Madalina Puscalau: Da, mi-am dat demisia de la B1 TV

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 11 decembrie 2014, 2:37 Economie | Media & Publicitate

"Multumesc! Tuturor telespectatorilor, care m-au sustinut in acesti ani, care m-au criticat, care mi-au trimis de atatea ori mesaje si carora le datorez cateva expicatii pentru gestul meu. Da, mi-am dat demisia de la B1 TV", a scris jurnalista Puscalau pe contul sau de Facebook.

"Proiectul "Buna seara, Romania!" de la ora 20, care ar fi urmat sa se mute de la ora 21.30, conform noii grile, s-a incheiat. Inainte de a da explicatiile, pe care le consider necesare, as vrea sa va spun ca acesti ani au fost superbi, ca am vazut un post de televiziune cum se naste si cum creste si ca am fost acolo la fiecare pas de evolutie. Am fost acolo de cand se varuiau peretii si se cumparau birourile din redactie, am fost acolo sa ii pregatesc pe cei ce urmau sa fie reporteri, am fost acolo de la prima zi de emisie, am fost acolo cand faceam cate patru ore de jurnal de stiri, fara pauza si ma bucur ca toata aceasta munca a avut rezultate frumoase de rating si impact in momente politice decisive (suspendarea presedintelui, alegerile prezidentiale"). Cel mai frumos moment si cel pe care l-am visat si l-am dorit in toti anii acestia de televiziune, a fost confruntarea finala dintre Klaus Iohannis si Victor Ponta si ma bucur ca am reusit sa fac posibila acea dezbatere si de asemenea ma bucur ca am reusit sa aduc postului B1 cea mai mare audienta din istoria sa. Sa spunem ca a fost cadoul meu de plecare", a declarat Madalina Puscalau.























16389 vizualizari

  • -9 (19 voturi)    
    B1TV... (Joi, 11 decembrie 2014, 2:53)

    Lucky1 [utilizator]

    ...mai bine si-ar schimba numele cu unul care i se potiveste ca o manusa: B ZERO TV, un post gaunos ai carui reporteri, in marea lor majoritate sunt agramati, un port de televiziune care are "meritul" de a fi inventat o nou bbbaaalimba, o limba a balbaitilor si fetitelor agramate care, cand citesc, se balbaie (grotesc de prosteste) intentionat pretinzand ca vorbesc liber.

    Madalina Puscalau nu prea se potrivea mediului B1: era prea fina, prea inteligenta si, in general, prea superioara fata de agramatii omniprezenti.

    Sa-i dorim succes in orice isi propune sa intreprinda si sa-i multumim pentru prezenta ei pe ecran, o prezenta placuta, spirituala si profesionista.
    • +15 (17 voturi)    
      Cu (Joi, 11 decembrie 2014, 10:16)

      tanar_pensionar [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      "prea superioara" m-ai dat gata.
      • -11 (17 voturi)    
        Ba din contra, este invers... (Joi, 11 decembrie 2014, 11:00)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui tanar_pensionar

        Dvs m-ati dat gata cu tonul Dvs prea superior...
  • +6 (8 voturi)    
    despartire (Joi, 11 decembrie 2014, 3:54)

    bebe22 [utilizator]

    pacat mare pacat pt aceasta despartire.una dintre preferatele mele de la B1.multa bafta pt viitor
  • -10 (16 voturi)    
    Nicio paguba (Joi, 11 decembrie 2014, 9:42)

    Gustav666 [utilizator]

    A ramas Soneria Matei, are o gura cat zece Madaline. Si cu Pora invitata, sparge toate audientele.
  • +4 (10 voturi)    
    Confruntarea a facut audienta! (Joi, 11 decembrie 2014, 10:13)

    CafeaTare1309092215328 [anonim]

    Acu intre noi fie vorba nu EA a adus cea mai mare audienta, ci invitatii in sine, confruntarea in sine, pe orice canal si cu orice moderator ar fi fost a facut audienta. Sa spuna ea "multumesc" postului ca i-a oferit asemenea onoare. Nu EA a facut postului cadou aceasta audienta, postul i-a facut ei cadoul. In ceea ce priveste confruntarea finala, ea ca moderator a fost slabuta, neinteresanta, fara sare si piper. Parerea mea. Dar de aici pina la a te lauda singura ca tu ai facut cea mai mare audienta din istoria postului....ceva nu ii e clar d-soarei Pascalau.
    • +2 (4 voturi)    
      tare imi e ca vedem la felix (Joi, 11 decembrie 2014, 15:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui CafeaTare1309092215328

      in locul lui Gadea...burci a ajuns jupan acolo si va face legea ..http://www.reportervirtual.ro/2014/12/bomba-burci-cu-un-picior-in-antena-3-gadeabadea-pe-faras.html....eu zic ca il lasa pe mascariciul de badea la locu lui..poate il cafteshte vreun motocilist
  • -1 (3 voturi)    
    nu ea trebuia sa plece.... (Joi, 11 decembrie 2014, 16:17)

    egroeg5 [utilizator]

    alta moderatoare ,nepotrivita si neprofesionala,salasueste in zona,care nu lasa invitatii sa-si spuna parerile,care intrerupe aiurea derularea in platou,care are raspunsuri si replici la toate, nici ca am vazut si ,in majoritatea cazurilor ,imi vine sa inchid aparatul.
  • 0 (2 voturi)    
    consiliera lui KJ (Joi, 11 decembrie 2014, 17:54)

    LudwigRegalistul [anonim]

    Cica s-ar duce consiliera lui KJ...
    • +1 (1 vot)    
      o prompterista, colea (Joi, 11 decembrie 2014, 18:52)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui LudwigRegalistul

      E mare nevoie de Puscalau la Cotroceni, sa-l obisnuiasca pe Iohannis cu prompterul!
  • -1 (1 vot)    
    o prezenta temerara (Joi, 11 decembrie 2014, 22:05)

    GheorgheSilvestrovici [anonim]

    Madalina Puscalau - vorbeste mult, bine si cam tare, este o buna iscoditoare, este deschisa - nu are nimic de ascuns, desi ai impresia ca stie foarte multe, spontana, open mind, inventiva, smart woman, simt al umorului si bun simt, este vesela nu-i incrancenata, un pic prea intrusiva si de aceea intimideaza, are carisma si farmec - atrage privirile dintr-o data, este purtatoarea unui nas celebru si a unui nume de legenda haiduceasca. Are multe calitati pentru care este invidiata peste masura, barbatii o comenteaza malitios ravnitor, dar sunt captivati poate de...nasul ei. Acopera domeniul vietii politice cu aplomb, inseamna ca stie multe care nu se pot spune. Isi poarta frumusetea cu mandrie fireasca, poate fi si taios indrazneata, dar nu este increzuta, atotstiitoare, zeflemista, paranoica, inchipuita ca Badea sau Banciu. Este printre primele moderatoare TV din ultimii ani. Multumiri, felicitari sincere si multa sanatate !