Mircea Badea, despre procesul pierdut de Antena 3 cu sefa DNA: De unde o sa dam banii astia?! Din meditatii?

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 octombrie 2015, 20:13 Economie | Media & Publicitate

Mircea Badea
Foto: Captura Antena 3
Mircea Badea, realizator Antena 3, a reactionat pe blogul sau la decizia instantei de a da castig de cauza sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, in procesul intentat postului de televiziune, el afirmand ca "riscurile pe care ni le-am asumat in lupta cu sistemul mafiot sunt reale, iar repercusiunile crancene: ani de puscarie si sume uriase de platit".

Amintim ca Tribunalul Bucuresti a decis vineri ca Antena 3, jurnalistii Mihai Gadea, Razvan Savaliuc, Bianca Nae si analistul Mugur Ciuvica sa plateasca in solidar daune morale in valoare de 250.000 de lei procurorului sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, pentru o serie de afirmatii la adresa ei facute in emisiunea "Sinteza zilei" din 19 iunie 2014. Decizia nu este definitiva si poate fi atacata.

Intr-o postare pe blogul sau, intitulata "Adevarul doare si costa. Dormiti linistiti!", Badea scrie ca "Onorata instanta vrea sa-i platim 60.000 de euro lui Kovesi. Atata costa ca sa spui o evidenta: ca l-a protejat pe fratele lui Basescu pana cand am dat noi imaginile cu porcul vorbind despre morman".

"Riscurile pe care ni le-am asumat in lupta cu sistemul mafiot sunt reale, iar repercusiunile crancene: ani de puscarie si sume uriase de platit. Asta in timp ce publicul e, uneori, reprosant si exigent: "nu le-o mai ziceti la fel de tare!" E, na?!?! Sigur, vorbesc despre cei interesati de subiect. Foarte multi au creierul neted si se uita sedati la seriale cu melteni sau la emisiuni cu bucatari, buci sau cantaciosi", continua Badea.

"Rezum: asta nu e stat de drept ci sistem mafiot, nu e libertate de exprimare ci dictatura, nu e limba rusa ci limba engleza, nu e democratie ci colonie. Si, mai important decat orice, nu prea mai e popor ci mamaliga", a mai afirmat realizatorul tv.

"P.S. De unde o sa dam banii astia?! Din meditatii?", a incheiat el.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
19342 vizualizari
  • +29 (35 voturi)    
    Sa scoata Mirciulica cel Fricos (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:20)

    Skeptical [utilizator]

    la licitatie resturile bunurilor dobindite necinstit ale puscariasului Voiculescu, stapinul micului pechinez Mircea Badea, sa se bage la licitatie si pantalonii scurti ai Atletului Mircea Badea, de la meciul cu motociclistul Teodor Emi.

    Teribila bataie a mai mincat atunci saracul Teodor Emi. Eroul Badea i-a batut pumnii lui Emi pina la singe, cind cu propria-i fatza, cind cu propriu-i, pardon, fund.

    Acesti pantaloni, in special daca nu au fost spalati dupa eveniment, desi erau motive, trebuie sa valoreze pe putin Un Leu (Vechi), pentru vreo pensionara care il adora pe copilul de casa al puscariasului Voiculescu (de i-ar ajunge alaturi!).
    • +18 (22 voturi)    
      Propunerea mea sa se mute cu toti la tine acasa (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:29)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Skeptical

      Sa se mute la ai lui cu tot cu studiourile Antena 3. Asa ar fi frumos.

      Cine ar fi crezut acum cativa ani ca studiourile Antenelor se vor muta in apartamentul de la bloc al parintilor pensionari ai lui Mircea.
    • +18 (22 voturi)    
      sa (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:51)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

      vinda badea tricouri cu ''i'm the bitch of master titza'' si cistiga repede banii necesari. Cumpar si eu macar doua.
      Altfel, nu e problema, isi vinde sopirla uriasa un ceas de mina si achita instant despagubirea, care e, oricum am lua-o, foarte mica.
    • -10 (10 voturi)    
      dai inainte cu tupeu. (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 15:40)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

      Mi-e scarba sa te citesc,dar sa comentez-si mizeriile scrise.Observ ca aici pe acest hotnews se platesc polite,se injura,se barfeste ce mai,tot tacamul.Cred ca am gresit site-ul.
      • +7 (7 voturi)    
        asa-i ai gresit site-ul (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 19:27)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        tu astepti lacrimi de crocodil pe umarul latrinistului.deci schimba pe antena 3 -pana nu ajunge la faliment,precum merita.
    • +6 (6 voturi)    
      Bun comentariu... (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 17:03)

      AKM [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

      faza cu pantalonii imi place...:):):).
      Sa-l sacrifice Felix pe Mirciulica, meditatii la incasat bataie.
      O solutie ar fi sa mai organizeze meciuri din astea, poate scot ceva bani din vanzarea biletelor si pariuri. Ar fi interesanti Gadea si Ciuvica in ring :):):)
  • +29 (31 voturi)    
    nenorocire pentru Antena3! (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:22)

    lili [anonim]

    "Foarte multi au creierul neted si se uita sedati la seriale cu melteni sau la emisiuni cu bucatari, buci sau cantaciosi", continua Badea."
    Adica, Mircea badea zice ca in loc sa se uite la mizeriile de la Antena 3, majoritatea romanilor se uita la Master Chef, Vocea Romaniiei sau la emisiuni cu pupeze cu fundul gol aproape!
    Aoleu, a scazut asa de tare audienta la A3, bre Mircea?!
    Cum asa, tocmai cand voi va bateti tare pentru statul de drept, sustinuti si de Voiculescu din puscarie?!
    S-a cam saturat majoritatea de mizeriile de la A3, Romnaia TV, realitatea sau B1!
    Sa va invatati minte, Digi 24 este un post profesionist, decent, o placere sa te informezi!
    • -12 (22 voturi)    
      mai usor cu Digi 24 (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 1:50)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Ala e postul unde isi facea veacul Hurezeanu, marele uselist, impreuna cu marele deontolog Prelipceanu, de care nu mai comentez. Nu te apuca sa-i idolatrizezi, sunt departe de a fi perfecti.
      • +8 (16 voturi)    
        nu-s perfecti! (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 8:48)

        lili [anonim] i-a raspuns lui Tomis

        Dar sunt de preferat mizeriilor sus-amintite!
        Daca vrei sa te innformezi, nu sa cazi in Latrina!!
        • -4 (8 voturi)    
          pff (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 12:18)

          Tomis [utilizator] i-a raspuns lui lili

          Daca vrei sa te informezi nu te uita la televiziunile romanesti, ai suficiente surse online. Este ca si cand ai spune "nu manca rosia aia stricata (Latrina3), mananca laturile alea (Digi24)". Halal sfat.
  • +49 (53 voturi)    
    O idee pentru Badea (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:25)

    dorel [anonim]

    Poti sa te angajezi drept sac de box la Teodor Emi, ai trecut bine de prima auditie. Faci piruete ca o balerina si te aperi cu fundul si cu spatele, in plus le incasezi cu o prestanta nativa.
    • +18 (20 voturi)    
      :P (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:01)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      Badea se intorcea cu spatele ca sa ii arate ca are coloana vertebrala :P
    • -11 (21 voturi)    
      sa se angajeze sac de box (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:47)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      Dar la un luptator profesionist, nu la ala care castiga doar lupte cu amantori, iar cand da de un profesionist iese pe targa din prima runda.
      • +1 (1 vot)    
        aha (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 19:29)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        deci tu vrei sa-l omori din prima ... hm,la asta nu m-am gandint,dar ...
      • 0 (0 voturi)    
        Asa este.. (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 19:35)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        ..pentru ca Badea insusi este un profesionist.
  • +36 (40 voturi)    
    pai badea (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:27)

    giigi [utilizator]

    se poate angaja sac de box oricand. azi un euro, maine un euro, pana face suma.
    • -17 (29 voturi)    
      uite cum s-au adunat postacii (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:47)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui giigi

      Toti cu acelasi subiect :))) Vedeti ca va dati de gol. Rugati-va seful sa va organizeze mai bine.
      • +16 (18 voturi)    
        lol (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:53)

        giigi [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        m-a mirat si pe mine si m-am gandit imediat ca o sa zica lumea ca-s postac. dar mai e si explicatia simpla, asta-i personaju mircea badea si astea-s vorbele care-ti vin in gura cand ii vezi fata.
        • -5 (9 voturi)    
          Completare (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 14:26)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui giigi

          "astea-s vorbele care-ti vin in gura cand ii vezi fata...."

          ============

          Cand gandesti cu dosu' ! De acolo vin !
          • +1 (3 voturi)    
            Completarea completarii.. (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 18:59)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            ...cand ii vezi fata, imediat iti vine sa gandesti cu dosul, ca si in cazul comentariilor tale.
            • -1 (3 voturi)    
              Acolo-i organul gandirii (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 22:23)

              newlook [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Acolo-i organul (neuronul) gandirii la tine si la basisti, in general.

              E totusi prolific neuronasul ala. Reuseste constant postari de 10-12 cuvinte !
      • +5 (7 voturi)    
        Uite cum apare iarasi.. (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 14:48)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        ..aparatorul hotilor, mincinosilor, golanilor.
  • +43 (47 voturi)    
    acum (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:31)

    ws [utilizator]

    acum se va dubla rația de materie maronie ingerată pe a3. doar trebuie plătite datoriile făcute de sclavii d-lui profesor.

    ws
  • +37 (39 voturi)    
    Va rog ! (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:34)

    Blogu [anonim]

    Nu mai dati pe site, ce zice s-au ce face "jurnalistul" Badea, care nici chibrite la Gherla, nu a fost in stare sa faca .
    E un angajat al Antenei 3 si se baga singur in seama, debitand numai prostii.
    Bre, de ce nu zici pe blog, 3 rugaciuni de multumire, ca scapati doar cu atat ?
  • +30 (32 voturi)    
    Un meci de fund-raising (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:35)

    ipolitic [utilizator]

    cu Teodor Emi. Daca rezisti trei reprize, dau si eu un RON.
    • -2 (2 voturi)    
      Numai "creiere netede" prin zona (Duminică, 18 octombrie 2015, 3:04)

      Kik Boxing [anonim] i-a raspuns lui ipolitic

      Deja m-am plictisit sa vad cati indivizi scriu pe aici de Teodor Emi. Nu inteleg cum cineva poate sa vorbeasca de papagalul ala. Ala e luptator? E un fraier care e pedinafara. Cand am vazut "lupta" cu Badea m-am pi...at pe mine de ras. Dar asa se intampla la romani dupa rasul ala de meci (Badea oricum n-are nicio treaba cu sportul asta) Toti fraeri vb de Teodor Emi. Subiectul in sine cu Antena 3 si procesul nu ma intereseaza, dar mai lasati-ma o data cu papagalul ala de motociclist pseudo luptator. Daca intra in ring cu un luptator adevarat si-o ia in 30 secude si ajunge si pe la spital, asa ca nu mai vorbiti de lucruri de care habar nu aveti. GATA ajunge e prea mult.
  • +28 (30 voturi)    
    Jurnalisti mercenari (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:36)

    Daniels22026 [utilizator]

    Badea ne da lectii de morala. Dar el lucreaza in slujba unui mafiot libidinos, a unui santajist vestit in toata tara, a unui puscarias cu patalama.

    Daca Antena 3 va da faliment, asa cum sper, multi vom fi fericiti. Asemenea propaganda ca la Antena 3, numai in Rusia se mai practica. Iar apropierea asta nu e deloc intamplatoare. Acelasi stil infect, aceleasi minciuni sfruntate, pe placul publicului brutal. Daca Antena 3 ar fi incercat sa minta mai elegant, mai fin, mai rational, nu ar fi avut nici o zecime din publicul inapoiat care ii devoreaza emisiunile abjecte.
  • +18 (20 voturi)    
    Vai saracii... (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:37)

    LiviuX [utilizator]

    Toti sunt bine mersi, fara nici o problema pana sunt condamnati. Atunci brusc devin bolnavi, saraci, vai de capul lor. Dar de ce nu s-au gandit inainte de a face prostiile, de a incalca legile? Inainte de a face prostiile de ce nu s-au gandit ca "vai, sunt bolnav, sunt sarac, mai bine nu fac asta, nu incalc legea ca daca ajung la puscarie sau o sa am de platit daune va fi vai de mine si mai si"?
  • +31 (33 voturi)    
    he he Shpagasin (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:46)

    un domn [utilizator]

    din cipru breh...acolo e pushculita..nu fa pe niznaiu
  • +13 (15 voturi)    
    Du-te (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:52)

    gigifisiune [utilizator]

    bre si lasa-ne. Du-te cu tot cu A3 si cu tot cu manipularile voastre invatate de la varan.
  • +16 (18 voturi)    
    Amenda. (Vineri, 16 octombrie 2015, 20:55)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Nu are bani? Sa-ceara Varanului, ca pentru el injura la greu, si la ordin! Sau munca in folosul comunitatii. Sofer pe vidanja!
  • +18 (20 voturi)    
    Surse de venit (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:05)

    AngryDan [utilizator]

    Nu te laudai tu ca esti cel mai tare in audienta?
    Si ca se bat sponsorii care sa apare mai repede in micile pauze in care nu faci spume impotriva regimului?

    (la fel si pastoru' care se tot lauda cu audienta si venitul emisiunilor A3)
  • +21 (23 voturi)    
    De la Voiculescu, cum de unde? (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:12)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    N-a furat Voiculescu destul si pe vremea asta si pe vremea cealalta?

    As fi dispus sa contribui cu 50 de lei, sa-i luam lui Badea putin bun simt.
  • -20 (26 voturi)    
    Asta numai e justitie (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:19)

    Geo [anonim]

    Eu nu cred ca e echitabil, oricine poate gresi. Santem oameni si cred ca este o pedeapsa mult prea mare, sper ca la recurs lucrurile sa revina la normal. Imi pare rau pentru Mircea si Ciuvica!
    • +13 (15 voturi)    
      glumesti (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:24)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      Ia sa te injure cineva non-stop si pe tine pe postul national sa vedem cum te simti! Gresesti-platesti, e simplu! Cel putin intr-o tara civilizata, asa e normal. Sa nu il plingem, cei 50000 lei pe care Badea tre sa ii dea sunt maruntis pe linga citi bani a incasat de la Varan!
    • +2 (6 voturi)    
      Am dat plus (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:46)

      mopsu [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      deoarece cred ca ai scris la misto...
  • +7 (11 voturi)    
    ei, na...! (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:29)

    Codruta N [utilizator]

    Nici cat un salariu lunar - vine si el la slujba o luna cu autobuzul si mananca numai iaurt si s-a scos ;)
    In afara de asta, poate sa plateasca doar Antena, pentru toti - nu zice nicaieri ca trebuiesc chitantze individuale ;)

    Dar ar putea sa incerce si un fund-raising: sa stea prin fatza Teatrului National cu o pancarta: "Va las sa-mi dati o palma pentru 10 lei si un sut in fund pentru 20 lei" - si aduna suma aia, urgent! >:)
  • +14 (16 voturi)    
    cum o sa platesti: lucreaza ca toti oamenii (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:34)

    mnicku [utilizator]

    da si tu la lopata la vre-o autostrada care-i in lucru. Oricum scoala multa nu se cere, asa ca esti candidatul perfect.

    Dupa doua zile de lopatat, garant ca vei sti ce inseamna respectul pt ceilalti.
  • +16 (18 voturi)    
    Deschizi gura aiurea, platesti... (Vineri, 16 octombrie 2015, 21:45)

    Oby [anonim]

    Avand in vedere marea putere de manipulare a maselor (in principal a majoritatii oamenilor ce nu au capacitatea de a gandi pentru ei insisi si se dau in vant doar dupa Cancan-uri) ar fi bine ca aceste pedepse contra celor ce abuzeaza de pozitia lor in mass-media si deformeaza dreptul la libera exprimare sa fie mult mai aspre, ar fi de dorit chiar sa se raspunda cu inchisoarea.
    Doar atunci cei de la televiziuni gen Latrina 3 vor gandi inainte sa arunce la comanda cu laturi in stanga si-n drapta. Etica profesionala este un concept ce nu l-au invatat in toti anii de amatorism...
  • +12 (14 voturi)    
    fatza de magar (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:06)

    flavio [anonim]

    un nesimtit acest badea. il mai suporta netul?
  • +16 (18 voturi)    
    uneori (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:12)

    conservatorul [utilizator]

    Uneori, rareori din pacate, nesimtirea se plateste. Unii nu sunt dispusi sa fie tarati in noroi de dragul audientei si atunci cer despagubiri morale. Cand improscati cu mizerii ganditi-va si ca poate veti fi pusi sa platiti.
    Ca sa faci bani din meditatii trebuie sa ai un bun renume.
  • +11 (13 voturi)    
    vinzi din casa (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:40)

    sascha [anonim]

    pai mai Badeo, n-ai bani, vinzi din casa, te dai gaz la ANAF ca de, gura bate...stii tu ce.Hai noroc, . ia un pres fugutza si canta la Unirii poate s-o indura careva de tine.
  • +18 (20 voturi)    
    Mda (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:55)

    Airwaves [utilizator]

    Imi pare rau pentru Mircea. Ca om... Ca personaj la teveu nu dau doua parale, iar antenele nici nu stiu ce sigle mai au.

    Imi pare rau pentru el ca este tata. Intr-o zi, copilul lui o sa se uite la tampeniile pe care le debita taica-su si o sa ii fie rusine ca are un asa tata. E pacat...

    Mircea, stiu ca o sa citesti cateva comentarii si pe aici. Garantat stiu ca o faci. :) Gandeste-te macar la copilul tau, cum o sa fie el stigmatizat in societate, incepand cu gradinita si continuand mai departe, cu scoala. Mai lasa-ne, frate, cu tonele de rahat imprastiate in stanga si in dreapta.
  • +18 (20 voturi)    
    mediatii, lol (Vineri, 16 octombrie 2015, 22:59)

    recce [anonim]

    Bai Badeo, fii atent ca-ti vand un pont general valabil: ca sa dai meditatii, trebuie sa te pricepi la ceva. Tu...la ce esti bun?
    Faza e cam asa: la cate tampenii ati debitat de-a lungul anilor voi toti, expertii lu' peste prajit de la latrine, va meritati soarta acum. Si ma mir ca de-abia acum v-a pedepsit cineva.
    Sper ca la apel sa le dubleze amenda. Sa se gandeasca de trei ori inainte de a mai scoate toate laturile alea pe gura.
    Penibililor!!
  • -19 (23 voturi)    
    Codruta cea cu multi fani (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:06)

    marian0904 [anonim]

    Codruta castiga destul de repede un proces cu daune morale de 250000 lei. Urmeaza Mircea. Omul, uns cu mai multe alifii, ar cere 1 milion de euroi de la Bercea pt ca i-ar fi sifonat moralul. Cine-l impiedica? Deocamdata procesul lui Mircea Basescu bate pasul pe loc, Codruta dandu-se ocupata cu nivelul moral.
  • +14 (16 voturi)    
    Da, ar putea din meditatii (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:16)

    AdiSto [utilizator]

    Doritori de meditatii la materia "Cum sa ajungi badaranul perfect" gasesc ei.
  • +9 (13 voturi)    
    In fine magaria din media are un verdict (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:28)

    SkyDan [utilizator]

    cat credeati ca va mai suportam latratul latrinarilor?
    va bateti joc de oameni fara jena si asteptati sa scapati. uite ca ati ajuns la sfarsit de drum ne-oamenilor.

    speram ca acest caz sa faca juris-prudenta si sa va mai cizelati expresia de golani fara scoala. mai luati lectii de la Banciu daca chiar vreti sa faceti misto.
  • +11 (13 voturi)    
    Toyota Romania (Vineri, 16 octombrie 2015, 23:32)

    dan.c [utilizator]

    Cum de unde? Spargeti pusculita cu agoniseala de pe vremea cand erati imaginea Toyota Romania.
    Va dati seama, oameni buni, cam ce fel de manageri sunt prin corporate-ul romanesc daca domnul Badea a ajuns sa fie imaginea Toyota Romania pentru o bucata buna de timp? Cum aparea el prin reclame cu tatal lui si ce mandru era tatal lui de el!
  • +6 (8 voturi)    
    din teapa... (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 0:26)

    Argus [anonim]

    Pai, adu-ti aminte ce teapa ai dat cu amicul tau, Oreste Teodorescu, celor ce s-au abonat la o (presupusa) revista satirica, ce, dupa unul, doua numere a "sucombat"! Interesant este ca ai Omis" (minciuna prin omisiune) sa o mentionezi in autobiografia postata pe http://www.ziare.com/mircea-badea/biografie. Ai "vopsit-o", ca, nu-i asa, nu dadea bine, pe langa "realizarile" tale. Nu ai uitat insa sa spui cum de a-i luat tu "teapa" cu fabricuta de chibrituri! As incheia spunand ca, in conditii normale, nerestituirea banilor ce ai incasat cu "pretinul" Oreste, s-ar incadra, fara tagada, la infractiunea de exscrocherie. Asa ca, nu pot sa-ti spun decat ca "Dumnezeu nu bate cu bata", ci, asa cum vezi, cu amenzi, BINE MERITATE! S-ai aminte, de aste cuvinte! Fara stima, unul dintre fraierii ce te-aqau subventionat, FARA DE VOIE (dar banii, nu-i asa, n-au miros, asa ca da-i inainte!
  • +8 (10 voturi)    
    Mircea Badea (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 0:29)

    Cornel [anonim]

    Gura bate curul.
    • -2 (4 voturi)    
      ,,,si "capul plecat..." (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 13:47)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Cornel

      ,,,si "capul plecat, sabia nu-l taie...".

      Fii mic !
  • +8 (10 voturi)    
    Meditatio est mater studiorum (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 0:32)

    Meditatio [anonim]

    Draga Mirciulica,

    Iti dau un pont la cum sa meditati ca sa scoateti banii astia:

    Mic dejun: 2 oua + 1 felie de paine

    Pranz: resturi de alaltaieri prin frigider, iar joi-sambata supa de duminica anterioara

    Cina: ceai cu biscuiti turcesti importati de albanezu mongoloid.

    In trei luni digestia voastra e ok (la cat rahat cu E-uri - de la euro - mancati), iar banii Codrutei stransi cu varf si indesat, daca renuntati 3 luni la traiul pe care il duceti pe spinarea celor care traiesc din meniul de mai sus.

    Ce ziceti? Batem palma ?
    :-) :-)
    • -5 (7 voturi)    
      Vad ca ai luat 8 plusuri (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 14:32)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Meditatio

      Vad ca ai luat 8 plusuri (in momentul in care postez).
      Poate tu, poate ceilalti plusaci imi explica cum traieste Mircea Badea "pe spinarea voastra", ca nu ma prind deloc. Chiar deloc, dar poate nu cunosc eu subtilitatile astea .... Deci?
      • +2 (4 voturi)    
        E platit de Soparla Mare (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 17:33)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Care e plin de bani publici, inclusiv ai TAI.
        • -1 (1 vot)    
          Serios? Ai stabilit matale? (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 20:45)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

          Serios? Ai stabilit matale cine e plin de bani publici si cine nu?

          Si care-i legatura?

          Vrei sa spui ca orice medic "traieste pe spinarea vostra" pentru ca banii vin din bugetul public?
          Orice programator de la o firma care are contracte cu statul e dubios si "traieste pe banii vostri" pentru ca matale crezi ca Ponta, sau oricare prim-ministru, a furat?
          Chiar nu sesizezi irationalul si aberatia unor astfel de judecati?
  • +7 (9 voturi)    
    Prea multa atentie. (Sâmbătă, 17 octombrie 2015, 3:39)

    ilie de la scularie [anonim]

    Nu merita atita atentie bleaga asta de Badea
  • +1 (1 vot)