Ioana Basescu, proces castigat cu Antena 3. Fiica presedintelui trebuie sa primeasca despagubiri de 20.000 de lei

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 27 noiembrie 2014, 16:57 Economie | Media & Publicitate

Ioana Basescu, fiica cea mare a presedintelui Traian Basescu, a avut castig de cauza intr-un proces intentat Antenei 3. Tribunalul Bucuresti a decis joi sa oblige postul de stiri la plata a 20.000 de lei, "cu titlu de despagubiri civile", anunta Pagina de Media.

Decizia nu este definitiva, putand fi atacata in 30 de zile de la comunicare.

"Obliga parata la plata sumei de 20.000 cu titlu de despagubiri civile si 100 lei cheltuieli judiciare reprezentand taxa de timbru. Respinge cererea privind cheltuieli de judecata reprezentand onorariu avocat ca neintameiata. Cu drept de apel in 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribumalul Bucuresti", a fost decizia instantei.

Ioana Basescu a intentat proces Antenei 3 in luna mai a acestui an. Portalul instantelor de judecata nu da detalii asupra motivelor chemarii in judecata a postului de televiziune, insa Antena 3 a realizat in prima parte a lui 2014 mai multe emisiuni in care s-a discutat situatia terenului pe care il detine la Nana, precum si faptul ca  in calitate de notar, ar fi lucrat cu Gazprom.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

10958 vizualizari

  • +26 (36 voturi)    
    Latrina 3 miroase a paguba (Joi, 27 noiembrie 2014, 16:58)

    un domn [utilizator]

    dar e bine asa
  • +14 (26 voturi)    
    Normal (Joi, 27 noiembrie 2014, 17:04)

    aladdin [utilizator]

    O basista si asta :)
  • +30 (38 voturi)    
    numai atat? (Joi, 27 noiembrie 2014, 17:07)

    hot news [utilizator]

    Nu ma refer la quantumul despagubirilor civile, ci la CONSECINTE!
    Daca Latrina avea dreptate, atunci era OK pentru ei, dar din momnt ce Justitia a decis ca au MINTIT< ca au dat pe post stiri false, calomnioase, nu ar trebui sa suprote consecintele?!
    Sa fie obligati la difuzarea unor DEZMINTIRI, dar si la plata unei amenzi PENALE?
    Este in regula ca un asa-zis post TV sa deverseze in continuu informatii false, calomnioase?!
    • +7 (9 voturi)    
      Aici ar trebui sa intervina CNA (Vineri, 28 noiembrie 2014, 11:44)

      _CK_ [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      Doar ca CNA e controlat politic de Ponta :-). De cand a plecat Narcisa Iorga (care mai dadea in ei), au ramas doar ei intre ei. PSD controleaza inca o institutie vitala !
  • +14 (18 voturi)    
    un bun precedent (Joi, 27 noiembrie 2014, 18:21)

    nash pandelica [utilizator]

    ma mai zis'o si o mai zic.
    toti cei lezati de minciunile improscate de ventilatoarele de la latrina, sa mearga in justitie,
    ori se indreapta (hahaha !), ori intra in faliment ! :))
    • +8 (12 voturi)    
      Ciuvica l-a acuzat pe Basescu (Joi, 27 noiembrie 2014, 20:19)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      că a fost colaborator al Securităţii.
      A fost dat in judecata si a pierdut in tara. Ciuvica a mers la CEDO. A pierdut si acolo. A trebuit să-i plătescă preşedintelui Traian Băsescu suma de 500.000.000 de lei vechi (13.600 de euro)
  • -3 (13 voturi)    
    Easy money !!! (Joi, 27 noiembrie 2014, 19:04)

    Mirobo [utilizator]

    Si-a scos banii de o rata la terenul achizitionat la Nana.
    Bravo ei,prosti sunt destui.
    • +3 (9 voturi)    
      Mda, tocmai a postat unul deasupra mea :)) (Joi, 27 noiembrie 2014, 21:35)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Mirobo

      hihihi
    • +2 (2 voturi)    
      /// (Vineri, 28 noiembrie 2014, 15:43)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Mirobo

      Invidioasa mica.
  • +12 (16 voturi)    
    CNA (Joi, 27 noiembrie 2014, 19:09)

    7cats [utilizator]

    Pai daca CNA nu mai avem ...
  • +12 (18 voturi)    
    Bravo ei. (Joi, 27 noiembrie 2014, 19:46)

    vali47 [utilizator]

    Asa ar trebui sa procedeze toti cu obraznicii de la antena 3.Sa se sature sa mai balacareasca lumea si sa sprijine hotii,turnatorii si criminalii.