VIDEO Actorul Toni Tecuceanu, de la Cronica Carcotasilor, a murit

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 5 ianuarie 2010, 11:53 Economie | Media & Publicitate

Toni Tecuceanu
Foto: Agerpres
 documente
(05 Ian 2010) DOC, 138KB
Actorul Toni Tecuceanu, care facea parte din echipa emisiunii "Cronica Carcotasilor", a murit marti dimineata, la varsta de 37 de ani, informeaza un comunicat oficial dat publicitatii de Prima Tv. Toni Tecuceanu fusese diagnosticat cu virusul AH1N1 in Ajunul Craciunului, iar dupa ce a fost internat la spitalul “Matei Bals”, starea sa de sanatate s-a agravat.

Toni Tecuceanu a facut pneumonie, suferind complicatii severe la plamani care, in cele din urma, i-au fost fatale.

Toni Tecuceanu facea parte din echipa "Cronicii Carcotasilor" de patru ani si s-a facut remarcat parodiind personaje precum Corneliu Vadim Tudor, Adrian Nastase sau Gigi Becali.
 
Inainte de a face actorie, el a fost pedagog, iar apoi a participat la misiuni de mentinere a pacii sub comanda ONU. Toni Tecuceanu era proprietarul unui restaurant si marturisea ca provine dintr-o familie de gurmanzi si ii plac mai ales mancarurile din bucataria indiana sau italiana.

Actorul jucase in mai multe spectacole de teatru, filme si productii de televiziune.

In 2006, in cadrul Galei Tanarului Actor – HOP, Toni Tecuceanu a castigat premiul pentru cel mai bun actor, pentru rolul “Lomeier”, din spectacolul “Noapte araba”, in regia Theodorei Herghelegiu, piesa care a fost jucata pe scena Teatrului Foarte Mic.
 
“Amintiri din Epoca de Aur 1 - Tovarasi, frumoasa e viata!” este o alta productie care l-a avut in distributie pe Toni Tecuceanu.

Pagina electronica a "Cronicii Carcotasilor" a anuntat si ea moartea lui Toni Tecuceanu. Intra pe pagina "Cronicii" pentru a vedea mai multe clipuri video in care apare actorul.


Vezi mai jos un clip in care Toni il interpreteaza pe Corneliu Vadim Tudor.
 



Toni Tecuceanu - monolog din "Cel mai iubit dintre pamanteni" :





Citeste mai multe despre   























79620 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 11:56)

    gica pantalon [utilizator]

    :(:(
    • -10 (16 voturi)    
      Istoria medicala (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:22)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

      daca a fost in trupele de mentinerea pacii a fost militar angajat si probabil a fost in Congo sau alt stat african unde posibil a fi contactat malarie .
      malaria i-a slabit plamanii .
    • +2 (2 voturi)    
      o gluma (Marţi, 5 ianuarie 2010, 23:14)

      simpatizant [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

      Ca actor, a luat viata ca pe o gluma, in sensul cel mai bun.... poate ca in noua viata il va binedispune putin si pe Dumnezeu. S-a dus linga mama lui...
      Condoleante tatalui sau si colegilor circotasi.
  • +16 (18 voturi)    
    pierdere mare (Marţi, 5 ianuarie 2010, 11:56)

    luciasn [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca. Nu suntem nepieritori, dar parca prea repede ne ducem unii dintre noi
    • +7 (7 voturi)    
      O paranteza (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:37)

      Pruteanu [anonim] i-a raspuns lui luciasn

      Expresia Dumnezeu sa-l odihneasca este o strutocamila lingvistica (emanata in premiera de A. Esca in primii ani de ProTV) care cuprinde doua expresii:
      - Dumnezeu sa-l ierte!
      - Odihneasca-se-n pace!
      In rest, parere de rau pentru orice om care moare.
      • +2 (2 voturi)    
        R.I.P (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:45)

        mANGo [anonim] i-a raspuns lui Pruteanu

        Rest in Peace...
      • +1 (1 vot)    
        te inseli amice (Joi, 7 ianuarie 2010, 0:10)

        bishop [anonim] i-a raspuns lui Pruteanu

        expresia nu e inventata de nici o esca. mai cerceteaza textele unde ar putea sa apara o asemenea expresie si o sa vezi ca exista (mai precis slujba ingroparii)
    • +2 (4 voturi)    
      Un OM (Marţi, 5 ianuarie 2010, 20:52)

      Gabriel [anonim] i-a raspuns lui luciasn

      A fost un om bun si o prezenta care te relaxa si te binedispunea,de aia a plecat sa nu mi vcada mizeria din jur.Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • +12 (12 voturi)    
    whaaat? (Marţi, 5 ianuarie 2010, 11:59)

    break a leg [utilizator]

    sa se odihneasca in pace. nu imi vine sa cred, este de-a dreptul socant. de pe blogul lui huidu intelesesem ca e mai bine :(
  • +13 (13 voturi)    
    ... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:00)

    Horia [anonim]

    Imi pare foarte rau sa aflu aceasta veste... Condoleante familie.
  • +5 (7 voturi)    
    pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:00)

    aurel [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte.
  • +4 (6 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:04)

    dan [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte
  • +5 (7 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:04)

    Un Fan [anonim]

    Prea devreme s-a stins... RIP ... Iti vom simti lipsa
  • +3 (5 voturi)    
    AH1N1 (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:07)

    cristi [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • +3 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-L Ierte! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:08)

    Cipi [anonim]

    Condoleante familiei...
  • +3 (5 voturi)    
    Condoleante! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:10)

    Andra [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace:(
  • +3 (5 voturi)    
    D-zeu sa-l ierte! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:11)

    eu [anonim]

    Dupa cate l-am vazut eu pe ecran era un om vesel si plin de viata. Imi pare sincer rau. Sincere condoleante familiei si echipei de la Cronica!
  • +4 (4 voturi)    
    pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:13)

    rares [anonim]

    Imi pare nespus de rau.Condoleante familiei!Odihneste-te in pace!
  • +1 (3 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:13)

    mihaela [anonim]

    trist.... dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
  • +1 (3 voturi)    
    nu-mi vine sa cred (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:14)

    vlad [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte !!!! Un actor foarte bun , pacat pacat pacat :(( nu mi vine sa cred , ieri ma uitam la carcotasi si il vedeam cum joaca :((((
  • +2 (4 voturi)    
    condoleante familiei lui Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:14)

    anda [anonim]

    imi pare sincer rau! sunt socata! Dumnezeu sa-l odihneasca! e trist ca ne pierdem talentele unul cate unul ..... imi pare rau ....
  • +2 (4 voturi)    
    PACAT! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:15)

    ana [anonim]

    Doamne Dumnezeule MAre!!! nu-mi vine sa cred!! mi s-a pus un nod in gat si un gol in stomac!!! Dumnezeu sa-l ierte!

    pana acum nu credeam in gripa porcina, m-am cam cutremurat insa!!!
    • +1 (5 voturi)    
      Gripa porcina netratata (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:55)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui ana

      E grava. Probabil s-a dus dupa vreo cateva zile de la instalarea bolii.
      Daca te duci de la inceput si te tratezi nu e mai mult decat o gripa normala.
      • +2 (2 voturi)    
        fals (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:16)

        r123 [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Nu e adevarat.
        Au fost si multe cazuri in afara, oameni perfect sanatosi inainte, fara probleme, doborati de gripa asta chiar sub tratament. O fi gripa usoara pentru 99% din populatie dar se pare ca la cativa declanseaza o pneumonie deosebit de puternica - ceea ce o gripa normala nu prea face la un om tanar si sanatos.
      • +1 (1 vot)    
        lla mine s-a declansat pe 25 dec (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:28)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        nu m-am dus nici macar la spital si sunt in convalescenta - si ma simt binisor! cred ca depinde mult de organismul fiecaruia!
        • 0 (0 voturi)    
          ??? ...depinde (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 8:29)

          D'Artagnan [anonim] i-a raspuns lui zaboo

          Cred ca depinde daca fumezi sau nu,
          in ce stare ai plaminii, si de alti factori, etc ....
          Dumnezeu sa-l odihneasca.
    • 0 (0 voturi)    
      Gandeste-te (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 22:22)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui ana

      ca e pe pozitia 51 in randul mortilor din Romania
  • +2 (2 voturi)    
    MULT prea devreme, pacat, avea multe de spus...... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:17)

    Cristi M [anonim]

    Condoleante familiei si prietenilor.Respectuos omagiu.
  • +3 (5 voturi)    
    incredibil!! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:18)

    raresn [utilizator]

    Am fost colegi de scoala, el era mai mare ... nu-mi revin ... trist, extreeem de trist. Talentat baiatul. Noi ii spuneam Rica. Dumnezeu sa-l aibe in paza!
  • +5 (5 voturi)    
    Un pios omagiu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:19)

    ana [anonim]

    De ce trebuie sa treaca unii in nefiinta ca sa fie apreciati cum se cuvine?
    RIP
  • +1 (1 vot)    
    :((( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:21)

    Radu [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca!
  • +1 (3 voturi)    
    omagiu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:24)

    puiuDEmaimuta [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca TONI. E trist cand se duc oameni atat de tineri dar se pare ca numa cei buni mor tineri.
    Condoleante familiei si prietenilor.
  • +3 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:25)

    Mady [anonim]

    Nu-mi vine sa cred!Prea tanar!Era f talentat.
  • +2 (4 voturi)    
    Un om foarte talentat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:26)

    dc [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si putere familiei!
  • +2 (4 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:29)

    saq [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca! :(((
    Pacat, mie imi placea f mult de el; cronica va fi mult mai saraca fara el :((((.
  • 0 (12 voturi)    
    ...trist... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:32)

    Ajustator [anonim]

    sper insa ca cei care au colportat informatii si e-mailuri antivaccin sa si inghita cuvintele...si sper sa le vina multor romani mintea la cap sa faca vaccinul...
    • +2 (6 voturi)    
      Hai sa ne vaccinam! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:34)

      Caloianu [anonim] i-a raspuns lui Ajustator

      FUMURESCU tuna si fulgera luand in ras pledoaria anti-vaccin a profesionistilor. Joaca de-a "hai sa ne dam cu parerea" despre lucrurile grave poate face victime omenesti.
    • 0 (0 voturi)    
      ANTIVACCIN (Joi, 7 ianuarie 2010, 22:18)

      IO [anonim] i-a raspuns lui Ajustator

      de unde stii daca nu cumva s-a vaccinat inainte si cu toate acestea s-a dus

      cunosc exemple de rude de-ale mele care se vaccineaza an de an contra gripei si anul asta au facut o gripa ff grava tot in perioada Craciuniului

      eu nu m-am vaccinat si nici nu o voi face , este o propaganda ieftina ce se face, se testeaza limitele populatiei la panica

      pacat ca se folosesc de amintirea unui om bun

      OAMENI BUNI ALIMENTATI-VA BINE SI SANATOS CU FRUCTE SI LEGUME SI VITAMINE NATURALE, nu mai bagati in voi rahaturi si NU VA MAI TEMETI ca

      DE CE VA TEMETI DE AIA NU SCAPATI !!!
  • +1 (3 voturi)    
    Ce pacat! :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:32)

    Catalin [anonim]

    Tocmai ce mi-a spus maica-mea ca a auzit la Kiss FM ca cineva din echipa de la Cronica Carcotasilor a murit, dar nu a auzit cine... Pacat...foarte pacat ca a murit asa de tanar...inca nu imi vine sa cred...as vrea sa fie o gluma proasta...dar nu este din pacate :( Dumnezeu sa il ierte si condoleante familiei!
  • +1 (1 vot)    
    RIP (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:33)

    stupidu [utilizator]

    RIP!
  • +3 (3 voturi)    
    Trist...... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:34)

    anonim [anonim]

    O pierdere grea. Un actor talentat care ne-a facut sa zambim de multe ori.....
  • +2 (2 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:35)

    Emil [anonim]

    Cel mai mare imitator roman. Si-a ales o zi cu soare ca sa plece dintre noi.
  • +1 (3 voturi)    
    DE CE ?! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:37)

    Nicky [anonim]

    condoleante familiei . E nedrept sa plece asa devreme , e nedrept sa plec un om bun si nu unul rau, e nedrept sa plec omul care ne aduce zambetul pe buze si nu cel ce aduce lacrimi de durere, talentele se duc mult prea repede lasand nonvalori printre noi . Mare pacat . Ii vom simti lipsa. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeule! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:38)

    Un Circotas [anonim]

    Nu-l stiu decit din emisiunea Cronica Carcotasilor.
    Mi se parea un om plin de talent. Nu pot sa cred!
    Prea devreme. Mult prea tinar...Daca nu ar fi fost pe HN as fi zis ca e o gluma proasta.
    Dumnezeu sa il odihneasca.!!
  • +2 (2 voturi)    
    Toni Tecuceani la emisiunea “Cireasa de pe tort” (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:40)

    Anonim [anonim]

    http://cireasa.primatv.ro/emisiune/arhiva/Episod_59_Sezon_2-92.html
  • +1 (3 voturi)    
    durere (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:41)

    o carcotasa indurerata [anonim]

    dumnezeu sa il odihneasca,nu pot sa cred ca un om atat de plin de viata a fost lovit de nenorocirea asta de virus...condoleante familiei...
  • +2 (2 voturi)    
    Mare pacat! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:41)

    Stefan [anonim]

    Imi pare foarte rau! Imi placeau rolurile lui din Cronica...
  • +1 (3 voturi)    
    dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:44)

    bogdan [anonim]

    cuvintele sunt de prisos in astfel de momente. Condoleante familiei.
  • +2 (2 voturi)    
    pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:44)

    viomobil [utilizator]

    Odihneasca-se in pace!
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:45)

    Dorinel [anonim]

    Aproape ca nu-mi vine sa cred ....
  • +1 (3 voturi)    
    condoleante familiei lui toni! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:48)

    nelu [anonim]

    dumnezeu s-al aibe in paza.pacat e prea devreme
  • +2 (2 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:50)

    Razvan [anonim]

    Totusi nu-mi vine sa cred, condoleante familiei si prietenilor lui, care sunt sigur ca nu sunt putini.
  • +1 (3 voturi)    
    Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:53)

    Mistretzu [anonim]

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!
  • +2 (2 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:54)

    ZaiR [anonim]

    R.I.P. Pacat, mai avea multe roluri de interpretat :(
  • 0 (6 voturi)    
    Gripa Noua (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:55)

    Marin Cristian [anonim]

    Foarte dubios cum a murit.
  • +1 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:56)

    Claude [anonim]

    Cei care ne fac sa ridem, pleaca dintre noi. Raminem cu cei ce ne fac sa plingem in pumni....
  • +2 (2 voturi)    
    R.I.P. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 12:58)

    unu_de_aiurea [anonim]

    R.I.P.

    Oare va fi si el trecut la statistici in randul celor cu factor de risc ridicat ?
    • +3 (5 voturi)    
      Din pacate DA (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:30)

      Aelx [anonim] i-a raspuns lui unu_de_aiurea

      Riscul era reprezentat de masa corporala ridicata a celui decedat. Se pare ca cei supraponderali suporta mai greu lupta c u boala. Aici e vorba in special de ARDS-ul instalat ca si complicatei a gripei. Uneori e bine sa fii mai grasut si gurmand, rezisti mai bine la frig, dar boala ulmonara e necrutzatoare. (Acute respiratory distress syndrome). MSF ascunde multe . Statisticile suntmai negre decat ce prezinta ei.
      • +5 (9 voturi)    
        nu stiu ce sa zic (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:13)

        sadwank [anonim] i-a raspuns lui Aelx

        Si eu am luat gripa asta si sint obez. Din cauza ca n-aveam pofta de mincare am slabit vreo 10kg (3 zile am trait cu 3 feii de piine si rezervele de pe burta). Nu m-am dus in spital ca n-am asigurare medicala si a avut cine sa aiba grija de mine (prietena-mea era sa cheme de 2 ori salvarea).
        Sfaturi pentru sanatosi si bolnavi:
        1/ faceti-va vaccinul;
        2/ faceti-va vaccinul;
        3/ faceti-va vaccinul;
        4/ daca ati luat virusul, treceti pe antibiotice si d-astea de scazut temperatura;
        5/ puneti mina si mincati, chiar daca nu va e foame pentru ca riscati ca antibioticul sa va afecteze flora microbiana si sa dati intr-o diarie epica;
        6/ mie Modafen-ul mi-a dat ameteli, eu l-as evita.
        • +6 (6 voturi)    
          VACCIN (Marţi, 5 ianuarie 2010, 21:05)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui sadwank

          NU lauati antibiotice.
          NU luati antibiotice dupa capul vostru. Ce are de-a face antibioticul cu virusul.

          Se fac antivirale sub control medical.
          Preventiv consumati fructe, in special clitrice. Hidratati-va. Odihniti-va, nu fumati.

          Mergeti la medic la primele simptome "aiurea". Auto-medicatia nu e buna. De aceea sis toces unii coatele prin scoala 6 ani in facultate si inca 6 pe specializari !
  • +2 (4 voturi)    
    Mare PACAT (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:02)

    marius [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte!!!!
  • +2 (4 voturi)    
    Am ramas injterzis (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:04)

    Fan Cronica [anonim]

    Am ramas interzis cand am citit mesajul, dar si cand am deschis comunicatul PrimaTV. In josul paginii acestuia se afla un anunt publicitar al postului. Chiar si pe anunturi mortuare si-au gasit astia sa-si promoveze postul/posturile? Ma mir ca nu au pus si o reteta de mousaka sau un promo la "Fermier caut nevasta"...
    Sa-i fie tzarana usoara lui Toni, a fost talentat si ne-a agatat in coltul gurii mereu cate un zambet. Dumnezeu sa te odihneasca Toni! Condoleante familiei.
  • +3 (11 voturi)    
    AH1N1...sau bascalia la Romani (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:07)

    Piciu' [anonim]

    am fost in Ro de sarbatori, printre altele nu am putut sa nu remarc bascalia care o fac Romanii referitoare la aceasta gripa, cum ca nu e nimic, ca gripa a fost mereu, etc. Bascalia a facut-o si guvernul prin numarul mic de vaccine achizitionate. Deci tragic, sper ca acest eveniment sa-i trezeasca pe Romani! Dumnezeu sa-l odihneasca!
    • +2 (10 voturi)    
      Bascalia... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:52)

      Ghiorghe [anonim] i-a raspuns lui Piciu'

      Tu n-ai observat pana acum ca natia asta (din care cu mandrie fac parte) face bascalie de orice ? Bascalia, neseriozitatea si spiritul mioritic, fatalist, ne caracterizeaza si d-aia suntem unde suntem. Toti europenii care se vaccineaza su milioanele, sunt niste prosti. Noi suntem desteptii de pe Dambovita.
    • +2 (10 voturi)    
      Nr mic de vaccinuri?? (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:18)

      gaspy [utilizator] i-a raspuns lui Piciu'

      Sunt destule doze de vaccin dar romanii prefera sa asculte ce zic clarvazatorii decat medicii si nu se vaccineaza ca vezi doamne noi suntem puternici si n-avem nevoie si totul e o conspiratie.

      Inca nu e prea tarziu sa va vaccinati - valul de imbolnaviri va incepe in februarie, dar dureaza 2-3 sapt. sa se instaleze imunitatea dupa vaccinare.

      Asta-vara scriam ca principala complicatie a gripei porcine e pneumonia severa si ca principalii afectati sunt tinerii intre 20 si 40 de ani.
  • +2 (2 voturi)    
    Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:08)

    carmen [anonim]

    Trist si socant !!!!!!!!!!!
    Ne vom aminti mereu de el !
  • +1 (1 vot)    
    mare pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:09)

    dj [utilizator]

    Condoleante familiei
  • +1 (1 vot)    
    tony (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:09)

    osama [anonim]

    nu-mi vine sa cred!
    este groaznic cum incepe 2010!
    condoleante familiei!
  • 0 (2 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:10)

    Johnny [anonim]

    Ce pacat. Dumnezeu sa-l ierte.
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa il ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:13)

    om [anonim]

    condoleante familiei si taria sa treaca peste aceste momente grele.
  • +1 (1 vot)    
    37 ani... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:19)

    christ [anonim]

    ...37 ani... nu-i drept... soarta asta-si bate joc de noi...
  • 0 (2 voturi)    
    Groaznic ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:19)

    Iolanda [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihnesca ! Nu pot sa cred. Mult prea tanar. Condoleante familiei.
  • -1 (7 voturi)    
    pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:21)

    mihai [anonim]

    aviz idiotilor ,inclusiv doctori, care au aparut la tv sa se dea mari ca nu se vaccineaza , sunt vinovati moral.
    • -2 (2 voturi)    
      soarta (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:18)

      Oblio [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Nu cred ca are vreo legatura; optiunea pentru refuzul vaccinarii trebuie sa fie si este personala; fiecare isi va asuma riscul, indiferent de boala in cauza, care rezida din vaccinare sau nevaccinare...

      Medicii sunt idioti pentru ca asa sunt educati; fac 50 de materii inainte de a invata medicina...
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:21)

    nicoleta o [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!.nu-mi vine sa cred!
    Condoleante familiei...
  • +1 (1 vot)    
    RIP Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:22)

    Frankie [utilizator]

    Viata e scurta, toti ne vom duce acolo candva
  • -1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:25)

    ION [anonim]

    Condoleante familiei indurerate si multa putere parintilor si apropiatilor.
  • +1 (1 vot)    
    Imi pare tare rau! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:32)

    barbie [anonim]

    Asa usor se pleaca ?
  • +1 (1 vot)    
    of (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:35)

    bogdan [anonim]

    :( odihneasca-se in pace :(
  • 0 (2 voturi)    
    condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:38)

    anonim [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca
    cel mai trist mi se pare faptul ca abia dupa ce pier se scriu foarte multe lucruri bune si frumoase, era bine sa il fi felicitat.onorat si respectat mai mult atunci cand era in viata

    sa te odihnesti in pace, TONY
  • +4 (4 voturi)    
    incredibil!!! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:40)

    dana vlasceanu [anonim]

    Am fost colegi de clasa in liceu, era putin spus talentat. Imi amintesc de orele in care nu veneau profesorii sau intarziau din diverse motive, el ne tinea ca la teatru cu zambetul pe buze imitand de la Ceausescu pana la directorul liceului pe oricine l-am fi rugat sa imite. Stiam ca intr-o zi va deveni un actor apreciat, pacat ca nu a avut timp sa ajunga un "monstru sacru" al teatrului romanesc, asa cum le spunem actorilor valorosi care au avut norocul sa atinga varste inaintate. Ii spuneam Rica.... Sa-ti fie tzarana usoara Rica, nu te vom uita niciodata!
  • 0 (2 voturi)    
    Nu pot sa cred (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:40)

    Buzoianu' [anonim]

    Dumnezeule..ce repede s-a dus...Nu pot sa cred...Dumnezeu sa-l ierte....
  • 0 (2 voturi)    
    Pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:41)

    Dan [anonim]

    Prea tanar si mult prea devreme. Condoleante familiei. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
  • -1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:42)

    AlinN [anonim]

    Daca se poate : fa-ti vaccinul!
    Daca ai semne si nu ti-ai facut inca vaccinul : ia antivirale!
    Gripa porcina exista si ucide mai mult decat recunosc guvernele.
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeul sa-l ierte ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:51)

    Florin [anonim]

    Dumnezeul sa-l odihneasca !
  • +1 (1 vot)    
    R.I.P. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:52)

    ciudatu' [utilizator]

    R.I.P.
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:54)

    buburuza [anonim]

    Condoleante familiei cat si colegilor care erau o a doua familie
    Foarte trist faptul in sine cat si confirmarea gravitatii acestui virus pe care lumea in general se incapataneaza sa-l considere " o simpla gripa, ca si orice alt virus, o exagerare"
    Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • 0 (2 voturi)    
    toni tecuceanu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 13:58)

    ramona [anonim]

    dumnezeu sa-l ierte!
  • 0 (2 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:06)

    Diana [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Sunt prea socata ca sa mai gasesc alte cuvinte.Imi pare extrem de rau. Era cel mai bun.
  • 0 (2 voturi)    
    Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:13)

    elis [anonim]

    Dumnezeu sa l odihneasca in pace!Foarte tanar si foarte talentat.O sa ne lipsesti Toni.Drum bun poate acolo unde mergi iti v a fi mai bine decat celor care raman pe pamantul Romaniei.Dumnezeu sa te ierte!
  • 0 (2 voturi)    
    O gluma! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:14)

    Oblio [anonim]

    Normal; o farsa!
    Ultima pe care ne-o mai putea face, un carcotas!

    Dumnezeu sa-l ocroteasca!
    Sa-l odihneasca!
  • +1 (1 vot)    
    Tony (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:20)

    Razvan Ioan [anonim]

    Te vom iubi mereu !!!
  • -2 (6 voturi)    
    Toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:23)

    nadina [anonim]

    Are dreptate unul din cei ce a comentat anterior ,doctorii care au iesit in fata si au spus nu vaccinului sunt vinovati pentru indiferenta romanilor fata de boala asta....Vaccinati-va oameni buni!!!!Si eu sunt dr,am vaccinat copilul cum am avut posibilitatea asta,desi in mod cinic colegii de clasa faceau pariuri ca va muri dupa vaccinare in 7 zile....Nu are nimic singurul efect postvaccinare e jena a locul injectiei ce dureaza aproximativ 2 zile.
    Iar cit despre Toni,pacat mare pacat,tinar,actor,om de omenie.....Sa-i fie tarina usoara.
    Vaccinati-va!
  • 0 (2 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:28)

    Iulian [anonim]

    Condoleante familiei, colegilor si prietenilor. S-a dus sa-i faca pe ingeri sa rada. Noi ramanem cu amintirea inregistrarilor cu el din fericire.
  • 0 (2 voturi)    
    toni (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:32)

    marilena [anonim]

    Domnul Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    Condoleante familiei!
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt foarte trist ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:37)

    mocleanu [anonim]

    Ciudat este faptul ca ma simt de parca as fi pierdut o ruda, un bun prieten ! Sunt trist pentru ca a plecat dintre noi un om cu umor, care putea sa rada de orice, chiar de sine. Lucru rar in lumea asta trista ! Condoleante familiei si prietenilor.
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu va zambi... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:41)

    CRISTIANA CRACIUN [anonim]

    in vreme ce noi vom fi mult mai tristi. Pacat de tineretea lui, pacat de talentul lui exceptional. "Cronica Carcotasilor" are datoria, tocmai pentru a-i nemuri harul, sa ne descreteasca fruntile in continuare.
  • -2 (2 voturi)    
    moartea patronata de stat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:43)

    vigni [anonim]

    durerea pierderii unei vieti tinere, a unui roman este cu atat mai ingrozitoare cu cat se intampla in 2010 in Romania, in spital. Nu mai avem nici o certitudine, sistemul de sanatate e aproape un sistem de inregistrare a incopetentei medicale, a mortilor in final. Bine ca alesii neamului dau fuga sa se trateze in strainatate iar populatia e lasata la voia intamplarii. E asa de grav ca nu pot sa mai vin cu argumente descalificatoare fiindca nu ar mai apare nici acest mesaj de condoleante. daca nu credeti cautati pe google articole genul http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/spitalele-romaniei-lacasuri-ale-mortii-inca-o-gravida-a-murit.html
    • +1 (3 voturi)    
      da (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:56)

      break a leg [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      stiu ca ai dreptate daca vb la modul general, insa spitalul m. bals nu este asa. toni nu a plecat din vina medicilor.

      uite ce spune huidu la el pe blog:
      "Am vazut in noaptea de Craciun, spitale si doctori care lucrau din greu, si cateva insule de normalitate intr-un sistemul sanitar pus e butuci. Am gasit la Spitalul Universitar o camera de garda asaltata de probleme medicale, dar care facea fata cu brio situatiei, si la Matei Bals, niste oameni care demonstreaza ca putem avea medicina performanta si in Romania.( de remarcat ca Toni nu a avut nevoie de niciun medicament procurat suplimentar (cum se practica la noi), spitalul fiind corect si perfect aprovizionat) "
  • 0 (0 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 14:50)

    Cetateanu. [utilizator]

    :-< Pacat. Condoleante Familiei. Dumnezeu sa il ierte .
  • 0 (0 voturi)    
    prea devreme (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:11)

    vergi53 [anonim]

    Din pacate , unii dintre noi pleaca prea repede in lumea cea fara de tristeti ...Socant, nu-mi vine sa cred ca poate fii adevarat ...Un om minunat,l-am admirat la Cronica ... imi vine greu sa spun ca il vom "vedea" mereu la Cronica ... Dumnezeu l-a luat la el sa-i faca si lui o "cronica ".... Condoleante si ....
    SA-L ODIHNEASCA DUMNEZEU IN PACE !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:12)

    maria [anonim]

    tragic cu atat mai mult ca era tanar dar si strigator la cer in acelasi timp cu cat se moare in spital,bani de sanatate nus in schimb doamna udrea are bani de terenuri de golf si de sanatate nus.sincere condoleante familiei si sa-l odiheasca in pace dumnezeu
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:13)

    Florentina [anonim]

    Mare pacat.............mult prea tanar pentru a pleca ! Si, pentru a suta mia oara, se pare ca nu este de glumit cu acest virus. Problema importanta nu este virusul in sine ci organismele sensibile. Condoleante falimiei si prietenilor !
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa il ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:25)

    CatalinB [anonim]

    Mare mare pacat !
    Condoleante !
    Mi se parea unul din cei mai simpatici !
    Ce pacat !
  • -1 (7 voturi)    
    Nu va lasati manipulati! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:36)

    ioana [anonim]

    Ne pare sincer rau ptr ca s-a stins din viata si condoleante familiei!
    Ca medic vreau sa va fac atenti la 2 aspecte foarte importante:
    1. Noi nu cunoastem cu exactitate care era starea de sanatate reala a actorului inainte de a contacta virusul. Numai fisa medicala care este un act confidential cu atat mai mult cu cat este vorba de o persoana publica, poate sa redea intradevar aceasta realitate. De asemenea nu ne putem exprima cu certitudine daca reala cauza a mortii acestuia este infectarea virala.
    2. Presupusa cauza este sugerata in mod insidios inca de la inceputul articolului chiar din subtitlu. Chiar daca mai jos se specifica fatul ca a fost implicata si o pneumonie deja lucrul acesta nu mai are nicio importanta pentru ca deja in mintea noastra s-a apasat butonul decalansator: opa cineva care chiar e persoana publica din romania moare din cauza acestui virus. inseamna ca intradevar aceasta boala reprezinta o amenintare reala, in consecinta trebuie sa iau masuri cat mai repede adica...SA MA VACCINEZ! oameni buni chiar nu vedeti ca prin acest articol care ar fi trebuit intr-un mod cu bun simt sa cinsteasca memoria unui artist care ne-a descretit fruntile, suntem manipulati fara cel mai mic scrupul.
    va adresez urmatoarea intrebare la care va rog sa va raspundeti sincer: daca nu ati fi aflat despre decesul acestui artist in conditiile in care a fost infectat cu acest virus, v-ati mai fi gandit cu ingrijorarea data de situatia de fata sa va faceti acest vaccin?

    inca o data dumnezeu sa-l odihnesca in pace!
    • 0 (6 voturi)    
      Coincidenta.. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:49)

      semo [anonim] i-a raspuns lui ioana

      sau nu cu stirea de pe Euronews de acum o zi unde în Franța și Germania, dar mai ales în Franța a ieșit un scandal mare cu faptul că s-a cheltuit aproape 1 miliard de EUR pe vaccinuri contra H1N1 si nu au fost utilizate nici 20% si cauta disperați țări la care să vândă restul de vaccinuri nefolosite.

      În ceea ce-l privește pe Toni, condoleanțe familiei.
    • +2 (4 voturi)    
      Si zici ca esti doctor? (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:14)

      Ilarion [anonim] i-a raspuns lui ioana

      Marturisesc ca m-am gindit la un vaccin. Sigur , ca atunci cind afli ca se sting rapusi de boala persoane publice, impactul e si mai mare. Tu daca afli ca se sting apropiatii tai nu te vei gindi la vaccin?Cind oare ai vrea sa ne gindim la vaccin?
      Parerea mea este ca si Toni s-ar fi vaccinat daca ar fi fost bine informat si la timp. Acum e prea tirziu , nu?
      • 0 (4 voturi)    
        vaccin (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:00)

        OTONEL [anonim] i-a raspuns lui Ilarion

        Dumnezeu sa-l ierte.
        nu stiu ce sa zic despre virus, dar ce mi se pare interesant este ca in articol nu se mentioneaza nimic de vaccin. Daca l-a facut sau nu. Daca mai putem afla pe bune.
    • 0 (4 voturi)    
      vaccin (Marţi, 5 ianuarie 2010, 21:27)

      tot medic, catre colega [anonim] i-a raspuns lui ioana

      Asa cum spunea cineva mai sus, Romania e tara bascalieli, neseriozitatii, a nerespectului fata de autoritatea si tot ceea ce vine dinspre ea, chiar daca e bun si a diletantismului. Stiu ca multi asa zisi medici in Romania au lepadat meseria si "au dat-o pe plante", devenind un fel de mantuitori, care au mare succes in Romania, unde lipsa de cultura medicala stiintifica a facut ca vaccinuri foarte eficiente ca HPV si H1N1 sa fie refuzate in masa.
      E de explicat cand un medic ca cea de mai sus are astfel de opinii.
      Ca medici avem datoria sa educam populatia. informarea trebuie sa fie bazata pe dovezi stiintifice. Vaccinul este foarte eficient ca forma de profilaxie.
      Sunt medic de urgenta in America de Nord si am avut gripa inainte ca vaccinul sa fie valabil. Au facut-o multi colegi de-ai mei fiind in prima linie si am avut grija de bolnavi asa ca raposatul. Am suferit rau de tot o saptamana. Mai tusesc si acum. Ma puneam in situatia celor care ii aveam pacientii si aveau comorbiditati si imi dadeam seama ca este o boala foarte serioasa cu potential fatal. Mai mult inteleg ca acum din Ucraina vine o varianta si mai agresiva. Recomand din tot sufletul sa faceti vaccinul chiar daca sunteti sanatosi tun, dar cu atat mai mult daca aveti probleme de sanatate. Eu am facut la toata familia.
      Si in Ontario au fost ceva sceptici, dar marea majoritatea au facut vaccinul, fiind cozi interminabile la centrele de vacinare. A fost un aflux foarte mare de vaccinari dupa ce in media s-au prezentat doua cazuri de copii de 10-14 ani perfect sanatosi care au murit subit. Fara a instaura panica gratuit, nu e nimic rau a folosi cazuri model ca cel din articol pt a da un exemplu in plus unei natii de neincrezatori ca vaccinul este foarte util. Gripa deja a omorat mai multi oameni decat gripa sezoniera si inca e departe de afi terminata. E foarte grava iar vaccinul e foarte eficient si sigur. Nu va lasati influentati de amatori de publicitate.
      Prof Streinu, fiti tare si rezistati negativistil
  • -2 (6 voturi)    
    stie cineva? (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:40)

    gabriela [anonim]

    stie cineva daca anul trecut s-a vaccinat contra gripei?
    fuma?avea boli mai vechi legate de palmani si nu au fost tratate?Mie nu-mi vine sa cred ca e victima a lui AH1N1.Pacat, mare pacat, ar trebui facute cercetari amanuntite sa se cunoasca adevarul- mi se pare ca orice malpraxis sau neglijenta e maturat si ascuns sub covorul acestui AH1N1.
  • 0 (0 voturi)    
    imi pare tare rau... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:42)

    abatele [anonim]

    mara pacat ca se duc tinerii si mai ales , ca se duc cei care na fac viata mai usoara ! Ai fost si ramai al nostru, "batrane " Toni !
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:47)

    Cristina [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte. Este o pierdere incomensurabila pentru toti cei care l-au cunoscut. Durerea din suflete si locul ramas gol nu se vor cicactriza niciodata. Condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    Stupefactie totala ! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:47)

    Laurentiu [anonim]

    M-am bucurat cand l-am cunoscut personal pe 18 decembrie ,la o petrecere.Extraordinar ca om si artist. Sunt stupefiat de cand am aflat ca nu mai este. Condoleante.
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:51)

    kalonji [anonim]

    Toni vei ramane in sufletele noastre! Odihneste-te in pace..
  • 0 (0 voturi)    
    PACAT,MARE PACAT.CONDOLEANTE (Marţi, 5 ianuarie 2010, 15:53)

    COMSA DIANA [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca in pace!condoleante familiei.pacat,a inceput anul prost.
  • 0 (0 voturi)    
    Durere in suflet ... stare de soc (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:00)

    Izabella Bolemann [anonim]

    Am fost colega de liceu cu Rica (pe vremea aceea asa il numeam), eram la clase paralele, dar il cunosteam foarte bine. Asa cum au mai spus si alti colegi, de la imitarea lui Ceausescu pana la a oricarui profesor, Rica se remarca printr-un talent debordant. Stiam de pe atunci ca acesta avea sa devina drumul lui in viata. Era un actor exceptional si un suflet foarte mare. Ulterior, l-am revazut la TV. Mi-am dat seama atunci ca visul lui era implinit. Dar nu aveam de unde sa stiu ca pentru atat de putin timp!!!!!!!!! Incredibil! A lasat un gol imens in sufletele acelora care l-au cunoscut. Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Rica! Nu te vom uita niciodata!
  • -3 (5 voturi)    
    pacat ... condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:00)

    laura [anonim]

    ... sper ca nu i-au facut la institut vreun vaccin in loc sa-l trateze de pneumonie!
  • 0 (0 voturi)    
    trist (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:02)

    Buki [anonim]

    Foarte trist... Un asa munte de om sa fie atat de neputincios in fata unei boli... Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:08)

    popescu viorel [anonim]

    RIP ! Condoleante familiei !
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:12)

    alin [anonim]

    Sa ii fie tarana usoara
  • 0 (0 voturi)    
    ?!?!?!?!?! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:24)

    Un nimeni [anonim]

    Nu-mi vine sa cred... Era un actor foarte bun care o sa ne lipseasca. Imi pare tare rau. Dumnezeu sa-l ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:40)

    toma [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    :(( incredibil (Marţi, 5 ianuarie 2010, 16:42)

    rares [anonim]

    Sunt de-a dreptul consternat!
    Cand am citit articolul despre Toni si despre faptul ca avea doar 37 de ani era sa fac atac de panica! Am trecut si eu prin momente foarte grele acum 2 ani (aveam cam aceeasi ani!) si am ramas cu sechele!
    Ma cam sperie treaba asta cu AH1N1!

    Odihneasca-n pace si liniste, sa-i fie tarana usoara si condoleante familiei! ...si o mare pierdere valorica artistica!

    PS: carcotasilor, altii pierd averi, afaceri, etc, voi ati pierdut un superOM! Imi pare rau.

    Cam atat ca-mi dau lacrimile...
  • +1 (3 voturi)    
    O dilema... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:01)

    helium [anonim]

    Este adevarat ca Toni avea probleme de sanatate inainte sa fie depistat cu ah1n1? Si ca ah1n1 i-a agravat starea sa sau a fost perfect sanatos inainte sa se imbolnaveasca de ah1n1?
    Am citit un comentariu in care scria ca avea ceva probleme de sanatate, ah1n1 agravandu-i problemele...
    E dureros insa acum cazul asta o sa fie tabu in subiectul numit gripa "noua" si o sa stimuleze multa lume sa faca acel vaccin controversat...
    Sunt medici care au dubii in privinta lui, in presa online si nu numai circula tot felul de articole care spun ca acest vaccin nu e tocmai indicat...acum imi e greu sa cred ceva anume si sa fac sau nu acel vaccin insa ma alarmeaza numarul mare de oameni care i se impotrivesc, pana la urma nu toti fac anti-propaganda sau sunt nebuni, trebuie sa existe si un dram de adevar...

    Odihneasca-se in pace, pacat de el, s-a stins prea tanar!
    Dumnezeu sa-l aibe-n paza!
    • -1 (5 voturi)    
      Hai sa ne vaccinam (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:59)

      Caloianu [anonim] i-a raspuns lui helium

      Eu sunt medic si mi-am administrat vaccinul. Nu am patit desigur nimic. Daca asculti toate fiintele care-si dau cu parerea ramai nevaccinat si risti sa ajungi erou fara glorie. Du-te domnule la vaccinat.
      • +2 (2 voturi)    
        dle dr. Caloianu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 21:19)

        MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Caloianu

        va rog sa-mi spuneti si mie cati colegi ai dvs, medici si asistenti medicali s-au vaccinat. Din informatiile pe care le am de la prieteni de-ai mei medici, mai putin de 10%... si sunt oameni in cunostinta de cauza.
        • 0 (0 voturi)    
          d-le Mircea (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 20:53)

          puschila nadina [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

          Domnule Mircea ,daca vei citi cu atentie si comentariile care au primit voturile negative intratit incit nu se mai vad.....vei avea mirarea sa observi ca sunt chiar cele care te sfatuiesc sa te vaccinezi si majoritatea sunt doctori.
          Iti recomand cu mare responsabilitate asa cum fac peste tot si spun la toti Vaccinati-va!!!
          Din Ucraina vine o forma mult mai agresiva...citeste comentariul unui dr din USA mai sus care e si el votat negativ.
          Sfatuieste la rindu-ti pe toata lumea.
          Eu l-am facut azi si sotul meu,fiica mea acum 1 luna la scoala.
          Problema e in felul urmator daca ai ghinionul si faci gripa si nu te prezinti decat cind te prinzi ca s-ar putea sa ai asa ceva asta la 48 de h primul lucru iti recolteaza probe de sange care sunt trimise la Cantacuzino pentru confirmare si dureaza 2-3 zile timp in care nu ti se administreaza decat antipiretice si antitusive sau fluidizante ale secretiilor nazale sau bronsice depinde de caz.In timpul asta boala se poate agrava si survin complicatii daca ai ghinion si cand vine rezultatul afirmativ de la Cantacuzino se poate i (procentul il poti calcula si singur)sa fie prea tirziu pentru antivirale si altele......Toni s-a dus la spital dus fortat de prieteni la 72 de h de la aparitia simptomelor care sa fim sinceri te pot insela ca fiind o banala gripa mai ales neavizat fiind.
          Intelegi ca-ti dai o sansa in plus tie si familiei facind vaccinul?Bafta .Sa-mi scrii ca l-ai facut.
          • 0 (0 voturi)    
            In God we Trust (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 23:23)

            Emigrantu' [anonim] i-a raspuns lui puschila nadina

            Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
            Cu vaccinul este cum fiecare vrea.
            Mai important este sa nu fumam ca sa nu ne slabim plaminii. Mai facem si gimnastica ca sa ne intarim corpul,
            nu manincam mult, putina carne
            ( deloc carne de porc )
            Ne facem si rugaciunea in fiecare zi,
            ( caci este gimnastica sufletului )
            apoi va fi in voia bunului Dumnezeu,
            Sa fim pregatiti ca sa plecam linistiti si
            cu sufletul in pace daca Dumnezeu
            ne chiama.
            Dumnezeu sa-l odihneasca in Pace !
  • 0 (0 voturi)    
    :(((( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:07)

    bustiuci [anonim]

    Dumnezeu să-L ierte!!

    Nu-mi vine să cred.
    Eh .. şi ce figură era!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    RIP (Marţi, 5 ianuarie 2010, 17:43)

    Anca [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte, era un om talentat, si mult prea tanar :(. condoleante familiei!
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:01)

    FANE [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace !
  • 0 (0 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:02)

    Hasu [anonim]

    E pacat ca ne mor oamenii care ne faceau sa radem.Suntem o tara mult mai trista fara TONI:(
    Condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:09)

    alex [anonim]

    incredibil nu-mi vine sa cred, ce om era. dumnezeu sa-l ierte
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:12)

    dyeve [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    Este incredibil cat de cruda si de nestavilit este "doamna" in negru... Foarte trist!

    Condoleante familiei!
  • 0 (0 voturi)    
    Condoleante familiei! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:12)

    big_fufu [utilizator]

    Trebuie sa fie absolut surprinzatoare pierderea!
    Chiar imi pare rau, era prea tinar si prea plin de viata si de haz ca sa se stinga asa rapid.
  • 0 (0 voturi)    
    Tristete mare (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:14)

    Hasu [anonim]

    Pacat!!
    Suntem o tara mult mai trista fara Toni.
    Condoleante.
  • 0 (0 voturi)    
    o mare pierdere!!!!!1 (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:16)

    eugen [anonim]

    condoleante familiei si prietenilor. dumnezeu sa te odihneasca in pace.
  • +1 (1 vot)    
    Pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:23)

    apo [anonim]

    Nu-mi vine sa cred. Dumnezeu sa te odihneasca in pace!
    P.S. Nu inteleg cine a dat la cateva mesaje simple de condoleante cu minus, chiar nu inteleg, nu ma enervez, nu injur, nimic, dar chiar nu inteleg...
  • -11 (13 voturi)    
    Porc (Marţi, 5 ianuarie 2010, 18:45)

    Vasile [anonim]

    Cine cerea mereu medicamente, medicamente ?
    Multa lume care si-a batut joc de Vadim a avut parte de bataia lui Dumnezeu
    • +3 (3 voturi)    
      Cred ca la comentariu tau (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:36)

      adik [utilizator] i-a raspuns lui Vasile

      din motive tehnice, s-a incurcat titlul comentariului cu user-name.
    • 0 (0 voturi)    
      porc (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 9:39)

      elis [anonim] i-a raspuns lui Vasile

      tu ai auzit de umor?Toni era actor ce ai fi vrut sa faca?Dar nu cred ca am ce sa ti cer.............................
  • 0 (0 voturi)    
    toni tecuceanu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:11)

    Razvan [anonim]

    Dumnezeu sa te ierte TONI!!Condoliante familiei Tecuceanu si Cronicii Carcotasilor.ADIO TONI
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante..... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:19)

    andr3i [anonim]

    frate....Dumnezeu sa-l ierte! era talentat....se duc unii asa repede.....:(:((
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l ierte! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:32)

    mary [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si condoleante familiei si celor de la Cronica....
  • 0 (0 voturi)    
    trist (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:35)

    antonio [anonim]

    trist
  • 0 (0 voturi)    
    tony tecuceanu (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:42)

    elena sk [anonim]

    Tony Tecuceanu s-a dus prea devreme....Dumnezeu sa il odihneasca in pacesi sa il ierte, o boala grea ,azi il plangem........:((
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante (Marţi, 5 ianuarie 2010, 19:46)

    Iuliana [anonim]

    condoleante familiei,carcotasilor,si prietenilor.tragic,nu pot spune mai multe doar ca imi pare nespus de rau:(Dumnezeu sa-l ierte!!!
  • 0 (2 voturi)    
    INCREDIBIL... (Marţi, 5 ianuarie 2010, 20:26)

    cristina cechi [anonim]

    Nu pot sa cred ca s-a intamplat asta... In naivitatea mea am crezut ca AH1N1 este o manevra de distragere a atentiei de la alte probleme ale societatii... Din pacate o asemenea veste ne ravaseste pe toti...

    Toni, odihna usoara... sa-i distrezi si pe cei din ceruri la fel de mult ca si pe noi...

    Se pare ca si credinta populara ca in ceruri e nevoie de oameni buni si simpatici e valabila... sunt chemati acolo de tineri... Offf... grea pierdere ...

    Condoleante familiei!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Marţi, 5 ianuarie 2010, 20:58)

    worker [anonim]

    Odihneasca-se in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    trist (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:06)

    manole vica [anonim]

    viata de dincolo e mai importanta ca cea de aici!unde ne petrecem vesnicia?
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:28)

    marius [anonim]

    o mare pierdere pentru familie in rpimul rand dar si pentru noi romanii, o persoana degajata cu multa responsabilitat si mult simt al umorului.... calea catre cer sa i-o aseze bunul dumnezeu cu stele...
  • 0 (0 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:29)

    ark99 [utilizator]

    Sunt socat,eram un fan al lui din cadrul emisiunii cronica circotasilor.Dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    pacat!!! (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:30)

    edi m [anonim]

    ne facea sa radem
  • 0 (0 voturi)    
    Pareri de rau (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:39)

    Valentin [anonim]

    o pierdere mare pt toti cei care il apreciau, pacat mare pacat cand auzi de asa ceva .......


    sper k acolo unde este acum sa aiba liniste si pace ....

    Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Regula in clipe grele: (Marţi, 5 ianuarie 2010, 22:43)

    ardeleANKA [anonim]

    The show must go on! - (orice ar zice CNA-ul)
    Succes "carcotasilor" si echipei lor!
  • 0 (0 voturi)    
    Odihneasca-se in pace. (Marţi, 5 ianuarie 2010, 23:22)

    Joe Namath [utilizator]

    Odihneasca-se in pace! A fost un comedian de exceptie, care mereu reusea sa imi inveseleasca ziua. Trist ca a plecat asa tanar. La fel de trist este ca unii dau minusuri la condoleante sincere. Lipsa de respect.
  • 0 (0 voturi)    
    nasol (Marţi, 5 ianuarie 2010, 23:28)

    DUMNEZEU [anonim]

    nasol,cand iti e timpu sa te stang te stangi indiferent de imprejurari:P d-zeu sa-l ierte .
  • 0 (0 voturi)    
    TONI MEREU IN INIMILE NOASTRE (Marţi, 5 ianuarie 2010, 23:51)

    cristina [anonim]

    DUMNEZEU SA IL AIBA IN PAZA-sincere condoleante familiei
  • 0 (0 voturi)    
    L-am cunoscut personal (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 0:01)

    ovidiu [anonim]

    Un prieten bun si un om deosebit...DUMNEZEU SA-L IERTE...
  • 0 (0 voturi)    
    admiratoare (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 6:05)

    Geta [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • 0 (2 voturi)    
    AH1N1 (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 8:24)

    Io_caragiale [anonim]

    suntem deja in 2010, la matei bals colentina e mai mult decat decent.... acum 11 ani mi s-a spus ca mai traiesc 2-3 ani (cat a trecut de atunci !!!) -
    sa ma ierte dom. Streinu da' in afara de statistica nu face mai nimic,, de infectia asta AH1N1, am aflat de la un dr. modest... vezi ca in octombrie-noiembrie vine valu... nu te vaccina ca nici ei nu stiu ... streinu a facut placebo (apa distilata)
    Sunt dezgustat de sistemul de sanatate din ROMANIA.... m-am saturat de REFORME, etc...

    Din pacate m-am nascut aici si nu stiu cum ar fi in alta parte a lumii !!
    • +1 (1 vot)    
      Mda... (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 13:56)

      Pepi [utilizator] i-a raspuns lui Io_caragiale

      Ai aflat de vaccin de la un dr. intr-adevar „modest” si „foarte bine intentionat” si „informat”. Stau si ma crucesc la cata teorie a conspiratiei si practica de genul „merge si-asa” se practica in Romania. Sa nu te vaccinezi impotriva unei boli contagioase este nu credinta in fortele proprii, ci de-a dreptul egoism si idiotenie. Pentru ca daca te infectezi, iti pui in pericol nu doar familia, ci si toate persoanele cu care intri in contact. Si in acest caz e vorba de o gripa care pana in acest moment este de 10 ori mai mortala decat gripa sezoniera si se transmite mai usor.
      Ar trebui sa stii totusi ca medicina e intr-adevar estrem de multa statistica: nimic nu e 100%. Nu exista operatii sigure 100%, intotdeauna exista un risc. Cat despre placebo, hai sa fim seriosi... in urma testelor clinice s-a demonstrat ca au aparut anticorpi din apa de ploaie, nu-i asa? Si apa distilata nu-ti doresc sa-ti injectezi, ca nu stiu daca rezisti. Si asa cum sinteti dezgustatde sistem de sanatate si de reforme, asa sunt si eu dezgustat de toti cei care-si dau cu parerea fara sa aiba habar si vorbesc numai ca sa se afle in treaba, fara sa le pese de consecinte.
  • 0 (0 voturi)    
    am mai pierdut un om valoros (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 9:29)

    Andrei [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    CONDOLEANTE (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 9:38)

    CLAUDIU [anonim]

    Dzeu sa-l odihneasca-n pace ,din humus doamne, m-am nascut si ma antorc an humus ,si din repaus am baut mi sete de repaus , nu l-am cunoscut personal .dar l-am andragit de la tv .si a lasat un gust amar si o tristete in sufletu meu. ...poate acolo sus.....la distribuit ,,,int-ro noua piesa,, poate dumezeu are alte planuri cu el .si acolo ..era asteptat cu farmecul sau ,,sunt alaturi de familie si prieteni cu gandu si sufletu.;;;
  • 0 (0 voturi)    
    re (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 9:54)

    elena [anonim]

    sincere condoleante!dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!spirit liber prea devreme luat de pe pamant!:(
  • 0 (0 voturi)    
    o mare pierdere (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 10:01)

    mihaela [anonim]

    A fost un om deosebit! Pacat, pentru ca mai rar se nasc asa oameni talentati.Imi va fi greu sa nu mai aud la "Cronica" vocea lui ...si scenete pe care numai lui i se potriveau. Un actor greu de inlocuit! Mare pierdere...
  • 0 (0 voturi)    
    pacat ...... (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 10:42)

    Diana [anonim]

    Mare pacat si o mare pierdere ..Dumnezeu sa-l odihneasca in pace .!
  • 0 (0 voturi)    
    Vadim (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 10:47)

    SorY [utilizator]

    L-a blestemat Vadim.
    • 0 (0 voturi)    
      Un blestemat... (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 11:00)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui SorY

      .... nu poate blestema pe altcineva...
  • 0 (0 voturi)    
    A murit un mare talent ! (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 12:38)

    Maria [anonim]

    Rica, stiu ca ai fost talentat de mic copil si ai avut fff.mult umor ,chiar daca ai crescut fara mama.Ai descretit multe frunti si ne-ai facut mereu sa radem(de cand il imitai cu mult curaj, pe Ceausescu ).La Cronica carcotasilor va ramane un mare gol dupa plecarea ta.Dumnezeu sa-ti ierte greselile si sa te odihnesca in pace ! Condoleante familiei tale si prietenilor tai !
  • 0 (0 voturi)    
    ne pare foarte rau (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 13:17)

    boby [anonim]

    ca a murit prea de vreme , trebuia sa mai astepte ca mai avea multe glume si roluri de jucat.multa putere familiei si prietenilor. D-zeu sa-l ierte
  • 0 (0 voturi)    
    Toni Tecuceanu (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 14:54)

    Vlad [anonim]

    Toni a fost o parte din Cronica Carcotasilor si s-a facut remarcat prin parodierea lui Corneliu Vadim Tudor, Gigi Becali si Adrian Nastase. Dumnezeu sa-l ierte.
  • 0 (0 voturi)    
    Toni Tecuceanu (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 14:57)

    Vlad [anonim]

    Toni a murit prea repede, avea doar 37 de ani.A murit din caauza virusului AH1N1. Condoleante famuliei si Dumnezeu sa-l ierte.
  • 0 (0 voturi)    
    CONDOLEANTE (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 18:39)

    pop [anonim]

    L-am cunoscut la biserica. era preocupat de Rugaciunea Inimii!
    Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 20:13)

    Denis [anonim]

    Dumnezeu sa'l Odihneasca in Pace!!!

    :((


    Pacat k a Murit:(((((((((((((((((((((
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante familiei (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 21:09)

    crina [anonim]

    Pacat,era prea tanar .Inca nu-mi vine sa cred.
    Dumnezeu sa-l odihnesca in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    toni tecuceanu (Miercuri, 6 ianuarie 2010, 21:15)

    ioanaaaaaa [anonim]

    a fost un bun actor...mie mila de el pt ca a murit....si nu au mai dat nici carcotasii emisiunea din cauza asta..Dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    sincere regrete (Duminică, 10 ianuarie 2010, 16:54)

    ela [anonim]

    prea tanar si prea plin de viata......condoleante
  • 0 (0 voturi)    
    ...lacrimi si regrete :( (Vineri, 19 februarie 2010, 17:43)

    daniela [anonim]

    ...se pare ca victime ale mortii "inainte de vreme" sunt si oamenii buni...pacat....in acest moment cauzele decesului sunt inutile;un lucru este cert:Toni Tecuceanu nu mai este printre noi...am putea spune ca "lumea ingerilor" i se parea mult mai interesanta
    Insa,a lasat in urma imaginea unui on bun,talentat,si multi oameni care il jelesc...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!!!