Oana Stanciulescu, prima "victima" printre vedetele Antenei 3/ "Libertatea de exprimare este un bun cistigat care nu poate fi luat nimanui"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 16 ianuarie 2015, 0:38 Economie | Media & Publicitate

Oana Stanciulescu
Foto: Facebook
Oana Stanciulescu, realizatoarea emisiunii "Panorama" la postul de televiziune Antena 3, a pus punct colaborarii cu postul fondat de Dan Voiculescu, anunta reportervirtual.ro.

Intr-o nota lapidara pe Facebook, ea confirma plecarea, fara a detalia circumstantele despartirii de Antena 3, si sugeraza ca ar fi vorba de motive editoriale:

"Contractul dintre mine si Antena3 inceteaza incepind de astazi. Dupa 24 de ani de jurnalism, consider in continuare ca libertatea de exprimare este un bun cistigat care nu poate fi luat nimanui!"

Antena 3 va apela la reduceri salariale si la unele disponibilizari in perioada urmatoare, anunta ReporterVirtual.ro. Televiziunea trustului Intact este ultimul post de stiri care ia masuri de reducere a cheltuielilor, dupa celelalte canale din aceasta nisa, inclusiv Romania TV, care au decis reduceri de costuri la finele anului trecut.

Informatia a fost confirmata pentru HotNews.ro de surse din televiziunea condusa de Mihai Gadea.

Potrivit sursei citate, masurile vor fi aplicate de la 1 februarie si, pentru moment, sunt "batute in cuie": reducerea cu 10% a salariilor sub 5.000 de lei, reducerea cu 15% a salariilor de peste 5.000 de lei, disponibilizarea a 50 de oameni - personal editorial si tehnic.























140758 vizualizari

  • +21 (31 voturi)    
    A3, niste derbedei (Vineri, 16 ianuarie 2015, 0:42)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Asta e....daca nu a stiut sa manance kkt cu rapiditate, asta ajunge....doar cei mai profesionisti o sa ramana
  • +16 (24 voturi)    
    Sa plece toti din partea mea... (Vineri, 16 ianuarie 2015, 1:26)

    Excelsior [utilizator]

    ...ma intreb unde vor mai gasi de mancat lokum...
  • +16 (26 voturi)    
    Gadea, Gadeo, (Vineri, 16 ianuarie 2015, 1:38)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    nici nu stii,
    cat de mic incepi sa fii!
  • +24 (32 voturi)    
    vaiiii!!!!"..saraca "jurnalista".. (Vineri, 16 ianuarie 2015, 2:05)

    exilatul [utilizator]

    vechime de 24 de ani..oare cum de a suportat atita timp sa fie platita de un turnator escroc...ah!..pardon : ""libertatea de exprimare este un bun cistigat care nu poate fi luat nimanui!""..ca sa vezi si sa nu crezi..la ant3..hai sictir!
  • +17 (25 voturi)    
    libertatea de exprimare (Vineri, 16 ianuarie 2015, 5:01)

    alizee [utilizator]

    "...consider in continuare ca libertatea de exprimare este un bun cistigat care nu poate fi luat nimanui!"
    Dar bunul simt in exprimare?
    "libertatea de exprimare" - dupa parerea mea, o sintagma ce ar trebui sa motiveze spunerea adevarului nu idioteniile varanului turnator
  • +16 (20 voturi)    
    Pe cand si ceilalti mancatori de...?? (Vineri, 16 ianuarie 2015, 6:00)

    gica43 [utilizator]

    Libertate de exprimare-DA,improscare cu noroi,laturi si venin-precum latrinele (e sirtv)-NU !!!
  • +11 (19 voturi)    
    stanciulescu (Vineri, 16 ianuarie 2015, 6:52)

    yura [utilizator]

    aceasta oana stanciulescu face parte din "fimeile"care te sperie numai cand le vezi la antena 1!!!nu este singura.madam grecu(politruk,a inascuta si cu venin pe buze),oana stancu care se zbate sa improaste noroi la cimanda lui felix,.mai este una madam "pasarica"sau porumbel(oricum tot o zburatoare)marca antena 1!!!si mai sunt si altele dar cred ca ar fi bine sa se uite toate in pglinda si sa nu mai apara la tv. ca sperie toti copii din Romania!!!
    • 0 (0 voturi)    
      esti o bula (Vineri, 16 ianuarie 2015, 23:16)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui yura

      Nene, vezi ca ti-au atacat hackerii tastatura!
  • +12 (20 voturi)    
    Vai! (Vineri, 16 ianuarie 2015, 7:11)

    vioridix [utilizator]

    Vai ce tragedie!Nu era decat o tata urata,rea si care vorbea impeidecat de nu se intelegea mai nimic.Cred totusi ca nu de asta a fost data afara ci doar ca nu se ridica la nivelul de mancatori de rahat la care se mentin Mircea,Gadea,Tudor,Ciuvica si ceilalati.
  • +14 (22 voturi)    
    efect Basescu :) (Vineri, 16 ianuarie 2015, 8:08)

    Lucian* [utilizator]

    majoritatea am spus ca atunci cand pleaca Basescu practic nu mai ramane de facut nimic pentru astia.
    A se vedea cat de stupida este ideea televiziunii axata in jurul unui om in loc sa faca reportaje normale din toate sferele vietii.
  • +11 (19 voturi)    
    uite cine vorbeste (Vineri, 16 ianuarie 2015, 8:36)

    603 [utilizator]

    cine vorbeste despre libertatea de exprimare?Una de la antena 3?nu ti se pare,cucoana,ca esti deplasata?Sau voi ati fost angajati pe criteriul "nesimtire".Pai,ne tii lectii de" libertatea de exprimare"dupa ce l-ai pupat in dos pe felix?Sper sa iti gasesti un post de spalat podele.nesimtitilor
  • +11 (17 voturi)    
    white snow (Vineri, 16 ianuarie 2015, 9:08)

    scharke [utilizator]

    Va rog sa observati asemanarea dintre vrajitoarea din filmul lui Disney despre Alba Ca Zapada si aceasta tanti. De cate ori o vedeam spumegand aveam senzatia ca voi fi otravit prin televizor de balele ei de isterica cu card la purtator...
  • +3 (7 voturi)    
    merge si ea (Vineri, 16 ianuarie 2015, 9:53)

    nash pandelica [utilizator]

    la b1, dupa striblea si manastire.
    b1, curand, la nivel de intact.
  • +3 (7 voturi)    
    libertatea cuvantului (Vineri, 16 ianuarie 2015, 10:10)

    abus [utilizator]

    Am fost printre cei care in Decembrie 1989 , au ridicat in Bucuresti baricadele disperarii.
    Datorita faptului ca HOTII au ajuns la putere in tara asta, nu am reusit sa castigam mai mult decat un Pasaport si Libertatea Cuvantului.
    Hotii din Guvern si din Parlament nu suporta sa fie demascati , asa ca va fi din nou arestat si sugrumat Cuvantul...
    In curand ne va ramane doar Pasaportul...
  • +4 (12 voturi)    
    Fustele in cap si pantalonii in vine (Vineri, 16 ianuarie 2015, 11:32)

    Daniels22026 [utilizator]

    Citi oameni au fost linsati de trustul Intact si mai ales de catre A3, fara drept la replica??!!

    Varanul nu mai are acces la bugetul tarii. Va fi o placere sa-i vad pe mercenarii de presa in dificultati financiare. Vreau sa admir o agonie financiara prelunga. O adevarata sarbatoare culturala cu fustele in cap si pantalonii in vine.
  • +4 (6 voturi)    
    dupa atata timp (Vineri, 16 ianuarie 2015, 12:12)

    ibagul2006 [utilizator]

    dupa atata timp isi da seama ca acolo nu e libertate de exprimare ? esti cam dubioasa, femeie !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Balzac: Excesul de libertate ucide libertatea (Vineri, 16 ianuarie 2015, 12:30)

    PavelFloresco [anonim]

    Să nu confundăm rasismul şi alte forme ale discriminării cu libertatea de exprimare şi nici să nu confundăm libertatea de exprimare corect înţeleasă cu cenzura.
  • 0 (16 voturi)    
    Cum se bucură mafia pedelistă......... (Vineri, 16 ianuarie 2015, 13:09)

    Marius0067 [utilizator]

    Staţi liniştiţi. Antena 3 nu moare pentru că este televiziunea cea mai justiţiară din România, recunoscută internaţional. Fără Antena 3, lui Mircea Băsescu nu i s-ar fi clintit un fir de păr din cap şi n-ar fi fost deconspirate atâtea furăciuni şi abuzuri ale clicii Băsescu-PDL. Un singur lucru mai trebuie să se întâmple. Să dispară politruca Kovesi din fruntea partidului DNA, astfel încât justiţia să devină justiţie, nu căprărie
    • +2 (6 voturi)    
      va disparut obiectul muncii (Vineri, 16 ianuarie 2015, 13:30)

      TigerTiger [anonim] i-a raspuns lui Marius0067

      Viva DNA !!!!!!!!!!
      Ma, voi si in mormant o sa fiti bantuiti de fantoma lui Basescu! V-a tras-o cu DNA, F.F.bine, la parnaie cu voi, penalilor!
    • +1 (9 voturi)    
      am o veste proasta pt tine (Vineri, 16 ianuarie 2015, 14:56)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Marius0067

      Kovesi este o adevarata profesionista, si asta o spune toata lumea, oficiali ai EU si USA. Cine zice altfel e doar Voiculescu si clica lui? de ce? pai pt ca n-a mai putut sa manipuleze justitia, de aia.
  • +3 (7 voturi)    
    O musca-si ia zborul din balegar (Vineri, 16 ianuarie 2015, 15:48)

    anonimicus [utilizator]

    O basista infiltrata si deconspirata, ar spune Badea.
    Je suis Felix, ar continua Gadea.
  • +1 (5 voturi)    
    Libertatea cuvintului (Vineri, 16 ianuarie 2015, 21:35)

    SilaDe Antrei [anonim]

    "Libertatea cuvintului" insemna pentru zina Oana Stanciulescu pupat cururi de sefi din greu. Opiniile dumisale erau ori pe doua paliere: impotriva lui basescu conform fisei postului la a3 ori ode catre aliatii a3 tot conform fisei postului.
    Problema zinei nu a fost liberatea cuvintului ci faptul ca era de o platitudine absoluta si nu avea audienta.
  • +2 (4 voturi)    
    4:3 vs 16:9 (Vineri, 16 ianuarie 2015, 22:20)

    was [utilizator]

    Am mai vazut domnisoara la TV cand schimbam canalele, credeam ca nasul lat ca la Beavis este din cauza ca am televizor vechi, cu ecran 4:3, dar vad ca m-am inselat, chiar asa arata.