VIDEO A fost facut public cel mai consistent trailer pentru urmatorul film din seria Star Wars. A devenit imediat trendul principal pe Twitter

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 20 octombrie 2015, 8:15 Economie | Media & Publicitate

Star Wars, The Force Awakens
Foto: Captura YouTube
Fanii Star Wars au primit cea mai consistenta avanpremiera a urmatorului Film, "The Force Awakens", prin intermediul ultimului trailer, unul plin de scene de actiune, ce a devenit trendul principal pe Twitter si a provocat caderea unui serviciu american de vanzare de bilete online.


Trailer-ul de doua minute si jumatate, ce a debutat la pauza unui meci de fotbal american a generat imediat 17.000 de tweet-uri pe minut si a fost vazut de peste 220.000 de persoane in primele 20 de minute. 




Biletele pentru filmul ce va ajunge in cinematografele din SUA pe 18 decembrie au intrat in faza de pre-vanzare in acelasi moment cu trailerul, iar Fandango, companie ce furnizeaza bilete online, a picat pentru o perioada. 

Se asteapta ca pelicula sa faca incasari de 100 de milioane de dolari in primul weekend in America de Nord si se estimeaza ca incasarile totale la nivel global vor atinge 2 miliarde de dolari.


Citeste mai multe despre   









20679 vizualizari
  • -4 (8 voturi)    
    Erata (Marţi, 20 octombrie 2015, 9:12)

    aladdin [utilizator]

    Nu credeti ca incasarile estimate de 100.000 milioane de dolari in primul weekend sunt "usor" exagerate? ;)
    • 0 (0 voturi)    
      deja (Marţi, 20 octombrie 2015, 20:30)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      biletele se vind on line si e octombrie
  • -1 (7 voturi)    
    100.000 milioane (Marţi, 20 octombrie 2015, 9:46)

    daniel [anonim]

    chiar asa? :))))
    • +11 (11 voturi)    
      Sunt modesti :) (Marţi, 20 octombrie 2015, 12:00)

      Radu-Mihai [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      Sunt modesti! :)
      100 milioane $ in primul week-end a facut episodul 3 in 2005...
      Don't underestimate the Force!

      PS: Jurassic World, Avengers - au depasit 200 milioane $ in primul weekend.
  • -2 (12 voturi)    
    wow (Marţi, 20 octombrie 2015, 9:52)

    gechi [utilizator]

    trailer "vazut de peste 220.00 de persoane", bine ca nu le-a dat cu virgula, lucru posibil, ba chiar probabil, cu atatea sabii laser.
    Iar "incasari de 100.000 de milioane de dolari in primul weekend" pare posibil doar daca-l vor lansa in cateva galaxii simultan. Aia sa plateasca acum si sa-l vada cand ajunge lumina la ei.

    Forta politica fie cu voi!
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Marţi, 20 octombrie 2015, 10:49)

    pathfinder [utilizator]

    Cand il vedem si in Romania?
    • +6 (6 voturi)    
      mda (Marţi, 20 octombrie 2015, 11:21)

      mda [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

      pai se va lansa odata cu cinema-urile din strainatate

      adica pe 18 decembrie, dar va fi cam full atunci, si ulterior de craciun, cum a fost la Avatar in 2009
    • -7 (15 voturi)    
      Cand? (Marţi, 20 octombrie 2015, 11:41)

      sile [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

      Cred ca intrebarea e _daca_ (merita sa) il vedem. Avand in vedere ca e facut de Disney si pare sa duhneasca a political correctness, e posibil sa fie o dezamagire mai crunta decat a fost Episode 1 sau 3.
      • +3 (9 voturi)    
        Of (Marţi, 20 octombrie 2015, 12:34)

        CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui sile

        Nu e ”făcut de Disney”, că nu se ridică Walt din groapă să facă filme. Ce treabă au cei de la Disney în afară de faptul c-au semnat cecurile? Și-apoi, de ce ”duhnește a political correctness”? Ai văzut un negru și-o femeie și gata, ai tras concluziile?

        Iar mai prost decât Episode 1 nu ar putea să aibă cum să fie nici dacă ar fi scris de un analfabet și regizat de un orb.

        Eu zic că sunt motive serioase să fim optimiști: în primul rând - NU e scris de George Lucas, într-al doilea e regizat de JJ Abrams, care s-a bazat pe efecte practice și nu pe CGI, e cu personaje din seria clasică, iar din trailer pare să arate fantastic. Un mare plus este că trailerul nu dezvăluie decât foarte puțin din story.
        • +4 (4 voturi)    
          Well... (Marţi, 20 octombrie 2015, 13:35)

          sile [anonim] i-a raspuns lui CosminMaricari

          JJ Abrams a mai facut praf si reboot-ul francizei Star Trek. Prefer sa fiu pesimist legat de Star Wars si filmul sa fie o surpriza placuta, decat invers.
          • +1 (5 voturi)    
            A făcut praf? (Marţi, 20 octombrie 2015, 14:51)

            CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui sile

            Serios? Well... de gustibus. Poți argumenta că s-a îndepărtat de spiritul serialului (și-aș fi de acord, sunt mai mult filme de acțiune decât SF...), dar că l-a făcut praf e foarte, foarte mult spus. Ambele Star Trekuri sunt filme bune spre foarte, cu scenarii corect construite și inteligent structurate, bine jucate și foarte plăcute dpdv al imaginii.
        • +1 (3 voturi)    
          walt (Miercuri, 21 octombrie 2015, 0:32)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

          era un american adevarat departe de neomarxismul cultural. Si da, un negru si o femeie e suficient, ca vrei matale sau nu. Si daca nu e scris de lucas nu vad de ce esti optimist. Ba da, lucas era un om normal, barbat alb, poate crestin, cine stie...
  • -2 (4 voturi)    
    bravo cifre (Marţi, 20 octombrie 2015, 11:36)

    DrInOrice [utilizator]

    "220.00 de persoane" si "100.000 de milioane de dolari". Brava!
  • +5 (5 voturi)    
    incasari 100 milioane de dolari in primul week-end (Marţi, 20 octombrie 2015, 11:45)

    ionel [anonim]

    Vad ca cifra e privita cu scepticism. Eu cred ca e o cifra pesimista, incasarile pot fi mult mai mari. Iata mai jos recorduri de incasari in weekend. Sursa: http://www.the-numbers.com/movie/records/

    Biggest Weekends at the Domestic Box Office

    Rank Date Movie Gross
    1 Jun 12, 2015 Jurassic World $208,806,270
    2 May 4, 2012 Marvel's The Avengers $207,438,708
    3 May 1, 2015 The Avengers: Age of Ultron $191,271,109
    4 May 3, 2013 Iron Man 3 $174,144,585
    5 Jul 15, 2011 Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II $169,189,427
    6 Jul 20, 2012 The Dark Knight Rises $160,887,295
    7 Jul 18, 2008 The Dark Knight $158,411,483
    8 Nov 22, 2013 The Hunger Games: Catching Fire $158,074,286
    9 Mar 23, 2012 The Hunger Games $152,535,747
    10 May 4, 2007 Spider-Man 3 $151,116,516
  • +3 (5 voturi)    
    They found Arya :D (Marţi, 20 octombrie 2015, 14:06)

    Darwin's Monkey [anonim]

    "Who are you?
    I'm no one".

    Ah, si un ninja negru.
    LOL
  • 0 (4 voturi)    
    cineva (Marţi, 20 octombrie 2015, 17:08)

    DrInOrice [utilizator]

    s-a uitat la evangelion si a bagat o Rey
  • +2 (8 voturi)    
    Idiocracy (Marţi, 20 octombrie 2015, 18:00)

    BartSimpson [utilizator]

    Filme din ce in ce mai proaste, incasari din ce in ce mai mari ... ne mai intrebam care este explicatia ?