Radu Tudor la Antena3: Senzatia e ca Ponta vrea sa paraseasca batalia pe usa din dos. Nu genunchiul lui Ponta e problema, ci DNA-ul / E un tertip ca sa scape de presiunea DNA

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 21 iunie 2015, 20:31 Economie | Media & Publicitate

Gestul lui Victor Ponta de a se autosuspenda din functie este un "tertip ca sa scape de presiunea DNA", insa liderul PSD nu va putea sa scape de "presiunea demisiei", a afirmat Radu Tudor la Antena 3, imediat dupa anuntul lui Ponta privind desemnarea lui Gabriel Oprea sa preia interimar atributiile de premier, pe perioada in care Ponta se recupereaza dupa o operatie la genunchi, potrivit Comisarul.ro, care citeaza Antena3.

"Cred ca este un tertip la care apeleaza Victor Ponta, ca sa scape de presiunea pusa de procurorii DNA. (...) Mai devreme sau mai tarziu, Victor Ponta nu va putea sa scape de presiunea demisiei, in ciuda acestor operatii pe care le face pe la Istanbul si a autosuspendarii pe fax", a comentat Radu Tudor, duminica, intr-o interventie telefonica, la Antena 3.

Declaratia lui Radu Tudor vine dupa ce  Victor Ponta a anuntat ca va ramane in concediu medical pentru o luna dupa operatia la genunchi pe care a facut-o in Turcia. In ceea ce priveste problema medicala, Radu Tudor nu neaga situatia in care este seful Guvernului, insa subliniaza faptul ca functia se poate exercita si dintr-un scaun cu rotile.

Mai mult, Radu Tudor face o paralela cu fostul premier Calin Popescu Tariceanu, care a mers la Guvern in carje cand avea probleme cu piciorul, pentru a arata ca-i rezista astfel presedintelui de atunci, Traian Basescu.

"Sunt convins ca din punct de vedere al diagnosticului, Victor Ponta nu minte, e o problema serioasa la genunchi care il tine imobilizat, dar asta nu-l impiedica sa-si exercite functia de prim-ministru. E o schimbare foarte ciudata de putere (...).Tariceanu a venit si in carje la guvern, doar ca sa ii reziste lui Traian Basescu", a comentat Radu Tudor.

"Sub povestea medicala de la Instanbul se afla lucruri infinit mai serioase care tin de vointa si presedintelui Iohannis si poate chiar a unor cercuri externe de a-l schimba pe Victor Ponta din functie", a mai afirmat Radu Tudor, adaugand ca, in acest fel, seful PSD risca sa fie catalogat ca fiind cel care paraseste batalia.

"Daca Victor Ponta are toate facultatile mintale, si sunt convins ca le are, atunci nu genunchiul sau este problema. Senzatia pe care o da e ca vrea sa paraseasca batalia pe usa din dos si sa ii predea mandatul lui Gabriel Oprea, care e cheia majoritatii parlamentare", a adaugat Radu Tudor.

Radu Tudor a mai spus, in emisiune, ca majoritatea lui Klaus Iohannis se poate face maine, iar Catalin Predoiu ar deveni prim-ministru al Romaniei, daca lucrurile sunt lasate din haturi de PSD si Victor Ponta.










17549 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    Nici prietenii nu mai cred în Ponta. (Duminică, 21 iunie 2015, 20:50)

    vali47 [utilizator]

    Victore,dă-ți demisia,găsește-ți ceva de lucru prin Turcia.Prin România nu mai crede nimeni în tine.Degeaba ai pupat toate icoanele ,ba și pe cele ale musulmanilor,sau de aceia,nimeni nu te mai crede.
    • +4 (4 voturi)    
      Corect, (Luni, 22 iunie 2015, 10:07)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      sa ia insa cu el tot guvernul si daca se poate si pe Tari si pe Zgonea si pe toti demnitarii astia care vor egalitate "dar nu pentru catei".
      • +1 (1 vot)    
        Uitarea lui RADU TUDOR (Luni, 22 iunie 2015, 16:49)

        george [anonim] i-a raspuns lui ana-pat

        Cu putin timp in urma ,la aflarea vestii ca premierul a fost chemat la parchet , a avut o alta parere. S-a asocit celor care clamau "o lovitura de palat ". Acum , a devenit un alt OM, cu o alta gandire ,. De ce ?!?
  • +7 (7 voturi)    
    E tare (Duminică, 21 iunie 2015, 20:52)

    Cristi1x2 [utilizator]

    Daca a inceput Antena3 ( Latrina 3) sa dea in Ponta, inseamna ca sfarsitul acestuia ca prim ministru e aproape. Doamne ajuta-ne si scapa-ne de ciuma rosie.
  • +10 (10 voturi)    
    nu pot sa cred!!! (Duminică, 21 iunie 2015, 21:10)

    lili [anonim]

    Antena 3 ii permite lui Radu Tudor sa spuna ca Ponta e un las??!!
    Ponta, ala pe care-l ridica in slavi si-l peria Mihai Gadea mai acum vreo cateva zile ?!
    Nu pot sa cred, Antena 3 e speriata cumva ca Ponta pierde puterea si ca se duce dracului sandramaua lor?
    Antena 3 e speriata de puterea DNAului scapat de politic, DNAul care in sfarsit dupa 25 de ani se atinge de marii hoti din politica romaneasca ?!
    DNAul care l-a bagat pe Voiculescu la puscarie ?!
    Asta-i sperie pe cei de la Antena 3, de fapt!!
    Succes DNA, succes Codruta, bagati-i la puscarie pe toti hotii din politica romaneasca, vrem sa-l vedem si pe Ponta judecat cat mai repede!!!

    Oare cum va raspunde V Ponta la afirmatiile lui Radu Tudor?!
    • -7 (7 voturi)    
      Lilisor, (Luni, 22 iunie 2015, 9:18)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Antena 3 e singurul post de stiri care e pe picioarele proprii,se sustine din reclama si nu are datorii la stat.
      Sa se teama da DNA celelalte posturi,care sau sunt in insolventa sau au luat bani negri de la coruptii dovediti de DNA !!!
      • +6 (6 voturi)    
        trustul intact are rolul de maciuca mediatica (Luni, 22 iunie 2015, 10:23)

        Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        si de sustinere a constructiei liliputane numite PC.Cred ca mai curand gasesti obiectivitate jurnalistica la Al-Jazeera.Pentru toate campaniile murdare,instigarile,calomniile nefondate,grobianismele varsate in fiecare seara pe post,spumele si istericalele asa numitilor "formatori de opinie"(un eufemism pentru "spalatori pe creier"),ar fi trebuit amendati pana nu mai aveau bani de servetele sa-si stearga gura dupa fiecare discurs.Noroc cu pilelle din CNA.
        Iar atitudinea lui Radu Tudor poate fi semnalul unei rotatii a cadrelor in strucura mafiota-ponta tap ispasitor,oprea-salvatorul interesului national,imaculat,numai bun de PM si locomotiva pentru 2016.O gura de oxigen pentru pesedisti...
  • +5 (7 voturi)    
    nu pot sa cred!!! (Duminică, 21 iunie 2015, 21:10)

    lili [anonim]

    Antena 3 ii permite lui Radu Tudor sa spuna ca Ponta e un las??!!
    Ponta, ala pe care-l ridica in slavi si-l peria Mihai Gadea mai acum vreo cateva zile ?!
    Nu pot sa cred, Antena 3 e speriata cumva ca Ponta pierde puterea si ca se duce dracului sandramaua lor?
    Antena 3 e speriata de puterea DNAului scapat de politic, DNAul care in sfarsit dupa 25 de ani se atinge de marii hoti din politica romaneasca ?!
    DNAul care l-a bagat pe Voiculescu la puscarie ?!
    Asta-i sperie pe cei de la Antena 3, de fapt!!
    Succes DNA, succes Codruta, bagati-i la puscarie pe toti hotii din politica romaneasca, vrem sa-l vedem si pe Ponta judecat cat mai repede!!!

    Oare cum va raspunde V Ponta la afirmatiile lui Radu Tudor?!
  • +8 (8 voturi)    
    Radu Tudor despre Ponta. (Duminică, 21 iunie 2015, 21:11)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Victoras, ai intrat in malaxorul INTACT. O sa-i duci pachetele Varanului. Nu tu, Daciana. Tie o sa-ti aduca la...maie, iar Varanului carnati oltenesti, bio.
  • +6 (6 voturi)    
    foarte funny (Duminică, 21 iunie 2015, 21:13)

    AliKimiku [utilizator]

    daca si A3 il lasa din brate e semn ca zilele mitomanului ca prim-ministru sunt numarate.
  • +7 (7 voturi)    
    aaa (Duminică, 21 iunie 2015, 21:15)

    cetatean [anonim]

    CUM ? Spune radu tudor asta ? NU CRED
  • +6 (6 voturi)    
    opa (Duminică, 21 iunie 2015, 21:17)

    toxx [utilizator]

    astia de la a3 au baut apa cainilor ? :)))
  • +3 (5 voturi)    
    Ponta's knee (Duminică, 21 iunie 2015, 21:23)

    Vaidenoi [anonim]

    La întalnirea cu Putin nu l-a durut genunchiul.
  • +1 (7 voturi)    
    Comisarul... (Duminică, 21 iunie 2015, 21:27)

    MyGame [utilizator]

    Comisarul un site pe care nu dau doi bani. Sper ca a zis asta... si mai sper ca se vor intoarce cu totii impotriva lui Monta...
  • +11 (11 voturi)    
    Batalia e intre politruci si popor (Duminică, 21 iunie 2015, 21:59)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Asta e batalia adevarata.

    Pe de-o parte avem Ponta+Tariceanu+Constantin
    +Oprea, de cealalta parte avem popor + DNA.

    Restul e gargara. Nu avem politica, avem doar niste hoti, nu avem idealuri, avem doar niste tradatori, nu avem ideologie, avem doar niste scarbe lenese puse pe furat, in Parlament si Guvern.
    • -3 (3 voturi)    
      calcule (Luni, 22 iunie 2015, 0:39)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Ai gesit, sper ca nu intentionat.Pe de-o parte vem Ponta--Tariceanu si popor plus oprea 1! dincolo DNA----CSM si pdl ba si pnl.
      • +3 (3 voturi)    
        penele e BLAT (Luni, 22 iunie 2015, 9:15)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        nu a contat in noiembrie 2014 (va aduceti aminte de spumoasele declaratii marca andreea paul...acum e ascunsa.....vine dna ul la romcontrol ?)...DNA + Poporul..e corect !!!
  • +11 (13 voturi)    
    Hopa (Duminică, 21 iunie 2015, 22:11)

    lolosaurus [utilizator]

    Se supara antenistii pe Ponta. Sa fie fiindca isi pierd parghia principala la manarii? Sa fie fiindca ramane Oprea premier, care, spre deosebire de Voiculescu si antenisti, e fan DNA? Suna mai degraba a amenintare, "vezi ce faci ca fara noi esti 0".
  • +11 (11 voturi)    
    stam cu ochii pe toti (Duminică, 21 iunie 2015, 22:34)

    anaerobik [anonim]

    L-am mirosit de ceva vreme pe RT ca se gudura pe linga Iohannis. Ori vizeaza frun post de consilier - caci la Cotroceni bate vintul prin camaroaiele presedintiei - ori frun post la alta tembeliziune.

    Sa-i fie de bine, in ambele situatii ori intr-o a treia, la care nu ma duce mintea.

    Ori sa fie vreo suceala a antenei 3? Foarte interesant...
  • -11 (13 voturi)    
    observatie (Duminică, 21 iunie 2015, 23:39)

    arth [utilizator]

    Tertip de gradinita.
    Pe mana cui am dat acesta tara?
    Un iresponsabil care dovedeste ca nu avea ce cauta acolo.
    Ai preluat sistemul imoral al lui Basescu.
  • -11 (11 voturi)    
    observatie (Duminică, 21 iunie 2015, 23:39)

    arth [utilizator]

    Tertip de gradinita.
    Pe mana cui am dat acesta tara?
    Un iresponsabil care dovedeste ca nu avea ce cauta acolo.
    Ai preluat sistemul imoral al lui Basescu.
  • +2 (2 voturi)    
    SCLAVII LUI FELIX VARANUL (Luni, 22 iunie 2015, 7:46)

    vintu [utilizator]

    Acest pupincurist RT a zis si facut la a3 la comanda lui Felix,care ar vrea sa se alature lui Iohanis poate poate va scapa de puscarie.RT,popa cel raspopit gidea si cea mai mare pacoste mircea badea,sunt si vor ramane scavii lui FELIX VARANUL.
  • +3 (3 voturi)    
    Varanus dixit ! (Luni, 22 iunie 2015, 8:19)

    D_Poroineanu [utilizator]

    Daca Marele Varan a ordonat " Ponta -afara !" e inceputul sfarsitului. Bai ce caractere de rahat, ce mitomani, ce jeguri de oameni, cata lipsa de onoare, demnitate si reputatie!!!!
    Generalul Izmene, in fine, ajunge in frunte. Totul e sa vrei in tara asta...si se poate.
  • -8 (8 voturi)    
    Ponta e necesar (Luni, 22 iunie 2015, 9:52)

    Victoria [anonim]

    Daca Ponta nu rezista, atunci vine PDL(PNL)-ul si ne mai taie iar din salarii. Aveti grija ce va doriti.
    La ora asta Ponta chiar e necesar pentru tara.
    • +4 (4 voturi)    
      necesar cam ca hartia igienica (Luni, 22 iunie 2015, 10:25)

      Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui Victoria

      si,cu sanse mari sa aiba aceeasi soarta
    • +3 (3 voturi)    
      Trolling (Luni, 22 iunie 2015, 12:07)

      Incognito [utilizator] i-a raspuns lui Victoria

      Mazeta, tu esti?
      Vrem argumente, nu vorbe goale.
  • +1 (1 vot)    
    Si? (Luni, 22 iunie 2015, 20:36)

    kilroy456 [utilizator]

    Ce a facut acest Radu Tudor in viata sa merite ca ceea ce spune sa fie mentionat pe prima pagina a hotnews?

    Spusele nulitatilor trebuie ignorate complet. Chiar si atunci cand se contrazic singuri.

    Pe scurt, stergeti postul Antena 3 din grila televizorului.