Antena 3 reia discursul - "se doreste suprimarea Antenelor" - si denunta o operatiune in forta a ANAF: "Parlamentele de la Bucuresti si Bruxelles dezbat abuzurile din Romania", titreaza postul TV

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 16 februarie 2016, 23:37 Economie | Media & Publicitate

Sinteza Zilei
Foto: captura Antena 3
Jurnalistii Antena 3 au reluat, marti seara, discursul "abuzului ANAF", in emisiunea "Sinteza Zilei", moderata de trioul Mihai Gadea - Adrian Ursu - Radu Tudor. Sabina Iosub a transmis dintr-un studio improvizat la Bruxelles. Somatia ANAF de evacuarea a sediului Antenelor a fost prezentat drept "un abuz", dezbatut atat de parlamentul de la Bucuresti cat si de cel de la Bruxelles.

"Miza nu cred ca suntem noi. Miza sunteti voi", a deschis Mihai Gadea emisiunea de marti seara, reluand descrierea evenimentelor de luni si denuntat "un desant".

"Peste 8 milioane de oameni ingrijorati de atacul asupra Antenelor", a anuntat Antena3, iar Gadea si Ursu au vorbit despre audientele din ziua de luni si "valul de sprijin" popular.

Directorul Antena 3 Mihai Gadea a afirmat ca "azi am inceput sa imi fac bagajele, sa strang de la mine din birou".

Antena 3 titreaza "Parlamentele de la Bucuresti si Bruxelles dezbat abuzurile din Romania". Europarlamentarul Norica Nicolai, prezenta in studioul de la Bruxelles, a afirmat ca i-a scris presedintelui Comisie Europene, Jean Claude Junker, solicitandu-i sa ia o pozitie fata de situatia Antenelor.

La finalul emisiunii, prelungite pana la ora 1:00, Gadea i-a invitat pe telespectatori sa isi arate solidaritatea purtand cu ei la vedere, lipite de geamul masinii, imagini cu logo-ul Antena 3 si mesajul "Antena3 e si aici"


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Barbatul acuzat de asasinat la comanda mafiei italiene spune ca i sa facut o inscenare. Probele din dosar care il contrazic

Alexandru Gaina, individul acuzat ca la comanda mafiei italiene a ucis un om de afaceri roman, a vorbit in exclusivitate pentru Stirile Pro TV.
4863 vizualizari
  • +28 (28 voturi)    
    legea sa se aplice (Marţi, 16 februarie 2016, 23:37)

    mavis [anonim]

    legea sa se aplice, fara tocmeala, fara parca. Lege.
  • +15 (15 voturi)    
    Da, da, da... (Marţi, 16 februarie 2016, 23:45)

    Alius [utilizator]

    Sa lasam Parlamentul de la Bruxelles sa dezbata, este cel mai bine!
  • +22 (22 voturi)    
    Nu mai ///, (Marţi, 16 februarie 2016, 23:46)

    potaissa [utilizator]

    Parlamentul de Bruxelles a vorbit ultima data de voi in legatura cu lovitura de stat din vara 2012. si nu de bine.
    Va doresc tot raul posibil. Meritati!
  • +22 (22 voturi)    
    Iar platoul (Marţi, 16 februarie 2016, 23:58)

    Ord [utilizator]

    de unde transmit laturile astea nu este in Baneasa ci la Piata Chibrit... si se mai plang ca nu au sediu.
  • +17 (17 voturi)    
    Disperati, se anunta taieri de salarii (Marţi, 16 februarie 2016, 23:58)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    ca trebuie platita chiria
  • +24 (24 voturi)    
    De cand au Antenele 8 milioane de fani? (Miercuri, 17 februarie 2016, 0:18)

    Milka Man [utilizator]

    Iar se numara si mortii? De unde atata belsug?
    • +10 (10 voturi)    
      oricum se numărau ... (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:19)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      ... cei în moarte cerebrală. Adică cu neuronii morţi.

      Pune şi tu câţiva neuroni într-o lamelă Petri şi pune-i zi de zi numai acid uric şi alte asemenea, să vezi dacă supravieţuieşte măcar unul.
  • +21 (21 voturi)    
    Bhahaha! (Miercuri, 17 februarie 2016, 0:40)

    za-k [utilizator]

    De cind cu vestea asta zimbesc incontinuu :)
    Oare de ce?
  • +10 (10 voturi)    
    Au mai recunoscut ceva: (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:04)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Ca in perioada de dupa decizia de confiscare nu au platit statului roman niciun leu chirie. Dar ca vor sa plateasca.
    Din cate stiu eu, A3 a continuat sa platesca chirie unei firme care apartine tot uneia dintre fiicele lui Voiculescu.
  • +1 (7 voturi)    
    Nu arata bine (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:08)

    Daniels22026 [utilizator]

    Evacuarea pregatita de Gelu Diaconu e o capcana ce ne poate atrage intr-o gaura neagra, noaptea mintii pe care si-o doresc patimas partidele, parlamentul, politicienii, mafia si toate milioanele de uslamisti. Astia din urma ne vor termina electoral, si nu numai.

    Evacuarea antenelor a fost o iluzie, o bomboana otravita, oferita de mafie. N-am dovezi. Dar simt. O evacuare reusita sau nu, va antrena zeci de mii de uslamisti pe strazile tarii, cu spume la gura, animati de televiziunile mafiei. Asta e noul pas intermediar al unui plan cu tinta finala: JUSTITIA.

    Nu e bine. Evacuarea trebuie amanata. Armatele intunericului s-au pregatit de asaltul final. Daca uslamistii, in special pensionarii, daca ei nu ies in strada, se cheama ca mafia saliveaza degeaba dupa violente.

    Suntem in pericol imens! Daca uslamistii cuceresc justitia, va garantez ca ajungem la razboi civil. Pentru ca uslamistii vor umbla si la internet, si la razbunari diverse, la intemnitari, la armata pe strazi. Oamenii astia sunt pregatiti sa ceara ajutorul militar al Rusiei. Abia asteapta sa-l ceara.

    Pur si simplu trebuie sa luam o chirie scumpa antenelor, pentru ca oricum varanul a pregatit alt sediu, are resurse financiare.
    • +8 (8 voturi)    
      Ba arata foarte bine! (Miercuri, 17 februarie 2016, 7:28)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      A fost si este o batalie continua dintre justitie si arbitrar, intre lege si bunul plac, intre nou si vechi.
      Cand esti in UE si NATO, legea conduce. ANAF are o hotarare judecatoreasca in mana si e la discretia sa cum o duce la indeplinire, indiferent de mijloace. Dragnea si Tariceanu comit grave erori de judecata intr-un an electoral pentru ca stiu ca vor pierde alegerile si vor ajunge in derizoriu ca Ponta si altii ca ei.
      Asteptam un cuvant de la Presedinte si acela ar trebui sa fie: "Legea".
    • +3 (3 voturi)    
      nu e (Miercuri, 17 februarie 2016, 9:15)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      nicio capcana.
      in hotararea definitiva de condamnare a securistului voiculescu, se mentioneaza foarte clar ca anumite imobile, inclusiv cel in discutie, trebuie sa treaca in proprietatea statului libere de orice sarcini. asta inseamna ca si fara chiriasi. pe de alta parte, tot prin hotararea respectiva recuperarea prejudiciului de 60 mil. euro nu are nicio legatura cu imobilele care trec in proprietatea statului, valorile acestora nefiind scazute din prejudiciu.
      intrebarile importante. cred eu, sunt : de ce atat de tarziu gelutu diaconu s-a hotarat sa aplice legea si cum se face ca cu doar trei zile inainte sa fie demis? restu-i circ marca hantene in care clovnii cei mai imporatnti au devenit tariceanu cu al lui senat si dragnea cu al lui psd.
  • +4 (4 voturi)    
    Pun si eu sticker de-ala ... (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:12)

    AlinCiulă1 [anonim]

    pe capacul buzii de la servici :D
  • +11 (11 voturi)    
    au plusat (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:14)

    anonimicus [utilizator]

    Nu mai sunt 7 milioane, acum sunt 8.
  • +13 (13 voturi)    
    BAI ANTENISTILOR, (Miercuri, 17 februarie 2016, 1:20)

    trilulilu [utilizator]

    daca mai induceti mult in oroare, cum ati facut in ultimii 10 ani, eu va dau in judecata. La toti aia cu care amenintati.
    Cine sau ce v-a suprimat?

    Ieri, alaltaieri ati transmis din excelsior, vorba lui Base, fiv-ar base nash :-)

    Adica ce, nu aveti de unde transmite?
    Pai mai aveti sedii la greu!!!

    Deja simt miros de weekend.
    Nimic planificat, dar am primit motiv cadou de la ANAF!

    Asa ca vinul de douajde ani si gratarele vor fi meniul familiei.
    Si copiii mei puradei vor manca cu pofta, cu toate ca nu-i de ei (3 ani si 5 ani)

    Si am sa le cant la chitara melodia:
    "Daca eu nu transmit, tu cui ramai,
    Cui ai sa ramai ..."
    :-)
  • +8 (8 voturi)    
    Cica "solidaritate uriasa" (Miercuri, 17 februarie 2016, 2:12)

    Havel [utilizator]

    :))))) hahahaha ce gluma buna. Le-au murit laudatorii.
  • +6 (6 voturi)    
    S.a.m.D .. (Miercuri, 17 februarie 2016, 7:53)

    dududu [utilizator]

    Astia continua dle sa produca minciuni grosolane. Cum naiba 8 milioane de oameni sunt ingrijorati de Antene ?cum i-au numarat ? Asta chiar e de tot risul. Oamenii sunt ingrijorati, ca statul iar e neputincios si nu va putea recupera prejudiciul ...Iar ca la Bruxelles , aia deja nu au dormit noaptea , ca sa-i salveze pe Antenisti - asta chiar ca e de tot rahatul. NU MAI MINTITI POPORUL <CU TELEVIZORUL !!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Incredibil! (Miercuri, 17 februarie 2016, 8:24)

    Martinezu [utilizator]

    Bunurile lui Neymar puse sub sechestru!. Anunt pe burtiera. Nu pot sa cred; un asa mare fotbalist, sa aibe probleme cu fiscul. Ce tara domnule!
    Apropo! Ce tara??
    Sa iasa toti tifosii in strada sa il sustina, nici nu mai conteaza unde....
    Si dupa aia sa vina si la Baneasa sa ajute pe fotbalistii poliicii romanesti .
  • +1 (1 vot)    
    Lichele,lingai ,pupincuristi in direct la A3 (Miercuri, 17 februarie 2016, 9:18)

    andreesanu [utilizator]

    Ignorind hotarirea tribunalului din 2014 adunatura de pripas gasca de la antene schelacaie fiecare cum il duce capul ,se agata de orce doar s-o prinde ca scaiul in blana oii.
    O stiu foarte bine ca daca nu urla la unison nu primesc tainul !!,reflexul conditionat experimentat de varan dupa Pavlov.
    ANAFul trebuie sa-si continuie activitatea de recuperare daca nu vrea sa fie complice cu varanul la actiunea de refuz de executare a unei hotariri judecatoresti dupa proverbul "cainii latra ursul merge "
  • +2 (2 voturi)    
    Antena 3 și fanii lor sunt niște proști? (Miercuri, 17 februarie 2016, 10:18)

    asavreau [utilizator]

    ANAF nu face evacuări.Nu au dotarea și forța de muncă necesară.Gâdea și mincinoșii lui din platou toarnă minciuni unor oameni care nu gândesc.ANAF le-a spus celor de la Antena 3 că stau ilegal la acea locație și că trebuie să plece.Să plece singuri,nu că-i ia cineva pe sus.Decât să facă tărăboi,cei de la antena 3 s-ar gândi(!)cum să-și care catrafusele,pentru-că,neavând acte pe spațiu,riscă să găsească încuiat.Actualul proprietar face ce vrea cu spațiul.De ce în 19 luni antena 3 nu a făcut nici-un demers pentru intrarea în legalitate?Cine ia ținut de proști,cu promisiuni deșarte?Situația este penibilă pentru antena 3 și susținătorii lor,pentru-că arată câtă prostie este în capul lor și scuzat fie-mi,nu trebuie să ne lăsăm conduși de proști.
  • +2 (2 voturi)    
    Antena 3 (Miercuri, 17 februarie 2016, 11:06)

    harky [utilizator]

    Antena 3 NU va mai fi aici... si NU se va oftica nimeni!
  • +2 (2 voturi)    
    Bruxelles (Miercuri, 17 februarie 2016, 12:28)

    Gelu007 [utilizator]

    Asa, din curiozitate, poate ne da si noua gadea cateva nume de la Bruxelles care dezbat lucruri zilele astea in legatura cu latrinele. Nu de alta, dar poate vor fi intrebati zilele urmatoare de alti reporteri sa ne spuna parerile si concluziile lor.