Victor Ponta, atac la conducerea Agepres: Poate se uita ca a fost numita de vechea Putere si ramane in functie schimband barca si facand servicii

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 aprilie 2016, 12:56 Economie | Media & Publicitate

Victor Ponta si Dan Sova
Foto: Agerpres
Victor Ponta l-a atacat marti pe directorul Agerpres, Alex Giboi, care a fost, inainte de a fi numit in aceasta functie, sef al biroului de presa al PSD, pe care il acuza ca incearca sa faca "servicii" actualei puteri pentru a-si mentine postul.

Ponta a fost nemultumit de faptul ca Agerpres a publicat marti dimineata o stire cu titlul "Incep audierile in dosarul Turceni - Rovinari", in care anunta ca judecatorii de la Inalta Curte de Casatie si Justitie incep sa judece dosarul in care fostul premier Victor Ponta este acuzat de trei infractiuni.

Fostul prim ministru acuza insa "'procedura' politico-mediatica din curtea Instantei".

"Ziua incepe cu o stire principala la 'Agerpres' a carei conducere vrea sa se arate obedienta si lingusitoare cu noua Putere ca poate se uita ca a fost numita de vechea Putere si ramane in functie schimband barca si facand 'servicii'", a scris Ponta, pe contul lui de Facebook.

In continuare, Victor Ponta se arata empatic cu "multimea de jurnalisti" care il astepta pierzand "ore in sir la ICCJ", "desi ei saracii stiu foarte bine ca nici eu, nici altcineva nu facem niciodata declaratii acolo - deci nicio stire".

Nu scapa nici reportera Realitatea TV, care ar fi "tipat" la el "tot drumul din curte pana la intrare", "ca sa vada (Cozmin) Gusa ca isi face datoria".

"Iar eu ii voi zambi domnisoarei in tacere, calm si afectuos, dar totusi atent sa nu scoata o tigaie de sub microfon si sa ma si pocneasca in cap macar sa spun ceva acolo", adauga Ponta.

Intrebat de HotNews.ro cum comenteaza afirmatiile facute de Victor Ponta, Alex Giboi a raspuns: "Nu comentez".










2998 vizualizari
  • +12 (12 voturi)    
    Plagiatorul se da de gol, cum deschide gura... (Marţi, 5 aprilie 2016, 13:20)

    Andradda [utilizator]

    Adica, cel pus de el in functie, ar trebui sa-i ramana fidel tot restul vietii, ca doar de-aia l-a numit!? :)) Probabil ca asa ceva prevede codul mafiotilor.
    Plagiatorul nu se dezminte. Nu e nimic de capul lui in afara de coruptie, nepotism, hotie si comportament de maidanez.
    • +1 (1 vot)    
      La multi ani montalaului! (Marţi, 5 aprilie 2016, 19:29)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      la beciul domnesc.
    • +2 (2 voturi)    
      pentru ai lui (Marţi, 5 aprilie 2016, 21:04)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Pentru electoratul votant de PSD nu e nimic in neregula in reactia liderului lor, insa pentru oricare altul Ponta nu a facut decat sa recunoasca manevrele prin care au fost numiti in functie astfel de personaje. In 2012 a fost o lovitura de stat, dar au avut un succes limitat. Daca reuseau, acum nu mai vorbeam de DNA, Voiculescu era in continuare liber, practic ne intorceam la momentul in care in 2000 era ales iliescu
  • +7 (7 voturi)    
    Mai dureaza mult procesele individului? (Marţi, 5 aprilie 2016, 14:06)

    ouyang [utilizator]

    Vreau sa-l vad mai repede reunit cu sova si ghita la racoare. Poate apare ca prin senin si contractul Bechtel.
  • +9 (9 voturi)    
    Așa-i la PSD. (Marţi, 5 aprilie 2016, 14:17)

    asavreau [utilizator]

    Se toarnă între ei și dau vina pe alții pentru turnătorii.Partid de hoți și turnători,asta știu ,asta fac.Trebuie schimbați din funcție toți care au fost puși de Ponta,pentru-că Ponta le cere să lucreze împotriva intereselor românilor.
  • +5 (5 voturi)    
    "Gugumanii" a la Ponta ! Dar , ajunge cu (Marţi, 5 aprilie 2016, 14:50)

    Susufler0 [utilizator]

    EUFEMISMELE : cretinatati a la Ponta ! Insul asta de al carui IQ incep sa ma indoiesc tot mai mult, spune aproape in clar ca o agentie nationala de stiri nu trebuie sa dea drumul pe fluxul informational unei stiri importante ce anunta inceperea audierilor in procesul intentat de DNA unui fost prim ministru al unei tari UE, acuzat de coruptie. Cu atat mai mult cu cat conducerea respectivei agentii a fost numita chiar de cel care este trimis in judecata acum. Si asta-i tare : Cica, agentia de presa vrea sa se puna bine cu actuala putere si de aceea da stirea. Altfel spus, daca i-ar fi ramas loiala (si asa ar fi trebuit dupa mintea lui P), AGERPRES nu ar fi trebuit sa dea stirea.
    PS. Un amestec de prostie, obraznicie, nesimtire, peste care pluteste intens parfumul FRICII !
  • +6 (6 voturi)    
    Si asta o spune tocmai cel care... (Marţi, 5 aprilie 2016, 15:49)

    Andradda [utilizator]

    a dat ordonanta de urgenta ca toate ciurucurile politice sa poata schimba barca :)
    Plagiatorul chiar ca e ingramadit la minte.
  • +6 (6 voturi)    
    si asa (Marţi, 5 aprilie 2016, 17:10)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Agerpres a pierdut singurul sau cititor :)))
  • +2 (2 voturi)    
    Agerpres a fost..... (Marţi, 5 aprilie 2016, 21:43)

    gigiN [utilizator]

    ..intotdeauna o adunatura de slugi !!!