acest video. Vedeti ce electorat incult , involuat au? Cum sa evoluam cu astia, spuneti?
      • -23 (31 voturi)    
        zici tu ? (Luni, 23 iunie 2014, 14:26)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        adica ei pamfleteaza o manea dedicata basului , si zici ca ei sunt manelisti ... asa ceva ...
        • +11 (11 voturi)    
          pai (Luni, 23 iunie 2014, 18:21)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          si tu si mazeta si evoche si nu sinteti decit lumpeni adusi de ceasca de la tara sa mincati seminte aruncind cojile pe jos si sa ascultati manele, adica sa poluati orasul fizic si fonic. Cocalarie se numeste pe limba voastra si implica, pe linga altele, si o doza mare de semianalfabetizare.
          Eu as numi-o si v-as numi altfel, mai adecvat, dar ma cenzureaza red.
      • -25 (29 voturi)    
        Basescu la puscarie (Luni, 23 iunie 2014, 14:29)

        AlinAche [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Ma bucur nespus sa vad basisti tristi si agitati. Ce se intampla, fetelor? Se duce Basexu la puscarie si nu stiti cui ramaneti?
        • +9 (11 voturi)    
          ? (Luni, 23 iunie 2014, 18:41)

          uzu [utilizator] i-a raspuns lui AlinAche

          cum frate, despre ce vorbesti ? ma gandesc ca nu despre presedintele romaniei. nu de alta dar n-am auzit nimic despre ca ar fi acuzat de ceva in justitie.
          anunta-ne daca afli ceva. ok ?
        • +4 (4 voturi)    
          Nu-ți cunoști nici propriul interes (Marţi, 24 iunie 2014, 12:00)

          r.gor_d [utilizator] i-a raspuns lui AlinAche

          ... pentru că ești "făcut grămadă"!
      • +20 (24 voturi)    
        badea ca..badea, de ! (Luni, 23 iunie 2014, 15:18)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        dar parintelu' gadea ?...se poate !?
        Dumnezeu nu bate cu ciomagu'....
        parintele. parintele, te tzii de prostii...
        auzi, popa pocait, manelist....
        merge cu interlopii...cu varanii.../
        dar, unde ie umilinta si smerenia unui credincios ?!
        hahaha !
        o face si el pe popa prostu' !
        badea, car' si'a pus fulgi la noada...n'ai ce sa'i ceri.. e de balaceanca, deja.
        ptiu, ptiu, drace !:))
      • +11 (13 voturi)    
        Re:Se adreseaza celor ca ei (Luni, 23 iunie 2014, 15:35)

        R.I. [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Din pacate partea cea mai trista pentru Romania este ca cei expusi de tine "manelisti, asistati, goti, boschetari, lenesi, mosi si babe senile" sunt majoritatea .....
      • -6 (6 voturi)    
        felicitari Badea (Luni, 23 iunie 2014, 20:03)

        AIKO100 [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Badea este un tip simpatic si are simtul umorului foarte dezvoltat.
        • +7 (7 voturi)    
          Pai e dezvoltat.. (Marţi, 24 iunie 2014, 5:00)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

          .ca se duce la sala.. si creste. N-a crescut cat a stat la parinti, da' a crescut de cand a inceput sa fie platit de varan.
      • +7 (9 voturi)    
        Latrina Antena3! (Marţi, 24 iunie 2014, 5:19)

        hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Doi derbedei, in slujba unui borfas!
    • +24 (28 voturi)    
      Rezulta ca badea si gadea sunt cocalari (Luni, 23 iunie 2014, 14:43)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Era de altfel evident. Maimutele decerebrate ale turnatorului voiculescu isi dau aere de intelectuali dar tot cocalari sunt. Se vede ca stiu perfect cum sa se adreseze publicului lor tinta, de la a3.
  • +44 (46 voturi)    
    Hai Băsescu la zăbrele... (Luni, 23 iunie 2014, 13:59)

    Asgardi Metrovich [utilizator]

    să-i aduci lui Felix chiftele!
  • +37 (39 voturi)    
    mda (Luni, 23 iunie 2014, 14:00)

    Bittick [utilizator]

    Abia astept sa vad care o sa mai fie "obiectul muncii" pentru antenisti dupa expirarea mandatului basescian...
    • +19 (21 voturi)    
      s-ar putea sa ramina fara obiectul (Luni, 23 iunie 2014, 14:33)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      muncii inainte de expriarea mandatului prezidential, dupa ce adoratele buci ale varanului intra la racoare.
  • +31 (33 voturi)    
    asta e (Luni, 23 iunie 2014, 14:03)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    atat ii duce capul, noroc ca se potrivesc cu audienta A3.
  • +39 (41 voturi)    
    badea cocalarul (Luni, 23 iunie 2014, 14:03)

    Ce FaciFoca [anonim]

    Cocalarul si-a tras maioul pe el si asculta manele.
  • +35 (41 voturi)    
    La ce sa te astepti de la doi needucati? (Luni, 23 iunie 2014, 14:03)

    Matrafirefox [utilizator]

    Minciuni, aberatii, dezinformare, manipulare, manele - continutul definitoriu al posturilor A1 si A3. Securistul Voiculescu si-a gasit clovnii ideali, fara educatie si fara constiinta, care sa-i propage minciunile la TV.
    • +6 (8 voturi)    
      o binecvantare ptr Felix (Luni, 23 iunie 2014, 14:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      http://www.petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi
    • +7 (11 voturi)    
      educatie cred ca au, (Luni, 23 iunie 2014, 15:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      cu constiinta stau ei mai prost. De fapt, au avut si din asta odata, dar a fost de mult timp cumparata de Voiculescu
  • +16 (18 voturi)    
    Match made in Heaven (Luni, 23 iunie 2014, 14:07)

    CosminMaricari [utilizator]

    Nu e ca și cum manelele și Antena 3 reprezintă non-overlapping magisteria.
  • +36 (36 voturi)    
    @Hotnews (Luni, 23 iunie 2014, 14:08)

    catelu [utilizator]

    Ce relevanta are stirea asta? Credeti ca faceti vreun serviciu societatii cand ne informati despre activitatile zilnice ale acestor maimutoi?
    Poate maine aflam ca au violat si o baba.
    As fi inteles daca era o perioada mai lenta pentru stiri, dar nu e cazul.
  • +22 (26 voturi)    
    Faza e (Luni, 23 iunie 2014, 14:09)

    IulianMoise [anonim]

    ca-s prea prosti ca sa realizeze ca textu e pro-Basescu :-D. Pur si simplu fac reclama lu Base! Ala micu cu capu mare ca si in desenele cu Pinky & the Brain se mocofleshte ca o curva incepatoare, si astalalt muschiulosu, e prea plin de el ca sa asculte textu. hahahaha, ce penibili, pe liziera...
  • +26 (30 voturi)    
    De ce Hotnews, de ce? (Luni, 23 iunie 2014, 14:09)

    747 [utilizator]

    De ce li se da apa la moara retarzilor astora? Pe cine intreg la minte intereseaza ce cretinisme debiteaza niste terchea-berchea?
    Cine sunt pampalaii astia? Sunt amandoi niste 00, adica doi de zero...
  • +26 (28 voturi)    
    Un circar (Luni, 23 iunie 2014, 14:12)

    Buonarroti [utilizator]

    Badea este un circar de cea mai joasa speta. II sta mai bine dansand pe manele decat vorbind la TV. La dans, spagat pe 2 scaune si manele se pricepe cel mai bine.
  • +16 (22 voturi)    
    Nu le "crapa obrazul"... (Luni, 23 iunie 2014, 14:12)

    Dinoone [utilizator]

    Dupa ce am vazut pledand pentru moralitate, dand lectii de bun-simt, iata-i cat pot... imi aduc aminte, am citit pe undeva ca oamenii, "indivizii se comporta in baza educatiei primite..."- halal de ea, educatia. Imi pare rau vazandu-i, poate ca au priviri inteligente, dar au grave probleme de exprimare... Daca la TV s-ar cenzura prostia si aparitiile dezgustatoare, cred ca nu i-am mai vedea deloc...
  • +24 (28 voturi)    
    romanul are o vorba (Luni, 23 iunie 2014, 14:14)

    sachei [utilizator]

    nu-I pt cine se pregateste si pt cine se nimereste. asa ca, poate nimereste sefu' vostru zis felix la zabrele.....
  • +21 (23 voturi)    
    doi coca (Luni, 23 iunie 2014, 14:17)

    mariushn [utilizator]

    Doi cocalari mincinosi... Credeati ca sunt altceva?
  • +13 (15 voturi)    
    Dovada clara (Luni, 23 iunie 2014, 14:30)

    Generalul1 [utilizator]

    Omul se trage din maimuta, nu vad cum mai poate cineva nega acest fapt, dupa reprezentatia celor 2 slugi , "vedetele" Latrinei 3...
  • -15 (19 voturi)    
    . (Luni, 23 iunie 2014, 14:31)

    DeLove [anonim]

    Am murit de ras! Baietii sunt fenomenali, iar Basescu chiar merita la zabrele.
    • +9 (11 voturi)    
      i-auzi (Luni, 23 iunie 2014, 15:37)

      verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui DeLove

      pai daca ai murit, cum mai postezi ? Te duci la vot in toamna ?
  • -14 (16 voturi)    
    . (Luni, 23 iunie 2014, 14:36)

    sandra.renetova [utilizator]

    E normal sa se bucure dupa atata timp in care au luptat cu acest infractor! E pus in cea mai inalta si sigura pozitie, insa nu e de neatins!
  • +10 (12 voturi)    
    Cine e Mircea Badea? (Luni, 23 iunie 2014, 14:49)

    skanda7 [utilizator]

    Gadea???
  • -6 (10 voturi)    
    n am vazut stirea cu maneaua pt basescu (Luni, 23 iunie 2014, 15:05)

    jackalphonse [utilizator]

    ia uitati aici
    http://www.youtube.com/watch?v=E8SQWJgkXR0
  • +13 (15 voturi)    
    sa dansam cu totii !! (Luni, 23 iunie 2014, 15:24)

    andrey23 [utilizator]

    Pai au perfecta dreptate, ce aveti cu ei? Intradevar justitia a bagat la parnaie toti mafiotii: judecatori, procurori, mafia fotbalului, Vantu, Nastase, presedinti de Consilii Judetene, directorul Antena Group pt santaj RDS, postul Antena3 pt santaj RDS etc etc. Si urmeaza cireasa de pe tort FELIX.
    • +12 (14 voturi)    
      sa ii uram bafta lui Felix (Luni, 23 iunie 2014, 16:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui andrey23

      evident la brutarie !
  • +16 (18 voturi)    
    Problemele noastre. (Luni, 23 iunie 2014, 16:19)

    DT34 [utilizator]

    La revolutie am crezut ca in 5-6 ani o sa se schimbe mentalitatea romanilor, credeam ca o sa ne mai civilizam si noi, din pacate s-a intimplat exact invers.
    Au trecut peste 20 de ani de atunci si civilizatia si educatia noastra e mai scazuta decit oricand.
    Ziarele, televiziunile nu au facut decit sa ne prosteasca si mai tare.
    Indivizi precum Badea cu limba spurcata nu fac decit sa indobitoceasca telespectatorul, presa sportiva ne prosteste cu becali, si de canalele de muzica nici nu mai spun, reclame de prost gust, glume la fel, politicieni analfabeti, senatori sau parlamentari care joaca pe ipad jocuri de copii, judecatori corupti, tineri fara nici un respect sau rushine.
    Unde sinteti fratilor? Unde sinteti cei care mai aveti putin bun simt, respect, onoare, putina civilizatie? Ce trebuie sa facem sa schimbam tara asta? Poate ca trebuie sa formam un grup ceva, trebuie sa ne facem auziti, sa nu ne indobitocim si noi.
    Facem ceva? Ne unim?
    • -12 (14 voturi)    
      "Va uniti" sa sustineti furtul a 600.000 EU? (Luni, 23 iunie 2014, 16:52)

      alex-1234 [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      Ce bun simt smechere?

      Daca "Va uniti" ca sa sustineti furtul a 600.000 EU
      de catre Mircea Basescu?

      "Uniti-va" si sustineti-va toti infractorii ....
      • +9 (11 voturi)    
        iata un exemplu (Luni, 23 iunie 2014, 17:28)

        DT34 [utilizator] i-a raspuns lui alex-1234

        Exact ce spuneam, "smechere", limbaj de ferentari.
        Domnul alex-1234, nu numai ca este unul din aceste specimene, insa nici macar nu cred ca a inteles ceea ce am scris mai sus.
        Mai pe intelesul domnului alex-1234, din partea mea si Basescu, si Ponta, si Iliescu, si Mazare, si Vanghelie se pot duce in puscarie, pe mine ma intereseaza ROMANIA, nu sustin absolul nici un politician sau partid ca nici unul nu merita si nu ma reprezinta, mai citeste o data textul de mai sus si raspunsul dumitale, are vreo legatura?
        • -7 (11 voturi)    
          Uite exemplu, smechere, care are legatura (Luni, 23 iunie 2014, 18:59)

          alex-1234 [utilizator] i-a raspuns lui DT34

          Uite exemplu smechere, ca sa-ti arata legatura ta cu infractorii basisti pe care-i cainezi:

          "Indivizi precum Badea cu limba spurcata nu fac decit sa indobitoceasca telespectatorul"

          1. Pai "limba spurcata" e limbaj mai de Ferentari decat cuvantul "smecher" Smechere, sau nu sesisezi? Si-atunci nu e jenant sa fii mai de Ferentari in limbaj decta mine si sa-mi dai mie lectii?

          2. APOI, eu citesc intotdeauna cu atentie ce debiteaza
          si unii si altii si spre deosebire de tine ma prind repede. Ca sa ti-o dovedesc in cazul tau:

          Atata timp cat Turcescu, Cristoiu si Cartianu care-l faceau "Corupt si Incompetent" pe procurorul Iacobescu a doua zi dupa ce acesta ne spunea corect ca Bercea Mondialu i-a dat mita lui Basescu Mircea 3000.000 EU
          repet

          ,Atata timp cat Turcescu, Cristoiu si Cartianu il faceau "Corupt si Incompetent" pe procurorul
          Iacobescu ca ultimii propagandisti Bolsevici., atat timp cat acesti indivizi
          nu au si EI pentru tine "limba spurcata" te-ai daty singur de gol smechere..

          3. In plus, de data asta, repet de data asta Mircea Badea spune adevarul legat de Justitia Mafiota ....mazilirea lui Iacobescu si ascunderea timp de trei ani de catre CSM si DNA a mitei luate de Mircea Basescu precum si inventarea unui flagrant tiganilor ca sa li se-nchida gura sunt
          dovezi Clare in acest sens...

          Prin urmare, Nu conteaza cine ne spune Adevarul smechere Un Tigan, Un Puscarias, Dracu, Laku sau Varanu, Badea sau Dumnezeu...conteaza ca e Adevar

          Adevarul exista in sinea lui si nu depinde de cine sau de ce il spune

          Clar?
          • +7 (7 voturi)    
            Linistea noastra (Luni, 23 iunie 2014, 19:25)

            Dana Bob [anonim] i-a raspuns lui alex-1234

            Oare de ce antenistii nu il invita pe acel procuror si sa vedem ce are de spus?
            De ce nu ii intereseaza?
  • -8 (8 voturi)    
    !!! (Luni, 23 iunie 2014, 18:11)

    Raluca.H [utilizator]

    Cel mai tare video :)) Nu-l credeam pe Badea asa de talentat :)))
  • +3 (3 voturi)    
    Hai baieti.... (Luni, 23 iunie 2014, 19:05)

    coco04 [utilizator]

    Prestati,prestati!
  • +4 (4 voturi)    
    QED (Luni, 23 iunie 2014, 21:18)

    feisbuk [utilizator]

    „Mesajul nostru se îndreaptă acum către civilizațiile extraterestre, care ne vor cunoaște exact așa cum suntem noi...”
  • -4 (4 voturi)    
    :)) (Luni, 23 iunie 2014, 23:07)

    Gigi Kent [utilizator]

    Imnul neoficial al campaniei prezidentiale a domnului Basescu din 2009. Eu stiu ca basistii au impresia ca dl Basescu a fost votat de 5.2 milioane de absolventi de Sorbona (care oricum o enerveaza pe doamna Udrea) insa nu e chiar asa. Manelistii au votat si ei cu cine le-a facut muzica "buna"

    Ca fapt divers ... printesa Ardealului, una dintre interpretele "capodoperelor" a fost arestata la cateva luni dupa alegeri pentru trafic de tigari.
  • +3 (3 voturi)    
    Urmeaza cit de curind! (Marţi, 24 iunie 2014, 9:05)

    ijzer [utilizator]

    Inca putin si ve-ti juca intr-un alt videoclip cu titlul : ''Hai Voiculescu la zabrele !!!
  • +3 (3 voturi)    
    La ce ne puteam astepta de la (Marţi, 24 iunie 2014, 9:09)

    ploiesteanu [utilizator]

    niste golani platiti regeste de Varan.
  • +1 (1 vot)    
    Redactori (Miercuri, 25 iunie 2014, 12:54)

    Airwaves [utilizator]

    Dragi redactori, ne luminati si pe noi de ce acest "articol" aceasta este o STIRE? Nu de alta, dar sa nu murim prosti!