NO COMMENT Angajati si realizatori Antena 3, scrisoare catre Dan Voiculescu: Acest dosar fabricat s-ar fi putut inchide in orice clipa, daca ati fi facut "pactul cu diavolul"

de C.I.     HotNews.ro
Marţi, 5 august 2014, 16:55 Economie | Media & Publicitate

"Dom' profesor" - asa isi incep mai multi realizatori si angajati ai Antena 3, cu "7 ani de acasa" si "7 ani de Intact", o scrisoare adresata marti lui Dan Voicuescu, in care scriu, intre altele: "Vremea rasului a trecut! Nu o sa va placa ce va spunem, insa cineva trebuie sa o spuna! Nebunia acestor zile e si razboiul nostru! Asa am crescut in compania pe care ati fondat-o. Suntem jurnalisti,  dar si cetateni ai acestei tari. Consemnam, dar gandim si intelegem. Respectam legile si putem recunoaste abuzul. Abuzul care, astazi, este impotriva lui Dan Voiculescu". Printre semnatarii scrisorii, transmisa HotNews.ro: Alessandra Stoicescu, Adrian Ursu, Oana Stancu, Maria Coman, Razvan Dumitrescu, Dana Grecu.
  • Din scrisoare: "Stim ca acest dosar fabricat s-ar fi putut inchide in orice clipa, daca ati fi facut <<pactul cu diavolul>>. Ar fi insemnat sa renuntati la demnitate si la onoare. Nu ati facut-o. Si pentru asta va respectam."

Scrisoarea integrala:

Dom' profesor,

Va spunem asa, pentru ca asa v-am spus intodeauna.

Suntem angajati aici. Unii de cateva luni, altii de ani, cativa am implinit deja doua decenii. Unii abia incepem si nu v-am cunoscut, altii va stim ca om politic si fondator al trustului. Cativa va stim ca om.

Toti avem cei 7 ani de acasa, multi am adaugat si "7 ani de Intact". Asta spune multe despre ce ati creat.

Toti am fost martori ai acestor ani nebuni. Cand am vrut sa fim martori activi, ne-ati transmis ca e razboiul dumneavoastra, iar noi suntem jurnalisti. V-am respectat punctul de vedere!

Stim ca acest dosar fabricat s-ar fi putut inchide in orice clipa, daca ati fi facut "pactul cu diavolul". Ar fi insemnat sa renuntati la demnitate si la onoare. Nu ati facut-o. Si pentru asta va respectam.

Cand am fost atacati doar pentru ca lucram aici, ne-ati aparat. De multe ori chiar fara sa stim. Pentru ca aparat inseamna si ceea ce s-a intamplat in anii de criza, cand posturile TV au cazut unul dupa altul, iar noi am ramas in picioare si ne-am putut face meseria onest. Noi am putut sa ne continuam, normal, vietile. "Normal" in Romania de astazi este un privilegiu de care putini s-au bucurat. Noi, da.

Pare greu de crezut, dar am zambit mult in ultimii ani. La fiecare atac de la ora 6 am ras si am mers mai departe. Am ras chiar si atunci cand cineva, in plin delir, ne-a spus "nespalatilor!". Radeam pentru ca stiam bine cine deverseaza mizeriile. Am ras si atunci cand eram intrebati daca ne-am dus cu fotografia buletinului de vot ca sa ne luam salariile. Radeam de toate tampeniile astea pentru ca, in compania pe care ati fondat-o, ne-am permis sa radem!

S-ar putea ca si rasul nostru sa va coste. Daca o "lasam" mai moale, poate ca traiam o vara linistita. Unii nu vor crede niciodata, dar au fost dezvaluiri de care ati aflat la televizor, la fel ca orice om din aceasta tara. N-am lasat-o mai moale, pentru ca asa am crescut in aceasta companie.

Vremea rasului a trecut! Nu o sa va placa ce va spunem, insa cineva trebuie sa o spuna! Nebunia acestor zile e si razboiul nostru! Asa am crescut in compania pe care ati fondat-o. Suntem jurnalisti,  dar si cetateni ai acestei tari. Consemnam, dar gandim si intelegem. Respectam legile si putem recunoaste abuzul. Abuzul care, astazi, este impotriva lui Dan Voiculescu. Ieri a fost impotriva doamnei Maria din Radauti. Maine poate fi impotriva oricarui roman. Iar abuzul nu poate fi ignorat, nu poate fi uitat, nu poate fi iertat!

Dom profesor,
Noi suntem aici!

Alessandra Stoicescu
Gabriel Hizo
Adrian Ursu
Oana Stancu
Sabina Iosub
Marius Huc
Lavinia Tudoran
Maria Coman
Trestiana Vanghele
Razvan Dumitrescu
Dana Grecu


Citeste mai multe despre   






















41122 vizualizari

  • +103 (107 voturi)    
    Ce se agita lichelele sa-si scape stapanul (Marţi, 5 august 2014, 16:55)

    Matrafirefox [utilizator]

    E de-a dreptul patetic ca sunt atat de multi romani fara integritate, dispusi sa-si vanda sufletul contra-cost unui securist fara constiinta.
    • +60 (62 voturi)    
      Ce se agita slugoii sa scape licheaua de pedeapsa (Marţi, 5 august 2014, 17:49)

      Ce FaciFoca [anonim] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Slugoii si pupincuristii stiu bine ca nu mai prind ei un asemenea job dupa ce Cotoiul Securist o sa intre la puscarie. De unde si agitaia acestor gunoaie.
      • +30 (34 voturi)    
        se agita pentru ca se termina (Marţi, 5 august 2014, 20:06)

        lucadd [utilizator] i-a raspuns lui Ce FaciFoca

        CASCAVALUL hihihihihih
        • +12 (14 voturi)    
          pe naiba (Miercuri, 6 august 2014, 3:52)

          sebagain [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

          antena 3 se poate sparge in actiuni. psd-ul actionar majoritar. da ponta un OUG si se rezolva. tot e de stat.
    • +49 (51 voturi)    
      Clar (Marţi, 5 august 2014, 18:14)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Astia o pun de o secta.
    • +53 (55 voturi)    
      nu patetic.... (Marţi, 5 august 2014, 18:21)

      brahmenau [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      oamenii astia nu au patetism ci slugarnicie. Cu jurnalismul n-au nimic im comun. Au semnat un pact din care sa-si asigure doar dreptul de a ridica banii din cont, in rest primesc totul in scris, ce sa spuna, cand sa tuseasca si cum sa minta. Ca la asta sunt experti :minciuna! Diversiunea securista prin minciuna!
      Ma mir ca "fratii" lor spirituali de la CNN nu au break-news-uri cu "nedreptatile justitiei" vis-a-vis de felix...Penibili, imi inspira scarba. Saracii, daca se inchide sandramaua, or fi adunat destul sa aiba pana la pensie????
    • +26 (28 voturi)    
      mda (Marţi, 5 august 2014, 21:24)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      s'au cam ofuscat unii, pe la digi 24, pt. limbajul dur, jignitor al lui base.
      numai ca base n'a numit lichelele. de unde ca, unii se simt cu musca pe caciula.

      cuvintele, lichea, lichelism, exista in limba romana.
      urmand firul logicii, n'ar fi fost inventate cuvintele, daca n'ar fi oamenii si fenomenele.
      deci, exista lichele, intr'o proportie, mai mica, sau mai mare, in societatea romaneasca.
      aceiasi proportie se regaseste si printre politicieni si jurnalisti, ca despre ei se ofuscau prepeliteanu si invitatii, printre care si sulfinica, cea care nu scapa niciun prilej sa se lepede de base.

      deci, asa'i, la latrine, la otv ghitza, densitatea in lichele si lichelism, este foarte mare.
    • +11 (13 voturi)    
      care dom' profesor (Miercuri, 6 august 2014, 8:13)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Profesor de hotie, poate. Synt sigur ca daca caytati dosaryl cu care acest viitor puscarias a ajuns profesor o sa constatati ca nu a indeplinit nici o conditie din cele care se cer pentru acest post. Oare cand o stim putin despre afacerile altor varani veninosi, famiglia Paunescu, care a cumparat Intercontinentalul cu bani obtinuti de la banca pentru care a girat chiar cu hotelul????(o inginerie financiara cu iz de puscarie)
      • +10 (12 voturi)    
        Cred ca sunt ironici de fapt... (Miercuri, 6 august 2014, 8:45)

        doi si-un sfert [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Il numesc "Dom' Profesor" pentru ca urmeaza sa plece la "facultate". Vreo 5 ani.
      • -1 (5 voturi)    
        Esti cam tanar (Miercuri, 6 august 2014, 13:06)

        somesanu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Nu e vorba de hotelul Intercontinental ci de Lido, iar "ingineria" s-a terminat cam prost pentru frati.
        Tehnica ta se cheama "ba p-a matii" cu prefata de adevar. Voiai sa zici de B1, asa-i?
    • +11 (13 voturi)    
      e o scrisoare care nu spune nimic, (Miercuri, 6 august 2014, 9:56)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      In justitie se lucreaza pe baza de probe. Nu coteaza ce ai facut, conteaza ce poti sa dovedesti ca ai facut/ca nu ai facut.
      Aceasta scrisoare nu aduce nici un fel de probe in favoarea lui Dan Voiculescu...doar vorbe, vorbe,,,nici macar nu se pricep sa scrie.Cred ca si un copil din clasa a VIII-a, daca primea la scoala tema sa faca o scrisoare adresata lui Dan Voiculescu, o facea mai bine si mai emotionant.
      Scrisoarea aceasta e seaca, searbada, lipsita de emotivitate, si nu il ajuta cu nimic pe Dan Voiculescu.
      • +1 (1 vot)    
        asta nu era pentru "probe" (Miercuri, 6 august 2014, 19:33)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        ci pentru pupincurism...sa vada 'sefu" ca nu il lasa slugile nici in ultimul moment. Nu ca l-ar iubi asa de mult, dar o sa le fuga scaunul de sub poponetz.,,si pana mai gasesc pe unu sa le spuna ce au de facut...e greu. Astia toti care au semnat, nu au un pic de demnitate. Cred ca vor fii odata trasi la raspundere de catre odraslele lor, cand vor fii in stare sa citeasca pe google, ce au scris parintii lor. Vai mama voastra de lingai!
  • +56 (58 voturi)    
    Stockholm Syndrome (Marţi, 5 august 2014, 16:58)

    19frusciante [utilizator]

    Atat am avut de spus.
    • +61 (63 voturi)    
      Te contrazic (Marţi, 5 august 2014, 17:39)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui 19frusciante

      Oamenii astia nu sunt victime. Multi dintre ei castiga de pe urma turnatorului condamnat cu executare sume cu patru zerouri pe luna in euro. Sunt pur si simplu lichele, oameni de cea mai joasa speta, curve care isi apara pestele.

      Semneaza unul cu sase ani de acasa, ca deh, parintii nu au fost asa instariti sa ma mai tina un an pe bara.
    • +31 (33 voturi)    
      Să nu-şi facă griji... (Marţi, 5 august 2014, 18:26)

      Rads101 [utilizator] i-a raspuns lui 19frusciante

      Sunt convins că dacă vor cere, li se va permite, la fiecare în parte, să-i facă vizite conjugale Varanului, ca să nu-i ducă lipsa.
    • +5 (7 voturi)    
      e doar disperare (Miercuri, 6 august 2014, 10:18)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui 19frusciante

      nu ca varanul ar putea intra in puscarie si sa iasa conditionat dupa cativa ani, ci disperare pentru ca o eventuala condamnare, chiar si cu suspendare, l-ar obliga sa restituie prejudiciul, si 60 milioane de euro nu-i o suma asa de mica.
      deci foarte probabil va trebui sa-si vanda trusturile de propaganda.
    • +1 (1 vot)    
      pe (Joi, 7 august 2014, 12:04)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui 19frusciante

      pupinii de la hantene nu i-a rapit nimeni, asa ca, nu-i vorba de sindromul stckholm ci de sindromul lipsit de orice moralitate al parvenirii prin orice mijloace oneroase.
  • +69 (71 voturi)    
    /// (Marţi, 5 august 2014, 17:01)

    hmara [utilizator]

    Jalnice specimene.
    Jalnice.
    Cand ma gandesc ca mai fac si copii, care mai mult ca sigur le vor semana.
  • +72 (74 voturi)    
    Ha ha! (Marţi, 5 august 2014, 17:01)

    omezu [utilizator]

    Sper ca au scris-o pe hartie moale cu trei straturi!
  • +47 (49 voturi)    
    :) (Marţi, 5 august 2014, 17:03)

    Analfabet [utilizator]

    Sunteti penibili!
  • +75 (77 voturi)    
    dumnezeule (Marţi, 5 august 2014, 17:03)

    sucaa [utilizator]

    astia chiar sufera de paranoia....
    ma tem ca sunt atat de spalati incat chiar cred ce spun in scrisoarea asta.
    Auzi, ei au fost atacati... dumnezeule. pai numai acu o ora badea injura mai rau ca la usa cortului pe facebook un ziarist doar pt motivul ca respectivul ziarist se afla si el in sala. ei sunt atacati cand puneaau poze cu un judecator alaturi de nepoata sa si-l acuzau de pedofilie?
    cand acuzau un om cu doctor la sorbona ca nu are liceul terminat? si multe multe mizerii seara de seara.
    poate reuseste cineva sa-mi explice daca eu am inebunit? ce spun ei acolo este chiar normal?
  • +56 (58 voturi)    
    O boala noua... (Marţi, 5 august 2014, 17:03)

    Heruvim [utilizator]

    Schizofrenia colectiva. Cineva sa anunte cercetatorii straini ca se poate studia in Romania. Are si Romania astfel un profit de pe urma haznalelor.
  • +38 (40 voturi)    
    mdea (Marţi, 5 august 2014, 17:04)

    knock-knock [anonim]

    vedem daca o sa mai fiti si dupa ce iese....sper la 10 ani, ca si asa mosu o sa faca doar 25% din pedeapsa parca (vezi cazu nastase)(sper sa ma insel)
    • +34 (36 voturi)    
      o treime... (Marţi, 5 august 2014, 17:52)

      Ce FaciFoca [anonim] i-a raspuns lui knock-knock

      daca-l incalta cu 10 ani, nu scapa mai repede de 3 ani juma'te. si mai sunt si alte dosare pe rol! la multi ani cotoiului!
  • +37 (39 voturi)    
    nu ma pot abtine (Marţi, 5 august 2014, 17:05)

    ubu [utilizator]

    Aici, la brutarie, la brutarie!
  • +52 (56 voturi)    
    Nu o lasati mai moale (Marţi, 5 august 2014, 17:05)

    dihania [utilizator]

    Chiar va rugam sa cotinuati sa spalati dosul lui "dom' profesor" cu aceeasi sarguinta cu care ne-ati obisnuit ...

    Am si o propunere - daca va e asa drag - de ce nu mergeti cu el la parnaie ... acolo va avea suficient timp sa va impartaseasca "intelepciunea" lui.

    Sa va povesteasca cum facea pe vremuri meseria de lingau-turnator-securist.
  • +41 (43 voturi)    
    scarbos (Marţi, 5 august 2014, 17:05)

    fahrenheit [utilizator]

    ....imi vine sa vomit
  • +49 (51 voturi)    
    jenant (Marţi, 5 august 2014, 17:05)

    Mos Andrei [utilizator]

    Cica astia sunt jurnalisti... Imi pare rau pentru victimele lor. Cand te gandesti ca mai si dau bani pe abonament ca sa le toarne astia minciuni in cap.
  • +40 (42 voturi)    
    Slab! (Marţi, 5 august 2014, 17:06)

    Simeona [utilizator]

    Numai 11 ? Vax !
  • +34 (36 voturi)    
    Noi, oamenii muncii din Republica Conservatoare (Marţi, 5 august 2014, 17:06)

    Ion_AlbuMunchen-casuta-postala... [utilizator]

    Romînia, stîns uniti in jurul Partidului si a Secretarului sau general, tovarasul...
  • +41 (43 voturi)    
    Induiosator (Marţi, 5 august 2014, 17:07)

    Havel [utilizator]

    Vai...imi vine sa plang. Cata durere, cat suspin!

    Pe bune acum...ma duc sa imi iau vreo 5 pachete de biscuiti si sticksuri ca sa nu vomit citind randurile "scrisorii" pupincuristilor de la latrine. Cat jeg poate sa existe pe lumea asta! Nu mai au nicio jena, nu mai au simtul ridicolului...Nu as fi crezut niciodata ca o fiinta umana se poate preta la asemenea acte de sclavie voluntara...de slugarnicie...
  • +52 (54 voturi)    
    "cutremuratoare" linguseala (Marţi, 5 august 2014, 17:08)

    V. Val [utilizator]

    la adresa primului flatulator al tarii ! Semnatarii si-au pierdut complet proprietatea termenilor.Frazele despre "demnitatea si la onoarea" turnatorului mogul l-ar face sa roseasca de invidie chiar si pe Nicolae Ceausescu, "stima noastra si mandria".
    N-as fi banuit ca mafiotii pot avea angajati atat de "sensibili" ...

    Inteleg din aceasta scrisoare care suna ca un elogiu postum ca acei lucratori se asteapta la o condamnare a tatucului lor, mai substantiala decat cea hotarata de prima instanta.
    La multi ani cu executare, tovarase varan !
  • +37 (39 voturi)    
    ce politeturi, ce dulcegarii... dom profesor (Marţi, 5 august 2014, 17:09)

    mnicku [utilizator]

    aiaiaaai ... sa va luati pt dom motan o prastie ca sa-i trimiteti chiftele , stiti voi unde.

    am inteles ca a furat, ca a turnat.... da' dom profesor pt ce ??? pt ciordeala ??
    • +27 (31 voturi)    
      nedumerire (Marţi, 5 august 2014, 17:37)

      zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      domnule asta e nedumerirea mea dintotdeauna...de ce e varanu' "dom' Profesor"?
      Nu imi amintesc sa fi facut valuri prin mediul academic (decat poate pe la academia lui de indobitocire).
      de cand si pana unde "dom' profesor", ca n-a predat o secunda-n viata lui la nici o universitate (nici macar la propria "academie").
      • +19 (21 voturi)    
        prin lumea smecherilor circula o vorba (Marţi, 5 august 2014, 18:42)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

        am auzit-o si eu de la altii; cind se apelau doi smecheri defecti iar unul se gudura pe linga celalalt cu apelativul "profesore" , adica vezi doamne ce maestru e el , ce artist e individu.... adica jalnic . Sau mai nou ca sa fie si mai inaltator " maestre " .... si cine stie urmeaza Sir..

        Eu nu am folosit niciodata " dom' profesor " ci Doamna sau Domnule Profesor din respect pt Profesorii pe care i-am avut in facultate sau liceu.
      • +9 (11 voturi)    
        Care "Dom' Profesor"! (Miercuri, 6 august 2014, 7:41)

        soaresusrasare [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

        Profesor unde? Si de ce? De turnatorie, de lichelism, de manipulare si spalare a creierelor? Tot la aceasta" institutie" au fost cursanti si acesti 0 in ale jurnalismului( oricum nu le- a iesit, ati pierdut lingailor!)
      • 0 (0 voturi)    
        pai nu s-au "scolit" (Miercuri, 6 august 2014, 19:39)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

        la hasnaua lui? E normal sa ii zica "dom' professore"...ca rimeaza cu "dottore" :))
    • +34 (36 voturi)    
      E veche (Marţi, 5 august 2014, 17:43)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Pana si titlul universitar e obtinut in urma unei povesti pline de semne de intrebare de la inceputul anilor 90. Cativa profesori din ASE ar putea spune mai multe.
  • +38 (40 voturi)    
    Listă incompletă (Marţi, 5 august 2014, 17:11)

    Ionut P. [utilizator]

    Bănuiesc că Gâdea și Badea erau la tribunal și n-au avut timp să dea cu subsemnatul?

    Sau javrele astea două pun de-o scrisoare numai a lor, personalizată, cu parfum de căcat, preferatul lui Felix?

    PS: Prescurtarea fonetică pentru "Domnule Profesor" e "Dom' Profesor"
  • +52 (54 voturi)    
    catre semnatarii scrisorii (Marţi, 5 august 2014, 17:12)

    Jupanu1970 [utilizator]

    Alessandra Stoicescu
    Gabriel Hizo
    Adrian Ursu
    Oana Stancu
    Sabina Iosub
    Marius Huc
    Lavinia Tudoran
    Maria Coman
    Trestiana Vanghele
    Razvan Dumitrescu
    Dana Grecu

    ....Voi nu reprezentati decit strict punctual vostru de vedere. Voi ati facut "pactul cu diavolul" cind ati semnat contractile de angajare. Voi nu primiti salariu pt ca sunteti jurnalisti, ci pentru ca sunteti angajatii diavolului care va plateste si care nu ar fi avut nici macar un leu daca la randul lui nu ar fi semnat contractual cu tatal diavolului ...Securitatea RSR. Voi sunteti urmasii Securitatii si asa vor fi si copiii copiilor vostri in veci vecilor.
    ...Niste enoriasi !
  • +43 (45 voturi)    
    Penibilul dus la extrem (Marţi, 5 august 2014, 17:17)

    ion popescu [utilizator]

    Scrisoarea ar i trebuit sa sune astfel : Suntem un grup de prostituate apartinand grupului Infect care am stat 7 ani de zile cu chilotii in vine asteptand comanda motanului sa stim in ce pozitie sa ne asezam.Regretam enorm ca motanul pleaca pentru acest gen de prostitutie nu e cautat in alta parte si o sa ramanem fara job forever
  • +33 (35 voturi)    
    ii doare in fund pe astia de Varan (Marţi, 5 august 2014, 17:18)

    tudormed70 [utilizator]

    ii doare tare de tot faptul ca odata voiculescu la puscarie, nu-I va mai plati nimeni cu bani buni ca sa faca ceea ce fac acum.
    cativa vor fi probabil recuperati de alte posturi, dar nu toti si nu la aceleasi salarii.
    aia doare tare, nu condamnarea varanului
  • +48 (50 voturi)    
    Nimic nou sub soare (Marţi, 5 august 2014, 17:20)

    Ricochet [utilizator]

    Acum intelegeti cum a putut Ceausescu sa stea la putere atata amar de ani?
    Cu sprijinul nemarginit al aceluiasi tip de lichele, dotate cu o constiinta larvara, dospita in maţul gros, lichele care ar face si spune orice, dar absolut ORICE, numai sa nu scape ciolanasul dintre labute.
    • +23 (25 voturi)    
      Bravo! (Marţi, 5 august 2014, 17:39)

      EMP [utilizator] i-a raspuns lui Ricochet

      Excelent punctat.
    • +21 (25 voturi)    
      Corecta observatia (Marţi, 5 august 2014, 17:44)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui Ricochet

      Este rahatul din matricea poporului roman, neobservat sau trecut cu vederea de foarte multi. Da, de felul nostru suntem hoti, lasi si lichele.
  • +28 (30 voturi)    
    Pai Voiculescu este Satana (Marţi, 5 august 2014, 17:22)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Cum adica sa faca pact cu diavolul?
  • +29 (31 voturi)    
    lipsesc veteranii (Marţi, 5 august 2014, 17:24)

    zapada reloaded [utilizator]

    domle' da' lipsesc veteranii nu gluma:
    Pai Gadea, Badea---astia nu semneaza??
    mai era Tuca, nici cu Vranceanu-Firea nu-mi e rusine ca vorba aia, a sarit in alta barca abia anul trecut (deci are mai mult de 7 ani experienta).

    Cam slabut...doar 11 din tot Intactul. Ma miram cine-i tanti Vanghelie? O fi ruda cu celebrul Vanghelie?
  • +30 (32 voturi)    
    Mzzzzz (Marţi, 5 august 2014, 17:24)

    corvus coraX [utilizator]

    Am citit ținându-mă de nas... Tot degeaba...
  • +29 (31 voturi)    
    7 ani de acasa ... (Marţi, 5 august 2014, 17:25)

    haddess [utilizator]

    ... la Badea????? omul asta e mai tanar decat pare :)

    in ceea ce priveste scrisoarea, asa cum spune si titlul articolului, no comment.
    ce sa comentezi: compozitia, firul epic sau poate nivelul de ridicol si lipsa a oricarei urme de coloana vertebrala?

    sunt convins ca scrisoarea nu ii reprezinta pe toti angajatii. ar fi pacat!
  • +33 (35 voturi)    
    Biac!! (Marţi, 5 august 2014, 17:25)

    ana blandiana [anonim]

    Ce scarbos!! Serios, mi-am facut-o cu mana mea citind scarbosenia asta. Ma incearca o greata pe bune, mi-e rau fizic... Mancatori de ..., expresia asta si-a pierdut subsanta in preajma creaturilor astora semnatare ale fituicii penibile pe care o mai si publica, cerandu-si parca scuze ca au primit o groaza de bani si n-au apucat sa il pupe in ... suficient.
  • +22 (24 voturi)    
    :) :) :) (Marţi, 5 august 2014, 17:28)

    dovlecel [utilizator]

    macar au scris-o pe hartie mai moale?
  • +22 (24 voturi)    
    nume (Marţi, 5 august 2014, 17:34)

    ca_32 [utilizator]

    pe lista cu nume de la sfarsit era tare sa fi trecut si IBAN-ul fiecaruia, sa-i reamintesca lui felix sa mai pompeze niste bani, doar le este dator pt toata prostitutia tv...
  • +18 (20 voturi)    
    Tanti Maria (Marţi, 5 august 2014, 17:35)

    feisbuk [utilizator]

    Tanti Maria din Radauti a luat vreo 30 milioane iepuroi de la banca garantand cu intravilanul Radautilor?



    Mai poti fi tu, privitor de latrine.
  • +24 (26 voturi)    
    Poftim? (Marţi, 5 august 2014, 17:37)

    EMP [utilizator]

    Demnitate? Onoare? La cine, la mardeiasii Antena 3?
    Declaratia de mai sus mi-a amintit ca traim intr-o epoca in care despre onoare vorbesc in special mafiotii. Ce-i drept e un spirit al "onoarei" care n-are nimic in comun cu sensul firesc al termenului.
  • +23 (25 voturi)    
    Impresionant (Marţi, 5 august 2014, 17:38)

    Peeves [utilizator]

    Vai dar ce lista mare! Ceilalti cred ca si-au facut deja bagajele si s-au carat.
  • +28 (30 voturi)    
    Cum citesc eu (Marţi, 5 august 2014, 17:39)

    AlexRatoi [utilizator]

    "Dom' Profesor,

    Va spunem asa, pentru ca asa v-am spus intodeauna."

    ... bla ... bla ... bla ...

    Ale tale slugi, cu umilinta va roaga, sa nu ne de dati afara si desi veti merge la inchisoara, sa ne platiti in continuare salariile!

    "Dom profesor,
    Noi suntem aici!

    Alessandra Stoicescu
    Gabriel Hizo
    Adrian Ursu
    Oana Stancu
    Sabina Iosub
    Marius Huc
    Lavinia Tudoran
    Maria Coman
    Trestiana Vanghele
    Razvan Dumitrescu
    Dana Grecu"
  • +31 (33 voturi)    
    uh (Marţi, 5 august 2014, 17:39)

    deville2010 [utilizator]

    Pentru :
    Alessandra Stoicescu
    Gabriel Hizo
    Adrian Ursu
    Oana Stancu
    Sabina Iosub
    Marius Huc
    Lavinia Tudoran
    Maria Coman
    Trestiana Vanghele
    Razvan Dumitrescu
    Dana Grecu
    cred ca intr-o viata anterioara ati fost gandaci ca mancati rahat cu o usurinta teribila
  • +30 (32 voturi)    
    trista scrisoare.... (Marţi, 5 august 2014, 17:43)

    Iunicorn [utilizator]

    E trist faptul ca multi o citesc si chiar cred in ea. E trist ca cei 11 se cred jurnalisti. E trist ca Antena 3 putea sa aiba profesionisti. E trist ca se publica asa ceva. Cateodata e foarte trist in tara asta... Sunt jalnici...
    PS Comentariul meu nu are nicio legatura cu procesul, are legatura cu Antena 3.
  • +26 (28 voturi)    
    Mult iubite şi stimate (Marţi, 5 august 2014, 17:44)

    uzu [utilizator]

    Mult iubite şi stimate Tovarăşe Nicolae Ceauşescu,
    Participanţii la Simpo­zio­nul omagial dedicat Centenarului Mihai Eminescu vă aduc, mult iubite şi stimate Tovarăşe Nicolae Ceau­şescu - marele Erou între eroii neamului ro­mânesc, ilustru conducător de partid şi de ţară, strălucită persona­litate a lumii contemporane, înflă­cărat luptător pentru li­ber­tatea, independenţa şi prosperitatea naţiunii româ­ne - un cald şi vibrant oma­giu, expresia sentimentelor de aleasă stimă, neţărmurită dragoste şi fierbinte recu­noş­tinţă pe care scriitorii, oa­me­nii de ştiinţă, cultură şi artă, asemenea întregului nostru popor, le nutresc faţă de exem­­­­plara şi prodigioasa dum­neavoastră activitate con­sacrată înfloririi patriei, for­­mării omului nou, constructor conştient şi devotat al so­ci­e­tăţii socialiste şi co­mu­niste în România.
  • +17 (19 voturi)    
    Oau, acum am vazut (Marţi, 5 august 2014, 17:45)

    feisbuk [utilizator]

    Maria Coman, sotia lui Adelin Petrisor.
    Interesant.
  • +37 (39 voturi)    
    Nerusinare A3 (Marţi, 5 august 2014, 17:45)

    Andrei Bz. [anonim]

    "Cand am vrut sa fim martori activi, ne-ati transmis ca e razboiul dumneavoastra, iar noi suntem jurnalisti"

    Asta e o gluma? Nu Antena 3 poarta un razboi mediatic de 10 ani impotriva dusmanilor politici, impotriva institutiilor statului si impotriva unei bune parti din populatie (adica in special oamenii educati si inteligenti) catalogata cu epitete gen "basist" si altele mult mai rele?

    "ne-am putut face meseria onest"

    Acea parte din populatie formata din intelectuali si oameni inteligenti nu este de acord ca v-ati facut meseria onest. Nici pe departe.

    "La fiecare atac de la ora 6 am ras si am mers mai departe."

    Inca o gluma? Cine au fost specialistii atacurilor si linsajelor mediatice in ultimii 10 ani?

    "N-am lasat-o mai moale, pentru ca asa am crescut in aceasta companie."

    Asta pare un apel din partea angajatilor disperati gen: "Dom' profesor, chiar daca mergeti acum la parnaie nu este vina noastra ca nu ne-am facut meseria bine, ba dimpotriva, aveti nevoie de noi in continuare ca sa va apere de dictatura basista!!!"
  • +24 (26 voturi)    
    ? (Marţi, 5 august 2014, 17:47)

    uzu [utilizator]

    eu nu stiu cine-s oamenii astia ca nu locuiesc in tara si nu ma uit la antena 3.
    dar zilele trecute, de curiozitate, m-am uitat la o emisiune a lui Mircea Badea. domnilor ... omul asta nu e intreg la cap. nici nu poate fio vorba de jurnalism. este un clovn profesiionist in cel mai bun caz.
    ma mira ca nu se regaseste in lista asta...
    • +10 (12 voturi)    
      era la tribunal, (Marţi, 5 august 2014, 22:27)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      in 'focul luptei', ocupat sa jigneasca live si sa se gudure ca inainte de despartire.
  • +30 (32 voturi)    
    mancatorii de rahat raman fara hrana (Marţi, 5 august 2014, 18:06)

    Ce FaciFoca [anonim]

    Cica: "Suntem jurnalisti, dar si cetateni ai acestei tari."
    Nu exista cuvinte care sa poate descrie halul de decadere morala al acestor creaturi! Jurnalisti?!? Mancatori de cacat pe bani e prea putin! Niste gunoaie care si-ar vinde neamurile exact asa cum a facut-o si mentorul lor, Felix, la vremea lui. Si de fapt si le-au vandut deja, atunci cand au creat o lume a minciunii si a urii, ani de zile la rand, pe care au raspandit-o in intreaga tara; tara in care traiesc ei, copiii lor, parintii lor...
    Cica: "...putem recunoaste abuzul". CEDO si Curtea Eurpeana de Justitie va asteapta petitiile. Care vor fi respinse asa cum au fost ale lui Becali si ale pulifriciului ala de Chiuariu. Hotii sunt demascati rapid in lumea civilizata, din care iata ca incet-incet, incepe si Romania sa faca parte.
    Nu pot decat sa va doresc sa ajungeti cu totii in strada traind printre gunoaie - caci gunoaie sunteti si voi! Este o pedeapsa blanda pt. asemenea nemernici.
  • +24 (26 voturi)    
    Se inchid ANTELE ?? (Marţi, 5 august 2014, 18:16)

    Cosmindpg [utilizator]

    Zambeste Badea , dar nu e zambetul lui ! Poate se inghide gunoiu de Antena3
  • +22 (24 voturi)    
    jenant... (Marţi, 5 august 2014, 18:24)

    virgilius74 [utilizator]

    absolut jenant ....
  • +20 (22 voturi)    
    oare ??!!! (Marţi, 5 august 2014, 18:30)

    asada [utilizator]

    Slugile nu s-au gandit ca poate nici diavolulnu nu ar fi vrut sa aiba deaface cu borfasul ??!!!!
  • +26 (28 voturi)    
    Semnatarilor, (Marţi, 5 august 2014, 18:40)

    n.dumiritu [utilizator]

    Ati atins apexul slugarniciei. Nu mai pomeniti cuvintul demnitate, pentru ca se revolta si dictionarul. Realizez ca Vintu si Patriciu au fost gentlemani pe linga cel caruia ii slujiti voi.
  • +21 (23 voturi)    
    Isi pierd slujbele!!! (Marţi, 5 august 2014, 18:46)

    Shinobi-Shiro [utilizator]

    Daca....de fapt, cand il vor lega pe Varan, astia...corul pupatorilor...raman fara slujba!! D-aia se zbat atita, nu ca l-ar iubi pe "dom professor" ci pentru ca le da o paine! Asta trebuie sa devina studio de caz: "prostitutia la romani"!!!
  • +22 (24 voturi)    
    Tălmăcirea visului Faraonului (Marţi, 5 august 2014, 18:52)

    minus [utilizator]

    Faraonul a avut un vis ciudat. Se făcea că, stând pe malul unui lac, au ieșit din apă șapte vaci grase și după ele au ieșit șapte vaci slabe. Vacile cele slabe le-au mâncat pe cele grase, dar tot slabe au rămas.

    Toti aveti cei 7 ani de acasa, dar parintii v-au invatat prea putine; nu aveau timp "căci" se speteau sa creasca niste vițeluși... S-au adaugat "7 ani de Intact" si n-ati inteles ca au fost 7 ani de huzur, dupa care vor urma șapte ani neroditori. Va fi lipsă și foamete mare, la voi, la Antena 3!

    Al dumneavoastra, Iosif!
  • +24 (26 voturi)    
    Nu si Mugur Ciuvica? (Marţi, 5 august 2014, 18:55)

    un-buburuz [utilizator]

    Ceva e putred in Danemarca. Pe asta l-am vazut cel mai des pe ecran. Inteleg atunci ca e doar un colaborator, recita si el contra cost ce i se prescrie inainte de intrarea in emisie.
    Ia stai, nu-l vad printre semnatari nici pe marele general de osti Abraham, nelipsit in ultima vreme din studioul A3.LA fel, nu-l vad nici pe pisalogul ala cu gainat pe frunte.
    Dar madam Cristiana Anghel unde e?
    Hai, domle, da' ce? Bastionul democratiei si luptei contra dictaturii basiste functioneaza numai cu zilieri?
    • +5 (7 voturi)    
      cristiana anghel (Miercuri, 6 august 2014, 9:23)

      FPop2013 [utilizator] i-a raspuns lui un-buburuz

      Madama aia are o fatza de spectru...grrr, o vezi noaptea te ia cu fiori, mai rau chiar.
  • +18 (20 voturi)    
    Nonsens ! (Marţi, 5 august 2014, 19:00)

    Cosmindpg [utilizator]

    Voiculescu este Diavolul ! Cum sa faca pact cu el insusi ????!!!!!
  • +21 (23 voturi)    
    " Frumos " colectiv , aveti dom. profesor ! (Marţi, 5 august 2014, 19:48)

    Plagarus [utilizator]

    Primul telepat recunoscut oficial in Romania de cei plecati la 7 ani de acasa, este VARANUL !
    Sa fie primit.
  • +13 (15 voturi)    
    scrisoare catre scribii lui '' dom profesor'' (Marţi, 5 august 2014, 22:12)

    Yankeu [utilizator]

    Ce umor aveti!
    - voi aveti 7 ani de acasa?Poate toti impreuna, dar nu cred!
    - demnitate si onoare la varan?!
    - v-ati facut mesria ONEST?VOI?
    - sunteti JURNALISTI?! VOI?
    - ganditi?!VOI?
    - respectati legile?!VOI?
    In schimb sunt de acord cu afirmatia ca ''Iar abuzul nu poate fi ignorat, nu poate fi uitat, nu poate fi iertat! "
    Vine nota de plata, copii!
    Ca statul asta este inca viu!In ciuda tuturor ''profesorilor'' si ''doctorilor''....
  • +11 (13 voturi)    
    Haznale, va creste par pe limba! (Marţi, 5 august 2014, 22:29)

    neagoe [utilizator]

    Felix e un macaca in calduri, iar haznalenistii s-au ales cu o glosita* de toata frumusetea.

    :-))))

    * - v. sfatulmedicului.ro
  • +12 (14 voturi)    
    ... (Miercuri, 6 august 2014, 7:55)

    rocknum [utilizator]

    la antene s-a dat alarma generala de calamitate
    badea si gadea latra maxim

    ham ham ham :)))
  • +8 (10 voturi)    
    eu ii inteleg (Miercuri, 6 august 2014, 8:04)

    catelu [utilizator]

    Unde mai gasesc ei un asa job platit cu 17,000Eur pe luna?
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Miercuri, 6 august 2014, 9:46)

      rocknum [utilizator] i-a raspuns lui catelu

      eu stiam ceva de genu 26.000
  • +7 (9 voturi)    
    Vor continua (Miercuri, 6 august 2014, 8:32)

    soaresusrasare [utilizator]

    Sub obladuirea " fiicelor" vor gasi painita calda;
  • +10 (12 voturi)    
    MI-E MILA DE VOI! (Miercuri, 6 august 2014, 8:35)

    cladon24 [utilizator]

    Sunt curioasa daca va priviti cu seninatate in oglinda?!De fapt nici nu m-ar mira s-o faceti!!!
    Poate ca a venit timpul sa incepeti cu adevarat sa faceti jurnalism.....nu mizerie, nu minciuna, nu venin, nu ipocrizie, nu ros ciolan si adunat scame!!!! Si cand spun toate astea am mari retineri sa va spun tot ce meritati sa auziti.
    MI_E MILA DE VOI!!!
  • +6 (8 voturi)    
    Oameni buni, voi chiar NU VEDETI?! (Miercuri, 6 august 2014, 8:54)

    ofCAER [utilizator]

    Incercati sa cititi "printre rinduri" si veti vedea ca scrisorica asta nu e de adulatie ci e de flatulatie... Adevaratul mesaj este unul ascuns, da' io l-am dibuit si, iata, il dau mai jos la tot poporu'.
    Zice autorii scrisorii: "Cativa va stim ca om".
    Haide, nici acum nu v-ati prins de subliminalu'?! Offf, minca-v-ar tataie pe voi, constructia logica implicita este asta: "Cativa va stim ca om. Toti ceilalti va stim de varan".
    Asa incit io ii felicit pe semnatarii scrisorii: BRAVO, TOCMAI VOI L-ATI DEMASCAT! hahahahahahahahahahaha
  • +5 (7 voturi)    
    Scrisoare (Miercuri, 6 august 2014, 8:57)

    Airwaves [utilizator]

    Recunosc, am citit doar prima fraza din "scrisoare". Cat pe ce sa lacrimez putin. :) Hai ma, mars la cosul de gunoi cu sefulica ala al vostru cu tot...
  • +10 (12 voturi)    
    Sugestie (Miercuri, 6 august 2014, 9:09)

    Margrethe [utilizator]

    pentru :
    Alessandra Stoicescu
    Gabriel Hizo
    Adrian Ursu
    Oana Stancu
    Sabina Iosub
    Marius Huc
    Lavinia Tudoran
    Maria Coman
    Trestiana Vanghele
    Razvan Dumitrescu
    Dana Grecu

    Daca nu va dati foc in Piata Universitatii, in semn de protest, n-aveti ambitie!
  • +6 (10 voturi)    
    pactul cu diavolul (Miercuri, 6 august 2014, 9:33)

    ReifanAprilian [anonim]

    Corect ar fi fost:
    Acest dosar fabricat s-ar fi putut inchide in orice clipa, daca ati fi facut "pactul intre diavoli"
  • +11 (13 voturi)    
    Deja vu! (Miercuri, 6 august 2014, 9:37)

    Don Ciccio [utilizator]

    Mult iubite si stimate tovarase-domnule "Profesor" doctor docent, redutabil academician, economist de talie mondiala, renumit politolog, rafinat analist, editorialist de exceptie, eminent blogger! Bla bla bla...

    Om de aleasa tinuta morala si spirituala, un mare caracter si un mare boier! Bla bla bla...


    Greata... Sila... Bleah !!!
  • +11 (13 voturi)    
    Dom' profesor (Miercuri, 6 august 2014, 10:00)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Se pregateste de 'facultate'. Cred ca iese dottore dupa 3-4 ani de studiu aproFUNDat.
  • +2 (2 voturi)    
    observatie personala (Miercuri, 6 august 2014, 20:02)

    Ellias [utilizator]

    Eu nu am avut "rabdare" sa le citesc astora scrisoarea, ca am trecut repede la comentariile lasate. Constatarea este ca DOAR 2 persoane, din toti comentatorii de aici, sunt "Pro" felix. Daca va uitati, fiecare comentariu are plusuri mai putin doua minusuri , ceea ce este foarte tragic. Postacii lui Felix simt si ei ca nu mai e de joaca cu dom' profesor, sau nu au mai fost platiti? Trist...foarte trist...Si mai trist este ca daca ajunge "Professore" la brutarie, acesti semnatari ai scrisorii , vor ajunge de rasul lumii, vor fii huiduiti pe strada, nu vad eu cine i-ar mai angaja ca in afara de "indobitocire dobandita" la hasnale, nu au nimic in cap si nu isi cheltuie nimeni banii sa ii angajeze. Asta e durerea lor...nu ca intra "Professore" langa "dottore" la brutarie. In rest, numai de bine.