Mimi Branescu si Mirela Oprisor s-au retras din productia serialului "Las Fierbinti", difuzat de Pro TV

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 16:48 Economie | Media & Publicitate

Las Fierbinti
Foto: Facebook - Las Fierbinti
Mimi Branescu, scenaristul serialului de comedie "Las Fierbinti", difuzat de postul de televiziune Pro TV, si sotia lui, actrita Mirela Oprisor, care a interpretat personajul Aspirina, s-au retras din acest proiect de televiziune, anunta News.ro. Personajul Aspirina nu va mai aparea in serial, iar show-ul va fi scris de o echipa noua de scenaristi.

"Munca mea la proiectul "Las Fierbinti" s-a incheiat. Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au fost alaturi de mine. Au fost cinci ani grei, de care sunt mandru. Tin sa mentionez ca a fost alegerea mea sa ma opresc. Bafta in continuare intregii echipe!", a scris Mimi Branescu pe Facebook.

Surse din Pro TV au confirmat pentru News.ro ca din serial s-a retras si actrita Mirela Oprisor, sotia lui Mimi Branescu.

"Lucreaza deja o echipa de scenaristi care se ocupa de sezonul 10, dar personajul Mirelei nu poate fi inlocuit. Iese din serial. "Las Fierbinti" merge mai departe, ratingul a fost foarte bun", au declarat pentru News.ro surse din Pro TV.

Noua echipa de scenaristi va fi compusa din Mihai Bobonete, Iulian Postelnicu, Adrian Vancica si Dan Panaet.

Serialul "Las Fierbinti" a fost lider de audienta pe toate categoriile de public, joi seara, si a fost urmarit, la nivel national, de aproape 1,5 milioane de telespectatori, pe intreg intervalul de difuzare, intre 20.00 - 20.59. La nivelul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, aventurile "fierbintenilor" au fost lider de audienta, cu 9,7 puncte de rating si 31,7% share, in timp ce postul de pe locul doi a inregistrat 3,9 puncte de rating si 12,7% share.

Mimi Branescu a scris scenariul pentru serialul "Las Fierbinti" timp de noua sezoane, iar Mirela Oprisor a interpretat rolul Aspirinei inca din primul sezon al serialului. Ultima ei aparitie in serial a avut loc in ultimul episod al sezonului noua, difuzat de Pro TV in primavara.

"Las Fierbinti" este un serial de comedie romanesc care a debutat la Pro TV in martie 2012. Cel de-al zecelea sezon a inceput pe 15 septembrie si va fi difuzat in fiecare joi, de la ora 20.30, cu exceptia zilelor in care Pro TV transmite meciuri din Europa League, cand serialul incepe de la ora 20.00.


Citeste mai multe despre   









9862 vizualizari
  • -5 (45 voturi)    
    garbage (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 17:05)

    dordetara [utilizator]

    Acest serial este un gunoi si trebuie oprit. Draga ASPIRINA, nu stiu exact ce ai facut in acest film dar cred ca este o decizie inteleapta sa-l parasesti.
    STOP, sunt lucruri mai bune de facut.
    • +1 (3 voturi)    
      Da! Mă uit la Las Fierbinţi! (Duminică, 18 septembrie 2016, 14:12)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui dordetara

      http://dilemaveche.ro/sectiune/situatiunea/articol/da-ma-uit-la-las-fierbinti
    • +1 (5 voturi)    
      A fost un serial pe cinste, scris magistral. (Duminică, 18 septembrie 2016, 15:28)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui dordetara

      Recunosc, cativa ani am avut aceleasi prejudecati pana am vazut 1-2 episoade in reluare sau pe Voyo. Umorul de acolo, chiar daca o ironie fina la adresa reactiilor si metehnelor romanului "neaos" in special, este cu mult peste serialele americane cu hahaieli pe banda. Probabil ca multi confunda locul, adica un sat cu umorul care nu e de loc de la tara. Din pacate pentru a-l intelege asadar, este necesara o anumita inteligenta. Sper sa nu coboare, la fel cum au facut si alte productii autohtone de comedie la nivelul retard pe care il cere o parte din piata.
  • 0 (20 voturi)    
    ma intreb (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 21:50)

    CRMS [utilizator]

    Sunt oare cititori pe HN care se uita la chestii din astea ?
    • +1 (5 voturi)    
      in mod sigur, din pacate (Duminică, 18 septembrie 2016, 3:03)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      Sunt cei care la fiecare stire arunca in comentatii chestii de genul "romanii sunt mizerabili, prosti, hoti".
    • +3 (11 voturi)    
      Eu sunt unul dintre ei (Duminică, 18 septembrie 2016, 7:53)

      dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      Si nu mi-e rusine sa recunosc (si credeti-ma, n-am doar 4 clase si nu sunt somer).
      Si va si explic, pe scurt, de ce ma uit uneori la Las Fierbinti: pentru ca-ti arata viata romaneasca de la tara, cu betivul, curva, prostul satului, omul care-ar face orice numai sa nu munceasca. Totul e neaos, replicile sunt surprinse din viata reala, e distractiv si trist in acelasi timp.
      Asa ca, va cer scuze daca v-am dezamagit, sunt un cititor HN care se uita la acest serial!
      • -1 (7 voturi)    
        anonim (Duminică, 18 septembrie 2016, 11:59)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui dealucaragiale

        Betivul, curva, prostul satului, omul care-ar face orice numai sa nu munceasca si toate celelalte personaje faine din serial ar fi bine sa ramana in viata reala, nu trebuie adusi pe ecran, deci rolul srialului a fost acela de a propaga mizeriile de pe la tara (si nu de peste tot) in toata tara, si acest lucru a reusit pe deplin...acum in orice cartier, tinerii se poarta asa cum au vazut pe micit ecran..atetea sezoane..felicitari ca v-ati oprit, mai bine mai tarziu decat niciodata...o sa fie greu sa faceti ceva valoros pe viitor, aveti deja o eticheta ...
        • +2 (2 voturi)    
          Nu cred (Duminică, 18 septembrie 2016, 13:08)

          dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

          Ca baietii de cartier au preluat ceva din apucaturile personajelor din serial, ba din contra. Viata reala a fost in permanenta inspiratie pentru film, inclusiv pentru filme de Oscar. Mai bine s-ar uita lumea la Las Fierbinti decat la Latrina 3!
        • +2 (4 voturi)    
          intamplarile fictive din Las' Fierbinti (Duminică, 18 septembrie 2016, 14:53)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

          sunt depasite total de realitatile din Parlament.
        • 0 (2 voturi)    
          Asta intelegi tu, din pacate. (Duminică, 18 septembrie 2016, 15:50)

          clint [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

          Oamenii aceia de la tara, oarecum familiari, care se ajuta la greu dar la bine se invidiaza si se faulteaza discret, de unde si tot umorul, unde mai pui interpretarea personajelor care "iti scapa". Sa nu crezi cu ca acceptau Maia Morgenstein si Malaele sa joace in serialul asta daca erau numai mizerii sau o comedie slaba.

          In Las Fierbinti este un umor fin si realist, fiindca trasaturile personajelor sunt doar usor exagerate, in tuse fine, personajele acelea chiar sunt verosimile, cu mult mai mult decat in comediile altora, de ex. filmele americane unde umorul este neverosimil necesita situatii elaborate si rasete inregistrate pe banda.

          Din pacate noi suntem extremisti, fie cautam tusele groase gen "In puii mei" sau "Vacanta Mare" ori, pentru cei mai emancipati nu concepem sa ne uitam mai jos de comedii americane sau Comedy Cental si nu putem sa luam ca atare comedii mai usoare in care umorul vine natural si din situatii simple, nu trebuie sa ne invadeze extraterestrii ca sa facem o faza comica.

          Mimi Branescu a fost genial ca si scenarist si stiu ca exista oameni emancipati fara prejudecati care l-au apreciat, la fel cum au apreciat si actorii. Din pacate nu e singura productie de comedie de calitate la care romanii stramba din nas fara sa stie despre ce e vorba. Ma mir ca a rezistat 10 sezoane, sa speram ca va mai continua in aceeasi linie insa in general productiile romanesti au coborat.
      • 0 (2 voturi)    
        În plus este și interpretat (Duminică, 18 septembrie 2016, 13:23)

        Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui dealucaragiale

        de actori adorabili, unii dintre ei chiar foarte cunoscuți și iubiți de publicul de teatru...
    • +2 (2 voturi)    
      Dacă vă întrebați serios (Duminică, 18 septembrie 2016, 13:20)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      pot să vă spun că serialul acesta a fost agreat și de Andrei Pleșu. A spus-o chiar el, dacă nu mă înșel în Dilema veche... Sau pe blogul din Adevărul... Am citit eu cu ochii mei!
  • +6 (10 voturi)    
    prea multe mesaje urate (Duminică, 18 septembrie 2016, 0:24)

    dlemil [utilizator]

    observ super multe pareri negative ale unora care recunosc ca nu l-au vazut.. nu imi dau seama pe baza a ce pot judeca si jigni pe ceilalti care se uita.. din experienta mea oamenii cu astfel de atitudini si partzuri au ceva probleme pe care tre sa si le rezolve, ar fi mai util pt toti sa nu comenteze ceva ce nu au vazut. Numele suna cam aiurea ce-i drept si am inceput sa ma uit destul de tarziu dar unele episoade sunt atay de bune incat mi-am facut cont pe voyo ca sa vad tot si am ras foarte mult, multumesc echipei si lui Mimi Branescu pentru asta
    • +2 (4 voturi)    
      Antene mafiote (Duminică, 18 septembrie 2016, 14:14)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui dlemil

      Nu te alarma, sunt cei de la antenele mafiote care dau mesajele astea.
    • +1 (3 voturi)    
      nu sunt compatibil cu ideile serialului, e voie? (Duminică, 18 septembrie 2016, 14:20)

      vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui dlemil

      Am văzut doar reclamele și m-am lămurit.
      • +1 (1 vot)    
        Si eu am ti-am citit mesajul de mai sus (Duminică, 18 septembrie 2016, 15:59)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

        si "m-am lamurit", ca sa zic asa. E ok ?
  • -4 (14 voturi)    
    O murdarie de serial, s-au coborat prea jos (Duminică, 18 septembrie 2016, 3:02)

    andipetre [utilizator]

    Or fi ajuns si ei sa le fie rusine de murdariile pe care le-au scris. E drept, cam tarziu, au avut obrazul gros de tot de au rezistat atata...
    • 0 (4 voturi)    
      Ai vazut vreun episod ? (Duminică, 18 septembrie 2016, 15:54)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Nu cred. Daca las Fierbinti e "murdarie", atunci "In Puii Mei", "Vacanta Mare" ce mai sunt ?

      E un serial bine scris si bine pus in scena si atat. Daca romanii cauta numai extremele si nu se pot bucura de umor fin si totusi usor, e problema lor, nu a serialului.

      Iar personajele, desi "de la tara" sunt benigne in felul lor. Dar trebuie sa ii fi cunoscut in realitate ca sa iti dai seama ce autentici sunt...
      Ai fi preferat ceva cu drogati de la oras si crime, violuri, samd ?
  • 0 (2 voturi)    
    "Asa e teatrul / O comedie ..." (Duminică, 18 septembrie 2016, 19:57)

    Aquariuss [utilizator]

    Caragiale nu a satirizat scene de pe holurile Bibliotecii si nici nu a avut ca personaje membrii Academiei Romane ! Asta e menirea teatrului ca sa aduca la lumina metehne ale societatii iar sitcomul nu a exagerat cu nimic lumea reala ci doar a dat tuse menite sa puna in evidenta viata dintr-o colectivitate iar atat personajele descrise de scenarist si puse in viata de actori au fost remarcabile .Priviti ,judecati si apoi puteti sa va exprimati o parere insa asa in necunostinta de cauza ori pe impresia produsa din promo sa arunci cu pietre doar pentru ca "e de la tara si musai pute " nu cred ca va situeaza decat sub standardul pe care-l preamariti
  • 0 (0 voturi)    
    nu urmaresc (Luni, 19 septembrie 2016, 10:45)

    ..13 [utilizator]

    ca sa pot sa am o parere.

    am inteles ca sunt alte fete albe care urmaresc cu atentie si interes.

    sincer cred ca va muri serialul - s-au chinuit prin toate formele sa il mentina in viata.

    THE END