Animalele de la Zoo Bucuresti, live pe Internet

de C.M.     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2009, 16:50 Economie | Media & Publicitate

Zoo Bucuresti
Foto: UPC Romania
Iubitorii de animale din Romania vor putea urmari live pe internet animalele preferate de la Zoo, printr-un proiect lansat, joi, de UPC Romania in colaborare cu Animal Planet si Gradina Zoologica Bucuresti. Este vorba de proiectul Digital Zoo care se vrea, pe langa o sursa de divertisment, si un instrument de educare a publicului, prin intermediul Internetului.

Digital Zoo se adreseaza iubitorilor de animale de toate varstele, in special copiilor, care vor putea sa-si urmareasca animalele preferate in timp real pe Internet, la adresa http://digitalzoo.kappa.ro. Conform initiatorilor proiectului, pe langa componenta de divertisment, publicul va putea accesa, printre altele, povestea fiecarui animal sau caracteristicile speciei din care provine.

Proiectul educational Digital Zoo a fost initiat de UPC Romania, in colaborare cu Primaria Capitalei, Gradina Zoologica Bucuresti si Animal Planet.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

36694 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    LoL (Joi, 24 septembrie 2009, 17:53)

    Vader [anonim]

    Clienti nu mai au, centrele UPC sunt goale, pe abonamentele la internet au limita de trafic deci mai ramane sa-si faca reclama prin astfel de chestii.
    • -2 (2 voturi)    
      probabil de asta nu se conecteaza.. (Joi, 24 septembrie 2009, 22:38)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Vader

      :))
    • +2 (2 voturi)    
      da, si? (Joi, 24 septembrie 2009, 22:41)

      Yo [anonim] i-a raspuns lui Vader

      Pe mata' cu ce te deranjeaza "astfel de chesti"? Sau poate ar fi fost mai "educativ" sa dea in direct viata si povestile de viata ale manelistilor, smenarilor si a altor "astfel de chestii"
      Daca taceai, filosof ramaneai!
  • -1 (1 vot)    
    Sal (Joi, 24 septembrie 2009, 21:31)

    cata [anonim]

    Stai linistit ca au clienti..
    nu am vazut liderii de piata sa faca ceva ptr comunitate..sefii stau prin videoconferinte de la viena..

    Bravo UPC..
    o idee buna
  • +2 (2 voturi)    
    Gest frumos! (Joi, 24 septembrie 2009, 22:24)

    Johnny Bravo [anonim]

    Initiativa este de apreciat, pacat ca pe serviciile oferite calitatea lasa mult de dorit motiv pentru care au si plecari mari din sistem.
    Pe forumurile mari din tara si nu numai au o imagine destul de negativa.
  • +1 (1 vot)    
    uite o idee (Vineri, 25 septembrie 2009, 16:40)

    ion voicu [anonim]

    ce-ar fi sa-l urmarim pe iliescu live? si nu la zoo ci la inchisoare. stim cu totii pentru ce.
    cit despre animale, bietele de ele oare cu ce au gresit ca sa fie inchise intr-o tara cu o clima mai aspra decit a lor?
  • 0 (0 voturi)    
    AJUTOR !! (Sâmbătă, 17 aprilie 2010, 12:07)

    maria [anonim]

    AM GESIT O BROASCA TESTOASA EUROPEANA EMYS ORBICULARIS SI NU STIU SA O HRANESC .AM INTELES CA E PE CALE DE DISPARITIE SI DORESC SA O DONEZ LA ZOO . VA ROG AJUTATI-MA SA FAC CEVA CU EA . NU MA PRICEP LA BROASTE DAR NICI NU AM LASAT-O AFARA PE CALDARAM. AM INTELES CA A ARUNCATO CINEVA DE LA BALCON . VA MULTUMESC
  • 0 (0 voturi)    
    Nu merita (Miercuri, 12 mai 2010, 9:35)

    Dia [anonim]

    13 ron intrarea pt ce? pt ursareasa de la intrare cu burta pana la bordura care iti rupe biletul,pt paznic care se plimba cu bicicleta,dar degeaba ca tot este m-ai mare decat willy balena ucigasa.Toate animalele erau moarte de foame,o mizerie de nedescris,miros groaznic,o bucatica de carne imputita aruncata pe jos,plina de muste si de viermi,ratele,gastele,pelicani,fazani,lebede,etc nu aveau nici macar cateva boabe de porumb,nimic ,se mancau intre ele,de nu m-ai aveau pene si erau pline de bube,iar la reptile geamurile erau asa imputite incat nu se vedea nimic,nu m-ai zic de facut poze,filmat,etc,pana si la pitesti cat de mic este orasul,animalele de la gradina zoologica sunt ingrijite,nu pline de bube,iar intrarea este 3 lei,rusine sa dai 13 lei sa fac burta mare angajatii aia jepati de acolo,copii nu pot sa vada nimic,decat daca ii ti pe gat ca, gardul viu este netuns de ani de zile si are un metru jumatate.
  • 0 (0 voturi)    
    MAI MULTA GRIJA ! (Duminică, 28 noiembrie 2010, 10:24)

    mircea [anonim]

    Mai multa griga, hrana si curatenie pentru 'locatarii" minunati ai Gradinii Zoologice din Bucuresti.
    Mircea