Antena 3 a luat apararea manifestantilor anti-guvernamentali si a inceput sa priveasca guvernul cu un ochi critic

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 1 februarie 2017, 22:33 Economie | Media & Publicitate

Sunt numerosi agitatori langa cladirea guvernului
Foto: captura Antena 3
Usoara schimbare de ton la Antena 3 in aceasta seara, odata protestul urias din Bucuresti si dupa ce guvernul a abandonat ordonanta de urgenta care ar fi adus gratierea pentru o jumatate din pedeapsa lui Dan Voiculescu. Antena 3 a renuntat la orice discutie despre finantarea societatii civile de catre Soros si a respins orice scenariu privind violente provocate de protestatari.

Mai mult: moderatorul Radu Tudor a luat apararea protestatarilor si a respins categoric ideea ca ei ar fi aruncat petarde in jandarmi. Radu Tudor a spus ca protestatarii sunt pasnici si e evident ca ei nu au venit cu petarde la ei. "Acesti agitatori au distrus pur si simplu spiritul mitingului pasnic de pana acum", a mai spus Radu Tudor.

Si mesajele de pe burtiere au fost pro-manifestanti. Una dintre ele avea mesajul "Sunt numerosi agitatori langa cladirea guvernului".

Politicieni inconstienti arunca Romania in aer
Foto: captura Antena 3
Si atitudinea fata de guvern si majoritatea PSD-ALDE a devenit mult mai neutra fata de perioada anterioara. Iata cateva dintre mesajele de pe burtiere: "Politicieni inconstienti arunca Romania in aer", "Nu exista dialog intre puterile statului" si "Romania blocata de Ordonanta 13".

De notat ca dintre cei moderatorii prezenti in studio, Radu Tudor si Adrian Ursu au fost cei mai echilibrati, in timp ce Mugur Ciuvica a continua pe linia criticii dure la adresa manifestantilor si a lui Iohannis.

In emisiune a fost invitat si un lider al unui ONG al tinerilor, sustinator fervent la mitingurile antiguvernamentale. "Vocea protestatarior trebuie ascultata chiar daca numarul lor reprezinta 3% din alegatorii PSD-ALDE", au spus moderatorii.

RTV, televiziunea lui Ghita, a continuat insa sa acopere protestele in aceeasi nota ca pana acum: organizate de Soros sau SRI, plina de violenta. S-a remarcat prin virulenta generalul (r) Pavel Abraham, care a cerut in repetate randuri interventia autoritatilor.























35363 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    De frica (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:35)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Stiu ca odata de Revolutia din 2017 a inceput, haita de slugi ale securistului va infunda puscariile pentru alti multi. ACESTE LEPRE NU TREBUIE IERTATET NICICUM !
    • +14 (16 voturi)    
      nu le e frica (Joi, 2 februarie 2017, 2:05)

      stefansb [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      e un joc mult mai subtil. Guvernul se pregatea sa de si ordonanta de gratiere, pe langa dezincriminarea abuzului. Dar in urma presiunii au lasat-o pe asta pe seama parlamentului, si au dat-o pe aia cu abuzul, ca aia il durea pe dragnea. Doar ca pe astia de la antena 3 ii doare gratierea lui voiculescu, care nu s-a dat. Acum ei le arata pisica celor de la PSD. Le arata ca daca nu dau gratierea ei pot schimba macazul oricand. Dupa ce vor da gratierea prin lege in parlament se vor intoarce la atitudinea de dinainte.
      • -7 (11 voturi)    
        se numeste informare corecta (Joi, 2 februarie 2017, 4:54)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

        .
  • +10 (12 voturi)    
    niste perversi (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:37)

    paranoid_android [utilizator]

    deci asta e strategia: guvernul va demisiona maine si cu asta ne-au dat sah. Acum lingaii astia de la a3 vor sa o faca sa para logica
  • +12 (12 voturi)    
    Chestii ciudate la Intact (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:37)

    OvidiuTudor [anonim]

    M-am uitat in seara asta la inceput la Observator la 8, pe Antena1 - cred ca nu m-am mai uitat acolo de cativa ani.

    Parca era alt film fata de A3, Mi se parea un post nu independent ci pro-manifestanti
    • -10 (14 voturi)    
      nu e nimic ciudat (Joi, 2 februarie 2017, 4:57)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuTudor

      Daca nu te-ai uitat acolo de cativa ani, atunci de ce aveai asteptari despre ce o sa vezi acolo ? Pentru ca te-ai uitat pe net si ti s-a spus ca aia sunt intruchiparea rautatii ? Poate revelatie de azi o sa te faca sa realizezi ca ai fost si esti manipulat pana in maduva spinarii.
  • +5 (5 voturi)    
    ciudat.. (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:38)

    mita sucila [utilizator]

    .... intai aflam ca o doamna din PSD isi da demisia, acum asta
    se intampla ceva ce nu stim ?:)
    oricum, de apreciat.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu pot sa cred (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:39)

    C0tilli0n [utilizator]

    Ca Antena 3 a luat partea protestatarilor
  • +28 (40 voturi)    
    ! (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:41)

    tudorr [utilizator]

    Toti moderatorii de la antena 3 ar trebui judecati pentur tradare nationala si actiuni de destabilizare a tarii! Niste actori prosti, dar prea bine platiti! Badea 12.000, pastorul raspopit +15.000 de euro pe luna, etc... ca sa prosteasca pensionari si oameni care castiga 200-300 de euro pe luna! Ce poate fi mai sadic decat sa faci saracimea sa tina apararea hotilor si a boierimii!
    • +8 (10 voturi)    
      simpla diversiune (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:52)

      LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui tudorr

      mass-media romaneasca e profund corupta
  • +21 (25 voturi)    
    uups! (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:44)

    Lucian* [utilizator]

    A CREPAT TROMPETA DE SERVICIU!
    Daca si cozile de topor se retrag atunci trebuie sa vedem daca Dragnea are sange in instalatie si "moare" pe baricada...
    Nu ca ar fi o pierdere pentru Romania...
    • +14 (14 voturi)    
      nu va lasati pacaliti asa usor (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:14)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

      antena 3 si psd incearca sa adoarma multimea, trage de timp pentru ca OUG13 sa fie uitata si sa-si faca efectele. Ei au reusit ce si-au propus: publicarea in MO.
    • +6 (8 voturi)    
      Se pregateste sacrificarea Guvernului (Joi, 2 februarie 2017, 0:08)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

      Antena 3 probabil incearca sa creeze imaginea unui guvern scapat de sub control astfel incat Dragnea sa il poata schimba fara a-si pune electoratul in cap iar apoi sa pozeze in salvator al statului de drept.
  • +9 (13 voturi)    
    A dat informatorul Voiculescu liber la gandit ? (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:50)

    Fane Babanu [utilizator]

    S-au sucit Antenele. Asta nu cred. Este vreo tactica de-a lui Voiculescu
    • -2 (2 voturi)    
      nu (Joi, 2 februarie 2017, 11:46)

      adi_bv_03 [anonim] i-a raspuns lui Fane Babanu

      guvernul si-a indeplinit misiunea si acum poate sa demisioneze.
  • +6 (8 voturi)    
    RTV (Miercuri, 1 februarie 2017, 22:52)

    DT34 [utilizator]

    = Rusia TV
  • +16 (16 voturi)    
    aici e un pericol major (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:00)

    Irizat [anonim]

    gunoaiele alea nu fac nimic fara ordin.
    se pregateste debarcarea guvernului FARA a retrage ordonanta. guvernul interimar, chiar daca s-ar injgheba incateva zile NU are atributii in retragerea acelei ordonante.
    e o manevra pe care mancatorii de kkt de la A3 o dirijeaza in scopul legalizarii hotiei si a eliberarii borfasilor.
    si apoi pot spune: vedeti, noi am fost cu protestatarii? ce frumos!
  • +10 (12 voturi)    
    n-au schimbat nimic (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:01)

    AlinRadu1 [anonim]

    e doar manipulare! zic ca protestatarii cer demisia guvernului! nu asta se cere in strada
  • +3 (5 voturi)    
    Stalin si consilierii rus.... (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:08)

    Dedalus [utilizator]

    Ce spuneam: pionul de sacrificiu. Creaza coridor Damei cu mustata.

    Scoala bolsevica nu se dezminte.

    Acum poate pricep si tinerii din PSD de ce ei ar trebui sa preia conducerea.

    Este nevoie de o social-democratie sanatoasa, si numai ei o pot face dupa ce scapa de bolsevicii de la conducere partidului si de consilierii lor.

    Primii afectati de aceasta situatie imposibila sunt membrii PSD de rand si in special tinerii, cei care nu-si pot urma optiunea politica din cauza capturarii partidului.
  • +6 (8 voturi)    
    retorta bolsevica (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:18)

    Dedalus [utilizator]

    E tmpul sa apara "Salvatorul", nu-i asa?

    Acum poate, e albit,
  • +8 (8 voturi)    
    pai e simplu (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:28)

    stefansb [utilizator]

    gratierea nu-l avantajaza si pe voiculescu, motiv pt care au schimbat macazul.
  • +8 (10 voturi)    
    Bate vant de somaj printre trepadusii A3 ?! (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:36)

    Plagarus [utilizator]

    Randasii astia media,nu vor sa moara in picioare precum penalul Dragnea ?
  • +4 (6 voturi)    
    ha ha ha (Joi, 2 februarie 2017, 0:03)

    nalbaroiu [utilizator]

    stirea asta kiar m-a amuzat...nici nu cred ca e adevarata, ci e doar o intoxicare...A3 are un singur obiectiv si anume eliberarea din puscarie a patronului lor...deci stirile ca ar critica decizia de eliberare a penalilor e clar o intoxicare...;;; omuletii aia sa stea pe tusa o perioada mai lunga...
    • -3 (5 voturi)    
      partikip (Joi, 2 februarie 2017, 5:00)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      partikipa si tu la proteste
  • +3 (7 voturi)    
    ordin din puscarie.. (Joi, 2 februarie 2017, 3:45)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    vor si ei sa dea jos guvernul Grindeanu ca sa vina altul care sa dea gratierea bossului...///
  • -1 (1 vot)    
    Doar strategie (Joi, 2 februarie 2017, 10:07)

    miohaiham [utilizator]

    Ca sa ramana oug ul.Demisia guvernului doar urm pas si asta o sa ramana.s diabolici!
  • +2 (2 voturi)    
    Antena 3 (Joi, 2 februarie 2017, 11:23)

    George C. [utilizator]

    e mai spalata decat RTV
  • 0 (0 voturi)