ProTV, amendat de CNA cu 20.000 lei dupa ce, "La Maruta", Florin Chilian a intrebat-o pe Aurelia Cristea "cat costa ora" la cabinetul parlamentar

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 5 aprilie 2016, 17:16 Economie | Media & Publicitate

CNA a amendat marti postul ProTV cu 20.000 lei pentru o emisiune “La Maruta in care, potrivit membrilor consiliului, invitatul Florin Chilian a folosit limbaj injurios la adresa unei alte invitate.  

Acesta, impreuna cu Aurelia Cristea era in platou sa discute legea privind interzicerea fumatului in spatiile publice, deputata fiind una dintre initiatorii legii. 

In emisiunea respectiva, la un moment dat, Florin Chilian a intrebat-o “cat costa ora” la cabinetul de parlamentar, “vorbim despre femei aici”.  

Intrebarea la care nici Maruta si nici invitata nu au stiut ce sa raspunda a fost considerata de mai multi membri CNA limbaj injurios.


Citeste mai multe despre   











[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
7931 vizualizari
  • +7 (15 voturi)    
    zece (Marţi, 5 aprilie 2016, 17:25)

    rov [utilizator]

    10
    • +2 (4 voturi)    
      Neuroni ? (Miercuri, 6 aprilie 2016, 16:49)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Cam atat e nivelul de "inteligenta" al "artistului".
  • +5 (13 voturi)    
    Aprozareasa din Huedin este obisnuita cu ora (Marţi, 5 aprilie 2016, 17:35)

    Plagarus [utilizator]

    ..... de veghe, la tejghea.
  • -8 (14 voturi)    
    Bravos (Marţi, 5 aprilie 2016, 18:17)

    pardalian [utilizator]

    Chilian rulz :)) Cojones cat casa
    • +3 (3 voturi)    
      Minte mai subtire (Miercuri, 6 aprilie 2016, 16:48)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Cand te falesti doar cu bilute mai bine te faci "taur comunal" nu mare vedeta publica
  • -7 (11 voturi)    
    superb (Marţi, 5 aprilie 2016, 18:56)

    dum_i [utilizator]

    nota 10
  • +5 (9 voturi)    
    Chilian e mai din cartier (Marţi, 5 aprilie 2016, 19:26)

    mr_mojo [utilizator]

    Un domn chiar daca crede asa ceva, nu spune; sau daca spune poate admite ca se va întoarce împotriva lui.
    L-am mai văzut pe la emisiuni si mi-a lăsat gust de hamei...
    • +4 (8 voturi)    
      si eu aveam parere buna (Miercuri, 6 aprilie 2016, 9:17)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      dar se pare ca baiatul e jalnic. bunul simt in primul rand ii lipseste.
  • +11 (11 voturi)    
    Asta nu e ala care-si batea nevasta? (Marţi, 5 aprilie 2016, 20:10)

    banel [utilizator]

    .
  • +3 (5 voturi)    
    ora (Marţi, 5 aprilie 2016, 21:30)

    muciflenduri [utilizator]

    Nu ma uit la protv, dar m-as hazarda sa zic ca altul era substratul intrebarii.
    Nu a intrebat cat taxeaza pentru sex, ci care sunt tarifele pe care companiile producatoare de tigari le platesc pentru un lobby atat de virulent.