Andrei Gheorghe revine pe sticla, la Kanal D, cu "Rataciti in Panama"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 6 august 2009, 23:16 Economie | Media & Publicitate

Panama
Andrei Gheorghe revine in televiziune, la postul Kanal D, ca prezentator al emisiunii fanion a postului, "Rataciti in Panama".  Emisiunea isi propune sa combine exoticul cu aventura, competitia cu reality-showul, vedete cu oameni obisnuiti.

Concursul se va desfasura in jungla panameza intre 18 concurenti care se lupta pentru un premiu de 50.000 euro.   Sase dintre competitori sunt vedete de prim rang ale scenei mondene romanesti, alte sase fiind personaje care au luat contact cu camera de filmat in calitate de participanti in diferite show-uri de televiziune, iar restul de sase sunt persoane necunoscute, alese pentru competitie in urma unul casting organizat de casa de productie.

“Rataciti in Panama”, programul fanion al grilei de toamna de la Kanal D, urmeaza sa fie lansat in septembrie impreuna cu o serie de programe noi ce vor redefini profilul statiei. Cu o investitie de peste 2 milioane de Euro, Kanal D va colabora in realizarea acestui show cu casa de productie Paprika si televiziunea columbiana Caracol TV, producatorul original a programului.


Citeste mai multe despre   






















2190 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    si predicat (Joi, 6 august 2009, 23:40)

    g62 [anonim]

    La revedere! Drum bun...
  • 0 (2 voturi)    
    so what ? (Joi, 6 august 2009, 23:50)

    the [utilizator]

    ceva de vânzare în panama, bun pentru poporul rromân ?
    hai ciush !
  • +2 (2 voturi)    
    drum bun si cale batuta (Vineri, 7 august 2009, 0:00)

    gigi [anonim]

    Poate unele "vedete mondene" raman acolo, au si aia nevoie de mondeni.
  • 0 (2 voturi)    
    Caracal (Vineri, 7 august 2009, 0:41)

    Vizitiul [utilizator]

    Creca mergea si cu Caracal TV :P
  • +1 (1 vot)    
    Aka survivor (Vineri, 7 august 2009, 0:47)

    Dragos Stefan [utilizator]

    Poate n-o sa o dea in bara ca totusi ideea showului e buna.
  • +1 (1 vot)    
    survivor de romania (Vineri, 7 august 2009, 1:15)

    sen [anonim]

    va fi o copie a showului american Survivor. sper sa fie o copie reusita si nu cum s-a intamplat cu Big Brother sau cu alte showuri importate.
  • -2 (2 voturi)    
    De ce Panama...dupa 20 de ani de la Revolta (Vineri, 7 august 2009, 9:52)

    Anonim [anonim]

    Interesanta alegere.
    Panama,
    In Dec 1989 in timp ce la noi s-a dat unda verde pt asa zisa Revolutie, in PANAMA americanii au pregatit o invazie militara, prin care Tony Noriega (presedintele de atunci) a fost obligat sa abdice si "sa lase" pe americani sa Supravegheze&COLECTEZE taxele de pe Canalul Panama. Toate astea au costat aproape 3.000 de victime din randul localnicilor, sa zicem merci ca rusii ne-au pasuit si in Romania au murit doar 1.200 persoane.
    Cat priveste pe Gheorghe, Maharajahul si emisiunea asta, o gasesc de toata jena pt o tara ca Romania.
    Audientele o sa-si spuna cuvantul.
    Gheorghe esti veriga slaba...esti in aer !
  • -1 (3 voturi)    
    andrei gheorghe eu un mitica de buciuresti (Vineri, 7 august 2009, 10:15)

    nenea [anonim]

    ii place sa faca pe smecheru...in rest cam lipsit de talent. crede ca se scot bani din tupeu...
  • -1 (3 voturi)    
    tichia de margaritar (Vineri, 7 august 2009, 10:27)

    Musette [anonim]

    Turcii kanalisti chiar cred ca noi, romanii, simteam nevoia de o 'tichie de margaritar'? Genul asta de concurs il vad potrivit intr-o tara in care lucrurile merg altfel decat la noi...mai ales in actuala conjunctura. Andrei Gheorghe s-a cam 'aruncat', dupa parerea mea, vrea sa socheze si prin asta sa revina in fata, dar nu sunt asa de sigura ca va reusi. E problema lui, o face pe riscul lui! Daca cei de la Survivor o fac pt adrenalina, concurentii romani sa fiti siguri ca o fac pt bani, ceea ce mi se pare foarte trist! Sa ajungi sa 'alergi' prin Panama pt 50.000 de euroi e patetic.
    • 0 (2 voturi)    
      da tu ce vrei (Vineri, 7 august 2009, 14:00)

      ispy [utilizator] i-a raspuns lui Musette

      nu te-ai saturat de filmari cu camera ascunsa, veolari prin tufisuri, tatal si-a ucis fiul cu bestialitate, singe rece, soc si groaza, tocshoaie inepte, emisiuni maraton despre nimic? da-le si tu o sansa.
  • +1 (1 vot)    
    lol (Vineri, 7 august 2009, 12:57)

    shhh [utilizator]

    I'm a celebrity ... get me out of here!
  • +1 (1 vot)    
    la kanal D? (Vineri, 7 august 2009, 15:24)

    MirceaA [utilizator]

    relansare? Hahaha. La kanal D e mai rau decat la radio. Care sticla? Poate aia de votca.