Jurnalistul Mile Carpenisan a murit

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 22 martie 2010, 15:45 Economie | Media & Publicitate

Mile Carpenisan
Foto: Captura Youtube.com
Jurnalistul Mile Carpenisan a incetat din viata luni, la doar 34 de ani, dupa ce fusese mai multe zile in coma. El era internat de cateva zile la Spitalul Judetean Timisoara, dupa ce suferise un blocaj renal si un soc septic.

Vinerea trecuta fusese lansat un apel umanitar in care timisorenilor li se cerea sa doneze sange pentru Mile Carpenisan.

Directorul Spitalului Judetean din Timisoara, Gheorghe Nodici, a declarat, luni, pentru Mediafax, ca medicii se asteptau la decesul jurnalistului, in conditiile in care starea acestuia se agravase: "Starea acestuia s-a inrautatit in ultimele zile si ne asteptam sa se intample asta".

Surse medicale au precizat ca decesul jurnalistului a survenit ca urmare a unui stop cardiac.

Mile Carpenisan a devenit cunoscut ca jurnalist de razboi, gratie corespondentelor sale din Iugoslavia, Irak si din zonele afectate de tsunami-ul asiatic. El a fost timp de mai bine de 10 ani corespondent special al posturilor de televiziune Antena 1 si Antena 3, pana in 2008, cand a ales sa lucreze ca freelancer.

Mile Carpenisan si-a dedicat ultimele saptamani din viata unei campanii umanitare prin care incerca sa salveze viata unui tanar de 29 de ani, bolnav de leucemie. Cu doar o luna in urma, jurnalistul isi scosese la licitatie casca militara pe care o folosise in Irak, intentionand sa doneze banii obtinuti la licitatie tanarului bolnav de leucemie.

  • Mile Carpenisan: Am trait o viata plina
"Am trait o viata plina, am calatorit pe fiecare cale a mea, dar mai mult, mai mult decat atat am facut-o in felul meu. Regrete am cateva, dar apoi…sunt prea putine pe care sa le mentionez. Am facut ceea ce trebuie sa fac si uite asa am trecut prin toate fara exceptie. Mi-am programat fiecare deplasare si fiecare pas pe care l-am facut pe drumuri laturalnice. Ah…si, mai mult… mai mult decat atat am facut-o in felul meu", scria Mile Carpenisan cu putin timp in urma, pe blogul personal.

"Am iubit, am zambit si am plans, am avut partea mea la paguba, iar acum cand lacrimile au devenit substitut pentru bucurie ma uit in urma si ma amuz. Cand ma gandesc ca am fost capabil pentru toate astea si nu intr-un mod rusinos…e clar. A fost in felul meu. Si istoria o va spune. Mi-am asumat toate bunele si relele si pana la urma am mers pe calea mea. Da, e calea mea", mai scria jurnalistul.

Mile Carpenisan mai marturisea pe blogul sau ca "As vrea sa fiu un om de zapada. As vrea sa se bucure toti copiii in jurul meu, sa starnesc zambetele bunicilor lor si parintilor ce odata au fost copii. As vrea sa fiu un om de zapada pentru ca traiesc intr-o tara plina de ura fata de orice mai putin fata de oamenii de zapada. Nu mai vreau sa fiu din carne si oase pentru ca alea se strica cu timpul. E tara in care e bine sa fiu om de zapada. Atunci cu siguranta voi vedea multe zambete si sunt convins ca nu ma va deranja nimeni. Pai ce nu aveti dovada? Cine s-a preocupat vreodata serios sa curete zapada? Nimeni. Asa ca eu voi putea sa raman linistit si sa nu provoc griji prin simpla’mi existenta pana la primavara. Cine s-ar ingrijora pentru un biet om de zapada? …. iar apoi cand vine primavara as vrea sa ma topesc si sa devin apa. Sa se scalde toti copiii in ea si sa se bucure sa se balaceasca si bunicii si da si parintii ce odata au fost si ei copii…."


Citeste mai multe despre   





Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Cursurile care le-ar fi putut salva viata celor 4 eroi SMURD. Autoritatile nu s-au gandit insa ca si ei trebuie antrenati

Cursurile dureaza trei zile si se pot face in doua centre din Constanta. Insa autoritatile nu au luat in calcul faptul ca si salvatorii trebuie antrenati.








106708 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Luni, 22 martie 2010, 15:48)

    x [anonim]

    Era unul dintre reporterii activi, apreciat de privitori.
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    • +1 (1 vot)    
      Amin (Luni, 22 martie 2010, 23:20)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui x

      .
    • 0 (0 voturi)    
      Se duc...!!! (Marţi, 23 martie 2010, 16:07)

      vali_bob@usa.com [anonim] i-a raspuns lui x

      ...se duc bunii...si raman nebunii...!!!
  • +9 (9 voturi)    
    pacat pacat pacat (Luni, 22 martie 2010, 15:54)

    ciprian [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • +7 (7 voturi)    
    pacat pacat pacat (Luni, 22 martie 2010, 15:55)

    ciprian [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • +10 (10 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca (Luni, 22 martie 2010, 15:55)

    2 [anonim]

    +
  • +7 (7 voturi)    
    pacat (Luni, 22 martie 2010, 15:56)

    bogdan [anonim]

    dumnezeu sa-l odihnesca!
  • +6 (8 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca (Luni, 22 martie 2010, 15:56)

    2 [anonim]

    Mile a fost un om bun
  • +7 (7 voturi)    
    Moartea vine pe neasteptate! (Luni, 22 martie 2010, 16:03)

    Marius [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +8 (8 voturi)    
    RIP (Luni, 22 martie 2010, 16:10)

    .ion. [anonim]

    Fie-i tarina usoara. Prea tanar.
  • +7 (7 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Luni, 22 martie 2010, 16:11)

    Catalin [anonim]

    Pacat, mare pacat sa mori asa de tanar, de la o infectie, dupa ce ai scapat de bombe, rachete si gloante. Unul din putinii reporteri din Romania pe care l-a interesat si altceva decat trancaneala si balacareala cotidiana dintre politicieni. Odihneasca-se in pace!
    • +7 (7 voturi)    
      Un om deosebit (Luni, 22 martie 2010, 16:26)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui Catalin

      Dumnezeu sa-l aiba in pace! PACAT mare pacat sa moara un tanar cu o inima atat de mare, un om foarte curajos pe care bombele nu l-au speriat...UN MARE JURNALIST PE CARE NOI L-AM IUBIT SI APRECIAT...AR TREBUI CA O SCOALA DE JURNALISM SA-I POARTE NUMELE...MERITA!
  • +4 (4 voturi)    
    pacat (Luni, 22 martie 2010, 16:20)

    carmen [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca...si sa aiba parte de el. A mai plecat un profesionist dintre noi....unul caruia nu i se putea reprosa NIMIC. R.I.P MILE...
  • +5 (5 voturi)    
    RIP (Luni, 22 martie 2010, 16:21)

    sictireanu [utilizator]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :((((
  • +4 (4 voturi)    
    sa-i fie tarana usoara (Luni, 22 martie 2010, 16:27)

    geo [anonim]

    si pacatele iertate!
  • +5 (5 voturi)    
    Condoleante! (Luni, 22 martie 2010, 16:30)

    nicoleta [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte!
  • +3 (3 voturi)    
    vesnica odihna (Luni, 22 martie 2010, 16:36)

    Val [anonim]

    Sa-i dea Dzeu liniste acolo unde l-a primit! Ii multumim pt tot :)
  • +5 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Luni, 22 martie 2010, 16:48)

    Andrei [anonim]

    Mile era reporterul in care puteai avea incredere. Mergea acolo unde se vedea cel mai bine subtirimea invelisului care separa viata de moarte. Avea curaj si, poate ca, trecut fiind prin incercari n-a dat importanta unui banal furuncul. Cel putin asa suna stirea care anunta cauza socului sepic. Cert este ca un om tanar a plecat de langa noi. S-a dus acum sa transmita stiri din Rai, insa acolo e liniste si pace, iar o corespondenta despre lucruri minunate nu au loc in presa de la noi.
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +3 (3 voturi)    
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!!! (Luni, 22 martie 2010, 16:58)

    MarianEugen [utilizator]

    A FOST UN MARE SUFLETIST SI UN FOARTE BUN SI CURAJOS JURNALIST!!! DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!!!
  • +2 (2 voturi)    
    R.I.P (Luni, 22 martie 2010, 17:04)

    Radovick [utilizator]

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
  • +1 (1 vot)    
    mare pacat (Luni, 22 martie 2010, 17:05)

    kalu [anonim]

    sper sa nu se intample asta. Dumnezeu sa te odihneasca Mile...
  • +4 (4 voturi)    
    Live on ! Mile (Luni, 22 martie 2010, 17:17)

    radu vioreanu [anonim]

    L-am cunsocut la Belgrad cu ani in urma, un om exceptional chiar si in fata celor mai grele situatii. Dumnezeu sa-l odihneasca. N-are de ce sa il ierte: acest OM a facut numai bine pe unde a trecut.
    Inca nu-mi vine sa cred ca nu mai este...
    • +1 (1 vot)    
      Bunul Dumnezeu sa-l aibe in paza Lui (Luni, 22 martie 2010, 17:37)

      Boierul [anonim] i-a raspuns lui radu vioreanu

      Condoleante familiei si prietenilor sai.
  • +3 (3 voturi)    
    curaj (Luni, 22 martie 2010, 17:25)

    amu [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca ! A fost un reporter cu har ,placut de urmarit pe micul ecran.Pacat de tineretea sa..
  • 0 (0 voturi)    
    Soarta este cinica (Luni, 22 martie 2010, 17:48)

    VirtualKid [anonim]

    Daca te gandesti la ce fel de pericole s-a expus!

    Cinica soarta!!
  • +1 (1 vot)    
    n (Luni, 22 martie 2010, 17:53)

    den [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca !
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Luni, 22 martie 2010, 17:59)

    Alex [anonim]

    RIP, Mile!
    Asta-i tara in care mori de la un furuncul!
  • +1 (1 vot)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 18:01)

    liliana [anonim]

    Condoleante familiei. Am citit blogul lui. Am vazut acolo campania umanitara in care s-a implicat in ultimele zile. Si am aflat, dintr-un post de-al lui, ca-si dorea sa fie om de zapada, dejamagit de lume, in general...
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte!!! (Luni, 22 martie 2010, 18:01)

    Madalin [anonim]

    si sa-l aseze cu sfintii Sai!
  • +1 (1 vot)    
    Dumenzeu sa-l ierte! (Luni, 22 martie 2010, 18:13)

    Mircea [anonim]

    Am citit blogul lui si era un om deosebit! Imi pare rau ca nu mai avem un astfle de noi printre noi
  • +3 (3 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 18:22)

    andrei [anonim]

    L-am admirat dintotdeauna pe Mile Carpenisan si pe mine personal a reusit sa ma inspire intr-un mod cum nici o alta persoana care apare la tv nu a facut-o.. Mi-a inspirat curaj, dedicare, profesionalism, obiectivitate.. ca reporter dar si ca om.. credeti-ma ca reporterii in general nu constituie modelele mele in viata..deseori sunt precum vulturii care se ingramadesc sa sfasie cadavre trecand peste respectul fata de victime si rudele lor..dreptul la intimitate..

    vestea asta ma intristeaza foarte mult.. mi-ar fi placut sa-l cunosc.. si urez rudelor si prietenilor sa fie puternici.. RIP Mile.
  • 0 (0 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 18:25)

    enache41 [anonim]

    Dumnezeu sa-l aseze in loc cuverdeatza si liniste in lume celor drepti,Fiei tarana usoara si somnul lin!!!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru MIle (Luni, 22 martie 2010, 18:54)

    Dana [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace,familiei ii doresc putere sa poata accepta ceea ce s-a intamplat si sa reuseasca sa reziste.Mile nu a murit,nimeni nu moare,totul se transforma.Sa dea Dumnezeu sa ne revedem cu cei dragi candva ....atunci cand Dumnezeu va decide pentru fiecare.
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:02)

    remus [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
  • +1 (1 vot)    
    Se moare de furuncul? (Luni, 22 martie 2010, 19:03)

    Liviu C [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca! Ce ironie a sortii! Sa scapi din zone de conflict si sa mori de furuncul. Cum se poate muri de furuncul in ziua de azi? A fost oare neglijenta lui? E o culpa medicala sau pur si simplu ghinion. Poate stie cineva sa raspunda...
    • +3 (3 voturi)    
      Sepsis (Luni, 22 martie 2010, 20:02)

      Neutron [anonim] i-a raspuns lui Liviu C

      Se moare de septicemie. Oriunde in lume. Mortalitatea prin sepsis depinde de multi factori, cei mai importanti fiind agresivitatea bacteriei si statusul imun al gazdei. In principiu, furunculoza apare mai ales la persoane cu sistemul imun compromis datorita unor boli precum diabet zaharat, neoplasme, SIDA, leucemii, etc. Daca furunculoza e data de un germen agresiv cum ar fi un stafilococ auriu, exista riscul de septicemie. Iar septicemia e ceva foarte grav. Statistica spune ca jumatate din cei cu septicemie ( mai corect: sepsis ) decedeaza in prima luna.
      Sa-i fie tarana usoara...
    • 0 (0 voturi)    
      Dumnezeu sa-l ierte... (Luni, 22 martie 2010, 21:14)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Liviu C

      si sa-l odihneasca...condoleante familiei lui, dar e prea laconica stirea cu un furuncul...nu sunt adeptul teriilor conspirationiste absurde, dar aici poate am fi fost mai lamuriti daca s-ar explica ce furuncul...cand l-a avut etc.; a umblat prin multe locuri, se putea infecta de oriunde; dar cand si cum a aparut acel furuncul de care se vorbeste nu face nimeni amintire...ar fi fost bine de stiut...macar pentru cei ramasi care incearca sa-i calce pe urmele profesiei de jurnalist de teren, de care s-a achitat admirabil. Odihneasca-se in pace.
      • 0 (0 voturi)    
        daca... (Marţi, 23 martie 2010, 20:11)

        crisc [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        medicii au confirmat ca nu era un furuncul, ci o cangrena pe care el a confundat-o. multi de "daca" pot fi pusi in fata multori cuvinte si intrebari... dar acum nu-si mai au rostul... sa-i fie tarana usoara si sa aiba parte de odihna vesnica!
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:09)

    gusti [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca, Mile. Ai plecat prea devreme.
  • 0 (0 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 19:10)

    Leo [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante (Luni, 22 martie 2010, 19:10)

    ioji [anonim]

    condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    mitrea (Luni, 22 martie 2010, 19:11)

    pentru mile [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:11)

    alex [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +1 (1 vot)    
    Pentru Mile! (Luni, 22 martie 2010, 19:12)

    bugsy [anonim]

    RIP si multumesc!
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:12)

    Adrian [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte !
  • 0 (0 voturi)    
    Pt MILE (Luni, 22 martie 2010, 19:14)

    Daniela [anonim]

    DUMNEZEU sa-l odihneasca in pace! SINCERE REGRETE!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat,prea tanar. (Luni, 22 martie 2010, 19:14)

    irina [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte !
  • +1 (1 vot)    
    regrete (Luni, 22 martie 2010, 19:17)

    relly gheorghe [anonim]

    incredibil,nu nteleg de ce ingerii pleaca de pe pamint!!!!nu doresc decit sa fie,sa existe,sa l auzim pentru totdeauna!!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat....dumnezeu sa-l odihneasca in pace!:(:(:(:( (Luni, 22 martie 2010, 19:17)

    bianca [anonim]

    ...........
    • 0 (0 voturi)    
      CONDOLEANTE (Luni, 22 martie 2010, 19:50)

      IOANA - EMILIA PARASCHIV [anonim] i-a raspuns lui bianca

      DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA, FIE-I TARANA USOARA.
  • +1 (1 vot)    
    pacat (Luni, 22 martie 2010, 19:19)

    madalina [anonim]

    Am pierdut un om de valoare. D-zeu sa-l ierte !
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:21)

    anonim [anonim]

    dumnezeu sa l odihneasca cred ca era cel mai bun condoleante antenei 1 si familiei lui mile
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante (Luni, 22 martie 2010, 19:21)

    mihai tupu [anonim]

    E foarte trist ca in ultimul timp leaca multi tineri dintre noi.
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
  • +1 (1 vot)    
    lacrimi pentru Mile (Luni, 22 martie 2010, 19:23)

    elena [anonim]

    sunt convinsa ca nimeni si nimic nu va putea alina imensa durere pe care a lasat-o in sufletele celor dragi. cuvintele sunt goale si parca fara sens, e ingrozitor de trist.... la o varsta la care stii sa te bucuri de fiecare secunda si o traiesti cu atata intensitate asa cum a facut-o Mile e greu sa crezi ca viata nu te mai vrea. Fie ca Dumnezeu sa-i gaseasca un loc in care sa poat fi acel om de zapada asa cum si-a dorit, iar celor dragi sa le dea putere sa mearga mai departe. Dumnezeu sa-l odihneasca!
    • 0 (0 voturi)    
      mile (Luni, 22 martie 2010, 20:56)

      florin [anonim] i-a raspuns lui elena

      a mai plecat un om dintre noi,un profesionist desavarsit.D-zeu sa-l odihneasca
  • -1 (7 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 19:25)

    Un telespectator [anonim]

    Cum să mori din atâta lucru ?Ăsta e sistem sanitar ? Pentru ce plătim impozite ? Pentru Mile toată stima,din partea unui coleg de profesie ...D=le ministru al sănătății,aveți ceva de spus ? În sec.xxi e posibil să mori din cauza unui furuncul? Ce guvern e âsta?Ce sistem sanitar avem ?
    • -1 (1 vot)    
      de acord cu tine (Marţi, 23 martie 2010, 8:19)

      Laur [anonim] i-a raspuns lui Un telespectator

      Ce s-a intamplat cu Mile Carpenisan (fie-i tarana usoara!) e o anomalie, e ceva din afara legilor Creatiei.
      Anomaliile sunt datorate unor factori externi, in general. Slabirea sistemului imunitar al unui individ are cauze, asadar. Cineva este responsabil de aceste cauze: ori el, personal, ori societatea in ansamblul ei, ori o persoana care-i dorea raul. (Sper sa fie exhaustiva lista). Cu siguranta nu e vinovat Dumnezeu. Atunci cine?
  • +2 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Luni, 22 martie 2010, 19:31)

    bogdan [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte pe Mile Carpenisan, a fost un jurmalist foarte bun plecat dintre noi mult prea devreme.
    Pentru autoarea acestui articol as dori sa-i precizez ca orice om pe lumea asta moare prin stop cardio-respirator. Cauza mortii este de fapt cauza stopului cardio-respirator. Asa ca acele "surse medicale" ori nu au nicio treaba cu medicina ori i-au aruncat o pastila si ea a inghitit-o ca pelicanul.........
  • +1 (1 vot)    
    mile carpenisan (Luni, 22 martie 2010, 19:32)

    paul babici [anonim]

    ne-am obisnuit cu prezenta lui in casa prin stirile de la antena 1,era ca un prieten care ne vizita in fiecare seara ,disparitia lui prematura lasa un gol in mass media din tara noastra,un jurnalist profesionist devotat meseriei!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA (Luni, 22 martie 2010, 19:43)

    daniela serif [anonim]

    pacat.....atat de tanar si a plecat....sa-i fie tarana usoara...
    • +1 (1 vot)    
      un ultim omagiu (Luni, 22 martie 2010, 20:08)

      Sorina [anonim] i-a raspuns lui daniela serif

      Il plangem cu lacrimi mari pe Mile Carpenisan.A lasat un gol imens in sufletele noastre.Regretam disparitia lui.Sincere condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa il ierte! (Luni, 22 martie 2010, 19:47)

    George barlad [anonim]

    Era reporterul favorit:( RIP
  • +2 (2 voturi)    
    Mile Carpenisan unul din putinii jurnalisti (Luni, 22 martie 2010, 19:47)

    Bogdan [anonim]

    Pacat ca cei care intr-adevar ar putea sa arate calitatea presei romanesti se sting in asemenea condititii. Si e pacat pentru ca era atat de tanar si ar fi putut face o diferenta. Sa-i fie tarana usoara!

    La revedere Mile
  • +1 (1 vot)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 19:50)

    lili [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca....
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Luni, 22 martie 2010, 19:53)

    mada [anonim]

    Odihneasca-se in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    io zic... (Luni, 22 martie 2010, 19:54)

    scartz [utilizator]

    ca era prea tanar si nu merita sa moara.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat de acest om (Luni, 22 martie 2010, 20:04)

    olivia [anonim]

    dumnezeu sal odihneasca in pace...mult prea tinar nea parasit acest om curajos,imi pare enorm de rau
  • 0 (2 voturi)    
    FIE-I TARANA USOARA. (Luni, 22 martie 2010, 20:04)

    ILEANA [anonim]

    Doamne s-a mai dus un om de isprava .
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!!!
    FIE-I TARANA USOARA!!!
    Ce ironie a sortii! , CE STUPID, sa scapi din zone de conflict si sa mori de la un furuncul.
    Cum se poate muri de la un furuncul in ziua de azi_BINENTELES IN ROMANIA?, sunt blocata pur si simplu!.
    SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Prea multe vesti triste de la Timisoara ! (Luni, 22 martie 2010, 20:06)

    George Brasov [anonim]

    Dupa disparitia lui Bela Kamocsa(mult prea devreme uitat),iata inca o veste trasnet din orasul de pe Bega! Pacat,profesionalismul lui Mile va ramane mereu un reper ! Regret si ma inclin !
  • +1 (1 vot)    
    NU E POSIBIL (Luni, 22 martie 2010, 20:17)

    sanda [anonim]

    Imi placea Mile tare mult, transmitea stirea, curat si clar , aveam incredere in ce auzeam transmis de el. Asa cum zicea si Badea intr-o seara : Doamne fereste sa ajungi la spital, chiar si cu o buba mica, ca s-ar putea sau mai iesi decat mort , ori iei o bacterie de la sistemul de ventilatie , ori nu au sa-ti dea medicamentul sau injectia de care ai nevoie cand ai nevoie, Asta e ! Cat mai rezistam asa ? Sa ne ajute Dumnezeu pe toti, ca suntem un popor de toata mila!
    • 0 (0 voturi)    
      MILE,MILE (Marţi, 23 martie 2010, 1:07)

      nnn [anonim] i-a raspuns lui sanda

      DA AVEAM INCREDERE IN STIREA TRANSMISA DE EL
  • 0 (0 voturi)    
    trist foarte trist (Luni, 22 martie 2010, 20:18)

    Mariana Chirila [anonim]

    Dumnezeu sa il ierte
    Condoleante Familie
  • +1 (1 vot)    
    Pacat!Era atat de tanar...... (Luni, 22 martie 2010, 20:19)

    M. [anonim]

    +
  • 0 (0 voturi)    
    si, totusi...de ce-a murit? (Luni, 22 martie 2010, 20:19)

    obs [anonim]

    n-a venit la timp la medic? a venit si-au fost incapabili sa-l trateze? Dzeu sa-l odihneasca! mare pacat de asa tanar capabil si viguros!!
    • 0 (0 voturi)    
      prea repede.... (Luni, 22 martie 2010, 21:32)

      adi, new york [anonim] i-a raspuns lui obs

      oare de ce unii trebuie sa plece asa repede dintre noi?
  • 0 (0 voturi)    
    MILE (Luni, 22 martie 2010, 20:20)

    Gabriel [anonim]

    Il plang pentru ca de aceasta data nu a gasit calea de a iesi biruitor.Poate ca era nevoie de un reporter ca el la poarta Raiului.Poate a obosit de drumurile lungi. . . .
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Luni, 22 martie 2010, 20:21)

    sorin [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Mare pacat, era mult prea tanar si mai avea atatea de spus...
  • +2 (2 voturi)    
    Dincolo de Zapada (Luni, 22 martie 2010, 20:31)

    ana [anonim]

    E primavara si zapada se topeste ,devine apa. S-a topit un dulce, frumos si cald Om de Zapada! Dar iarna vine in fiecare an si OMUL DE ZAPADA MILE se va intoarce la noi, vom rade cu el, ne va bucura pentru ca fie copii ,fie parinti,fie bunici cu totii ne bucuram de omul de zapada!
    Te vom astepta in fiecare iarna si ne vom bucura cu tine si pentru tine OM DE ZAPADA MILE CARPENISAN! Dumnezeu sa fie cu tine!
  • +1 (1 vot)    
    A MURIT ... UN INGER!!! (Luni, 22 martie 2010, 20:32)

    Harenciac Sebastian [anonim]

    Of doamne Mile.....Te-am cunoscut....m-ai cunoscut si am facut multi ani de reportaje in momente critece pentru stabilitatea linistei orasului...Ce pot sa spun ... sunt socat....Din punctul meu de vedere ai fost un inger si astazi chiar am aflat ca esti deja la Dumnezeu. Sper ca Dumnezeu o sa aiba grija de tine...caci sunt convins ca te-a urmarit pe toate fronturile din lume de unde ne-ai transmis stirile cele mai bune. Daca ai pacatuit ma rog la Dumnezeu sa te ierte, caci esti un inger al romanilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Nervi (Luni, 22 martie 2010, 20:32)

    sanda [anonim]

    Asta e neputinta scrisa frumos : ca era nevoie de un reporter la poarta Raiului, bla bla bla...., asa suntem noi un neam de poeti, in loc sa fim realisti si sa nu mai ascundem gunoil sub pres - dar mai ales sa facem ceva ,ca sa nu mai traim ca niste RATATI ,dusi de nas de niste incompetenti inculti, care au distrus tot ce inseamna sistem si normalitate. Scapa omul de gloante si bombe si moare de o infectie...Asta e realitatea si asta ne asteapta pe toti, daca suntem niste tampiti.
  • 0 (0 voturi)    
    FIE-I INGERII APROAPE (Luni, 22 martie 2010, 20:32)

    ginny60 [anonim]

    A plecat din aceasta lume cruda si nedreapta un tinar jurnalist,un om incercat de primejdii,dar drumul sau va fii presarat de stele,iar cei care l-au cunoscut fie chiar de la stirile ANTENEI1,NU IL VOR UITA NICIODATA!DUMNEZEU SA -L ODIHNEASCA!
  • 0 (0 voturi)    
    DAR LA VIENA (Luni, 22 martie 2010, 20:34)

    COVACIU FLOARE [anonim]

    PT MILE TONY N ARE ACELAS PRET VIATA D LOR SCAPA DIN RAZBOI CU VIATA SI NU SCAPA DIN SPITAL NU POT SA CRED NU MAI INTERNATI TRIMITETI I IN VIENA DOAR AVEM DOCTORII ACOLO SI POATE CUM L AU SALVAT PE PRESEDINTE PRIM MINISTRU IAR FI SALVAT SI PE EI
  • +1 (1 vot)    
    RIP (Luni, 22 martie 2010, 20:34)

    ampersand [anonim]

    RIP, Mile! Pentru mine ai fost un exemplu de jurnalist profesionist. Sincere condoleante familiei, prietenilor si celor dragi tie... Poate chiar vei fi un om de zapada, dar noi n-o vom sti niciodata...
  • 0 (0 voturi)    
    sa-i fie tarana usoara (Luni, 22 martie 2010, 20:38)

    cocosila [utilizator]

    nu-mi vine sa cred... furuncul, sepsis, si s-a dus...era de varsta mea...
  • 0 (0 voturi)    
    Despre cum se alege un citat (Luni, 22 martie 2010, 20:42)

    radu c [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Imi pare rau ca s-a prapadit un om ca el.
    Am si un alt comentariu, legat de articolul vostru: primul paragraf este traducerea unei strofe a melodiei "My Way" a lui Frank Sinatra. Din toate cate a scris Mile, parca ar fi trebuit sa gasiti un alt pasaj, sau macar sa constatati ca e o traducere si nu un text original.
  • +1 (1 vot)    
    mare pacat... (Luni, 22 martie 2010, 20:52)

    Nitu Anca [anonim]

    A murit.....un om tanar si care mai avea multe de facut!
    Tare mi-e teama sa nu fie victima acestui sistem sanitar ticalosit, neglijent, infect etc.etc.
    In acest moment se face selectia natural, prin neacordarea asistentei medicale!!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru un om care a meritat si va merita (Luni, 22 martie 2010, 20:55)

    ancuta [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.si alte cuvinte nu isi mai au rostul,e deja prea mult...cred ca Dumnezeu a inceput sa stranga in gradina raiului florile cele mai frumoase,iar mile carpenisan era una din florile cele mai deosebite ale noastre,ERA UN TRANDAFIR AL NOSTRU:(incet incet dumnezeu o sa le culeaga pe toate si o sa ramanem pe pamant doar uscaturi si durere.DUMNEZEU SA-L IERTE....
  • +2 (2 voturi)    
    Rest in peace Mile! (Luni, 22 martie 2010, 20:56)

    eve [anonim]

    Se spune ca, Oamenii cinstiti, frumosi, respectuosi, cu bun simt si mai ales CURAJOSI sunt si pe placul Domnului. Nu e drept ca ni-i ia mult prea devreme de langa noi. Niciun razboi, nicio catastrofa nu l-a putut dobori. Insa o infectie, da! Toata admiratia noastra! Sincere condoleante familiei! Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
  • +2 (2 voturi)    
    Pokoj tvojoj dusi... (Luni, 22 martie 2010, 20:59)

    Sretko Milanovic [anonim]

    Mile, prerano majku mu... U svakom slucaju, bio si uvek na prvoj liniji. Nek ti je pokoj dusi, moj buntovni kolega.
  • +1 (1 vot)    
    Ce păcat! (Luni, 22 martie 2010, 21:08)

    expiratu [anonim]

    Dumnezeu să-l odihnească, îmi pare atât de rău... A fost un om curajos, care a înţeles să-şi facă meseria onest, cu multă transpiraţie şi efort.
  • +1 (3 voturi)    
    jurnalist (Luni, 22 martie 2010, 21:10)

    zotis1 [anonim]

    Romania are doar cativa jurnalisti....unul dintre ei s-a dus
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Luni, 22 martie 2010, 21:19)

    marian [anonim]

    Unul dintre marii jurnalisti ai vremurilor noastre ne-a parasit! A avut acea vocatie pentru slujba pe care si-a ales-o si pentru care il simteam ca o facea cu placere! MILE ai lasat un exemplu pentru cei care fac jurnalism! Dumnezeu sa te odihneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    Fie-i tarana usoara! (Luni, 22 martie 2010, 21:21)

    doina [anonim]

    Mult prea devreme a plecat dintre noi si totusi nu a trait degeaba in scurta sa viata...Sa il odihneasca DUMNEZEU in pace si de acolo de sus sa ne priveasca cum vom fi si noi trecatori prin viata asta mizerabila..
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca!!! (Luni, 22 martie 2010, 21:35)

    Claudia [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!! Nu l-a omorit razboiul, ci un "biet" furuncul... ce este viata...
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! (Luni, 22 martie 2010, 21:47)

    Lucian_Mares [utilizator]

    Condoleante familiei si celor care l-au iubit!
  • 0 (0 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 21:48)

    NO name [anonim]

    E pacat, mare pacat ca apreciem un om doar dupa ce nu mai e.....

    RIP
  • +1 (1 vot)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 21:52)

    marius [anonim]

    rasar,ma-nalt,cobor,apoi,dispar,si apusul meu e totusi rasarit
  • 0 (0 voturi)    
    Mereu vei fi in gandurile noastre (Luni, 22 martie 2010, 22:07)

    Dani [anonim]

    Te-au chemat Dumnezeu la El, dar mereu vei fi in gandurile noastre.
  • 0 (0 voturi)    
    Condoleante (Luni, 22 martie 2010, 22:07)

    worker [anonim]

    Un jurnalist foarte bun, talentat. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat! (Luni, 22 martie 2010, 22:09)

    luminita [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca! Pacat, mare pacat ca se pierd oameni tineri, talentati.Condoleante familiei si putere sa accepte nedreptatea ce s-a intamplat.
  • 0 (0 voturi)    
    drum bun (Luni, 22 martie 2010, 22:12)

    F. [anonim]

    Mile, Dumnezeu sa te primeasca alaturi. Sper ca si mama mea e acolo, printre ingeri.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat......:(( (Luni, 22 martie 2010, 22:30)

    ana [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!! sincere condoleante familiei!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Trist ... (Luni, 22 martie 2010, 22:32)

    Ion [anonim]

    Bunul Dumnezeu Sa-l ierte !
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Luni, 22 martie 2010, 22:40)

    adi [anonim]

    bunul Dumnezeu sa-l odihneasca in pace . Pacat pt tineretea lui .Sincere condoleante familiei indurerate.
  • 0 (0 voturi)    
    Mile (Luni, 22 martie 2010, 22:58)

    marcu natalia [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace,condoleante familiei sale.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Luni, 22 martie 2010, 23:00)

    Anonim [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa te aiba in pace si te-ai dus in RAI (Luni, 22 martie 2010, 23:08)

    SANDRADA [anonim]

    Saracul,totusi cred ca si medicii puteau face mai multe,numai ca Romania noastra ....viata este pe locul - 100.Daca am face mai multe pt noi,si vietile noastre si nu ne-am mai fali in tot felul de luxuri ....sa fim mai buni....totul ar deveni altfel.
    Se spune ca cine moare in post merge direct in RAI,un astfel de om merita sa meraga doar in rai,si ar trebui sa existe in toti din noi cate un MILE!
  • 0 (0 voturi)    
    . (Luni, 22 martie 2010, 23:11)

    Florin [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca! iar familiei, mult curaj si putere.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Luni, 22 martie 2010, 23:20)

    laurentiu [anonim]

    Pacat, mare oacat de el ca era inca tanar . Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • 0 (0 voturi)    
    O veste dureroasa! (Luni, 22 martie 2010, 23:24)

    robita [utilizator]

    Nu imi vine sa cred atat de tanar atat de puternic cinstit nu trebuia sa moara unde suntem mai rau ca in evul mediu a infruntat viata mizera din tarile devastate de saracie,mizerie si mai ales razboi si a trecut cu bine iar tara lui asa zisa EUROPEANA ia venit de hac cati mai trebuie sa murim sa se schimbe ceva?
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!
  • 0 (0 voturi)    
    esti eroul meu .... RIP (Luni, 22 martie 2010, 23:24)

    Mihai Nae [anonim]

    esti eroul meu .... RIP
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa te Odihneasca (Luni, 22 martie 2010, 23:46)

    Ady [anonim]

    Dumnezeu sa te Odihneasca Mile.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu... (Luni, 22 martie 2010, 23:53)

    T. [anonim]

    Dumnezeul sa-l ierte
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca, (Luni, 22 martie 2010, 23:58)

    raul22 [anonim]

    pacat, a disparut inca un tanar talentat, un nou succes al medicinii romanesti, cine mai urmeaza :((?!
  • 0 (0 voturi)    
    Regrete Eterne, Mile (Luni, 22 martie 2010, 23:58)

    Raluca [anonim]

    L-am cunoscut pe Mile pret de cateva ore, in urma cu peste un deceniu, in Timisoara, prin intermediul unei prietene comune. Era un baiat plin de energie si umor, si, mai ales, dedicat meseriei.
    Imi pare rau ca n-a avut sansa.
    Odihneste-te in pace, Mile.
    Sincere condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca (Luni, 22 martie 2010, 23:58)

    vbvc [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l Odihneasca (Marţi, 23 martie 2010, 0:07)

    ioana [anonim]

    aveam 18-19 ani cand am inceput sa ma uit la stiri pe antena1 tocmai pentru a prinde cateva imagini cu el, parintii radeau de mine ca nu ii lasam sa schimbe programul pentru ca poate poate apare vreo relatare de la timisoara sau vreun reportaj in care aparea Mile... nu e drept... un om tanar, un om talentat, un om care a facut atatea pentru altii si care mai avea inca de facut atat de multe... DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA...
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Marţi, 23 martie 2010, 0:17)

    Andreea [anonim]

    El s-a dus la ingeri, dar parintii lui..... Sa fereasca Dumnezeu pe orice parinte sa treaca prin asa ceva. Citeam intr-un cootidian ca complicatiile le-a facut datorita cirozei. Nu stiu daca asa e, dar stiu sigur ca a fost un tanar cu,m mai rar intalnesti.
    D-zeu sa-l odihneasca!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Dumenzeu sa-l odihneasca!!!! (Marţi, 23 martie 2010, 0:30)

    Viorica Constantinescu [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca. Pacat ca un om asa tanar, care a trait suierandu-i moartea la ureche in razboaiele in care a fost, a fost rapus nemilos de o boala necrutatorea. Acum a devenit un om de zapada, pt ca oasele se strica in timp, asa cum isi dorea el.


    RIP Mile!
  • 0 (0 voturi)    
    imi pare rau (Marţi, 23 martie 2010, 1:21)

    Protoss [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si odihneasca-se in pace, un sarb adevarat...
  • +1 (1 vot)    
    CBP (Marţi, 23 martie 2010, 2:27)

    Sava [anonim]

    Mile suferea de mai multi ani de ciroza biliara primitiva, o boala autoimuna rara, Singura solutie ar fi fost un transpant hepatic. De la afectarea grava a sistemului imunitar (ca urmare a afectarii hepatice) si infectia cu un germen agresiv pina la sepsis nu e decit un pas, iar de sepsis se moare chiar si conditiile unei asistente medicale de cea mai buna calitate. Sepsis-ul apare la aproximativ 2% din bolnavii spitalizati pina la 75% din cei din unitatile de terapie intensiva si cu o rata a mortalitatii intre 20% si 50%.
    • 0 (0 voturi)    
      imi pare rau (Marţi, 23 martie 2010, 8:11)

      adina [anonim] i-a raspuns lui Sava

      Dumnezeu sa-l odihneasca!
      Condoleante familiei!
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Marţi, 23 martie 2010, 6:44)

    ace [anonim]

    Mile Carpenisan
  • 0 (0 voturi)    
    nu cred (Marţi, 23 martie 2010, 7:26)

    bradut [anonim]

    nu cred.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 23 martie 2010, 8:02)

    2 [anonim]

    A fost un om bun!
  • 0 (0 voturi)    
    Doamne,ia-l (Marţi, 23 martie 2010, 8:17)

    Pantera Roz [utilizator]

    langa Tine...L-ai luat prea devreme,totusi...Ce boala ticaloasa l-a putut ucide la 34 de ani?!Dl. Sava de mai sus spune ceva,dar chiar nu se putea face nimic?!E cumplit sa auzi ca un tanar moare la 34 de ani...Ce e si viata asta...Si cat de scurta...Si noi ne batem joc de ea,de multe ori...
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l odihneasca in pace (Marţi, 23 martie 2010, 8:38)

    balasa [anonim]

    Nu este original dar spune , cred eu, ceva despre sufletul mare al lui MILE:
    Acum s-a frant o inima aleasa
    Print nobil, noapte buna,
    Odihnestete in cantul
    Cetelor de heruvimi.
    La revedere si calea sa-ti fie luminata!
  • 0 (0 voturi)    
    d-zeu sa`l ierte (Marţi, 23 martie 2010, 8:53)

    anka [anonim]

    cruda viata....d-zeu sa`l ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Mile (Marţi, 23 martie 2010, 9:07)

    Sorin [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • 0 (0 voturi)    
    CONDOLEANTE (Marţi, 23 martie 2010, 9:18)

    sebi [anonim]

    A FOST UN OM ADEVARAT CU SUFLET MARE SI INIMA DE AUR.SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE SI AM CREDINTA CA DUMNEZEU VA AVEA GRIJA DE SUFLETUL LUI NEMURITOR!!!
  • 0 (0 voturi)    
    DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA MILE (Marţi, 23 martie 2010, 9:21)

    scooby_doo [utilizator]

    ...
  • 0 (0 voturi)    
    SINCERE CONDOLEANTE (Marţi, 23 martie 2010, 9:30)

    DUNITRESCU MARIANA [anonim]

    A PLECAT PREA DEVREME , A PLECAT FARA SA STIE UNDE , PLING NORII PLENGEM NOI SI NE INTREBAM DE CE EL ? DUMNEZEU SA I CALAUZEASCA PASII ACOLO UNDE VA AJUNGE .
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca ! (Marţi, 23 martie 2010, 9:41)

    george [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • 0 (0 voturi)    
    ! (Marţi, 23 martie 2010, 9:57)

    R [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!! Asa este viata..nedreapta!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    z (Marţi, 23 martie 2010, 10:03)

    julik [anonim]

    Dumnezeu sa te aiba in paza !
  • 0 (0 voturi)    
    Nu pot sa cred... (Marţi, 23 martie 2010, 10:22)

    Monica [anonim]

    Nu pot sa cred ca nu mai este printre noi....de multe ori ma uitam la stiri doar pentru reportajele facute de el....ramas bun, Mile...
  • 0 (0 voturi)    
    nu intzeleg (Marţi, 23 martie 2010, 10:48)

    touretul [utilizator]

    aceeasi stire pe toate sursele de presa. dar de ce? a murit din stop cardiac. fireste. toti murim in final din cauza stopului cardiac. nu mori pana cand nu ti se opreste inima. asta nu inseamna nimic. dar de la ce a intrat in soc septic? nimeni nu spune nimic. s-a trezit dimineatza a baut o cafea si a intrat in soc septic? n-are nicio noima sa moara un om asa.
  • 0 (0 voturi)    
    nu pot sa cred (Marţi, 23 martie 2010, 10:51)

    ioana [anonim]

    mile,era (e greu sa vb la trecut de un tanar ca Mile) vocea pe care o recunosteai fare sa vezi omul.Un munte de om ,cu un suflet la fel ca si muntele ,care a scapat cu viata dintre gloante si grenade si l-a rapus o banala infectie........dar asta este viata..........
    A fost si va ramane reporterul meu preferat.......
    DUMNEZEU SA TE AIBA IN GRIJA LUI SI INGERII SA ITI VEGHEZE SOMNUL!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat... (Marţi, 23 martie 2010, 11:02)

    mircea [anonim]

    Prea tanar!!! Dar moartea nu alege! Dumezeu sa-l odihneasca. Condoleante familiei si sa le dea Dumnezeu taria de a trece peste aceasta.
  • 0 (0 voturi)    
    CONDOLEANTE (Marţi, 23 martie 2010, 11:12)

    claudia [anonim]

    A trait ca un om curajos. Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • 0 (0 voturi)    
    O mare pierdere petru mass-media (Marţi, 23 martie 2010, 11:36)

    cittizen [anonim]

    Ma asteptam ca Antenele sa faca mai mult pentru Mile. Dupa ce a murit, au facut o emisiune de 10 minute cu Radu Tudor si atat. Nu se vedea ca sunt afectati. Au spus Dumnezeu sa-l ierte si au trecut la politica... Rusinos.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat... (Marţi, 23 martie 2010, 11:51)

    maria [anonim]

    nu pot sa cred ca e adevarat...sa le dea Dumnezeu putere tinerei sotii si parintilor sai
  • 0 (0 voturi)    
    DUREROS (Marţi, 23 martie 2010, 12:18)

    RODY [anonim]

    D-NEZEU SA-L ODIHNEASCA
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. Mile (Marţi, 23 martie 2010, 13:15)

    Duddi [anonim]

    Dumnezeu sa l odihneasca!!
  • 0 (0 voturi)    
    viata e o... (Marţi, 23 martie 2010, 14:09)

    c.p. [anonim]

    cuvintele nu isi au rostul. Mare Pacat. Dumnezeu sa-l ierte!Dumnezeu ia la ei oamenii buni.
  • 0 (0 voturi)    
    nu mai infloresc ciresii pt mile... (Marţi, 23 martie 2010, 14:19)

    elena [anonim]

    Pentru el n-a mai venit primavara , nu vor mai inflori ciresii... Oare s-a intrebat cineva de ce cei trei mari reporteri ai tarii, care au transmis din toate colturile lumii s-au imbolnavit? Si Catalin Radu Tanase, si Adelin Petrisor, si ei sunt bolnavi si slabi, apatici, Mile n-a putut castiga lupta cu moartea. Mare pacat de un asemenea barbat, ca un brad e putin spus. D-zeu sa-l aseze intr-un loc plin de ciresi infloriti.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu Sa-l Odihneasca (Marţi, 23 martie 2010, 15:55)

    lidia [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca, pacat ca a plecat dintre noi asa repede. Poate acolo sus in ceruri nu vei mai gasi atata ura .
  • 0 (0 voturi)    
    dece.... (Marţi, 23 martie 2010, 16:17)

    calin [anonim]

    ...se duc toti oamenii buni?
    dece se duc cei cu care ai ajuns sa te obisnuiesti?
    dece se duc si nu se mai inotrc?oare dece?
    Condoleante familiei.
    E trist e foarte trist.
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
    Ptr cei care am ramas,ne vei lipsi.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace (Marţi, 23 martie 2010, 16:56)

    adela [anonim]

    Sunt tot mai multi cei ce pleaca intr-o lume frumoasa si curata. Poate Dumnezeu crede ca trebuie sa-i aiba in grija si sa-i tina departe de ura, moarte si toata uratenia lumii.
    " As vrea sa fiu un om de zapada pentru ca traiesc intr-o tara plina de ura fata de orice mai putin fata de oamenii de zapada. Nu mai vreau sa fiu din carne si oase pentru ca alea se strica cu timpul. "
    Asa spunea. Dumnezeu i-a ascultat ruga.
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace in lumea sa minunata.
    Condoleante familiei si prietenilor, condoleante noua care l-am stimat, l-am respectat si l-am iubit pentru curajul si verticalitatea lui !
  • 0 (0 voturi)    
    dureri dureri (Marţi, 23 martie 2010, 18:28)

    mitica [anonim]

    of,of,..........
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Marţi, 23 martie 2010, 18:58)

    zaharia [anonim]

    Un sarb demn si cinstit sunt convins caci Dumnezeu te va trimite pe frontul din rai.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 23 martie 2010, 19:04)

    Florina Capitan [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    Facultate de Jurnalism - Mile Carpenisan (Marţi, 23 martie 2010, 19:06)

    Mihai [anonim]

    Cineva de aici a propus ca o facultate sa poarte numele acestui jurnalist. Propun sa se scrie o petitie pentru FJSC si sa poarte numele acestui jurnalist.

    Desigur, aici sunt multe persoane care cunosc mai bine aceasta institutie asa ca, le transmit lor acest mesaj, sa faca o petitie pentru acest proces. Nu cred ca vor exista opozitii.

    Succes!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Dumnezeu sa il ierte :( (Marţi, 23 martie 2010, 19:12)

      Claudiu [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      MIle Dumnezeu sa te ierte si sa te aiba in paza…
      Se pare ca Dumnezeu a avut nevoie de cel mai bun reporter si la gasit pe Mile.:(
      Dumnezeu sa te odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante (Marţi, 23 martie 2010, 19:10)

    Pensiunea Verde-Crud [anonim]

    Colectivul Pensiunii Verde-Crud este alaturi de cei care sufera pt. pierderea unui om deosebit, tanar si demn.
    Condoleante si Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace.
    Cu respect Echipa Verde-Crud.

    <a href="http://www.verde-crud.ro" target="_blank"><font color="#7FFF00" size="+1"><strong>http://www.verde-crud.ro</strong></font></a>
  • 0 (0 voturi)    
    Regrete (Marţi, 23 martie 2010, 19:15)

    Claudiu [anonim]

    MIle Dumnezeu sa te ierte si sa te aiba in paza…
    Se pare ca Bunul Dumnezeu a avut nevoie de cel mai bun reporter si la gasit pe Mile.:(
    Dumnezeu sa te odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    omagiu (Marţi, 23 martie 2010, 19:16)

    vasile [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte
    viata e nedrepta de aceea pt cei buni
  • 0 (0 voturi)    
    Of Doamne! (Marţi, 23 martie 2010, 19:33)

    andrei a. [anonim]

    D-zeu sa-l odihneasca! Condoleante familiei indurerate!
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa il odihneasca in pace (Marţi, 23 martie 2010, 19:33)

    alexandru [anonim]

    Mile dumnezeu sa te odihneasca in pace ai fost cel mai tare si curajoj reporter bravo iti multumin ca ai existat
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa te odihneasca in pace (Marţi, 23 martie 2010, 19:38)

    alex [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca in pace ai fost cel mai bun reporter iti multumim ca ai exista
  • 0 (0 voturi)    
    Moartea unui profesionist (Marţi, 23 martie 2010, 19:47)

    vali [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte. A fost un om cu suflet bun. Pacat ca nu mai este printre noi. Odihneasca-se in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 23 martie 2010, 21:00)

    Merry [anonim]

    cum e posibil ca un om de 34 de ani sa fie intr-atat de imunodeprimat incat sa moara dintr-o infectie a pielii?
  • 0 (0 voturi)    
    si jurnalistii mor din pacate !!! ADIO MILE. (Marţi, 23 martie 2010, 21:17)

    PUIU [anonim]

    DIN PACTE TREBUIE SA PLECE PE DRUMUL PE CARE D-NEZEU I L-A PITRUIT CATRE CETATEA ETERNA.DAR DE ACOLO DE SUS EL VA VEGHEA ASUPRA NOASTRA PTR CA SUNT SIGUR CA A IUBIT OAMENII!!! SA-I FIE TARINA USOARA SI ODIHNEASCA-SE IN PACE!!
  • 0 (0 voturi)    
    mile draga mile (Marţi, 23 martie 2010, 21:17)

    danila boina [anonim]

    avea dreptate cineva care scria mai sus - se duc bunii si raman nebunii - fie-ti pomenirea vesnica draga mile.intradevar tara a pierdut un adevarat om de omenie,Dumnezeu sa-l odihneasca in pacea lui
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Marţi, 23 martie 2010, 21:25)

    IOANA [anonim]

    pacat cand pierdem oameni dragi, dar si mai pacat cand ei sint tineri; l-am urmarit cu sufletul la gura din fiecare transmisie in direct, din punctele cele mai fiebinti ale momentului; era foarte bun, un adevarat profesionist; pacat ca nu a imbatranit; pacat ca nu ne-a mai incantat cu reportajele lui; pacat ca pierdem oameni tineri; incredibil si revoltator ca in 2010 se mai moare din infectii; si unde? in Romania...
    Dumnezeu sa-l aibe in grija !
  • 0 (0 voturi)    
    condoleante (Marţi, 23 martie 2010, 21:44)

    kikiroanta [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte.
    Vizionam stirile de la Observator cu placere ori de cate ori aparea.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru un om (Marţi, 23 martie 2010, 22:04)

    tatiana [anonim]

    mile,copil nebun, vei ramane un copil mare, sa se bucure mama ta, sa nu planga, vei ramane in veci copilul ei, un copil ce a trait intens cei 34 de ani frumosi , frumosi si plini, fruntea sus pentru mile,sa ne rugam ca lupta lui sa fie cu folos
    te pup pe frunte mile, du-te pe calea ta, linistit si in pace
  • 0 (0 voturi)    
    legat de moartea lui (Marţi, 23 martie 2010, 22:15)

    romeo [anonim]

    tot timpul mor oameii de valoare iar scursorile si asa zisii ziaristi sunt in prim plan la tv.pacat de el.
    sincere condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Marţi, 23 martie 2010, 23:11)

    ionu [anonim]

    de ce numai oamenii cu caracter si oamenii buni mor?

    de ce nu auzim cat mai des : a murit un senator, a murit un parlamentar, de ce numai oamenii buni mor tineri?

    dormi in pace Mile
  • 0 (0 voturi)    
    r . i . p mile (Miercuri, 24 martie 2010, 4:15)

    r w m [anonim]

    dumnezeu sa te odihneasca . . . .
  • 0 (0 voturi)    
    comentarii (Miercuri, 24 martie 2010, 8:57)

    elena [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    vvv (Miercuri, 24 martie 2010, 9:23)

    adina [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneacsa in pace
  • 0 (0 voturi)    
    RIP Mile (Miercuri, 24 martie 2010, 9:43)

    Iosif [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca pe Mile.

    Doamna, sau domnisoara Alina Neagu, textul de mai sus nu ii apartine lui Mile, este o traducere/adaptare al cantecului My Way de Frank Sinatra.
  • 0 (0 voturi)    
    sa mai traim o zi sperand ca mai e langa noi! (Miercuri, 24 martie 2010, 11:03)

    mirea laura [anonim]

    CELOE APROPIATI LUI MILE LE DORESC CA SA TREACA USOR PESTE ASA O MARE PIERDERE.OF DACA AM AVEA ALT SISTEM DE SANATATE POATE NU AR MAI MURI ASA DE REPEDE TINERI NEVINOVATI.D-ZEU SA IL IERTE SI SA IL ODIHNEASCA IN PACE!MILE SPER SA AUZI CATA LUME REGRETA TRECEREA TA LA CELE VESNICE.EU UNA NICI NU VREAU SA CRED CA NU TE VOM MAI REVEDEA PE MICILE ECRANE LA STIRI.
  • 0 (0 voturi)    
    D-zeu sa-l ierte (Miercuri, 24 martie 2010, 12:08)

    adela trif [anonim]

    acest frumos si brav brad s-a stins. pacat. un om si un roman adevarat. aceasta veste ne-a intristat pe toti. Dumnezeu sa te odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    mile (Miercuri, 24 martie 2010, 12:30)

    ana [anonim]

    Nu pot sa cred ca nu mai existi. De aici, de la mai bine de 3000 km de tara, plang disparitia ta. Un OM MARE; DEOSEBIT, UN LUPTATOR DESAVARSIT (mai putin contra mortii).De ce oare, Doamne chemi la tine oameni de care mai avem nevoie, oameni care-ti umple sufletul cu bunatatea, modestia si inteligenta lor?
    Sincere condoleante familiei!
    Drum bun Mile!
  • 0 (0 voturi)    
    Mare pacat (Miercuri, 24 martie 2010, 13:18)

    Teo [anonim]

    Dumnezeu sa te aibe in grija si ingerii sa te vegheze. Vei ramane mereu in sufletele noastre.Condoleante familiei indoliate.
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l odihneasca! (Miercuri, 24 martie 2010, 22:27)

    anca condoros [anonim]

    O mare pierdere pentru lumea jurnalistilor si pentru noi toti. Cand a aparut mile carpenisan la tv si am aflat ca e din timisoara am simtit o mare mandrie ca acest jurnalist e de-al nostru. Da, un om de valoare, de calibru, putea oricand sa fie si corespondent CNN. Un om de zapada.... Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace, si sa-i aibe in paza familia indurerata.
  • 0 (0 voturi)    
    RIP (Miercuri, 24 martie 2010, 22:38)

    alex [anonim]

    RIP
  • 0 (0 voturi)    
    MULTA TRISTETE (Miercuri, 24 martie 2010, 23:46)

    MONA [anonim]

    AM PLINS !

    PENTRU 34 DE ANI ,PENTRU FRUMUSETE ,PENTRU DARUIRE ,SI PENTRU UN SUFLET MARE

    SA-I FIE TARINA USORA !
  • 0 (0 voturi)    
    MARE PACAT (Joi, 25 martie 2010, 3:20)

    Marian [anonim]

    Nu mi se pare normal ca un baiat asa de tanar la doar 34 ani, reporter de teren deci un om foarte activ, sa moara. Este dubios cum se moare mai nou in spitalele romanesti. Oare ce se intampla? Dumnezeu sa il aiba in paza!
  • 0 (0 voturi)    
    Odihneasca-se in pace! (Joi, 25 martie 2010, 3:57)

    tudor [anonim]

    .
  • 0 (0 voturi)    
    Se duc.... (Joi, 25 martie 2010, 12:36)

    cristina [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Sincere condoleante familiei.Ei sunt cei care sufera cel mai mult . Pacat ca pleaca la ingeri oameni atat de tineri .
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Joi, 25 martie 2010, 17:30)

    tornada [anonim]

    undeva, candava ne von intalni din nou..........
  • 0 (0 voturi)    
    a fost prea tinar (Joi, 25 martie 2010, 18:12)

    ginica [anonim]

    dumnezeu sal ierte si sal odihneasca in pace o mare pierdere
  • 0 (0 voturi)    
    pacat... (Joi, 25 martie 2010, 23:48)

    maria [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i mangaie sotia si parintii, restul familiei
  • 0 (0 voturi)    
    Ce trist....ce frumos a scris... (Vineri, 26 martie 2010, 0:11)

    Clujeaner [anonim]

    sunt clipe in care ne intristam apoi ne vedem de viata noastra si uitam....la fel se va intampla cu fiecare dintre noi...vom fi plansi o vreme apoi vremea va uita de noi...de unii mai mult de altii mai putin dar voi uita...Sufletul nostru brazdat de mii de ganduri, universul nostru interior. A fost un om, a fost prea tanar sa moara...Imi pare rau. Imi pare rau. Imi place foarte mult ce a scris...Am vrut sa intru pe site-ul lui dar s-a depasit limita de utilizatori....va trebuii sa intru mai tarziu...mai tarziu......fiecare clipa poate fi ultima...aveti grija pe cine va suparati ..cu cine vorbiti urat....Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui!
  • 0 (0 voturi)    
    Mile (Luni, 29 martie 2010, 17:17)

    Eu [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca. Condoleante familiei!
  • 0 (0 voturi)    
    pareri de rau... (Joi, 1 aprilie 2010, 19:07)

    Anonim [anonim]

    nu mor ratatii care stau si dorm in incostienta lor in fotoliile din parlament si pe care-i platim cu bani grei din pensii sau salarii sau le mai trimit bani cei care au plecat din tara,ca in rest sunt niste ciume care ar trebui sa dispara fara urma ...si se duce un tanar care mai avea de facut multe in viata si pentru noi...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE...
  • 0 (0 voturi)    
    Omagiu pentru Mile Carpenisan (Duminică, 4 aprilie 2010, 0:22)

    fl0r1n3l [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte pe Mile Carpenisan,a murit mult prea devreme.Pacat.Sincere condoleante!
  • 0 (0 voturi)    
    Abia azi.. (Vineri, 23 aprilie 2010, 16:31)

    ada [anonim]

    .. am aflat de disparitia lui. m-au induiosat cuvintele sale, cu omul de zapada.. imi rasuna clar in minte vocea lui transmitand stiri de pretutindeni. o sa imi lipseasca. si nu pot crede ca a murit. dar asa e viata.
  • 0 (0 voturi)    
    MILE CARPENISAN A MURIT (Vineri, 30 aprilie 2010, 14:28)

    LILI [anonim]

    MILE,DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE!
  • 0 (0 voturi)    
    ...pe curand... (Miercuri, 28 iulie 2010, 2:29)

    Claudia C. [anonim]

    Vorbisem acum 16 ani, ca plecam impreuna pe campurile de razboi si ai plecat doar tu...Te-ai grabit iarasi......Tine-mi un loc ...acolo...in prima linie...intr-o zi o sa vin si eu...si oriunde te simti mai bine,daca ai langa tine un prieten:)