Ion Cristoiu s-ar retrage din emisiunea Sinteza zilei daca PC intra la guvernare

de V.O.     HotNews.ro
Joi, 11 decembrie 2008, 14:21 Economie | Media & Publicitate

Ion Cristoiu a declarat, pentru Mediafax, ca s-ar putea retrage la sfarsitul acestei luni din postura de invitat permanent al emisiunii "Sinteza zilei", difuzata de Antena 3, in cazul in care Partidul Conservator va avea oameni in guvern.

Potrivit agentiei citate, motivul posibilei retrageri ar fi ca telespectatorii ar putea considera ca "face jocurile patronatului", deoarece Antena 3 apartine grupului Intact, detinut de familia lui Dan Voiculescu, fondatorul Partidului Conservator.

Cristoiu a afirmat ca la finele anului "noi trebuie sa ne reinnoim contractul", iar el ar putea decide sa se retraga din emisiunea lui Mihai Gadea doar daca PC va avea oameni in guvern. El a precizat ca in acest caz ar renunta doar la participarea la emisiunea politica "Sinteza zilei" - nu si la "Zig-Zag cu Ion Cristoiu", emisiunea pe care el o realizeaza la Antena 3, nici la "Ora presei", de pe Antena 2.























1871 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Ce are ... (Joi, 11 decembrie 2008, 14:24)

    lsm [anonim]

    cu prefectura? Pana acum nu a facut jocul patronatului? Si el, si Ciutacu, si Gadea, si "laptopul cu om"???
    • 0 (0 voturi)    
      nu-s de incredere ? (Joi, 11 decembrie 2008, 15:21)

      :( [anonim] i-a raspuns lui lsm

      Ma indoiesc :)
      • 0 (0 voturi)    
        ma refeream la astia de la PC !!! (Joi, 11 decembrie 2008, 15:43)

        adica astia de la PC !!! [anonim] i-a raspuns lui :(

        PSD difera de PS+PC ?

        NICI O CLIPA NU M-AM INDOIT DE ASTA !!!

        :(
        • 0 (0 voturi)    
          Singurul cu coloana verticala! (Joi, 11 decembrie 2008, 16:29)

          Anonim [anonim] i-a raspuns lui adica astia de la PC !!!

          Dupa ce l-a scuipat pe Basescu 3 ani, acum sa-l pupe?
          Dar invers, domnii ziaristi pro- PDL, oare vor face la fel?
          Sau vor pupa acolo unde au scuipat 3 ani?
          • 0 (0 voturi)    
            Grupul de bonobo de la TV Pupupu 1-3 (Joi, 11 decembrie 2008, 19:03)

            Eneas [anonim] i-a raspuns lui Anonim

            de ce nu ma mir : cimpanezeul national ,care altfel stie sa stea in coada cand trebuie, sa suga banana cand trebuie, sa infiereze la Basescu mai ceva ca avocatii din procesul Ceausestilor ,din grupul ,altfel vesel ,de bonobo gays ,care ne insulta inteligenta ,cata e ea multa ,putina , seara de seara la TVPupupu3- pleaca la alta gradina zoologica !
  • +3 (5 voturi)    
    pai normal!! (Joi, 11 decembrie 2008, 14:29)

    gigi [anonim]

    La ce i-ar mai fi util lui Felix? Poate sa-l linga in fund in particular, nu la TV, acum ca misiunea de improscare cu rahat s-a incheiat (pt moment) iar Felix face parte din guvern
  • +2 (4 voturi)    
    sa faca ion cristoiu aka ardei umplut asa ceva? (Joi, 11 decembrie 2008, 14:31)

    eu [anonim]

    e incapabil de asa ceva.
    de fapt es incapabil pt orice.
    ba nu, se pricepe sa se faca de ras.
  • +3 (3 voturi)    
    Sa ne lase (Joi, 11 decembrie 2008, 14:33)

    PSD+PC [anonim]

    Auzi, si cand nu era PC la guvernare n-a facut jocul patronatului? Ataca cu orice ocazie, atat PNL cat si PDL. Deci daca ar ramane in continuare nu s-ar schimba mare lucru, numai ca ar trebui sa laude PDL-ul, eventual colegi de guvernare cu oamenii lui Voiculescu, patronul de la Antena 3.
    Deci sa ne lase cu ifosele astea de domnisoara, ca asta au facut tot timpul pana acum, atacau PNL si PDL.
    • -4 (6 voturi)    
      sinteza zilei = critica puterii corupte (Joi, 11 decembrie 2008, 15:01)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui PSD+PC

      Asta e rolul opozitiei, sa critice puterea. Iar cand puterea e praf, cum e in Romania, indiferent de partid, e clar ca ar fi trebuit sa critice si PC-ul.
      Nu iti poti critica seful care te plateste, este o nesimtire sa faci asa ceva. Asa ca Cristoiu renunta la emisiune. Cea mai buna decizie.
      Iar Cristoiu nu a tinut partea PC-ului, decat ca sa critice puterea. Adica exact ce merita orice conducere corupta si care calca in strachini la orice pas.
  • +3 (3 voturi)    
    sisiitul (Joi, 11 decembrie 2008, 14:36)

    Gogu [anonim]

    Asta da pierdere!
  • +3 (3 voturi)    
    ce gluma buna ! (Joi, 11 decembrie 2008, 14:38)

    Luci [anonim]

    domnul meu dar pana acum ale cui jocuri le-ai practicat ? esti un sarpe ...ca multi jurnalisti din pacate...
  • +3 (3 voturi)    
    constatare (Joi, 11 decembrie 2008, 14:51)

    silviu [anonim]

    ...definitia clara a ipocriziei...daca dl cristoiu intr-adevar ne onoreaza cu aceasta motivatie!
  • +2 (2 voturi)    
    ?? (Joi, 11 decembrie 2008, 14:55)

    olandezu [utilizator]

    sa inteleg ca domnul Cristoiu nu stia pana acum ca "Antena 3 apartine grupului Intact, detinut de familia lui Dan Voiculescu, fondatorul Partidului Conservator" ?

    Ar fi comic ce se intampla in RO, daca nu ar fi tragic. Si mai comico-tragic este ca o ducem asa de 20 de ani ... Valoarea in RO e data smecherie, gura mare si hotie. Controversatul Brucan nu a avut dreptate nici macar cu aprecierea lui ca vor trebui 20 de ani ca RO sa se schimbe ... cred ca ar fi trebuit sa spuna, cu optimism, 40 de ani ...
  • +2 (2 voturi)    
    ce om integru... (Joi, 11 decembrie 2008, 15:00)

    florin [anonim]

    iti vine sa versi la o asemenea afirmatie. Dar probabil si-a atins scopul - acela de a duce "patronatul" la guvernare - si acum se poate duce sa faca altceva
    Mission accomplished :D
  • +3 (3 voturi)    
    Ref. la sf.imaculat I.Cristoiu (Joi, 11 decembrie 2008, 15:01)

    Goja P Lucian [anonim]

    Pina acum nu a facut politica lui Ilici & Felix Motanu ? (precum Antenele, Jurnalul National & "jurnalistii" acestora)
    Ptiu drace, da' ce scrupulos si vertical a devenit subit musiu Cristoiu !
    LPGoja
  • +2 (2 voturi)    
    un tema (Joi, 11 decembrie 2008, 15:04)

    Pinochio [anonim]

    s a razgindit . nu i-au trebuit nici macar 5 minute
  • +1 (1 vot)    
    pe mine m-a pacalit (Joi, 11 decembrie 2008, 15:37)

    meh [anonim]

    io credeam ca e sincer cind il ataca pe baselu cu spume la gura. io credeam ca o face din convingere si pasiune, nu pe bani. io credeam ca e doar o coincidenta ca cristoiu, ciutacu si restul panaramelor ii ataca fix pe dusmanii sefului.

    daaaaaaaa, io il credeam sincer.
    mai mult decit atit, il credeam sarac si cinstit.
  • +1 (1 vot)    
    un real talent!!!! (Joi, 11 decembrie 2008, 16:02)

    Bartti [utilizator]

    Ion Cristoiu a avut perioade de evoluţie! A depăşit cu greu momentul când era director la EZ şi inventa poveşti cu babe şi găini violate. Acum îmbrăcat într-o cămaşă ponosită şi o vesta decolorată, se dă că face parte din popor(să fie credibil!). După ce la înjurat non stop pe Băsescu, Băse a bătut palma cu Voiculescu şi şi-a pierdut obiectul muncii. Era de aşteptat să îşi schimbe job-ul, trebuie să caute şi să inventeze alte conflicte că pierde audienta.
  • 0 (0 voturi)    
    E un jeg ordinar care-i face jocurile lui voicules (Joi, 11 decembrie 2008, 16:09)

    gogu [anonim]

    -
  • +1 (1 vot)    
    Premiu pentru Cristoiu (Joi, 11 decembrie 2008, 16:41)

    kuriosu [anonim]

    Cristoiu ar trebui sa primeasca un premiu pentru creativate si imaginatie: cine-ar mai fi reusit ca 2 ani de zile sa scorneasca atatea acuzatii cretine pentru a lovi in Basescu si PDL?
  • 0 (0 voturi)    
    jocuri? (Vineri, 12 decembrie 2008, 8:54)

    bogdan [anonim]

    si acum nu face jocurile patronatului?