Mihaela Radulescu sustine ca se retrage din televiziune

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 17 mai 2009, 21:12 Economie | Media & Publicitate

Mihaela Radulescu
Foto: AGERPRES
Vedeta de televiziune Mihaela Radulescu a anuntat duminica, in cadrul emisiunii pe care o modereaza la Antena 1, ca intentioneaza sa se retraga definitiv din peisajul mediatic, motivul principal fiind fiul sau, Ayan. Radulescu spune ca urmeaza astfel exemplul lui Teo Trandafir si al Andreei Marin Banica.

Vedeta a anuntat, in timpul emisiunii "Duminica in familie", ca aceasta este "ultima luna" din cariera sa in televiziune, explicand ca actiunea sa nu este o toana, ci o decizie pe care a luat-o dupa "cateva luni de zile de gandire".

"Nu imi tradez publicul, ci fac un pas lateral cu convingerea ca fac un lucru bun pentru copilul meu", si-a motivat Mihaela hotararea, subliniind ca "imi iubesc copilul prea tare", el fiind in proportie de 90% motivul deciziei de a renunta la televiziune, precizeaza EvZ.

Ea a spus ca ia aceasta decizie in conditiile in care si alte vedete pe care spune ca le respecta, precum Andreea Marin si Teo Trandafir, au parasit televiziunea.

Contactati de HotNews.ro reprezentantii Antenei 1 au declarat ca nu comenteaza anuntul facut de Mihaela Radulescu in emisiunea de duminica.

Vineri, ziarul Adevarul nota ca emisiunea "Duminica in familie" realizata de Mihaela Radulescu este cel mai longeviv magazin duminical, fiind pe locul intai si la audiente. Programul a reusit un rating de 4,5% (518.000 de telespectatori) in medie pe minut pe targetul all-urban, in lunile februarie, martie si aprilie, potrivit sursei citate.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

13820 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    e bine (Duminică, 17 mai 2009, 21:27)

    nano2k [utilizator]

    O tzatza in minus.
    Dar bineinteles ca "se poate si mai rau" si imediat o sa ni se si demonstreze.
  • +20 (24 voturi)    
    intrebare (Duminică, 17 mai 2009, 21:47)

    ivascu.sabin [utilizator]

    dar cine este Mihaela Radulescu?
    • +12 (12 voturi)    
      raspuns (Duminică, 17 mai 2009, 22:50)

      Bas [anonim] i-a raspuns lui ivascu.sabin

      Cum care? Mihaela Judith Radulescu.
  • +18 (18 voturi)    
    De veghe in lanul de salata (Duminică, 17 mai 2009, 21:59)

    miki [anonim]

    Nu dau 2 bani pe plecarea ei. Daca e adevarat, n-o sa-mi lipseasca. Raman destule pitzipoance dornice sa-i ia locul. Mai proaspete si mai dornice de afirmare. Dispuse la orice...
  • +18 (18 voturi)    
    ... (Duminică, 17 mai 2009, 22:00)

    number109 [anonim]

    YAAAAY!
  • +12 (12 voturi)    
    Elan (Duminică, 17 mai 2009, 22:42)

    ileana [anonim]

    Elanu' i-a pus conditii ca sa-i lase copilu'si sa-i dea banu'?
  • +12 (12 voturi)    
    o mica curiozitate (poate doua) (Duminică, 17 mai 2009, 22:51)

    florin [anonim]

    sunt curios daca madam Radulescu zisa Schwarzenberg o sa aiba o revenire spectaculoasa pe micile ecrane (bine-nteles la cererea imperioasa a publicului) DUPA procesul de custodie a copilului. si sunt in aceeasi masura curios daca prima mama a tarii se va abtine (de dragul odraslei, bien-sur) sa nu iasa pe la alte showuri ca sa-si planga de mila de injustetea de pe lumea acesta (inclusiv ca n-a primit purcoiu de bani pe care-l pretinde de la evreu pt ca s-a lasat convertita)...
  • +12 (12 voturi)    
    MDA (Duminică, 17 mai 2009, 22:58)

    sabo [utilizator]

    ...IA UITE, O TIPA DIN SERIA MANELELOR SE RETRAGE!
    UN CASTIG SOCIAL!
    FACE BINE!
    SSUCCESE...SAU SUCCESURI!?
  • +10 (10 voturi)    
    ce sa (Duminică, 17 mai 2009, 22:59)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    mai spun dupa tot ce s-a spus inaintea mea. Mai bine tac, dar tot sint de acord cu cei patru predecesori.
    No ase, ma baieti!
    (ashe, nu ase, desigur)
  • +12 (14 voturi)    
    "vedeta"? raduleasca? (Duminică, 17 mai 2009, 23:02)

    televizorist [anonim]

    "Vedeta" a facut-o presa vanduta si minciunile ordinare pe care le livreaza prostimii firmele de rating al audientei!

    O femeie care, pe zi ce trece, dovedeste ca este tot mai labila emotional. Derapajul in vulgaritate, comportament si limbaj de cocota ieftina sunt, de asemenea, ingrediente nelipsite din "talentul" cu care raduleasca crede ca se impune pe ecranele televiziunilor de Dambovita.

    Marea "vedeta" sufera de nimfomanie in forma agravanta, asta se vede cu ochiul liber.

    Pleaca mai repede, mihaelo, pleacaaaa!
  • +8 (8 voturi)    
    Raduleasca (Duminică, 17 mai 2009, 23:39)

    AAA [anonim]

    In sfarsit aud si eu ceva de toata lauda ,din partea lui Radulescu, de fapt Tiganu. Dupa ce s-a facut de tot rasul in toate actiunile ei, incluzand divortul si agresarea jurnalistilor de la Libertatea, cred ca este momentul retragerii. Dupa ce a iesit la iveala si cum a procedat la despartirea de primul sot , caruia i-a "furat" numele de Radulescu si cate si mai cate scandaluri provocate de ea , Doamne ajuta ca vom scapa de asemenea creatura pe ecran. Sa fie-ntr-un ceas bun retragerea ei. N-are cine s-o regrete, desi ea spera. Du-te fato si sa nu mai auzim de tine in veci.
  • +7 (7 voturi)    
    :) (Duminică, 17 mai 2009, 23:43)

    cosmin [anonim]

    yes !
  • +7 (7 voturi)    
    Cum traim in Romania... (Luni, 18 mai 2009, 1:10)

    dvribe [anonim]

    orice ,,minune,, tzine 3 zile.Bogdaproste!
  • +9 (9 voturi)    
    copii (Luni, 18 mai 2009, 1:13)

    ws [anonim]

    draga miaela,

    ce sa zic, la mai multi copii!!!

    sa fie sanatosi, sa ii cresti cat mai bine, sa te bucuri de ei, si pe noi poate ne lasi in pace - ca mama poate esti buna, ca vedeta u suck big time.

    dupa cum vezi, noi toti am avea de castigat daca nu te-am mai vedea vreodata la fata. asa ca fa cat mai lulti copii.

    regards,
    ws
  • +7 (7 voturi)    
    eterna si fascinanta MIHAELA!!!! (Luni, 18 mai 2009, 1:19)

    afterhours [anonim]

    Iata ca Mihaela mai sparge inca o data cotidianul, prin sintagma "copilul meu", cand de fapt in realitate nu da 2 bani pe DANI, pe Antena, pe public si pe alte simple forme din jurul ei! Cum goana dupa bani nu se opreste niciodata, nici Monaco nu va fi ultima ei halta! Ce ma frapeaza este tocmai faptul ca peste tot striga sus si raspicat eu imi apar copilul! o fac pt copilul meu??? cand de fapt ii face mai mult rau decat bine! ANYWAY TO BE CONTINUED!
  • +5 (7 voturi)    
    best news of the day. (Luni, 18 mai 2009, 3:59)

    Tavi [anonim]

    ipocrita panatului. one gone, 15.000.000 more to go
  • +8 (8 voturi)    
    PaPaPaPaPaPa ... (Luni, 18 mai 2009, 7:17)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    PA !
  • +8 (8 voturi)    
    Ooo, ce veste minunata!!! (Luni, 18 mai 2009, 7:49)

    adrian [anonim]

    Trebuia de mult sa te retragi!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Suuuuuuuuuuuuuper (Luni, 18 mai 2009, 8:19)

    X [anonim]

    Cea mai buna veste pe ziua de azi !!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    singura placere pleaca? (Luni, 18 mai 2009, 8:59)

    corina [anonim]

    Cred ca au fost muuulti cei care dupa "singura placere" si-au dorit sa n-o mai vada. Niciodata. Din cand in cand mai vine si Mos Craciun pe la noi :)
  • +5 (5 voturi)    
    non-stire (Luni, 18 mai 2009, 10:05)

    stan [anonim]

    asta e din genul "stirea care nu ne intereseaza"
  • 0 (0 voturi)    
    mihaela radulescu (Luni, 18 mai 2009, 13:03)

    laur [anonim]

    foarte bine face....ce este prea mult strica...am vrut sa spun plictiseste...acum sincer nu cred ca m-am uitat la 5 emisiuni ale d-nei...ce de?...pur si simplu doamna vorbeste atat de mult incat , pina reuseste dansa sa spuna ideea de baza, telespectatorul deja a schimbat postul...iar atitudinea doamnei lasa mult de dorit...ex: nu de mult critica tiganii, apoi , mai sa-i sufoce cu pupaturi si elogii...ce nu face omul pentru rating....dar sper sa fie sincera cande este vorba de copil...dar nu cred...de ce?..pentru banii sunt energie..si fara energie nu functionezi...deci sigur o vom revedea si in scurt timp...
  • +1 (1 vot)    
    Mihaela (Luni, 18 mai 2009, 13:20)

    elis [anonim]

    dar cu Dany cum ramane? Merge si el saracutu ramane fara mamica ? cine il mai sponsorizeaza?
  • -2 (2 voturi)    
    mare pacat (Luni, 18 mai 2009, 13:26)

    rori [anonim]

    Mihaela este o tipa extrem de frumoasa si desteapta.
    E vedeta cu cea mai mare popularite.
    Cei ce scriu la comentarii sunt niste redusi mintal
    • +1 (1 vot)    
      rori (Miercuri, 20 mai 2009, 15:07)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui rori

      Nepoate! Ca nu te pricepi la femei,te inteleg,ca nu ai vazut vedete in viata ta e explicabil,dar sa faci aprecieri aberante despre oameni pe care nu ii cunosti mi se pare lipsit de decenta!
  • +1 (1 vot)    
    mihaela (Luni, 18 mai 2009, 15:23)

    cris [anonim]

    hello

    ma bucur ca se retrage, pentru ea si pt linistea ei. o luase razna cu televiziunea, incepuse sa vorbeasca prea mult in emisiunile ei. in rest, jos palaria. e o super femeie, desteapta, frumoasa, si cu suflet mare. asa ca cei care o critica, sa mai taca din gura. care dintre voi, astia de ridicati piatra, ati facut macar 1 % din ce a facut ea ?
    sunteti frustrati si prosti.
    succes mihaela, si ai grija de copil, sunt cei mai minunati de pe planeta !
    • 0 (2 voturi)    
      felicitari (Luni, 18 mai 2009, 19:10)

      geon [anonim] i-a raspuns lui cris

      E super desteapta!!!O invidiaza multa lume!!! Sa aiba parte de liniste iar voi cei din Romania sa va uitati la OTV.
  • 0 (2 voturi)    
    lipseste titlul adecvat (Luni, 18 mai 2009, 20:05)

    kalu [anonim]

    SOC - mihaela tiganu pleaca din televiziune. In sfarsit, vorbea prea mult si era cam vulgara. Presa i-a acordat mult prea multa atentie acestei individe. Miroase a concediere ca si in cazul celor 2 mimoze mentionate in articol.
  • -1 (1 vot)    
    viitor? (Marţi, 19 mai 2009, 0:31)

    atramjub1224886035623 [utilizator]

    Avem exact ce meritam. Nu ne stim aprecia valorile. Abia astept "talentele dornice de afirmare, gata de orice sacrificiu" sa se ridice la inaltimea prestatiei ei si s-o depaseasca.
  • 0 (2 voturi)    
    referitor la comentarii (Marţi, 19 mai 2009, 23:04)

    Roth [anonim]

    Citesc cu multă dezamăgire comentariile răutăcioase ale unor oameni incapabili să aprecieze un om deosebit , cu multă personalitate, care este MIHAELA RADULESCU!
    Voi simţi cu tristeţe absenţa ei de pe micul ecran.
    • +1 (1 vot)    
      M.R. (Miercuri, 20 mai 2009, 14:34)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Roth

      E adevarat ca e mare criza de vedete in Romania dar nu e chiar asa de mare incat sa simti lipsa unui astfel de personaj.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru cei care jignesc (Vineri, 22 mai 2009, 12:55)

    moldoveanca [anonim]

    muriti voi de invidie ca modovencele sunt frumoase si destepte. toti care trimiteti mesaje rautacioase sunteti frustrati si macinati de invidie.
  • 0 (0 voturi)    
    a facuto (Vineri, 22 mai 2009, 19:47)

    maricika [anonim]

    a facuto elan... toate au un pret pe lumea asta, iar pentru banii lui ea si-a vandut demnitatea
  • 0 (0 voturi)    
    la tv avem ce ne dorim. noroc cum internetul (Sâmbătă, 23 mai 2009, 18:00)

    crina stanciu [anonim]

    Pacat, sunt chiar dezamagita de comentariile citite .
    Oare ce urmaresc la tv majoritatea celor care au comentat aici ? Pe Dan Diaconescu sau pe Cristi Tabara ? Pe Catalin Stefanescu sau pe Ernest ? Pe Eugenia Voda sau pe Garcea ?
    Mihaela, dupa ce am citit comentariile chiar ca e mai bine sa pleci.

    Succes !
  • 0 (0 voturi)    
    plecare (Marţi, 26 mai 2009, 15:05)

    doina [anonim]

    Suntem o tara de imbecili, manelisti si retardati. Asa se va intimpla cu toate personalitatile implicate si in altceva decat in mocirla celor multi.Draga Mihaela, in calitate de romanca iti urez mult succes in ceea ce iti doresti sa faci in continuare. Nu dispera. Esti prea puternica pentru cei multi si prosti.O tara de analfabeti nu merita sa te aiba.Cu drag, o femeie din Romania
  • 0 (0 voturi)    
    cata ignoranta, prostie si invidie (Marţi, 26 mai 2009, 16:12)

    oana [anonim]

    Mult prea multe comentarii rautacioase,bazate doar pe insuccesul si frustrarea celor care nu au facut nimic cu viata lor si sunt constienti ca nici nu vor face vreodata ceva maret. Voi nici nu existati, consumati aerul degeaba, fara a-l merita!
    Ca e vorbita de rau sau de bine, mihaela exista si va exista si dupa plecarea sa, pentru ca, tot ce a facut va ramane marturie.
  • 0 (0 voturi)    
    O FEMEIE ADEVARATA !!! (Vineri, 26 iunie 2009, 9:19)

    Lore [anonim]

    Bravo Mihaela, te admir, esti o femeie adevarata si ar trebui ca restul prostimii, in loc sa te denigreze, sa invete ceva de la tine, mai ales femeile..., ca nu e suficient sa fi casatorita ci si respectata de cel de langa tine.
  • 0 (0 voturi)    
    M.Radulescu (Luni, 29 iunie 2009, 12:07)

    Daniela [anonim]

    Draga Mihaela ,
    Am aflat cu stupoare ca vrei sa pleci din tara .
    Daca pana acum ai avut regretele tale in legatura cu hotararea de a pleca , da-mi voie sa-ti spun ca dupa tot ce am citit,daca as fi i locul tau din t.p.d.v. nici nu m-as uita inapoi.E pacat sa-ti irosesti talentul si frumusetea muncind si plangand intr-o tara frumoasa de altfel dar populata de "prosti" putin spus.Oriunde vei alege sa traiesti eu iti doresc pace in suflet,sanatate si iubire pentru ca multumirea sufleteasca conteaza mai mult .