UPDATE Mircea Badea, suspect de gripa porcina, a primit rezultatul analizelor: negativ

de C.M.     HotNews.ro
Luni, 2 noiembrie 2009, 15:21 Economie | Media & Publicitate

Mircea Badea nu va prezenta emisiunea "In gura presei", din aceasta seara, fiind suspect de gripa porcina. Desi e "aproape convins" ca nu este contaminat cu virusul noii gripe, va trebui sa stea izolat pana maine la pranz, cand va primi rezultatul analizelor, scrie Badea pe blogul sau.

UPDATE Marti, 03.11 Mircea Badea a scris marti dupa-amiaza pe blogul sau ca a primit telefonic rezultatul analizelor: "e negativ". El mentioneaza ca "am o emisiune de facut la Antena 3".

"Am fost la spital, mi s-au luat probe, am unele simptome, altele nu. Am semnat un 'angajament' ca stau izolat pana la stabilirea diagnosticului. Rezultatul analizelor le primesc maine in jurul pranzului. (...) Sunt aproape convins ca nu am gripa porcina si ma enerveaza foarte rau ca trebuie sa stau izolat", scrie luni Badea pe blog.

Carla Donciu, reprezentant comunicare la Antena 3, a confirmat pentru HotNews.ro ca Mircea Badea "nu va veni la serviciu", pana la aflarea unui verdict din partea medicilor. "Urmeaza sa vedem ce vom face mai departe, daca situatia se prelungeste", a spus ea.

Spatiul de emisie alocat programului "In gura presei" va fi acoperit, cel mai probabil, cu o prelungire a emisiunii "Sinteza Zilei", unde Badea va putea fi prezent prin telefon, a spus Donciu.

Badea va realiza tot prin telefon si emisiunea pe care o are la Radio Zu.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

11067 vizualizari

  • +38 (50 voturi)    
    Nu are ... si gripa asta are mandria ei ... (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:27)

    Costi [anonim]

    Nu are ... si gripa asta are mandria ei ...

    Cred ca doar isi face reclama :)
    • +14 (24 voturi)    
      punct (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:35)

      vala [utilizator] i-a raspuns lui Costi

      sper sa nu se imbolnaveasca virusu' de la mircea badea ...

      intrebare : cum se numeste un virus de gripa porcina care e bolnav de mircea badea ? .. mogul-virus 3 !
      • -4 (8 voturi)    
        CORECTARE (Luni, 2 noiembrie 2009, 23:10)

        COSTIN [anonim] i-a raspuns lui vala

        ASTA NE MAI TREBUIA UN BANC CU GRIPA SI CU BADEA PERSONAJ PRINCIPAL PE CAND UNUL SI CU TINE VALA ? STAI AM UITAT NU TE CUNOASTE NIMENI DECI..... SORRY MAN ESTI ZERO CU GLUMITA TA.
    • +6 (10 voturi)    
      Mircea Badea e doar SUSPECT ! :_))))) (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:33)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui Costi

      !
    • 0 (0 voturi)    
      gripa, mandria si motanul (Marţi, 3 noiembrie 2009, 13:25)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui Costi

      s'o lua si la motani ?!
  • +20 (32 voturi)    
    el si Marilyn Manson (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:31)

    Alex [anonim]

    ...incep sa aibe tot mai multe asemanari cei doi.
    • +12 (20 voturi)    
      . (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:30)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      il jignesti pe Manson daca zici ca se aseamana cu badea.
  • +23 (35 voturi)    
    nasol..... :) (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:31)

    zaza [anonim]

    la ce mizerie e la antena 3 ma mir cum de a scapat pina acum.....
    ps

    sa nu stea izolat si sa se intalneasca cu toti ,,pretenii" lui mai alex cu felix :)))
    multa, multa sanatate mircica.......
    • -14 (30 voturi)    
      propunere (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:35)

      miorita [anonim] i-a raspuns lui zaza

      daca nu te vede nimeni, nu dai o fuga si pe la cotroceni? preventiv...
    • +1 (1 vot)    
      nasol, pe bune ! (Marţi, 3 noiembrie 2009, 13:34)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui zaza

      dom'le, ashai la cocina...
      cica virusul asta s'ar fi intrupat din dejectzii de cocina, la confluentza bijnitzei cu politikia.
      adica privatizare + demokratura.
  • +30 (44 voturi)    
    antipatic om (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:39)

    euuu [anonim]

    Poate sa stea "izolat" in continuare, chiar daca n-are gripa porcina....
  • +22 (34 voturi)    
    Ei, n/o are?! (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:40)

    domino63 [anonim]

    La ce cocina e la antene...
  • +28 (40 voturi)    
    gripa ca gripa, (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:53)

    berenger [utilizator]

    dar "porcina" o are demult
  • +12 (26 voturi)    
    NU PUBLICA!!! (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:56)

    spanac [utilizator]

    Au pregatit oare baietii de la Antena articolul cu decesul deja? :)
  • +28 (36 voturi)    
    e mana lui Basescu ....sigur !!!! (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:56)

    antena 1, 2, 3 samd [anonim]

    ;))
  • +32 (42 voturi)    
    Baa (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:02)

    Huitzilopoctli [anonim]

    Fratilor va dati seama ca asta e primul caz de transmitere inversa a gripei porcine: Virusul a trecut inapoi de la om la porc.
  • -13 (33 voturi)    
    alti clovni cu neuronii tasati... (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:04)

    Mihai Vartic [anonim]

    dau un exemplu... daca nu intelegi un film, la care trebuie sa contribuie mai mult de 15 neuroni, atunci eu zic sa va cautati ceva mai usor. de ex un desen animat sau o emisiune gen "poseta mea louis vuitton".
    de aici deducem ca sunteti niste babe barfitoare cu un grad ridicat de senilitate si o inteligenta net superiioara a unui dromader. si normal ca mircea sa va fie antipatic si binenteles ca singurul argument sa fie "La ce cocina e la antene..."
    • +17 (27 voturi)    
      ce-i drept (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:24)

      geo [anonim] i-a raspuns lui Mihai Vartic

      ca sa-l simpatizezi pe mircea badea chiar n-ai nevoie de niciun neuron.
      Cum ai reusit sa deduci cele de mai sus ? In vid ?
      Ai oricum dreptate, la antene nu sunt cocine, dar e plin de grohaitori.
    • +14 (22 voturi)    
      Hai nu te supara! (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:31)

      dodu [anonim] i-a raspuns lui Mihai Vartic

      Inteleg preferintele tale pentru "intelectualitati" model antena, gen "ba basescule...", "te sparg..", "bai idiotule..", (ca modele de libertate post-ilesciana) dar nu inteleg de ce te superi cand acelasi gen de umor are ca tinta "intelectualii" tai preferati. Relax! O sa revina pe post, cu gripa sau fara gripa, sa-si continue "elucubratiile intelectuale".. doar Basescu e inca presedinte!
      • -1 (7 voturi)    
        Hai ca nu ma supar... (Luni, 2 noiembrie 2009, 23:59)

        Mihai Vartic [anonim] i-a raspuns lui dodu

        Hai sa analizam putin situatia. Daca nici una din voi nu erati babe barfitoare la ce ati mai dat reply ? asta asa... ca sa raspund cu o intrebare... teoretic era suficient dar asa pentru voi mi-am adus aminte de o vorba... hmmm... sau stai ca inventez eu una... aha da!
        la ce duce invidia ? raspuns: la antipatie.
        draga geo... tu ai impresia ca eu stau in vid si inventez chestii ? esti cam superficial la intrebari...
        dodule... pai sunt elucubratii sau nu? la ce ai mai folosit ghilimelele ? iti place sa te contrazici ? pai atunci locul tau nu e aici :)
        si nici acolo... ca ziarist :)
        nedumeritului nici nu ma mai chinui sa-i raspund. punct si punct
        • +3 (3 voturi)    
          Ho cu tata! (Marţi, 3 noiembrie 2009, 10:28)

          xyz [anonim] i-a raspuns lui Mihai Vartic

          Mihaita draga, al tau Mirciulica este tanar, sanatos, castiga bine, e popular, sta cu mami si cu tati care se ocupa de toate cele pe-acasa si cu toate acestea sa plange exact ca babele despre care vorbesti tu: ba ca e bolnav, ba ca i-a lovit unu masina, ba ca nu mai suporta traficul, ba ca s-a saturat de imbecili. Grow up, man! Sunt oameni cu probleme mult mai serioase decat ale tale care au demnitatea sa nu se planga ca un copil smiorcait!!!
        • +1 (1 vot)    
          devine plictisitor (Marţi, 3 noiembrie 2009, 12:35)

          dodu [anonim] i-a raspuns lui Mihai Vartic

          devine obositor sa explic chestii intelectuale - ca de exemplu asocierea a doi termeni elitisti(evidentiati in ghilimele pt ca Hotnews nu permite html tag-uri) cu numele lui MB - "publicului target" al emisiunii lui MB! ;)
    • +9 (11 voturi)    
      se vede (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:56)

      Nedumeritul [anonim] i-a raspuns lui Mihai Vartic

      ca il admiri pe badea...
  • -17 (37 voturi)    
    sanatate, Mircea! (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:13)

    clujean [anonim]

    si sa revii cat mai iute pe ecrane, fiindca e nevoie vitala de un spirit liber si haios ca al tau in aceste vremuri! cand te compar cu cei agresivi si rau mirositori din tabara lui Basescu mi se face scarba!
    • +11 (25 voturi)    
      Tu esti mirceo ? (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:26)

      costi [anonim] i-a raspuns lui clujean

      ce faci ai inceput sa-ti scrii singur ?
    • +12 (26 voturi)    
      Parerea mea......... (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:38)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui clujean

      se pare ca tu nu stii care e diferenta intre haios si isteric. este unul dintre cei mai antipatici oameni de la tv, un adevarat erou al celor cu iq sub nivelul marii, care nu pot gandi singuri ca sa-si formeze o parere, ci au nevoie sa vada ce crede mircea badea mai intai. sac!
      • -1 (5 voturi)    
        Parerea ta este buna (Marţi, 3 noiembrie 2009, 0:06)

        Alexandru Vortex [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

        tu ti-ai format parere a ta ? nu cred.
        eu spun ca esti cam tanar si usor de manipulat, mai ales ca tu sti sa faci diferenta intre IQ si "sac!" :)
    • -2 (14 voturi)    
      si din partea mea (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:11)

      claudia [anonim] i-a raspuns lui clujean

      multa sanatate!
  • +12 (22 voturi)    
    De la Felix se trage (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:27)

    zgurapresei [anonim]

    Nu e porcina, e gripa felina
  • +13 (21 voturi)    
    Cu tot respectul .... (Luni, 2 noiembrie 2009, 16:51)

    Sheapa [anonim]

    Badea se porcise de mult ........ nu inteleg de ce abia acum si-au dat seama .....
  • -5 (19 voturi)    
    Sunteti varza (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:00)

    Walter [anonim]

    Poate si comentariul asta va fi cenzurat...

    De regula lumea de aici e mai "luminata" decat oamenii de rand de pe strada. Dar cand vine vorba de Badea, apar comentarii de scarba si dupa aceea, lumea incepe sa dea cu plusu' la comenturile negative.

    Sunteti patetici si va ordon sa mergeti sa va culcati la ora 20, nu aveti ce cauta pe la ora aia tarzie!
    • +8 (18 voturi)    
      Cata logica! (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:08)

      nick1 [utilizator] i-a raspuns lui Walter

      "Oamenii de rand de pe strada"..
      Tu stai izolat in casa, nu ? Ai peretii tapetati cu afise mari cu idolul tau MB in maieu si iti ocupi ziua urmarind inregistrarile emisiunilor domniei sale ?
    • +6 (12 voturi)    
      Stii la cine sa ordoni tu ? (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:42)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Walter

      la cine te-o facut !
  • +17 (27 voturi)    
    Prietene!... (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:04)

    Raluca [anonim]

    Rezista prietene, rezista! Nu te lasa!

    Vorbeam cu virusu'...
  • +6 (12 voturi)    
    saptamana trecuta se lauda ca... (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:04)

    mircea [anonim]

    daca o sa faca gripa apai el o sa faca din aia aviara, ca sa fie "altfel".
  • -13 (21 voturi)    
    oare? (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:18)

    Ciprian [anonim]

    Baietii astia care tot dau minusuri cu atata indarjire si constanta, or fi oamenii lui Basescu? Nu stiu de ce, dar cred ca Basescu ar fi presedintele cel mai potrivit pentru acesti oameni...Poate era bine sa isi faca o republica in care sa se mute cu toti, iar el sa le fie presedinte. Nu ar fi mai simplu?
    • +9 (17 voturi)    
      Da, (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:34)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

      chiar ei sunt. Cum de-ai ghicit? Dar de ce intrebi? Si de ce esti atat de indignat? N-au voie? Ai auzit de democratie? La cat esti "inteligent" e foarte probabil ca nu. Iti vei primi si tu minusurile pe care le meriti.
    • +17 (21 voturi)    
      OARE?? (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:36)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      una e sa fii antibasescu, alta e sa fii dobitoc
    • +9 (17 voturi)    
      nu! mai simplu e sa dispari tu (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:41)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      daca nu esti in stare sa pricepi ca avem dreptul la o opinie - chiar daca este contrara opiniei tale! ca despre asta e democratia ... a noastra! nu aia a lui orban in care ne da afara din partid sau din tara daca gandim altfel!!
    • +12 (16 voturi)    
      nu (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:51)

      nick1 [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      Nu sunt omul lui Basescu, da' ia si de la mine un minus.
      Ai impresia ca trebuie sa ai neaparat preferinte politice ca sa-ti displaca Mircea Badea ? Daca esti fan al acestui personaj cu atata priza la public, poate ar trebui sa isi faca o republica unde sa va mutati toti, iar el sa va fie presedinte.
      Deocamdata, sa fie sanatos ca inca 5 ani va mai avea cu siguranta de munca.
      • -2 (6 voturi)    
        poftim ? (Marţi, 3 noiembrie 2009, 0:13)

        Movila [anonim] i-a raspuns lui nick1

        mai nick1... cand ai scris mesajul erai la calculator sau faceai dus ?
        adica tu vrei ca inca 5 ani sa fi furat ? nu ti-a fost de ajuns ? cat de mare/greu trebuie sa fie ciocanul care te loveste ca sa te trezesti ?
        asta intrebare e valabila pentru toate fetele care scriu pe aceasta pagina.
        • +1 (5 voturi)    
          Toti fanii lui MB... (Marţi, 3 noiembrie 2009, 10:08)

          Felics [utilizator] i-a raspuns lui Movila

          ...sunteti asa de grobieni ca si idolul vostru?

          Ca sa nu zic lipsiti de bun simt, mistocari, misogini, etc., etc.

          Nu doresc nimanui raul, insa MB ar trebui sa stea, si fara motiv, acasa intr-un concediu permanent.
          • +1 (3 voturi)    
            Da south park cum iti pare? (Marţi, 3 noiembrie 2009, 12:02)

            crios [utilizator] i-a raspuns lui Felics

            Nu-i asa ca violent, nesimtit, gretos, lipsit de orice urma de moralitate si bun simt??

            De fapt, mai degraba ca nici nu stii ce e.
      • -1 (3 voturi)    
        despre presedinte (Marţi, 3 noiembrie 2009, 11:56)

        crios [utilizator] i-a raspuns lui nick1

        Eu am impresia ca daca s-ar forma un stat al lui MB, cetatenii acestui stat ar putea fi, fiecare in parte, presedinti (conducatori).
        Cumva, publicul lui n-ar avea nevoie de presedinte, i.e. biciul si vizirul care sa mine carutsa ;)

        Desteapta-te, romane, din somnul cel de moarte!
  • +12 (22 voturi)    
    coalitia grivco ce zice? (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:29)

    zaboo [utilizator]

    ca e foarte important!! ii dorim un concediu medical lung cat campania electorala! mircica, micutule, Dumnezeu nu bate cu parul! vezi?
  • -4 (6 voturi)    
    Ai grija (Luni, 2 noiembrie 2009, 17:50)

    mara [anonim]

    si nu le-o da parintilor tai, daca se confirma gripa asta. Eu sper sa n-ai!
    • +1 (1 vot)    
      . (Marţi, 3 noiembrie 2009, 0:05)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui mara

      le da la pachet, ca-i oferta de alegeri :))
  • +10 (16 voturi)    
    Mircica si Radio Erevan (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:24)

    gura rea [anonim]

    Radio Erevan emisiunea de dimineata anunta ca marele comenttore Mircicalan Badeasian ar avea gripa porcina.
    Postul nostru revine si infirma acest zvon ,pentru ca domnul respectiv nu are gripa porcina ci are un virus mult mai grav care este netratabil deocamdata.
    Acest virus care se raspandeste prin cele 3 antene se numeste virusul tembelitus voiculescianus idiotus.Contaminarea cu acest virus se realizeaza prin vizionarea fara discernamant a emisiunilor celor 3 antene.
    Recomandam tuturor celor care vizioneaza excesiv cele 3 antene sa-si reprime curiozitate pentru maxim o luna ca sa i se permita Institutului Cantacuzino se dezvolte un nou vaccin.
    La buna vedere
  • -5 (13 voturi)    
    THE BEST!!!! (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:28)

    Jaguarul [anonim]

    Mircea Badea e cel mai tare comentator de politica interna.
    Reuseste sa-i supere pe mujicii care ne conduc pentru ca le spune "verde-n fata" ceea ce gandim cu totii.
    Mai sunt niste "resturi" inversunate de ura si prostie care nu simt realitatea ci vad totul prin prisma invidiei si rautatii.
    Hai Mircica,fa-te bine si pune tunurile pe nenorocitii astia.
    Sanatate maxima!!!!!!!
  • +1 (5 voturi)    
    se rezolva (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:49)

    alex [anonim]

    Lasa ma ca l-a sunat el pe prietenul lui, Streinu Cercel, si se rezolva.

    Face orice acu', e cuminte.
  • -11 (13 voturi)    
    hmmm... (Luni, 2 noiembrie 2009, 18:56)

    mike [anonim]

    vad ca s-au strans toate jegurile de la realitatea sa comenteze aici... probabil e toata redactia... mircea badea va face muci, ca tot vorbim de secretii nazale...
    • +7 (11 voturi)    
      mucii lui badea (Luni, 2 noiembrie 2009, 21:11)

      rica [anonim] i-a raspuns lui mike

      Mircica nu poate sa faca, in general, decat muci. Seara are totusi si niste secretii maro, de undeva de sub nas.
  • +7 (15 voturi)    
    ia te uita cine-i cu porcina!! (Luni, 2 noiembrie 2009, 19:32)

    Dr Marutza [anonim]

    Cum a stiu virusu' pe cine sa aleaga! Da'...porc la porc nu-si scoate ochii!
    Sa stea la carantena pana l-oi chema eu! Poate-i da si patronului un virusel!
  • +3 (5 voturi)    
    Ati gresit stirea!!! (Luni, 2 noiembrie 2009, 22:21)

    ios [anonim]

    Era cu adevarat o stire interesanta daca suna in felul urmator: Porcul, suspect de gripa Badea. Mai ales acum in prag de sarbatori...
  • 0 (8 voturi)    
    pt Mircea Badea (Marţi, 3 noiembrie 2009, 0:58)

    anonim [anonim]

    Maine ai sa te intorci la emisiune sanatos.
    Vezi cati netrebnici se bucura de necazul unui om de valoare?
  • +2 (6 voturi)    
    atentie virusi! (Marţi, 3 noiembrie 2009, 7:06)

    m.c. [anonim]

    domnilor virusi,de acum incolo trebuie sa va infiintati OPV(oficiul de protectie a virusilor).
  • +1 (5 voturi)    
    desi. . . (Marţi, 3 noiembrie 2009, 8:17)

    gheorghe [anonim]

    . . . . i se spune gripa porcina stiu ca porcii sunt imuni la ea. Asa ca. . . . !
  • +2 (4 voturi)    
    omu' bufon la curte (Marţi, 3 noiembrie 2009, 9:31)

    iou [anonim]

    deci omu care face tumbe, scoate fum pe gura, si inghite sabii are gripa porcului ?! eu cred ca-i doar un pamflet... ///
  • +5 (7 voturi)    
    Contra (Marţi, 3 noiembrie 2009, 9:40)

    maria [anonim]

    Din cati au postat aici, vad ca 90% il antipatizeaza pe acest, nici nu stiu cum sa-i zic, realizator TV (???). Atunci de unde scoate acele super-ratinguri cu care se tot lauda? Ca atat se lauda cu sine insusi.... Nu cred ca toti cei care au postat aici contra lui mircica, se bucura de faptul ca e bolnav ci numai de faptul ca ne mai slabeste cu emisiunea lui de 2 bani. Nu pierdem absolut nimic daca nu-l mai vedem sau auzim. Sanatate tuturor!
    • +3 (5 voturi)    
      Un clovn si nimic mai mult (Marţi, 3 noiembrie 2009, 9:52)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui maria

      cei 90% pot gandi singuri, ceilalti 10% care il venereaza au nevoie de ajutor, in sensul ca iau paririle lui badea si le ridica la rand de adevar absolut
      • 0 (2 voturi)    
        pareri (Marţi, 3 noiembrie 2009, 12:47)

        vlad [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

        exagerati, de unde ati ajuns la concluzia ca sunt parerile lui?

        Omu' e ca papusile alea la circ manuite de ventriloci. Doar ca alea de obicei sunt simpatice, ceea ce nu e cazul lui.

        Daca va uitati cu atentie se vad pe fundal sforile cu care e legat si dirijat din regie. Mare om.

        Altfel, ii doresc multa sanatate virusului.
    • -1 (1 vot)    
      Ratingurile (Marţi, 3 noiembrie 2009, 13:34)

      @maria [anonim] i-a raspuns lui maria

      Dar Patapievici si Plesu de ce au ratinguri extrem de mici ? Pentru ca poporul nu e prea educat, asta-i adevarul. Si mitocania tip Badea Mircea place.
    • -1 (1 vot)    
      De unde scoate raiting ?... (Marţi, 3 noiembrie 2009, 15:19)

      urbanie [utilizator] i-a raspuns lui maria

      zice "maria" mai jos : "din cati au postat aici, vad ca 90% il antipatizeaza pe acest, nici nu stiu cum sa-i zic, realizator tv (???). atunci de unde scoate acele super-ratinguri cu care se tot lauda?"... iti spun eu de unde : de la massele de prosti furnizati de actualul sistem de "educatie"... de la comunistii si securistii batrani care inca mai au o speranta cand se uita la moastele voiculesciene... de la baietii care sparg banci... de la fetele care-l considera macho sperand la asternutul lui... de la oamenii care nu stiu sa gandeasca cu capul lor... de la deznadajduitii luati de val... de la pulimea romaneasca !...
  • -1 (1 vot)    
    @maria (Marţi, 3 noiembrie 2009, 14:24)

    sven [anonim]

    au Patapievici si Plesu ratinguri mici ca vorbesc pentru 3% din tara asta ... printre care nu va numarati si voi, forumistii de serviciu ...
  • +1 (3 voturi)    
    Nelamurire... (Marţi, 3 noiembrie 2009, 14:27)

    Mirela F [utilizator]

    Nu inteleg cand mi-am pierdut dreptul la existenta?! Cu ce va deranjez daca o data la 2-3 zile ma uit la emisiunea lui Badea?! Va respir aerul? Imi cer scuze. N-o sa ma mai uit... Nu pricep totusi, de ce nu am dreptul sa ma uit la ce emisiune vreau...?! L-am citit pe CIoran, am citit operele lui Einstein, l-am citit pe Camus... de ce nu ma pot uita la emisiunea 'in gura presei'? De ce nu-i putem lasa pe cei din jur sa existe? De ce trebuie sa ii facem pe toti sa aprobe ceea ce noi aprobam? De ce nu pricepem ca suntem diferiti, gandim diferit? Cu ce sunt eu mai prejos decat cineva care se uita la protv, otv, acasa, antena, realitate etc.? Mi se anuleaza diploma de master in domeniu daca ma uit la Badea? Zic ma uit nu ca sunt de acord cu tot ce zice si fac cum face el... dar ma uit...de fapt... mai degraba ascult in timp ce imi fac treburile casnice. Intreb: mi se diminueaza calitatea de om daca prefer un gen de emisiune?
    • +1 (1 vot)    
      eu ma uitam la beavis&butthead... (Marţi, 3 noiembrie 2009, 15:09)

      Nedumeritul [anonim] i-a raspuns lui Mirela F

      nu cred ca iti pierzi nici un drept... totul e sa nu incepi sa faci ca el/ei...
  • -1 (1 vot)    
    Cel mai !... (Marţi, 3 noiembrie 2009, 15:26)

    urbanie [utilizator]

    Cel mai stupefiant copil prost de dupa 89... Cel mai jenant produs al scolii romanesti de jurnalistica (pe unde nici n-a calcat dealtfel)... Cel mai josnic slugoi platit cu bani murdari... Cel mai lipsit de caracter (ca de educatie si buna crestere nu se poate vorbi)... Cel mai frumos exemplar al Mitocanilor da Bucale... Imi pare rau ca s-a imbolnavit : e nevoie de astfel de (conducatori, formatori, informatori, deformatori de opinie) in fruntea puternicelor detasamente de prosti ai Rom\niei de azi !...
  • +1 (1 vot)    
    forum (Marţi, 3 noiembrie 2009, 15:31)

    Bandy pt MB [anonim]

    nu inteleg de ce atata bucurie la problemele cuiva care defapt nu merita sa fie tratat asa. Bucurie ar fi daca s-ar imbolnavi Udrea sau Base da Mircica..... ce aveti cu el????
    Pe om nu il mai criticati ar fi mai simplu sa nu il mai vizionati la TV si gata (fumati si voi o tigare cat e pauza la telenovele sau la OTV)
  • 0 (2 voturi)    
    vizionare tv (Marţi, 3 noiembrie 2009, 16:13)

    gcorneille [anonim]

    ce remarc eu aici este ca majoritatea celor care il injura pe MB se uita la emisiunea lui, dar ii categorisesc de idioti pe cei care ii fac ratingul, ei aflandu-se intre ei. ce ar trebui sa inteleg din asta?
    daca nu va place, aveti atatea televiziuni, de ce stiti tot timpul ce a spus sau a facut?
    sa inteleg ca trebuie sa fii un spirit elevat ca sa il votezi pe Base? mira-m-as sa fie prea multi intelectuali cei care il voteaza....